Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2011-03-07, 21:48   

Najgorszy zawód to policjant .
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-03-07, 23:17   

Policjant, nie dość że słabo płatne, to jeszcze niebezpieczne i ogólnie pogardzane
 

Mirage  

Hiper wymiatacz

VIP



Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-03-08, 16:54   

Nauczyciel
Policjant
 

gosiak  

User



Do³±czy³a: 07 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-08, 17:41   

ten pierwszy niekoniecznie, chyba ze siÄ™ do gimbazy trafi
 

mich_k3  

Wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2011-03-18, 22:23   

Według mnie to, nauczyciel, policjant i ratownik medyczny
_________________
http://innervoices.pl/ ///Zapraszam
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-03-18, 23:27   

Nauczyciel - niewdzięczna praca, paru ambitnych, reszta to gimbusy, i jak tu nie zwariować.
Terrorysta - samobójca - brak perspektyw.
Czyściciel kanałów / szamba - kiepskie perspektywy.
Tester prezerwatyw (lol) duża odpowiedzialność (?)
_________________
lol
 

Nomadin  

User

Bard Beztalencie



ImiÄ™: Browaromir (Alek)

Do³±czy³: 26 Lut 2011

Sk±d: Piek³o (Poznañ)

   

Wys³any: 2011-03-19, 10:05   

Cytat:

Nauczyciel - niewdzięczna praca, paru ambitnych, reszta to gimbusy, i jak tu nie zwariować.


Jak się umie to nawet ta cała reszta będzie siedziała cicho. Mój historyk lubi te pracę i jakoś jego metody skutkują.

Cytat:

Terrorysta - samobójca - brak perspektyw


Zawodem bym tego nie nazwał. Równie dobrze wtedy partyzant mógłby być zawodem gdyż w pewnym sensie terroryści są partyzantami lecz przeciwko temu co jest przez ogół uważane za dobre.

Według mnie tak naprawdę nie ma konkretnego zawodu który by był naprawdę najgorszy. Ludzie są (biorąc przez pryzmat typowego człowieka) "dziwni" i czasem ktoś po prostu lubi czyszczenie kanałów. Również to zależy od nastawienia. Przykładowo w Anglii nawet ten kto ulice sprząta jest dumny ze swojego zawodu.
_________________
"Let us go inside, something's on THEIR mind
THEY are still alive, can You feel THEIR eyes
Can You feel THEIR eyes?
Now that You are stuck with me You
better be my friend."
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2011-03-19, 10:58   

Dla mnie najgorsze zawody to strażnik miejski i kanar. Już naprawdę musiałoby być ze mną źle, żebym się takiej pracy podjął.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-03-19, 11:04   

¯adna praca nie hańbi.
Jedynie praca jedna od drugiej może być niebezpieczniejsza.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

barmiz1

User


Do³±czy³: 19 Kwi 2017

   

Wys³any: 2017-04-25, 14:29   

FajnyNick ? napisa³/a:

kanar
nauczyciel
sprzÄ…tacz/ka :-P
szambonurek :-P
http://www.joemonster.org/article.php?sid=3060
:hyhy:



Czy ja wiem, taki szambonurek zarabia sporo kasy :) Ale w tych czasach to wszystko jest skomputeryzowane i mniej człowieka trzeba przy tym.

Szamba Bydgoszcz
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-04-25, 18:27   

Telemarketer - najbardziej niewdzięczny zawód na świecie. Psychiczne wykańczanie się przy słuchawce, konieczność powtarzania jak papuga napisanego schematu rozmowy, wysłuchiwania obelg wściekłych klientów, brak perspektyw, marne zarobki.

Kanar to oczywiście też niewdzięczny zawód. Ale co do nauczyciela, to uważam, że to powołanie. Podobnie jak lekarz i ratownik medyczny.

Cytat:

szambonurek


To są ludzie, którzy zawodowo nurkują w szambie? :-o Myślałem, że ten zawód nazywa się szambiarz, nie szambonurek. Co prawda słowo "szambonurek" znam, ale uważam je za jedno z najgłupszych słów, jakie wymyślono.
 

Kotek Burasek  

User

Kotek



ImiÄ™: Burasek

Wiek: 21

Do³±czy³: 26 Kwi 2017

   

Wys³any: 2017-04-26, 01:30   

Cytat:

Ale co do nauczyciela, to uważam, że to powołanie.


