Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

TheFoQuSsi  

Stały User


Doczy: 30 Maj 2015

   

Wysany: 2015-09-01, 10:00   Nadmierna potliwość.

Cześć,

Jest jakiś sposób na nadmierne pocenie się? Używam Rexony w sztyfcie, ale mimo tego mokre plamy na koszuli wyglądają okropnie. Jest na to jakiś sposób?
Wiem, że jest gorąco, a na dodatek jestem w okresie dojrzewania, ale może znajdzie się jakaś skuteczna rada :)
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



Imię: Arek

Wiek: 28

Doczy: 13 Cze 2014

   

Wysany: 2015-09-01, 10:05   

Używanie talku, Antidral, Medispirant - możesz próbować te, ale na mnie niestety one niezbyt zadziałały (jak wszystko zresztą), jeśli jesteś desperatem i masz kasę to poczytaj w necie o sympatektomii :idea:
_________________
 

TheFoQuSsi  

Stały User


Doczy: 30 Maj 2015

   

Wysany: 2015-09-01, 10:30   

Sympatektomia odpada.

da się jakoś zrobić talk domowej produkcji?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-09-01, 11:07   

Nie pij wody. W końcu nie będzie płynów, żeby na ich bazie tworzyć pot.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



Imię: Arek

Wiek: 28

Doczy: 13 Cze 2014

   

Wysany: 2015-09-01, 11:19   

Nice troll :mrgreen:
_________________
 

Lonely Butterfly  

Moderator

Lonely Butterfly


Wiek: 26

Doczya: 07 Sie 2014

   

Wysany: 2015-09-01, 11:58   

Może jakieś lecznicze preparaty, tabletki?
Ewentualnie jeśli masz pieniądze i możliwość to zastosuj toksynę botulinową (botox).
Noś ubrania z włókien naturalnych, luźniejsze jeśli możesz.
Unikaj alkoholu i ostrych przypraw. Kawy również.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Doczy: 31 Pa 2012

   

Wysany: 2015-09-01, 13:11   

Uprawiasz jakieś sporty? Paradoksalnie osoby, które są aktywne fizycznie szybciej się pocą :-D


Ale skoro opisujesz taki problem na forum to musi być faktycznie poważny - sprawdź tarczycę ;)
 

TheFoQuSsi  

Stały User


Doczy: 30 Maj 2015

   

Wysany: 2015-09-01, 13:22   

Szej-Hulud napisa/a:

Nie pij wody. W końcu nie będzie płynów, żeby na ich bazie tworzyć pot.



To jakiś nieśmieszny żart? Mam się odwodnić? ;_;

A6ekAK napisa/a:

Nice troll



Jeśli o mnie chodzi, to nie żartuję.

Lonely Butterfly napisa/a:

Może jakieś lecznicze preparaty, tabletki?
Ewentualnie jeśli masz pieniądze i możliwość to zastosuj toksynę botulinową (botox).
Noś ubrania z włókien naturalnych, luźniejsze jeśli możesz.
Unikaj alkoholu i ostrych przypraw. Kawy również.



Słyszałem coś o szałwi, ale nie wiem czy działa.
Mam, ale zabiegi odpadają.
Muszę nosić koszulę na codzień ;/
Alkoholu nie piję w ogóle i nie zamierzam. Poza tym nie jestem nawet pełnoletni. Kawę piję ewentualnie zbożową, też odpada?

Different napisa/a:

Uprawiasz jakieś sporty? Paradoksalnie osoby, które są aktywne fizycznie szybciej się pocą


Ale skoro opisujesz taki problem na forum to musi być faktycznie poważny - sprawdź tarczycę



Okazjonalnie tak. Ale nic "poważniejszego"
Co do tarczycy, to nie wydaje mi się. Po prostu mi to przeszkadza, bo widać na ubraniu. Nie jest wzmożone czy coś. ;)
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



Imię: Arek

Wiek: 28

Doczy: 13 Cze 2014

   

Wysany: 2015-09-01, 14:33   

Właśnie o tą wodę mi chodziło pisząc o trollu - to logiczne że wodę pić trzeba, ale fakt faktem pewnie zanim wylądujesz na pogotowiu to na chwilę przestaniesz się pocić :)
_________________
 

Kryspin  

User

Kryspin


Doczy: 03 Wrz 2015

   

