Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 13:32   

Cytat:

Po prostu nie muszą być wybitni, a i tak jest spoko.


Spoko, spoko, tylko na temat czego my ciągle prowadzimy dysputę? To świadczy tylko o beznadziejnym guście społeczeństwa, uogolniając (bleh). To jest przykre, a nie wybitne.
A jak brzmi Desire? I który album polecasz?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 13:52   

Desire brzmi nieco epicko, jak na black. Nie mają może typowego, brudnego brzmienia. Chłopaki są z Portugalii, ale dają radę. "Infinity" całkiem fajnie brzmi, "Locus Horrendus" jest podzielone na odpowiednie sceny. A "Pentacrow" w sumie możesz też przesłuchać, całkiem spoko sprawa. Ogółem, są ciekawi, a z portugalskim blackiem nie miałem do czynienia jeszcze.

psychopathicwizard napisa³/a:

To świadczy tylko o beznadziejnym guście społeczeństwa, uogolniając (bleh)



Beznadziejni są Ci, którzy słuchają, bo inni słuchają. Ale, uwierz mi, że ciężko znaleźć znawcę tematu, jakim jest Metallica jako całokształt i to fakt, jest smutne. A kapela nikomu nie zawiniła, a że po prostu została wypromowana to teraz może robić swoje szare granie na skalę gigantyczną. Bo, co jak co, ale osobiście widzę milion innych thrashowych kapel, które są od nich lepsi. Niemniej jednak, trafili w dobry punkt. Ale dość już dyskusji na temat 'Tallici. Jest black, o wiele grubsze granie i przyjemniejsze, dla naszych uszu.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 14:02   

Zachęciłeś mnie do tego Desire, posłucham. A czy oni przypadkiem nie grają death doomu? Sądziłam, że chodzi tobie o ten ze Switzerlandu. Polecam od siebie Trista-z tych nienorweskich zespołów, jesli nie słyszano. Ciekawy dperessive bm wychadzacy od naszych braci Czechów. Są przeszywające uszy jeki mówiące o potworności, cierpienia i kurestwa tego padołu, no i ogromny + za te przepiękne lo-fi pierdy.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 14:22   

No, wedle obecnych informacji, portugalskie Desire gra Melancholic Dark Metal. W każdym razie, nie są źli, a skoro opuszczamy Norge, to chętnie przesłucham Trist.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 14:25   

Zrcadlení melancholie z Trista posłuchaj. A Silva Nigra albo Negura Bunget znasz?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 14:51   

psychopathicwizard napisa³/a:

Silva Nigra



Słyszałem ich. Knedliczki mają teksty w swoim ojczystym języku. Ciekawie to brzmi, choć się w nich nie zagłębiałem. Za to Negura Bunget też brzmi ciekawie i zapewne nie są z Norwegii, bo o tym mówimy. Możesz ich polecić?
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 15:04   

No, z Rumunii są, atmospheric black. Całą dyskografie przesłuchałam, bo kolega sie jarał, ale tylko album Om mnie ruszył. Zacne.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-06-20, 15:17   

To jak zacne, to przesłucham.
 

SlashQueen  

User

Rocket Queen



Do³±czy³a: 05 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-14, 17:47   Re: Metal czyli szatan i zÅ‚o

TQIT napisa³/a:

No tak. Przyszła pora by pokazać na przykładach, że metal i hard rock to dzieła szatana. Temat nie służy tylko ironizowaniu, zapraszam do przeczytania całego wątku.


Guns N' Roses
Profanacja krzyża !
Do tego chcą siać zniszczenie na świecie.

Obrazek


Uła. Zrobili coś z krzyżem i dali taką nazwę płyty. Słucham ich. Uważajcie ludzie, bo jestem ZZUUAAA. :facepalm:

Nie widzę w tym nic złego. Oni na pewno nie wierzą w szatana i nie są jak Ozzy.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-01-14, 18:01   

SlashQueen napisa³/a:

Uważajcie ludzie, bo jestem ZZUUAAA.


