Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-11-07, 10:12   

Zgadzam się z osobami które wymieniły atmosferę i pochwały. Dlaczego? bo nawet jeśli potrzebuję pieniędzy, to one mi roboty nie umilą, a dla mnie jest ważne, żeby mieć przyjemność z roboty. Jak mnie cały czas ktoś opierdala albo mi grozi, to po miesiącu szukam innej fuchy. Bo premie są "wszędzie" ale mało gdzie się pracownika traktuje godnie. A ja chce wiedzieć, że moje starania są coś warte.
 

dremirca05

User


Do³±czy³: 21 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-21, 12:08   

Raz na jakiś czas będzie też dobra profesjonalna organizacja imprez dla firm poznań żeby pracownik w firmie nie żył tylko pracą. Taka odskocznia dobrze wpływa na produktywność pracownika.
 

Igorro  

User


Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-21, 23:42   

Na mnie najbardziej motywująco działa podwyżka a pochwała to gdzieś w następnej kolejności.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-05-24, 13:59   

Kolega ostatnio był na rozmowie kwalifikacyjnej i szef się pyta co go motywuje on wprost powiedział, że pieniądze, idzie do tej pracy gdzie więcej zarobi - gość to zrozumiał i kolega od jutra zaczyna tam pracę :D

Myślę, że 2500 podstawy po samej szkole bez studiów to chyba nie tak źle :D
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-05-30, 20:56   

Z perspektywy mnie jako pracownika mogę powiedzieć, że najlepiej motywują nagrody. I wcale nie chodzi o nagrody pieniężne. Czuję się doceniona i wiem, że mogę dać z siebie więcej, jeśli pracodawca raz na jakiś czas wyśle mnie w jakieś fajne miejsce w ramach szkolenia, kongresu, konferencji, targów, bądź innych celach reprezentacyjnych firmy. Niesie to za sobą mnóstwo korzyści i zawodowych, i prywatnych.

Z perspektywy kierownika działu wiem, że do każdej osoby należy podejść indywidualnie. Jednych motywuje np. powierzanie odpowiedzialniejszych prac, innych oczywiście dodatkowe premie.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2015-05-31, 08:44   

Bardzo prosta. Należy uświadomić, że jak rzuci robotę u mnie to nie przyjmą go nigdzie indziej, nadmienić kredyt na 200 tyś. Z czego chłopie będziesz żyć?

Motywacja po Polsku.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-14, 00:52   

Na mnie, jako forma motywacji, działa najlepiej muzyka. To jej uwielbiam słuchać i to ona dodaje mi energii.
_________________
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-14, 10:19   

Pieniążki wymieniłbym jako pierwsze. Innymi metodami mogą być nagrody pracownika roku/miesiąca, miłe rzeczy od firmy, lunch, owoce, imprezy organizowane przez firmę. Rzeczy takie jak atmosfera nie są stricte motywacją, ale wpływają na chęć pracy. Gdyby szef czepiał się mnie to odechciewałoby mi się pracować.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

magdalena85  

User


ImiÄ™: Magdalena

Do³±czy³a: 30 Sie 2015

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-08-30, 09:42   

Motywacja? Szacunek, dobre słowo, pochwała no i premia, podwyżka, bonus.
 

Arabesque

User


Do³±czy³: 04 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-04, 22:12   

Mimo że dla wielu może wydać się to śmieszne, ale czasem wystarczy zwykła rozmowa nt. aspiracji danego pracownika czy po prostu dobre słowa wypowiedziane w jego kierunku.
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-09-18, 11:38   

Różnych ludzi różne rzeczy motywują. Kasa to dobre rozwiązania, ale też nie powinna to być "sucha kasa" tylko niech będzie z uzasadnieniem. :)
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-09-18, 18:49   

Pieniądze, ale przede wszystkim pochwały - lubię, gdy mnie szef chwali, docenia fakt, że staram się być jak najlepsi w firmie - dorównywać im mimo, że ja pracuje 2 miesiące, a oni po 5-6 lat :-D
 

Bogum  

User


Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-18, 23:31   

Na mnie działają motywacyjnie podwyżki wtedy jeszcze bardziej mi się chce pracować.
 

KachaH

User



Do³±czy³: 21 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-22, 10:21   

W sumie wiadomo jest, że najlepszą motywacją pracownika są pieniądze, bo nawet, jak szef jest wredny, to zawsze można zacisnąć zęby i pomyśleć sobie, że wypłata już niedługo...:-) Ale kasa to nie wszystko. Odpowiednie motywowanie pracownika to gwarancja zaangażowania, lojalności i profesjonalizmu, dla pracowników to sygnał, że są doceniani. Motywacja wewnętrzna wynika z potrzeby pracowników do samorozwoju i uznania. W motywacji wewnętrznej najważniejsze jest to, aby docenić profesjonalizm i zaangażowanie zatrudnionego.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2015-09-22, 22:36   

Tak się składa,że mój szef jest moim "kumplem"
Pieniądze pieniędzmi , nie on mi płaci. Największego kopa daje mi wiara szefa we mnie i zaufanie jakim mnie darzy. Wielokrotnie mówi mi,że może na mnie liczyć, bo nie zachleje mordy i nie przyjdę na rano np. jak się innym zdarza :hyhy:

Taa, jestem z tych szczęśliwych, bo lubię swojego szefa.
A kiedy przejmuję odpowiedzialność za kuchnie tj. przyrządzanie i wydawanie potraw, a na koniec zmiany nie mam żadnych zwrotów..to jest to piękne uczucie. :-)
_________________
You know who i am
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com