Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-22, 11:55   

olek1239871 napisa³/a:

i nie przeszkadza mi, jezeli innym przeszkadza to juz ich problem ;]



Tu nie chodzi o to, że "lata mi zdanie innych, to moje włosy są w końcu". Zwykła higiena, której utrzymaniu sprzyja golenie pach czy miejsc intymnych. Ot.

Włosy u faceta na klacie i plecach są dla mnie naturalne i neutralne. W końcu to człowiek.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-09-22, 15:22   

Cytat:

Zwykła higiena, której utrzymaniu sprzyja golenie pach czy miejsc intymnych. Ot.


Rozumiem poczucie narzuconej odgórnie estetyki, ale nie rozumiem, jaki związek z goleniem tych miejsc ma higiena. Zawsze wydawało mi się, że do zachowania higieny wystarcza woda i mydło/płyn do higieny intymnej, a nie maszynka czy wosk. To tak, jakby twierdzić, że wszyscy powinniśmy golić włosy na głowie, bo to ma rzekomo sprzyjać zachowaniu higieny skóry głowy.

Cytat:

Włosy u faceta na klacie i plecach są dla mnie naturalne i neutralne. W końcu to człowiek.


A kobieta z włosami na klacie i plecach nie jest już człowiekiem?
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-09-22, 15:41   

Ja tam lubię misie ;) mój facet ma owłosioną klatę, plecki, nogi, ręce i niech mi spróbuje wydepilować a zerwę zaręczyny (albo się obrażę nie wiem co gorsze :-P ).

Depilacja jednak, moi zdaniem, pomaga w higienie, najważniejsze to oczywiście po prostu regularne mycie, ale jednak łatwiej mieć wszystko pod kontrolą, jak włoski są przerzedzone, krótsze, lub w ogóle wydepilowane (wiem to z osobistych doświadczeń).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-22, 16:06   

Nataniel napisa³/a:

Rozumiem poczucie narzuconej odgórnie estetyki, ale nie rozumiem, jaki związek z goleniem tych miejsc ma higiena. Zawsze wydawało mi się, że do zachowania higieny wystarcza woda i mydło/płyn do higieny intymnej, a nie maszynka czy wosk. To tak, jakby twierdzić, że wszyscy powinniśmy golić włosy na głowie, bo to ma rzekomo sprzyjać zachowaniu higieny skóry głowy.



We włosach pod pachami bakterie mają lepsze warunki do rozmnażania się chociażby ze względu na zakamarki czy "duchotę" panującą w kłębowisku włosów.
Co do włosów łonowych - zwłaszcza u kobiety miesiączkującej, używającej podpasek nie wyobrażam sobie utrzymania odpowiedniej higieny, gdy jest poza domem.

Nataniel napisa³/a:

A kobieta z włosami na klacie i plecach nie jest już człowiekiem?


Z tego co kojarzę pisałam o mężczyznach i tylko ich uwzględniłam w swoim poście. Ale jak już koniecznie trzeba - owszem, kobieta też człowiek. Tyle że z zaburzeniami endokrynologicznymi.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-09-22, 18:03   

Cytat:

We włosach pod pachami bakterie mają lepsze warunki do rozmnażania się chociażby ze względu na zakamarki czy "duchotę" panującą w kłębowisku włosów.


A po depilacji nierzadko powstają podrażnienia i otarcia. Nie wiem, co jest gorsze. Oczywiście moim zdaniem ze względów estetycznych powinno się depilować pachy, ale z higieną jako taką ma to znikomy związek.

Cytat:

Co do włosów łonowych - zwłaszcza u kobiety miesiączkującej, używającej podpasek nie wyobrażam sobie utrzymania odpowiedniej higieny, gdy jest poza domem.


Istnieje taki wynalazek jak specjalne chusteczki nawilżane do higieny intymnej - wtedy zamiast podmycia wystarczy jedynie użyć chusteczki i po kłopocie. Oczywiście dokładniejsze umycie się może w przypadku braku depilacji zająć chwilkę dłużej, ale to nie oznacza, że taka kobieta nie ma szansy utrzymania odpowiedniej higieny.

Cytat:

Tyle że z zaburzeniami endokrynologicznymi.


Nie zawsze przyczyną nadmiernego owłosienia są zaburzenia endokrynologiczne. Czasami jest to po prostu taki typ urody i często dziedziczna skłonność.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-22, 18:06   

Nataniel napisa³/a:

estetycznych powinno się depilować pachy, ale z higieną jako taką ma to znikomy związek.


No a dla mnie estetyka nie jest wystarczającym powodem, aby się depilować. Człowiek po prostu mniej śmierdzi, jeśli nie ma buszu w tym miejscu.

Nataniel napisa³/a:

że taka kobieta nie ma szansy utrzymania odpowiedniej higieny.


