Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: metalmummy | 2017-02-06, 12:09

Autor

Wiadomo¶æ

Marcin303

User


Do³±czy³: 19 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-01-19, 12:24   musze sie wygadać..

Cześć, muszę się trochę wygadać dlatego tutaj napiszę parę rzeczy które mnie niezmiernie denerwują i przygnębiają, mam 18lat...

Chciałbym być lekarzem, niestety nie będę... dlaczego? bo mieszkam w mieszkaniu z babcią,mamą,tatą i jeszcze pies :-> Mieszkanie jest 2 pokojowe, moi rodzice śpią osobno, ja z babcią w małym pokoju... ma 84lata strasznie się męczę ona i ja... nie chce jej nigdzie wyganiać bo kocham ją ponad życie ale tak żyć się nie da, pokój ma 30m2 a mieszkają w nim 3 osoby, mój tato zajmuje salon który jest dość duży teraz przechodzę do sedna co jest mega komedią.. mój tato... ma kochankę.. tak, w mojej rodzinie.. wróć, w tym czymś co tworzymy od 18lat jest beznadziejnie, mój tato zdradzał mamę od samego początku, znalazłem zdjęcia z 2004r. jak się kocha z jakąś kobietą i z 2006r. Odkąd pamiętam widziałem jak pisał z kobietami na jakiś stronach typu fot... symp.. itd. Przeszedł sam siebie jak polecieliśmy rok temu do Grecji na wakacje.. a w raz z nami jego "koleżanka" która była z dzieckiem, okazało się , że jest to jego kochanka, w tym roku przedstawił ją swoim braciom po prostu masakra, jeżeli jest z inną kobietą a z mama łączy go tylko papier do po cholere razem są? tylko się męczymy, wiem, że stać ich by się wybudować... dlaczego tego nie zrobią? dlaczego się nie rozejdą? żałosne, nie mam warunków do nauki, mam chęć... chcę leczyć ludzi nie chcę byc lekarzem dla kasy tylko jak to sie mówi 'ten z powołania' szlak mnie trafia... bo mam dziewczynę od 2 tyg a nie moge jej przyprowadzić do domu, gdzie ona bedzie siedziala? z mamusia i babcią? znajomych też nie moge przyprowadzić... mam dość takiego życia, mam kanał na youtube, miesięczne wyświetlenia do 1,5mln +/- jest to kanał typu 'smieszne momenty' jakieś składanki różnych wypadków itd. misz masz, założyłem konto adsense jakiś czas temu i zarobiłem w miesiąc 216$ myślę, żeby nazbierać pieniędzy i wynająć jakąś kawalerkę u siebie w mieście... ktoś też ma podobną sytuację ?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-01-19, 12:30   

Wyjedź na studia do innego miasta i tam postarasz się o pokój w akademiku, a na razie chyba nic nie zdziałasz
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-01-19, 19:13   

Nie Ty jedyny Masz przerąbane w życiu.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2017-01-19, 19:28   

Sam sobie życie utrudniasz.
1. Nie możesz przyprowadzić dziewczyny, bo nie ma gdzie siedzieć? Ok, trochę niefajno, ale po prostu idź do niej - chyba zrozumie sytuację. Zresztą nikomu nic się nie stanie, jak raz za czas spotkacie się u Ciebie i posiedzicie "z mamusią" - też mam chłopaka i mimo 'normalnych' warunków spotkań nieraz spędzamy czas z rodziną. Nie wspominając już o tym, że lat masz 18 - chcesz prywatności, to ją gdzieś kiedyś ukradnij i po sprawie.
2. Z tą nauką to serio grubo przesadzasz. Jest w tej chwili tyle miejsc, gdzie można się uczyć. Pomijając już samą szkołę, są biblioteki i inne odpowiednie miejsca - jak Ci aż tak zależy, to idź, a nie rób sobie durnych wymówek "bo mi babcia przeszkadza"...
3. Ten youtube mnie aż rozbawił.
4. To, w jaki sposób żyje matka z ojcem to ich sprawa. To, jak wygląda ich związek, nie ma nic wspólnego z Tobą. Powinieneś przywyknąć, zwłaszcza po tylu latach.
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2017-01-21, 19:32   

Chcesz być lekarzem i jednocześnie szukasz wymówek żeby się nie uczyć. Rozumiem, że mieszkanie jest ciasne, ale na pewno jest miejsce na otworzenie zeszytu i poproszenie o 30minut spokoju, a choćbyś się w łazience musiał zamknąć, zawsze jest sposób.
Dziewczyna? Spotykajcie się na mieście, u niej, gdziekolwiek - nie powinna ci robić wyrzutów.
I tak niedługo pójdziesz na studia, wybierz inne miasto, akademik i buja, koniec problemu.
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2017-01-22, 00:58   

Rzuć dziewczynÄ™ i problem solved 😂
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Marcin303