Wysany: 2015-09-03, 17:11   

Szczerze mówiąc miałem podobny problem jakiś czas temu. Sposób znalazłem choć nie zawsze efektywny. Na pewno nie powinno się zbyt często myc w miejscach, których pocisz się najbardziej bo zmywasz dobroczynne bakterie. Dodatkowo noś przewiewne, najlepiej bawełniane ubrania. JA używam rózniez co 4 dni Etiactil Sensitiv pod pachy. Polecam. Naprawdę działa.
 

bigosowaty2349  

User

jedzenie moją pasją


Imię: Mateusz

Wiek: 26

Doczy: 13 Wrz 2015

   

Wysany: 2015-09-13, 21:53   

to jest normalne ze sie pocisz jak i u mnie i kazdego mojego kolegi
po wf zmieniaj koszulke i psikaj sie ta rexona i kiedys to przejdzie

mozesz ewentualnie isc do apteki po jakies tabletki albo masci na pocenie sie to pani ci da i moze troche ustanie
_________________
;33333333333
 

Lubor

User


Doczy: 23 Wrz 2015

   

Wysany: 2015-09-24, 11:25   

Od swojego lekarza wiem, że nadmierne pocenie się to efekt wszystkich zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie. I że generalnie nie ma co walczyć z czymś, co jest naturalne, można sobie tylko radzić ze skutkami. Ja stosuję bloker Ziaja i bardzo go sobie chwalę. Nie blokuje zupełnie pocenia, ale ogranicza to spod pachy i likwiduje nieprzyjemny zapach. Stosuję go dwa razy w tygodniu na noc i jestem bardzo zadowolony. To jeden z najtańszych preparatów, bo były też inne, ale za kilkadziesiąt złotych.
 

TheFoQuSsi  

Stały User


Doczy: 30 Maj 2015

   

Wysany: 2016-01-30, 21:22   

Witam po kilkumiesięcznej przerwie.

Lubor napisa/a:

Od swojego lekarza wiem, że nadmierne pocenie się to efekt wszystkich zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie. I że generalnie nie ma co walczyć z czymś, co jest naturalne, można sobie tylko radzić ze skutkami. Ja stosuję bloker Ziaja i bardzo go sobie chwalę. Nie blokuje zupełnie pocenia, ale ogranicza to spod pachy i likwiduje nieprzyjemny zapach. Stosuję go dwa razy w tygodniu na noc i jestem bardzo zadowolony. To jeden z najtańszych preparatów, bo były też inne, ale za kilkadziesiąt złotych.



Kupiłem Ziaję tydzień temu i niestety nie działa w 100%. Raz blokuje dobrze, a raz nie. Dodam, że rano używam talku i różnie to jest potem.
Myślę, że może to być też spowodowane tym, że kilka dni przed założeniem tematu w ogromnym pośpiechu, latem strasznie się spociłem i było to widać. Pewnie wbiło mi się to do głowy i przy każdym wyjściu myślę o tym i się stresuję. Nawet przy krótkim wyjściu.
W pomieszczeniu, w normalnej temperaturze i gdy nie jest duszno nie ma tego problemu.
Jest jakiś sposób na "wyrzucenie" tego z siebie? :-/
 

Piję_wódkę_z_niedźwiedzia  

User


Imię: Mateusz

Doczy: 24 Sty 2016

   

Wysany: 2016-02-04, 17:17   

Może masz nadmiar wody w organizmie spróbuj ćwiczeń cardio np. bieganie. A teraz pytanie z innej beczki czy jesteś aktywny seksualnie? Odpocznij od seksu/masturbacji przez tydzień lub dwa. Mam przyjaciela, który również bardzo się poci i celibat mu pomógł obniżyć potliwość. Nie wiem jakie ma to powiązanie grunt, że na niego działa. Gdy nawet to nie zadziała wypróbuj Etiaxil Sensibles to bardzo dobry regulator pocenia kiedyś sam z niego korzystałem i jest o niebo lepszy niż ziaja.
 

Julieta

User


Doczy: 23 Lis 2016

   

Wysany: 2017-07-21, 16:07   

Zacznij używać odpowiednich antyperspirantów jak https://pl.oriflame.com/search?query=antyperspirant To pozwoli zminimalizować problemy z potliwością.
Jeśli jednak problem będzie się nasilał, najlepiej iść do lekarza i zrobić odpowiednie badania.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com