Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Alraja  

User

I love books <3



ImiÄ™: Alraja

Wiek: 22

Do³±czy³a: 01 Lis 2013

Sk±d: z Polski XD

   

Wys³any: 2013-11-07, 21:56   

O, to dziękuję bardzo. :padam: Już się bałam że coś jest nie tak. :orany:
 

tusiaczkowa18  

User


ImiÄ™: Marta

Wiek: 28

Do³±czy³a: 11 Lis 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-11-14, 18:05   

Powiem Ci,że dużo dziewczyn tak ma. Mój okres trwa zazwyczaj 6 dni, jest to męczarnia. Pierwszego dnia delikatnie sobie kapie, ale w nocy z pierwszego na drugi dzień już leje, i leje się tak aż do nocy z trzeciego na czwarty dzień, a później już tylko sobie kapie. Boli mnie wszystko, brzuch, jajniki, pochwa, kręgosłup, tzw. korzonki itd. Najgorsze jest jeszcze to, że czasem miewam przy okresach i silnych krwotokach skurcze w pupie, także... Okropnie jest być kobietą. A do tego używam podpasek, bo mam wrażliwą pochwę i tampony nie wchodzą w grę, a od małego jestem uczulona na materiały typu podpaski, pampersy itd. W dzieciństwie rodzice musieli zamiast pampersów bawić się w pieluchy, więc teraz podpaski dają mi nieźle popalić, duszę się w nich wręcz, mam odparzenia itd. A dodam, że mam tak ulewne miesiączki, że zużywam ok. 2,5 paczki podpasek - ok. 50 sztuk. ;x
 

Niedopowiedzenia  

Stały User


Do³±czy³a: 06 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 19:25   

Bo jest coś nie tak.Jeśli boli do tego stopnia,że nie można się ruszyć z łóżka to jest coś nie tak.
_________________
Nie mamy skrzydeł by latać a mimo tego to nasz cel.
Nie chcemy wracać w tyle nie wartych tego miejsc.
Wyżej od świata gdzie ciszej jest.
¯ycie ma inną treść łatwiej o sens i sedno.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-05-08, 20:50   

Tak, a ginekolog powie, że "taka uroda" i jebnie hormonami. Wiadomo, lepiej się zbadać, ale większość dziewczyn mających brutalnie bolesne miesiączki jest mimo to okazem zdrowia.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Avery  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 21:01   

Niekoniecznie hormony, może przepisać silne tabletki przeciwbólowe na receptę jak powiesz, że nie chcesz hormonów.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-05-08, 21:25   

Organizm przyzwyczaja się do środków przeciwbólowych, które po pewnym czasie trzeba zmienić na inne, najczęściej mocniejsze.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Avery  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-05-08, 22:43   

Ale lepsze to niż umierać z bólu, a zauważ, że i tak łykasz tabletki, czasami nawet kilka, więc lepiej przepisane przez lekarza. Wtedy masz pewność, że jedna wystarczy.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-05-09, 14:17   

Racja, że z tabletkami dostępnymi w każdym sklepie (wszelkiego rodzaju ibunurofenopodobne cuda) należy uważać, ale przyznam, ja nie potrafiłam przeczekiwać bólu :(. Mimo iż pewnie byłoby to rozsądne... do dziś gdy tylko lekko mnie zaboli głowa sięgam do półki z lekami (mąż mnie strasznie za to karci, ale już chyba mi to na psychikę działa, mam wrażenie, że jak jej szybko nie wezmę to głowa mi wybuchnie).
Inna sprawa mnie intryguje, a propos miesiÄ…czki.
Od porodu, a dokładniej od kiedy się pojawiła po zakończeniu karmienia piersią moje okresy są regularne jak w zegarku, bezbolesne, nie bolą mnie piersi przed samym okresem i okres nie jest tak obfity, tylko rozsądnie umiarkowany :-o niesamowite! Czytałam, że ciąża potrafi "wyregulować" bałagan kobiecych hormonów, ale żeby aż tak :-) ?
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Avery  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-05-09, 19:53   

Słyszałam, że tak jest naprawdę. Dziewczyny po ciąży mają mniej dolegliwości i okres nie jest już tak obfity, więc co tu dużo mówić ZAZDROSZCZÊ CI! ;)
 

kiwi!  

User



Imię: Kaśka

Wiek: 28

Do³±czy³a: 09 Maj 2014

Sk±d: Beskid Niski

   

Wys³any: 2014-05-10, 21:28   

Cytat:

Czytałam, że ciąża potrafi "wyregulować" bałagan kobiecych hormonów, ale żeby aż tak :-) ?


to prawda, drugi autentyczny przykład tego oprócz Ciebie to moja siostra. pamiętam jej bolesne miesiączkowanie kilka lat temu, gdy cały dzień leżała w łóżku i okładała brzuch zimnymi ręcznikami, a teraz, teraz pracuje i miesiączkuje, i czasem tylko zje tabletkę :)
_________________
"Przyjdzie wielu jeszcze złych ludzi, będą mili, będą chcieli, abym był miły. Miłe świństwa. Miłe zabijanie. Nie będę miły. I nie będę słodki. Będę wytrawny wytrwale."

[¦wietlicki]
 

qreizi

User


Do³±czy³: 02 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-02, 20:08   

Co do bólu brzucha podczas miesiączki, to każda kobieta przechodzi inaczej, ale większość jednak przechodzi je boleśnie, ja również podczas miesiączki zwijam się z bólu i faszeruje się lekami i pomimo ciąży i porodu nic się nie zmieniło, dalej mam bolesne miesiączki, ale niestety taka nasza natura. Co do ginekologa, nie wiele on pomoże, może jedynie tabletki antykoncepcyjne przepisać, ale i one nie zawsze pomagają. Mam koleżankę, która podczas miesiączki potrafiła zemdleć z bólu. Więc pozostaje tylko nam się z tym pogodzić i tak żyć.
_________________
Moje dzieci uczęszczają do przedszkola gdańsk. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, a dzieci z chęcią tam uczęszczają.
 

inaona

User



Do³±czy³: 13 Sie 2017

   

Wys³any: 2017-08-13, 17:29   

Kobiety różnie przechodzą miesiączkę. Jednak wszystko, co niepokoi, powinno skłonić do konsultacji u ginekologa. Zresztą w ogóle regularnie trzeba chodzić do ginekologa na kontrolę. Ja w trakcie okresu staram się nie forsować, używam tamponów (OB), częściej się podmywam, przy bólach biorę nospę i piję ziółka od znajomej fitoterapeutki :-)
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2017-08-24, 20:21   

inaona napisa³/a:

Zresztą w ogóle regularnie trzeba chodzić do ginekologa na kontrolę.


Szkoda, że tak mało kobiet to robi, bo to bardzo ważna sprawa.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com