User


Do³±czy³: 19 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-02-06, 00:40   

Nie szukam wymówek żeby się nei uczyć, robię to pomimo wszystko, po za tym 30min? tyle czasu to chyba na rozgrzanie... uczę się codziennie od 18 do 2-3 w nocy inaczej się nie da, za dużo jest po prostu tego materiału z bio i chem na maturę, do tego dochodzi matma i tak to wszystko wygląda, 30min to było w gimnazjum ale nie teraz gdzie ja uczę sie z dodatkowych książek , cała półka zawalona ksiązkami od chemii i biologii bo w podręcznikach nie ma połowy rzeczy, arkusze maturalne i ksiązki typu witkowski walają się po biurku, chciałbym uczyc sie te 30min ;] , co do yt - rozbawił cię? mnie nie ;] chociaż mam te niecałe 300 dolców miesięcznie ;) lepsze to niż nic, prawda?
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2017-02-06, 06:42   

Marcin303, Proszę Cię, moja siostra też na biol-chemie była, tyrała dodatkowe kloce - szkolna prymuska i od 18 do 2-3 w nocy nie siedziała. NAJWYŻEJ 3h nauki, trochę na lekcje i tyle, a też nie chłonie jak gąbka. Jest na 3 roku studiów, ciągnie stypendium za wyniki w nauce, a przed sesją spędzała może 4h dziennie na naukę.
Nawet jak masz potrzebę siedzenia te 8-9h <-- co dla mnie wydaje się wręcz śmieszne - widocznie znajdujesz na to czas, i nie jojcz, że siedzisz po nocach, bo robisz to wyłącznie przez siebie, utnij z tego 2h i położysz się przed północą. Skoro w 6h nie opanujesz materiału to nie wiem czy medycyna jest dla Ciebie.
 

Marcin303

User


Do³±czy³: 19 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-02-21, 23:49   

Sonmi, na jakim kierunku jest? Skoro mówisz, że wystarczy tylko tyle czasu na to, żeby opanować materiał z 10 książek które mają 300stron +/- (sama biologia) + korki gdzie zadaje dużo zadań wychodzi 300-450 tygodniowo no to.. nie wiem haha :D ale chodze do dobrego LO gdzie właściwie wszyscy dostają się na studia gdzie chcą, każdy z biol-chemu kto chciał oczywiście siedzi sobie na lekarskim i z tego co wiem to wszyscy po tyle siedzieli, bo właściwie pewnie nie wiesz ale oprócz biologii która jest strasznie obszerna i same wkucie nie wystarczy bo zadania to 50% sukcesu zostaje jeszcze matma którą również trzeba zdać na te min. 85%.
po za tym te pierdoły co napisałeś ze med. nie jest dla mnie to jest kurde... az się nie chce mi na to odpowiadać xd na lekarskim mam tylko rzeczy związane z bezpośrednio z człowiekiem na mature trzeba znac oprócz tych rzeczy także ; fizjologie roślin (ksiazka 240 stron ) bezkręgowce,strunowce itp. a tego na leku już nie ma :] tutaj uciekają te godziny.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2017-02-22, 00:39   

No jasne, zrób z mojej siostry idiotkę. Dostała się na wszystkie kierunki gdzie złożyła papiery, w tym medycyna UW, UK, a także na jakiś uniwerek w Anglii, ostatecznie wybrała analitykę medyczną. LO widocznie nie jest tak swietne jeśli chodzisz na korki... mimo wszystko to szkoła ma Cię tego nauczyć - od tego jest, oczywiście praca w domu, ale jeśli musisz brać tyle korków... ja tylko współczuję. Broń się materiałem jak chcesz, ale fakt jest taki, że nie jesteś geniuszem tylko się za takiego uważasz. To ile osó się dostaje na studia, ile je kończy, ile z dobrymi wynikami, ile pracuje w zawodzie a ile pracuje w zawodzie z sukcesami - to różnica.
Btw. mam znajomego, który uczy się w najlepszym liceum w Polsce (Szczecin) na biol-chemie, nie jojczy jak ty. Ma świetne wyniki, ma czas się nauczyć, wyjść ze znajomymi, wpaść czasem na wolne do domu (a ma do przejechania wszerz całą Polskę.
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2017-02-22, 17:12   

Boże, jestem w tej chwili na biolchemie i wyobraź sobie, że korzystamy z książek tj Witkowski czy choćby pan Krzysiu Pazdro. I nie, nauka nie zajmuje aż tylu godzin.
Jak powiedziała Sonmi - jak masz aż taki problem z materiałem, to naprawdę powodzenia na medycynie.
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2017-02-22, 19:37   

A to tak od siebie: siostra bardzo sobie chwaliła "Biologia" Solomon, Berg, Martin - używała cała klasa, podobno wyczerpuje materiał nie pisząc przy tym o pierdołach.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com