Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: TQIT | 2009-03-26, 18:52

Autor

Wiadomo¶æ

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-27, 01:55   

Kiedyś na Amidze siedziałem w trackerach wszelakiego rodzaju począwszy od zwykłego protrackera skończywszy na Octamed Sound Studio :-P
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

myownway  

Hiper wymiatacz

sprzedawca marzeń.



Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-01-27, 10:55   

W podstawówce grałam na flecie, ale już nic z tego nie pamiętam. Na pianinie umiem zagrać tylko kilka melodii, a szkoda, bo chciałabym się nauczyć czegoś ciekawszego. Nigdy nie próbowałam grać na perkusji, ale w pewnym stopniu mnie do tego ciągnie, może kiedyś spróbuję ;)
_________________
Niestety, rzadko koło zdarzeń obraca siła naszych marzeń.
 

Cathleen  

Stały User

Feel the music



Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-27, 11:00   

Od jakiegoś czasu pogrywam na gitarze, uczyłam się grać na perkusje jednak moja noga nie chciała współpracować z rękami i kupiłam sobie małą Djembe, na której gra nie jest skomplikowana :P
_________________
Przestań się bać
Krzycz jeśli zechcesz
Poczuj że żyjesz
Zrozum że jesteś...!!!
 

Marlen  

Hiper wymiatacz

Pruderyjna cisza



Do³±czy³a: 25 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-27, 12:38   

Ja umiem grać na gitarze i skrzypcach. Na skrzypcach uczę się grać od 5 roku życia bo to tak jakby tradycja rodzinna. Jedna osoba w pokoleniu uczy się grać na skrzypcach i gdy juz dobrze gra to dostaje skrzypce które przechodzą z pokolenia na pokolenie.
No i mam te skrzypce.

Tyle że ja wole gitarę elektryczną...
_________________
Nadal nakładam nowe szaleństwa na każdą świeżą myśl. Nasłuchuję świata z głową położoną na torach.
Wynaturzona z natury.
 

nyks  

User

córka Chaosu...


Do³±czy³a: 27 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-27, 17:07   

Kiedyś próbowałam pisać piosenki. Teksty był okej, ale o moim wokalu to lepiej nie mówić. Kompletnie nie mam słuchu.
Jeśli chodzi o instrumenty to nie gram na żadnym. Chociaż czasem chciałoby się spróbować nauki gry na pianinie...
_________________
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia.
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-01-27, 17:31   

ja niestety do muzyki sie nie nadaję nie mam zmysłu twórczeg i słoń nadepnął mi na ucho....
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-28, 19:26   

ente napisa³/a:

martucha1231 napisa³/a:

Chcialabym sie nauczyc grac na gitarze ale na to juz za pozno


A to niby dlaczego za późno? Chyba nie jesteś w podeszłym wieku?


Tu nie chodzi o wiek tylko o czas, a ja niestety bede miala go coraz mniej.
 

Blackburn.

User



Do³±czy³: 27 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-28, 22:42   

Kiedyś pisałem. Choć bardziej przypominało to wiersz, no i nie było instrumentów, do których można byłoby zaśpiewać. A raczej, zagrowlować.
_________________
Miła ma?
Czy nie ty?
Zdrowa wczoraj?
Chora dziÅ›?
 

Marlen  

Hiper wymiatacz

Pruderyjna cisza



Do³±czy³a: 25 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-29, 00:07   

nyks napisa³/a:

Kiedyś próbowałam pisać piosenki. Teksty był okej, ale o moim wokalu to lepiej nie mówić.



Może wrzuć jakiś tekst do twórczości własnej? Chętnie bym przeczytała ;)
_________________
Nadal nakładam nowe szaleństwa na każdą świeżą myśl. Nasłuchuję świata z głową położoną na torach.
Wynaturzona z natury.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-10-25, 12:46   

Jestem ostatnią ofiarą muzyczną. :oczami: Uczyłam się gry na pianinie przez pięć lat w podstawówce. Potem gry na gitarze przez rok w gimnazjum. I klapa totalna. Co prawda nagrałam jeden utwór instrumentalny na gitarze jak gram, skomponowany w całości przeze mnie, jednak nie zamierzam nigdzie tego publikować, bo dostrzegam tam tyle błędów... Niestety jestem perfekcjonistką i musi być idealnie. :-P Za ponowne nagranie tego nie wzięłam się, a co najgorsze zgubiłam zapisaną tabulaturę i teraz zgaduj zgadula co tam było. Podejrzewam, że już nigdy do tego nie wrócę.
Hmm, taak, jeszcze od 2 lat piszę teksty piosenek. O dziwo całkiem nieźle. Chciałabym jeszcze chodzić na lekcje śpiewu klasycznego, ale radośnie nabawiłam się zapalenia gardła po raz drugi w ciągu miesiąca i cały plan szlag trafił. Znów będę musiała czekać aż się wyleczę. :-x
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-10-25, 13:35   

Mój chłopak tworzy muzykę. Twierdzi, że to dość trudne.
Mimo tego, że jest moim partnerem, nie wiem o co w tym chodzi.
Dla mnie to czysta abstrakcja, kiedy patrzę na te słupki, na te kable i on włącza jakiś przyciski nagle fortepian wydaje zadziwiające dźwięki.
Później mówi mi, że to matematyka, jakbym tego nie wiedziała.

