Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 20:11

Autor

Wiadomo¶æ

Michal453  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-10, 15:36   Muammar Kaddafi

Dużo zrobił dla Libii.Dostał wiele odznaczeń.Ale nagle ludzie po 42 latach Kaddafiego umyśleli sobie po 42 latach trzeba go obalić z władzy.Zaatakowali Kaddafiego,a on zaczął się bronić,a najlepszą obroną jest atak.
Ludzie myśleli,że będzie tak jak w Egipcie,ale Muammar Kaddafi to nie Hosni Mubarak.
Władze trzeba szanować,a powstańcy tego nie rozumieją.U nas jakoś nikt nie organizuje powstań przeciwko władzy.
A te pozostałe kraje,które zaatakowały dyktatora?Niby chcieli chronić cywilów,a zależy im tylko na libijskiej ropie.
To nie pułkownik rozpoczął tą wojne.
Szkoda,że NATO teraz udaje wielkich bohaterów.
Ja tam kibicuje Kaddafiemu bo to także patriota powiedział,że jest bronić władzy nawet za cene swojego życia.Dodał też,że umrze jako męczennik.
Wojna w Libii może trwać długo,ale ja się będe przyglądał wiadomościom z Libii.
Mam nadzieje,że siły Kaddafiego wygrają.

Takie jest moje zdanie na temat sytuacji w Libii,a wy co sÄ…dzicie na ten temat?
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-05-10, 15:46   

Cytat:

Władze trzeba szanować,a powstańcy tego nie rozumieją.U nas jakoś nikt nie organizuje powstań przeciwko władzy.


Trochę nietrafione porównanie.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-10, 15:47   

Siły Kadafiego raczej nie mają szans z NATO. Pragnę zauważyć, ze wkroczyło dopiero po tym jak siły rządowe zaczęły strzelać do cywilów. Nie kibicuję Kadafiemu. święty to on nie był. A nic innego jak ględzenie o męczeństwie mu nie pozostaje. Jedyne co mnie szokuje, to że osoba Kadafiego nagle zaczęła przeszkadzać. Wcześniej jakoś osoba pułkownika prześlizgiwała się. Była traktowana jak ktoś gorszy, ale jednak przyjmowano jego wizyty itd. Zachód jest naiwny jeśli myśli, że Arabowie zaczną ich wielbić za wyzwolenie.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-05-10, 17:55   

Michal453 ja myslę dokładnie tak jak ty, też chciałam założyć taki temat, cieszę sie, żę na tym swiecie są tacy ludzie, bo już się bałam, że jestem jedyna.

Ta operacja NATO jest jedną wielką farsą, bo tu wcale nie chodzi o cywilów, cywile kałachów nie noszą, poza tym władza ma prawo robic porządek w państwie jak nie robi to powstaje anarchia, tak naprawdę chodzi o ropę.

Kadaffi to bardzo wartościowy człowiek, a libijczycy go kochają, byłam w Libi to coś o tym wiem, powstanie musi być kierowane z zewnątrz, w mediach nie pokazuja całej prawdy.

Nierozumiem tez dlaczego Kadaffi miałby odejść, Libia to bogaty kraj, nikomu tam sie krzywda nie dzieje, a jakie NATO ma prawo wkraczać na cudze terytorium?
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

Michal453  

Stały User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-10, 18:13   

Właśnie tym powstańcom żyło się za dobrze.Też jednak zauważyłem,że dużo ludzi w Libii go popiera i chyba nawet większość.
_________________
Ani komunizm, ani kapitalizm - trzecia droga, wolność, nacjonalizm!
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-05-10, 18:21   

To analogiczna sytuacja jak z socjalistami w Polsce przed 89. Wciąż ta sama władza od wielu lat. Teraz robi porządek, jak u nas używali SB, ZOMO. Zachód nam nie pomógł i wcale się z tego nie cieszymy. Tutaj Zachód interweniował.
Skoro ludzie się buntują tzn że chcą zmian. Władza powinna być dla ludu, a nie lud dla władzy. Gdyby w demokratycznych, niefałszowanych wyborach, wygrałby znów Kadafi to wszystko ok.
 

M!chal  

Wymiatacz

madry inaczej



Imię: MIchał

Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Lut 2009

Sk±d: z przysz³osci

   

Wys³any: 2011-05-10, 19:35   

Cos czuje ze ludzie nie buntowali by sie gdyby żyło im sie dobrze.
A pe drugie gdyby NATO i inne wojska zaatakowały wojska Kadafiego to roznieśli by go w pyl w tydzień. Wiadomo ze chodzi tu o ropę;/
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-05-10, 19:51   

To nie jest to samo co w Polsce, w latach 80' polska gospodarka była zrujnowana, a w sklepach nic nie było, może ustrój panujący w Libii ma cechy soljalizmu, ale Libia to nowoczesne państwo, drogi ma lepsze niż Polska i rozwija sie gospodarczo, chociaż głównie przemysł opiera sie na ropie.
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-05-10, 21:10   

Kaddafi wbrew pozorom zrobił dużo dla kraju. Choćby zapewnił w pełni bezpłatną opiekę medyczną i szkolnictwo. Każda taka hm... jednostka jest po pewnym czasie odbierana negatywnie, za różne przewinienia. Mnie bardziej niepokoi fakt powstań w tych krajach. Rząd totalitarny tych krajów był kagańcem i smyczą. Obalenie dyktatury to jak zerwanie kagańca. Nie jest pewne że te kraje będą grzecznie siedzieć tam gdzie siedzą. Rozpoczęcie okupacji sąsiednich krajów jest bardzo prawdopodobne, szczególnie jeśli w miejsce dyktatorów skoczą jednostki typu Hitlera "Dam wam miejsce do życia, dobrobyt i nikt nie będzie chodził głodny".


