Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

felicjonka  

User


ImiÄ™: ania

Wiek: 37

Do³±czy³a: 29 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-08-28, 13:56   Motywacja pracownika

Zastanawiam się jakie formy moptywacji dizałają na was najlepiej pracy. Przygotowywuję [rezentacje w pracy na ten własnie temat. Czy rzeczywiście jest tak, że pieniądze są najlepszym bodźcem motywacyjnym??
Co byście powiedzieli na taką formę: http://www.wyjazdygrupowe.pl/rejsy-morskie.html czy zmotywowałaby was do lepszej pracy i sprawiła, że czulibyście się bardziej potrzebni?? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-08-28, 14:45   

Jak pracowałem w te wakacje jedyną "motywacją" było dokładanie więcej pracy. A tak według mnie najlepszą motywacją było by na przykład przedłuzenie przerwy, albo jakieś premie.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2014-08-28, 18:03   

Premie jak najbardziej. Albo jakieś udogodnienia w stylu elastycznych godzin pracy, bądź możliwości pracy w domu.
Mam wrażenie, że atrakcje typu wycieczki sprawiają, że pracownik chce zostać w firmie, a nie pracować lepiej, wydajniej.
 

Nie  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-08-28, 19:50   

Premia to chyba najlepsza forma motywacji. Ludzie legną do pieniędzy, nie chcą pracować za darmo. Jakieś wyjazdy czy pobyty np w spa też są dobrą formą motywacji, ale nie dla wszystkich. Niektórzy po prostu wolą wziąć pieniądze jakie się wyda na takie pieniądze i kupić sobie coś potrzebnego albo to na co zbierali.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2014-08-28, 20:11   

Prawda jest taka, że jak pracownik ma rodzinę, to wyjazdy zagraniczne czy rejsy czy inne - nie zawsze stanowią motywację. Gdy człowiek liczy się z groszem to lepszą zachętą są premie niż wszystko inne.
A i nie każdy ma ochotę gdzieś jeszcze wyjeżdżać ze współpracownikami. Np. dla mnie byłaby to raczej kara niż nagroda.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polaków



ImiÄ™: Shlomo

Do³±czy³: 02 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-08-28, 20:39   

Zależy od rodzaju pracy, pensji i osoby.
W przypadku zwykłych ludzi (nie-wybitnych, nie-artystów i nie-możnych) do pewnego pułapu zwiększanie pensji/premie są świetną motywacją. Potem awanse i dobra atmosfera w pracy. Zaś przy sporych zarobkach - docenienie (bardzo różnie rozumiane).
 

kenzy1  

Pogromca postów

Upadły


ImiÄ™: Dominik

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Mar 2011

   

Wys³any: 2014-08-28, 20:50   

Dostałem taką motywację: jeśli nie zaczniesz spełniać kolejnych wymagań to kończymy współpracę.

Działa!
_________________
Ogień spadnie z nieba. Wszyscy przeciwni spłoną. Zapanuje ład.
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2014-08-28, 21:13   

kenzy1, to taka typowo polska motywacja :)
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2014-08-30, 20:47   

Na każdego działa coś innnego. Jeśli człowiek zarabia już naprawdę godnie, to wtedy pieniądze schodzą na dalszy plan i bardziej motywuje go dobra atmosfera, pochwały czy możliwość rozwoju. W Polsce mało kto dobrze zarabia, więc premie pieniężne się najlepiej sprawdzają ;)
 

agnieszka729

User


Do³±czy³: 01 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-02, 14:03   

Pieniądze są ważne, bo jeśli miałabym całe życie pracować na stawkach rzędu stażowych kilku stówek, byłabym w robocie prze nieszczęśliwa.
Ale poza tym wiem, że osoby które lubią swoją robotę, motywują się samoistnie:-)
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-09-02, 15:23   

Po większości najlepszą motywacją jest kasa albo szansa na awans, wszystko zależy od firmy ale i ludzi.
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-09-02, 15:50   

W szkole zawsze motywowały mnie dobre stopnie i pochwały. Chciałam więcej i więcej ;) ależ byłam chciwa. W sumie do dziś to na mnie działa - w pracy motywuje mnie możliwość awansu zawodowego i comiesięczny dodatek motywacyjny. Czyli kasa. Ale - nie ukrywam - także sukcesy pedagogiczne. Bo tego motywacyjnego to nie ma tak wiele ;) , szkoła biedna.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

hali  

User

hali


ImiÄ™: ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-22, 12:35   

Bardzo trafne stwierdzenie to takie, że na każda osobę motywująco działa inny bodzieć a znam osoby, które reagują na groźbę zwolnienia np. wtedy ich praca natychmiastowo staje się bardziej wydajna. U mnie w pracy ostatnio jako forma motywacji-tak mi sie wydaje pojawiła się karta sportowa i ubezpieczenie dla pracownika: http://pkoubezpieczenia.pl/ochrona/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie oczywiście koszty pokrywa firma a pracownik płaci jedynie podatek. na mnie wpłyneło to pozytywnie jednak nadal twierdzę, że najlepsza formą nadal sa pieniądze w czystej postaci-wiem, że to bardzo tradycyjne myślenie ale tak jest chyba w większości przypadków.
 

KaÅ›ka19  

User

Baw siÄ™ chwilÄ…!



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 30 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-30, 15:27   

Szacunek pracodawcy do pracownika, premia, wspólny cel to mi daje satysfakcję
 

Rorek  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-11-07, 09:01   

Na moją motywacje działała by tylko premia-niestety u mnie takiego czegoś nie stosują.
_________________
przychodnia Sulejówek
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com