Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2016-02-13, 09:12   

Również przeszedłem na elektryczną - jest o niebo lepsza.

I zastosowałem inną 'metodę' mycia po konsultacji z własnym dentystom, tj. pierwsze nicią dentystyczną wyciągam resztki jedzenia, następnie myję pasta (i tutaj co tydzień inna, jedna wybielająco-ochronna na szkliwo, a druga na dziąsła - ochronna), a nastepnie płukam płynem - różnie stosuje, raz płyn wybielający, czasem total care.

Polecam, po 2 tygodniach takiej kuracji zęby są o wiele bielsze, a gładkie jak nie wiem :)
 

fioletta  

User


Doczya: 03 Pa 2009

   

Wysany: 2016-08-07, 21:32   

Najlepiej myć zęby faktycznie rano i wieczorem i płukać po posiłku głównym :) Ja tak robię :) Raz w tygodniu używam nitki dentystycznej żeby pozbyć się resztek jedzenia. A zęby myję z reguły około 2 minuty. Polecam przeglądy zębów raz na dwa lata przynajmniej. Z Łodzi polecam gabinet Ortoprotex to dzięki mojej pani doktor zdobyłam nawyki dbania o higienę jamy ustnej :)
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-08-07, 22:06   

Drodzy, co myślicie o używaniu nici dentystycznej oraz płynów do płukania jamy ustnej?
Ostatnio dochodzę bowiem do wniosku po licznych rozmowach i przemyśleniach, że to taki kolokwialnie mówiąc pic na wodę.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


Imię: Magdalena

Wiek: 25

Doczya: 24 Kwi 2012

Skd: Mazury

   

Wysany: 2016-08-07, 22:30   

DeSade napisa/a:

Drodzy, co myślicie o używaniu nici dentystycznej oraz płynów do płukania jamy ustnej?


Ja nici dentystycznej używam, bo mi się tak zęby urodziły, że szczoteczka ma problem dojść do niektórych miejsc. A płynu używam raz na ruski rok, jak mi się nudzi i mam ochotę dłużej postać i popatrzeć się na siebie w lusterku. Ale nie uważam, żeby jakoś wiele dawał.
 

fioletta  

User


Doczya: 03 Pa 2009

   

Wysany: 2016-10-03, 21:18   

ja osobiście czyszczę przestrzenie międzyzębowe, bo tak zalecił mi mój stomatolog. Podobno gromadzą się tam resztki jedzenia i osad, więc ja raczej używam nici dentystycznej a później płyn do płukania.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-10-28, 12:48   

kobza.olga napisa/a:

a co polecacie na wybielenie zębów?


Paski.
Picie przez słomkę.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Jakubł  

Stały User

Goldberg



Imię: Jakub

Wiek: 28

Doczy: 27 Lis 2015

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2016-12-14, 07:34   

DeSade napisa/a:

rodzy, co myślicie o używaniu nici dentystycznej oraz płynów do płukania jamy ustnej?



nić dentystyczna usuwa te pozostałości, myślę, że jest okej - badania nie potwierdzają jej przydatności, natomiast to, że usuwa resztki jedzenia widać gołym okiem. Dobry zamiennik, jak akurat jesteś gdzieś w drodze.
co do płynów do płukania i przy okazji - past do zębów z fluorem. Wszystko to powoduje zwapnienie szyszynki, przez co moim zdaniem świadomie ogłupiają ludzi. Naukowcy się tym zajmują i Ci "państwowi" zawsze twierdzą, że fluor taki niesamowity i leczy rozmaite choroby zębów, a badania niezależne wykazują, że gówno prawda.

DeSade napisa/a:

a co polecacie na wybielenie zębów?



ja używam czasem olej kokosowy. Trzymasz go przez 15 min i płuczesz nim zęby. Bardzo dobrze wybiela, chociaż sam nie mam jakichś wspaniałych zębów, ale przyjaciółka używa codziennie i ma wręcz zbyt białe.

[ Dodano: 2016-12-14, 07:35 ]
Bo ja używam raz na jakiś czas jak mi się przypomni* (raz na 2 tyg powiedzmy).
_________________
Pozdrawiam.
 

myszata12

User


Doczy: 08 Lis 2016

   

Wysany: 2016-12-30, 11:29   

nie wiem jak można nie umyć zębów rano i wieczorem :kwasny: ???? wieczorem koniecznie bo podczas snu bakterie grasują i niszczą nam zęby. Natomiast rano....nie wyobrażam sobie nie umyć zębów wiecie co to jest jak nie mycie rąk po toalecie...nie mam nic więcej do dodania :-o
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


Imię: Magdalena

Wiek: 25

Doczya: 24 Kwi 2012

Skd: Mazury

   

Wysany: 2016-12-31, 10:36   

myszata12 napisa/a:

wiecie co to jest jak nie mycie rąk po toalecie


A wyobraź sobie że są ludzie nie myjący rąk po toalecie :mrgreen:
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



Imię: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Doczya: 28 Gru 2010

   

Wysany: 2017-02-07, 15:21   

Stylowa napisa/a:

Poważnie uważasz, ze raz dziennie starczy? Ja uważam, że dwa razy dziennie to mało.


Zobaczymy jak będziesz miała gromadę rozwrzeszczanych kryjanów i natłok obowiązków czy chociaż raz dziennie uda Ci się umyć ;)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

coala

User



Doczy: 30 Sty 2017

   

Wysany: 2017-03-21, 15:08   

rano wieczorem i wciągu dnia! innej opcji nie ma. dla mnie uśmiech to wizytówka
 

Andrewo  

User



Imię: Andrzej

Wiek: 25

Doczy: 15 Mar 2017

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2017-04-11, 15:28   

Ja ostatnio staram się być 3 razy dziennie :) Rano po obiedzie i po kolacji i powiem że jest lepiej niż 2 razy dziennie.
_________________
Panta Rhei!
 

fioletta  

User


Doczya: 03 Pa 2009

   

Wysany: 2017-11-06, 20:26   

nie ma co znowu przesadzać z nadmierna częstotliwością mycia zębów. Dwa razy dziennie wystarczy żeby po posiłku wyczyścić przestrzenie międzyzebowe z resztek jedzenia.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com