Sytuacja w Polsce też nie jest różowa wbrew pozorom. Wystarczy mała iskierka w tej chwili. Obalenie rządu i ustrój totalitarny. Co zresztą będzie korzystne dla kraju mimo wszystko potrzebny jest drugi Piłsudski. Polacy coraz bardziej mają dość chorej polityki i poziomu życia, teraz wystarczy tylko jednostka, która pierwsza rzuci kamieniem.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-11, 10:09   

Kadafi jest jaki jest, ale przynajmniej nigdy nie był fundamentalistą i fanatykiem. W zasadzie do tej pory był nie groźny, zachód go akceptował jakoś. W krajach arabskich nie można wprowadzać demokracji na wzór zachodnii, inna kultura, tam zawsze będą różne dyktatury. Ja bym go nie ruszał. A teraz... teraz musi bronić było nie było swojego dziedzictwa, jest zaszczuty, wariuje. Jest zdolny do wszystkiego. A wojna domowa ma się w najlepsze.
_________________
lol
 

kicek0  

Stały User

Beztytularny



Do³±czy³: 08 Maj 2011

Sk±d: Przemy¶l

   

Wys³any: 2011-05-11, 10:33   

Zastanówcie się co piszecie. Dla kraju zrobił dużo ale jeśli to, że kilkunastu zaprzyjaźnionych szejków ma miliony dolarów a państwo jest znacjonalizowane w sposób rasistowski ma być przeciwwagą do tego, że wykonywane były wyroki śmierci na jego przeciwnikach, którzy po prostu mieli inne poglądy to wybaczcie, ale ta dyskusja chyba nisko upadła.

M!chal napisa³/a:

Wiadomo ze chodzi tu o ropÄ™;/



A to jest zupełnie inna kwestia. NATO jest łase na pieniądze i jak tylko wyniuchało szansę to od razu posłali swoje wojska. Może nie teraz, ale za 10 lat jak już zapomnimy o rewolucji to na listach kierowników stacji naftowych znajdziemy nazwiska ludzi, którzy już teraz myślą o tym jak się do tego dobrać.
_________________
"Nie ma nic piękniejszego, niż śmierć pięknej kobiety"
~Edgar A. Poe
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-05-12, 10:42   Re: Muammar Kaddafi

Cytat:

..Mam nadzieje,że siły Kaddafiego wygrają.
Takie jest moje zdanie na temat sytuacji w Libii,a wy co sÄ…dzicie na ten temat?

Zgadzam się z przedmówcą ,tylko małe sprostowanie:Libijskiej Arabskiej Dżamahirijji Ludowo-Socjalistycznej (oficjalna nazwa państwa od 1977 r.) Media celowo nie podają tej oficjalnej nazwy,aby ukryć dwa fakty,że chodzi kapitalistom o złoża naturalne tego państwa ,a także o obalenie socjalizmu.
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-05-12, 19:22   

Juz w Iranie obalono dyktature to do władzy od razu doszedł fundamentalizm, więc penie i w Libii tak będzie.

A swoja droga to coraz więcej słysze takich głosów, że w Polsce potrzeba Piłsudzkiego, juz dwa razy w historii tak bylo, ze polacy sie kłucili i przedkładali prywate nad interesy państwa, raz sie skończyło zaborami drugi raz IIW¦ co bedzie teraz?
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-12, 21:40   

Sytuacja II W¦ a wejścia polski pod zabory jest w ogóle nieadekwatna.Piłsudski jakoś nigdy nie mieścił się w ramach demokratycznych, a poza tym żył w czasach, któe pozwalały mu na naginanie rzeczywistości oraz prawa do własnego wyobrażenia o Polsce. Poza tym Niemcy nie chcą nm wydrzeć ¦ląska, a po wschodniej stronie granicy nie mamy radzieckich bagnetów. Takze wydaje mi się, ze talentów Józefa Piłsudskiego nie dałoby się wykorzystać w obecnej sytuacji.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Damio22  

User


ImiÄ™: Damian

Do³±czy³: 12 Maj 2011

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2011-05-12, 22:54   

Kaddafiemu chodzi o utrzymanie władzy, od lat rządzi tym krajem... Aby pozostać u władzy, dał rozkaz aby zabijać własnych rodaków. On rozpoczął te wojnę.

Zachodowi chodzi o ropę i o stabilizację w regionie - dopóki zachodni przywódcy się dogadywali z Kaddafim, przymykali oko na jego dyktaturę. Teraz boją się zbytnio mieszać w tę wojnę.

Powstańcom chodzi o wolność i o pozbycie się tyrana. Są zdesperowani.

Ja mam nadzieję, że ta wojna się skończy i w Libii zapanuje prawdziwa demokracja.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com