JesteÅ›.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Hardi  

User



Do³±czy³: 16 Sty 2011

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2011-01-16, 07:06   

Muzyka to tylko muzyka, zbiór odpowiednio dopasowanych nut, w odpowiednim tempie i harmonii. Nie ma czegoś takiego jak muzyka zła i muzyka dobra w przesłaniu, dobre i złe to mogą być teksty. Jestem chrześcijaninem (protestantem) a słucham i gram rocka i nie pogardzę też czasami metalem. Znam wiele kapel rockowych i metalowych z pozytywnym a nawet chrześcijańskim przesłaniem. Irytuje mnie gdy ktoś próbując krytykować muzykę, krytykuje tak naprawdę teksty i np. idiotyczne zachowanie co niektórych... muzyka to muzyka, teksty to teksty, a zachowanie to zachowanie... jeśli ktoś myli jedno z drugim to pokazuje swoją głupotę...
_________________
A2J
 

Bardock

User


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2013-06-17, 17:01   

Oczywiście, że metal = szatan. Przecież KA¯DA osoba nie słuchająca jedynej słusznej i niesamowicie progresywnej muzyki, jaką jest pop, posiada pierwiastek diabelski i jest opętana. Im więcej słuchasz zespołów używających gitar i śpiewu innego, niż fałsze poprawiane autotune'm, tym mocniej parszywy demon przejmuje kontrolę nad Twoim bytem. Mnie już usidlił. Piszę tego posta słuchając krwisto-satanistycznego zespołu Unearth w niewiedzy przed ogarniającym mnie coraz bardziej czystym złem.
 

rid27

Stały User

noob report pls



ImiÄ™: Maciej

Wiek: 28

Do³±czy³: 06 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-06-22, 10:05   

Osoba rozpoczynająca ten wątek po prostu obraziła naszą inteligencje, nawet jeśli ona w to wierzy to nie musi taki pierdoł gadać. Boże... zacznijmy od tego, że w każdym gatunku pojawiają się tematy diabła, demonów, boga itp. Skoro muzyka jest szybka i ciężka, a osoby wykonujące ją mają długie włosy, brody i lubią czarny kolor to od razu muszą mieć coś z diabłem, w jakich czasach żyjemy, to jest obraza dla takich ludzi. Wstyd :wstyd:
Oczywiście w metalu istnieją piosenki, które mówią o szatanie i demonach, baa nawet o czczeniu ich. To się nazywa SATANISTIC metal. Nie wiem zbyt dużo o nim, ale jeśli mamy mówić a satanizmie w muzyce to proszę bardzo.
Jestem tak obrzydzony. Jeśli chce się o czymś tak dogłębnie wypowiadać to trzeba znać temat i przedstawić go z obu stron. Bo nawet jeśli TQIT wie o czym mówi, to pewnie próbuje pokazać jedną strone medalu, żeby zachęcić hejterów to większego hejtowania.
Rada dla ciebie TQIT - Poznaj temat, potem możemy porozmawiać o metalu. Poza tym. Wszyscy członkowie Metallici to wierni katolicy. Buziaczki ;*
_________________
I guess I can go anywhere I want. If only I knew where to go. - Layne Staley
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-06-22, 11:23   

Nie rozumiem o co chodzi w całym tym temacie, przecież szatan jest fajny.


rid27, nie dostrzegłeś ironii.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2013-06-22, 22:17   

rid27, trochę co prawda minęło od czasu publikacji wątku, ale z tego co pamiętam to przez 11 stron tematu było jakoś mało kocmołuchów - widzę, ze podwyższasz średnią :)

rid27 napisa³/a:

Rada dla ciebie TQIT - Poznaj temat, potem możemy porozmawiać o metalu. Poza tym. Wszyscy członkowie Metallici to wierni katolicy. Buziaczki ;*


To, że to katolicy świadczy o tym, że to strasznie słabi katolicy, ponieważ w swoich utworach mają tylko i wyłącznie motywy stojące naprzeciw nauce Kościoła. I nie ma co się tu podpierać wolnością artystyczną i tym, że to tylko muzyka.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com