Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-07, 16:28   

Makaron w sosie cytrynowym. Jak człowiek się zepnie i ma odpowiedni makaron, to zejdzie może z pięć minut :P

Makaron (dużo) gotujemy w mocno osolonej wodzie (najlepiej gniazdka lub inny bardzo cieniutki, mniej czasu zajmuje), jak się ugotuje, to odlewamy większość wody, wrzucamy trochę masła i mieszamy, dolewamy sos, mieszamy, wykładamy i posypujemy szatkowanym zielskiem (pietruszka/kolendra/Bazylia. Podejrzewam, że mięta też by przeszła). Ta-daa!

Sos - 2 żółtka z jajek (można więcej), filiżanka śmietany, sok z cytryny, skórka z cytryny, trochę parmezanu tartego. Mieszamy i jest.

Przypraw toto nie potrzebuje, bo jest genialne samo w sobie, poza tym jest pyszne.

Zostaje mi wystarczająco dużo czasu, żeby wstawić ciasto do piekarnika :mrgreen:
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-05-12, 02:47   

Mam sprawdzone gotowe dania na tackach Profi. Dobry jest Indyk w sosie cyganskim i kurczak w sosie curry;)
 

Hetman1999  

Hiper wymiatacz

I Back From the Dead



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-05-14, 20:39   

Pierogi z paczki :D
_________________
"Prwadziwą wolnościa jest nieposiadanie niczego.Byłem bardziej wolny kiedy nie miałem ani centa"
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-05-14, 20:51   

Kawałki kurczaka gotowanego na parze, do tego ryż oraz sałatka z pomidorów i fety. Do tego zwykle robię sos tzatziki. Wszystko zajmuje góra pół godziny. Jednak, tak jak wcześniej wspomniałam, wolę w takich sytuacjach ratować się tostami bądź zamówioną pizzą. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

babula

Stały User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-05-15, 19:07   

Dzis danie gotowe Profi- Zupa grochowa z kielbasa wieprzowa :D.
 

Mary2011  

User


Wiek: 38

Do³±czy³a: 24 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-31, 12:57   

Zazwyczaj jak mam niespodziewanych to zamawiam jedzenie. Po całym dniu pracy nie mam siły na gotowanie, więc wtedy chwytam za telefon i dzwonię po pizzę lub inne dania różnorodnych kuchni np. włoskiej, meksykańskiej czy też chińskiej. Ostatnio zamówiłam pyszny obiadek z catering menu i naprawdę starczyło nie tylko dla mojej rodzinki 4 osobowej, ale również dla znajomych, którzy wpadli do nas z wizytą.
 

Zavih  

Stały User

Kucharzyna



ImiÄ™: Filip

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Cze 2011

Sk±d: Wschód Polski

   

Wys³any: 2011-06-01, 11:26   

Szybkie jedzenie. Dla jednego jest to zupa z proszku, czy inna potrawa, którą przygotować można w max 15 minut...
Dla mnie szybkie jedzenie to takie którym się najem, i które zajmie mi maksymalnie 30-45minut...
Patrzę co mam w lodówce i/lub spiżarce i coś kombinuję. Czasami wyjdą naprawdę wspaniałe i dobre przepisy.
_________________
Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem. Woody Allen
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-01, 20:20   

Zavih -
Często robię podobnie, ewentualnie objawienie na mnie spłynie w sklepie.
Tylko często nie pamiętam, co było w środku tego fajnego dania albo nie sposób powtórzyć kombinacji, bo rzecz powstała z resztek poprzedniego obiadu i resztek z tej samej półki w lodówce...
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Zavih  

Stały User

Kucharzyna



ImiÄ™: Filip

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Cze 2011

Sk±d: Wschód Polski

   

Wys³any: 2011-06-01, 20:59   

Ched napisa³/a:

Tylko często nie pamiętam, co było w środku tego fajnego dania albo nie sposób powtórzyć kombinacji, bo rzecz powstała z resztek poprzedniego obiadu i resztek z tej samej półki w lodówce...


To to jest norma, wiele rzeczy robi się "mechanicznie" i nie zwracamy uwagi co włożyliśmy do przysłowiowego garnka... Wtedy trzeba liczyć na swój smak :)
_________________
Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem. Woody Allen
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-01, 21:04   

Tsa... odkryłam to, kiedy przez pomyłkę sypnęłam do sosu pomidorowego cynamonu.
Po chwili mierzenia patelni skonsternowanym wzrokiem dorzuciłam curry i imbiru i wyszło mi coś pseudo-indyjskiego.
Gości bym nie podjęła takim eksperymentem kulinarnym, bo nie każdy jest otwarty na takie bajery (ani na ilość przypraw ostrych, jaka ląduje w moim prywatnym garze), ale ogólnie lubię i nawracam na nietypowe mieszanki smaków/przypraw/składników.
O ile się je szybko gotuje - nie lubię przepisów zjadających mi łącznie więcej jak godzinę.
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Zavih  

Stały User

Kucharzyna



ImiÄ™: Filip

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Cze 2011

Sk±d: Wschód Polski

   

Wys³any: 2011-06-01, 21:33   

Ched czyli widać, że pomimo że lubisz gotować, ale na dłuższą metę byś nie mógł...
A ja tam lubię gotować, nie licząc w pracy... Bo za duże ilość trzeba tam gotować, smażyć itp.
Każda potrawa na szybko, którą zrobimy niczym McGyver, (coś z niczego), ma swój urok i niepowtarzalny smak.
_________________
Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem. Woody Allen
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-01, 22:07   

Nie, Zavih, ze mnie po prostu zajęta baba (a przynajmniej taką udaję), więc kolekcjonuję szybkie przepisy ;)
Przydatne na nagłę objawienie się gości, bo żarcie się nie powtarza.
Poza tym nie wliczam w całkowity czas wykonania marynowania, duszenia i takich tam innych, bo wrzuca się do gara i zostawia w świętym spokoju.
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Zavih  

Stały User

Kucharzyna



ImiÄ™: Filip

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Cze 2011

Sk±d: Wschód Polski

   

Wys³any: 2011-06-01, 22:24   

Widzę, że mam z kim dyskutować na ten temat, czyli bardzo dobrze.
Tak jak wcześniej mówiłem najlepiej jest "bawić" się w kuchennego McGyvera i odkrywacza różnych przepisów...
Ja znam mało szybkich przepisów... Zazwyczaj są to potrawy, które tak jakby wymyślam z głowy, a potem jak się okazuje wiele osób już zna takie przepisy itp...
_________________
Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem. Woody Allen
 

Mrana  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-16, 18:37   

Raczej spaghetti. Jednak pewnie zamówiłabym coś lepszego wraz z deserem. :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com