Jednak to zawód sfeminizowany, mężczyzna jeśli nie jest nauczycielem wf, to zbyt wielkiego powazania nie ma.
Raczej uważa się go za nieudacznika.
Kobieta nauczycielka, jest dużo bardziej prestiżowa, a jej praca polegająca na kontaktach z małymi dziećmi, to czysto biologicznie uzasadniona chęć i naturalna dla tej płci.
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-04-26, 11:23   

Kotek Burasek napisa³/a:

Jednak to zawód sfeminizowany,


Na szczeblu podstawówki i częściowo gimnazjum, owszem. Zwłaszcza w klasach 1-3, gdzie o mężczyznę-nauczyciela trudno. Jednak w liceum mniej więcej połowa kadr nauczycielskich to mężczyźni, połowa kobiety. I bodaj większość dyrektorów liceów to mężczyźni (choć mogę się mylić). Dyrektorem mojego gimnazjum również był mężczyzna, a z nauczycieli mężczyźni stanowili jakieś 40%. Nie wiem, jak w innych gimnazjach. Ale poza wuefistami, nauczycielami geografii, historii, fizyki, informatyki, przysposobienia obronnego i podstaw przedsiębiorczości bardzo często są mężczyźni. Czasem są również polonistami, matematykami, anglistami. Choć połączone z pedagogiką biologia, chemia i filologie to faktycznie mocno sfeminizowane kierunki.

Kotek Burasek napisa³/a:

mężczyzna jeśli nie jest nauczycielem wf, to zbyt wielkiego powazania nie ma.
Raczej uważa się go za nieudacznika.


Pozostałość po epoce PRL-u, gdy nauczyciele zostali zdegradowani społecznie. W II RP nauczyciel cieszył się ogromnym poważaniem. Nauczyciel w szkole średniej to był ktoś naprawdę ważny i szanowany.

Kotek Burasek napisa³/a:

Kobieta nauczycielka, jest dużo bardziej prestiżowa, a jej praca polegająca na kontaktach z małymi dziećmi, to czysto biologicznie uzasadniona chęć i naturalna dla tej płci.


No tak, jednak nie ma to zbyt wielkiego odniesienia do nauczania w liceach. Raczej w podstawówkach i w przedszkolach.
 

Kotek Burasek  

User

Kotek



ImiÄ™: Burasek

Wiek: 21

Do³±czy³: 26 Kwi 2017

   

Wys³any: 2017-04-26, 14:08   

Cytat:

Jednak w liceum mniej więcej połowa kadr nauczycielskich to mężczyźni, połowa kobiety.


O myślę, że zdecydowana przesada.
Proporcje 50/50 mogą występować w poszczególnych szkołach, jednak nie uniwersalnie.
Kobiety jako ogół kadry stanowią większość.

Cytat:

. I bodaj większość dyrektorów liceów to mężczyźni (choć mogę się mylić).


To nie musi się przekładać na proporcje.
U mnie w technikum było 3 nauczycieli, kilkanaście nauczycielek, a dyrektor -mężczyzna.

Tigranes napisa³/a:

Ale poza wuefistami, nauczycielami geografii, historii, fizyki, informatyki, przysposobienia obronnego i podstaw przedsiębiorczości bardzo często są mężczyźni.


Tak, przysposobienia obronnego, z wiadomych względów. (jak i księży)
Jednak nie powiedziałbym, że uczący historii czy polskiego mężczyźni cieszą się jakimś prestiżem, raczej, jak pisałem, mały to splendor i zwykle bycie uważanym za nieudacznika.

Cytat:

W II RP nauczyciel cieszył się ogromnym poważaniem. Nauczyciel w szkole średniej to był ktoś naprawdę ważny i szanowany.


Podobnie, jak krawiec, albo kowal i cyrulik.
Tylko opisujemy czasy dzisiejsze.

Cytat:

No tak, jednak nie ma to zbyt wielkiego odniesienia do nauczania w liceach. Raczej w podstawówkach i w przedszkolach.


No, tak.
Niemniej kobiety na tych stanowiskach są postrzegane dość pozytywnie.
Mężczyzna juz wątpię.

Na dodatek, według seksuologow, kobieta nauczycielka to oprócz pielęgniarki, zawód kojarzący się mężczyznom z atrakcyjnoscia seksualną.
Mężczyzna nauczyciel historii czy polonista, brzmi słabo.
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-04-26, 14:18   

Kotek Burasek napisa³/a:

Podobnie, jak krawiec, albo kowal i cyrulik.


Nie podobnie. Nauczyciel należał do elity intelektualnej, jako ktoś bardzo dobrze wykształcony i dbający o przyszłość narodu przez kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży. To właśnie dawało mu uznanie.
Krawiec, kowal i cyrulik nigdy nie mieli takiego splendoru, jaki mieli nauczyciele. Bo ich zawody nie wymagały aż takich kwalifikacji jak zawód nauczyciela. A tylko praca wymagająca kwalifikacji daje prestiż i wysoką pozycję społeczną.

Kotek Burasek napisa³/a:

kobieta nauczycielka to oprócz pielęgniarki, zawód kojarzący się mężczyznom z atrakcyjnoscia seksualną.


No bo który nastoletni uczeń nigdy nie fantazjował o "przeleceniu" którejś ze swoich nauczycielek? :) Tylko że: co to ma do rzeczy? Przecież spora część uczennic też fantazjuje o nauczycielach, a niektóre fantazjują nawet o księdzu katechecie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com