Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ParanoiaViolence  

User

ParanoiaViolence


Do³±czy³a: 26 Maj 2015

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2015-05-29, 19:16   

Nauczyć się języka w domu jest dość ciężko.. Ja zdecydowanie polecam Ci filmy w danym języku, strony, na których możesz poznać nowe osoby i przy tym poprawić swoje umiejętności językowe takie jak penpalworld.com, interpals.net. Powinieneś dużo czytać a najlepiej o tym co Cie interesuje wtedy dużo szybciej przyswoisz język.
 

binlejden

User


Do³±czy³: 07 Maj 2011

   

Wys³any: 2015-05-31, 11:14   

mam kumpla który uczył się w domu z kaset easy english. Słówka znał, ale gramatyki już nie. I tu polega największy problem tego typu nauki. Wiele rzeczy szybciej wytłumaczy nauczyciel, lektor itd. niż sami na to wpadniemy. Takie są realia, że lepiej uczyć się w stadzie np. w empik school z lektorem i w małej grupie niż samemu w domu.
 

julittka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Lis 2014

   

Wys³any: 2015-06-04, 19:45   

barb trochę się z Tobą zgodzę. Sama uczę się z niebieskich fiszek - na początku byłam mega zadowolona, ale później strasznie chciałam też umieć po prostu "mówić". Szlifuję to na szczęście audiokursami mp3, gdzie nagrywają lektorzy, są przerwy na powtarzanie i szkolenie wymowy.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-06-04, 21:49   

¯eby nauczyć się języka trzeba go używać w żywej komunikacji, a podczas indywidualnej nauki z tym może być problem. Poza szkołą, kursem, również uczyłam się sama w domu. Ale miałam opory przed mówieniem. Jeden wyjazd, drugi, przebywanie wśród osób, które w naszym języku nie mówiły zmusił mnie do przełamania się i teraz potrafię przegadać nie jednego człowieka władającego na co dzień angielskim :P.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

superja  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 15 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-06-06, 15:55   

jaszczur napisa³/a:

barb napisa³/a:

Na pewno sporo daje nauka w domu ale według mnie nie da się tak w 100 % nauczyć języka, chyba najtrudniej się tak wymowy nauczyć i tu lepiej się sprawdzi szkoła językowa albo korki.




W domu to nauka raczej jako dodatek do normalnych zajęć. A jeżeli już w domu to na solidnym kursie online z lektorem.
Samodzielna nauka ma zbyt wiele wad - ciężko się zmotywować, sprawdzać postępy, itd.


Do tej pory dzięki samodzielnej nauce nauczyłem się więcej niż w szkole.
 

Rampi

Stały User


Do³±czy³: 18 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-06-07, 15:41   

moja koleżanka uczyła się angielskiego tak (ale to jak już trochę język umiała), że rozmawiała na Skype z anglikami :D nie wiem jak ona ich wyszukiwała ale sobie rozmawiali i bardzo sobie to chwaliła - a przy okazji jakiś ciekawych ludzi poznała ;)
 

superja  

Stały User


ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 15 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-06-07, 22:23   

Rampi napisa³/a:

moja koleżanka uczyła się angielskiego tak (ale to jak już trochę język umiała), że rozmawiała na Skype z anglikami :D nie wiem jak ona ich wyszukiwała ale sobie rozmawiali i bardzo sobie to chwaliła - a przy okazji jakiś ciekawych ludzi poznała ;)

Bo nauka języków przez praktykę jest najskuteczniejsza. Na interpals.net można zawierać takie znajomości.
 

mala_marzycielka  

Wymiatacz



ImiÄ™: Adrianna

Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Sty 2014

Sk±d: Zawiercie

   

Wys³any: 2015-06-09, 20:28   

czytać, czytać i jeszcze raz: czytać. i do tego rozmawiać. z kolegą, koleżanką, kimkolwiek, kto w miarę ten język ogarnia i będzie w stanie wyłapywać Twoje błędy.
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-09, 23:10   

kosiba122122 napisa³/a:


Skuteczną metodą nauki jest rozmowa po angielsku i to częsta. Wyjazdy np. do Anglii zdecydowanie mogą polepszyć twoją sprawność językową.
_________________
 

szyborrr  

User


ImiÄ™: Marcin

Do³±czy³: 09 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-06-10, 22:34   

wyjazdy do Anglii jak najbardziej, ale przede wszystkim systematyczność i silna wola. Jeśli człowiek ma w sobie odrobię samozaparcia, to jestem przekonany, że da rade!
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-11, 07:30   

Ja nauczyłem się angielskiego grając w gry online i unikając tam polaków :)
Do tego filmy po angielsku, angielskojęzyczny YT na temat, który Cię interesuje i samo Ci wpadnie :)
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-11, 21:35   

dlatego wspominam o grach online, YT, filmach.

Grając online, możesz złapać znajomości z anglojęzycznymi ludźmi, pogadać na TS o sprawach gry itp. Filmy wiadomo... oglądasz i słuchasz, tak samo YT.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-11, 22:32   

Ale filmy bez polskich napisów rzecz jasna. Tak najłatwiej nauczyć się transkrypcji.
_________________
 

Rampi

Stały User


Do³±czy³: 18 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-06-12, 17:38   

ooo wyjazd do Anglii to mega dobry pomysł tylko skąd kasę na to mieć :D chyba, że jakieś Erasmusy czy inne wymiany w szkole lub na studiach, wtedy wśród innych narodowości angielski wejdzie meeega szybko ;)
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-06-12, 18:59   

jest coś co nazywa aupair, eupair, coś w tym stylu, warto sprawdzić. Tylko to nie jest nauka w domu, a raczej za granicą.

Inną kwestią jest to, jakiego angielskiego się uczysz. Ja na przykład mam problem ze szkotami, to gorzej niż gadać po śląsku.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com