Być może nie znam się. no ale mam znajomych studiują muzykologię i czasami tworzą coś.
Ale to takie potwornie złe, że nie da się tego słuchać.
Czemu tacy ludzie, pozbawieni słuchu zabierają się do takich rzeczy?
_________________
W miękkim futrze kota
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-26, 15:46   

DeSade napisa³/a:

Mimo tego, że jest moim partnerem, nie wiem o co w tym chodzi.
Dla mnie to czysta abstrakcja, kiedy patrzę na te słupki, na te kable i on włącza jakiś przyciski nagle fortepian wydaje zadziwiające dźwięki.
Później mówi mi, że to matematyka, jakbym tego nie wiedziała.



Jak tak Ci tłumaczy, to nie ma szans żeby cokolwiek z tego zrozumieć.

DeSade napisa³/a:

kiedy patrzę na te słupki, na te kable i on włącza jakiś przyciski nagle fortepian wydaje zadziwiające dźwięki.



Umiesz obsłużyć kserokopiarkę? No to tamten sprzęt też byś obsłużyła. Strona sprzętowa nie ma nic wspólnego z samą muzyką, no może poza tym że jedno i drugie ma jakiś związek z częstotliwością drgań.

DeSade napisa³/a:

Być może nie znam się. no ale mam znajomych studiują muzykologię i czasami tworzą coś.
Ale to takie potwornie złe, że nie da się tego słuchać.



Muzykolog nie jest od komponowania, ani od aranżacji, ani produkcji (a wnioskuję że ci muzykolodzy się zajmują tymi trzema rzeczami na raz).

Tworzeniem muzyki, o ile muzykę w ogóle da się tworzyć, a nie tylko odkrywać, powinien się zajmować człowiek który ma pojęcie o teorii muzyki, najlepiej wykwalifikowany kompozytor, albo przynajmniej ktoś, kto przez kilka lat się tego uczył i ma o tym pojęcie.

¯yjemy w czasach, kiedy są łatwo dostępne instrumenty i programy komputerowe które mają niby ułatwiać tworzenie muzyki. I rzeczywiście, wiele z nich posiada funkcje które znaczną część pracy i niewiedzy nadrabiają, przy okazji ograniczając. W efekcie jest mnóstwo młodych ludzi którzy wydają pieniądze na programy w których cośtam wyciosają, nie wiedzą jak i wrzucają to do sieci bo myślą że ich ktoś zauważy. Tylko nikt im nie powiedział że nikt do tych ich utworów nie zajrzy, bo nie ma po co, i że to co "tworzą" jest podobne, nijakie i równie ograniczone jak dziesiątki tysięcy podobnych "kompozycji".
Nie róbcie tego, szkoda waszego czasu.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

trus12  

User

trus12


ImiÄ™: Anna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 30 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-30, 09:47   

Ja gram na gitarze elektrycznej i od dwóch miesięcy chodzę na lekcje do szkoły muzycznej Fabryka Muzyki. Rozwijam swoje umiejętności pod okiem specjalisty, który mi wszystko wyjaśnia, doradza, odpowiada na moje pytania. Mają ciekawą ofertę warsztatów i juz myslę nad tym aby zapisać się do nich na lekcje beatboxu.
 

baron123

User


Do³±czy³: 31 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-31, 15:08   

Ja próbowałem kilka razy ale nic z tego nie wyszło :(
 

xevrakhan  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-11-02, 16:31   

Gram od paru lat na perkusji i mam małe sukcesy w swoim zespole rockowym :) Trudna sprawa, czasochłonna, bardzo drogie hobby. Ale grać małe występy po knajpkach to według mnie coś niesamowitego. Przychodzi po kilkudziesięciu ludzi a i tak frajda jest :) Wydaje mi się, że gdybym wziął się za to bardziej poważnie to coś by mogło z tego być. Kiedy byłem młodszy to sądziłem, że życie muzyka to hajla bajla, w rzeczywistości to naprawdę nieraz niewdzięczna praca. Nie ma czego zazdrościć. I najgorsze są okresy braku kreatywności, która sobie czasem lubi pójść na czas nieokreślony i nie wrócić. Odechciewa się wtedy, ma się ochotę rzucić wszystko. Poza perkusją gram trochę na wszystkim: djembe, bongosy, gitara klasyczna, bas, harmonijka. Bardzo chciałbym się nauczyć śpiewać oraz grać na fortepianie/pianinie. Ostatnio gitarzysta zapisał się do orkiestry, przyniósł do kanciapy sakshorn, dziwaczne są dęte instrumenty ;) Na nich to dopiero trzeba ćwiczyć. Mam wrażenie że wszystkie trąbki, tuby saksofony zostały stworzone tylko po to, aby sobie obrzydzić muzykę do cna niekończącymi się ćwiczeniami. Dęte są trudne.
Posłuchajcie mojej twórczości :) Nagranie live z koncertu który grałem we wrześniu:
https://www.youtube.com/watch?v=YaBt1O7ex0Q
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com