Wybacz, za obrazować - nie widzę kobiety z krzakiem między nogami, która pieczołowicie rozgarnia włoski i czyści je chusteczką. Co ciekawe - nie doczyści. Nie ma tego problemu w momencie skóry gładkiej.

Nataniel napisa³/a:

Czasami jest to po prostu taki typ urody i często dziedziczna skłonność.


Ja jednak skłonię się ku wahaniom poziomu hormonów.
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-11-02, 20:11   

Z pewnością dziewczyny mają trudniej jeżeli chodzi o owłosienie, gdyż po prostu się przyjęło, że dziewczyny go nie mają. U chłopaków to najczęściej zależy od wyglądu - np. czy lepiej z brodą czy bez. Po za tym dużo chłopaków trzyma owłosienie ponieważ wygląda wtedy na bardziej dojrzałego lub dorosłego.
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

Jendrol  

Mega wymiatacz

Bass Player



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Kwi 2010

Sk±d: Bochnia

   

Wys³any: 2010-11-02, 21:03   

Ja tam mam na klacie i brzuchu i plecach normalnie dywan turecki. jakbym miał się przejmować tym to bym już dawno zdechł.
_________________
I wanna lead my life alone
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-11-03, 17:08   

Cieszę się ogromnie, że nie mam problemów hormonalnych i wszystko jest tak jak ma być. Uważam, że nogi obowiązkowo się goli, ale meszek na łapkach, plecach, brzuchu czy gdzie indziej uważam za stosowny. Co innego jak czarne włosy wyłażą, no to jest już problem. Ręce przyznam szczerze czasem zdarzało mi się przerzedzić ponieważ mam kręcone włosy, jestem brunetką i włosy bywały ciemne, więc tylko względy estetyczne mam na myśli. Kiedy są za ciemne myślę, że wystarczy raz wydepilować, i będą odrastały jaśniejsze. Co do miejsc intymnych, to jak komu wygodniej, ale chłopa nie wyobrażam sobie całkiem łysego. NIGDZIE.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-11-03, 18:50   

Damn napisa³/a:

chłopa nie wyobrażam sobie całkiem łysego. NIGDZIE


Hmm, to sobie źle wyobrażasz, bez obrazy oczywiście :) Nie każdy "chłop" został obdarowany nadmiernym owłosieniem i nie każdy chłop takie owłosienie trzyma - bo na przykład mu to nie pasuje
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

robinho

User


Do³±czy³: 06 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-11-12, 18:34   

U wielu osób nadmierne owłosienie to spory problem, leczony u endokrynologa. Na szczęście dziś jest kilka możliwości aby z tym walczyć, bo zważywszy na fakt iż społeczeństwo robi się coraz wrażliwsze, mielibyśmy falę depresji związanej tylko z tym jednym czynnikiem.

Niemniej hormony, depilacja laserowa, leki z eflornitynÄ…, nastrajajÄ… pozytywnie.

Osobiście uważam, że u każdego odrobina włosów powinna być mile widziana.
_________________
www.studiocogito.pl
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-12, 18:47   

Cytat:

mielibyśmy falę depresji związanej tylko z tym jednym czynnikiem.


Nie przesadzajmy. Ja cierpię na hirsutyzm (nadmierne owłosienie), nie depiluję się i bynajmniej nie zamierzam mieć z tego powodu depresji.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-11-13, 10:07   

Owłosienie na nogach?Przecież u chłopaków to normalne?Chcesz mieć łyse kolano?Jak masz już taką gęstwinę to trochę przytnij i już.Ja mam 17 lat i jeszcze nigdy nie goliłem żadnej części ciała i dostałem przydomek Volverine :mrgreen: Sprawdz jaką masz akceptację wśród rówieśników.Jeśli cie nie akceptują a ci na tym zależy to zgól trochę zarostu.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-13, 11:13   

Groygle, owłosienie na nogach i innych częściach ciała jest tak samo normalne u chłopaków, jak i u dziewczyn. Tym drugim jednak narzucane są w pewnych kulturach (w tym naszej) pewne normy estetyczne, które powinny spełnić, aby przystawać do uznawanego kanonu piękna. Co moim zdaniem jest wysoce niesprawiedliwe i wręcz seksistowskie. Mnie owłosione nogi u facetów po prostu odpychają, są wręcz obrzydliwe.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-13, 11:34   

Nataniel napisa³/a:

Co moim zdaniem jest wysoce niesprawiedliwe i wręcz seksistowskie. Mnie owłosione nogi u facetów po prostu odpychają, są wręcz obrzydliwe.


A sama się nie depilujesz, jak pisałaś wyżej. Więc również jesteś odpychająca i obrzydliwa jak facet z owłosionymi nogami.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com