Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Champion  

User



ImiÄ™: Krzysztof

Wiek: 33

Do³±czy³: 02 Sty 2009

Sk±d: Ostrów Wlkp.

   

Wys³any: 2009-06-06, 16:38   Nawrót staropolskich imion

Witam! Z roku na rok zauważalny jest wzrost popularności na dawanie staropolskich imion swoim pociechom. Kilka lat temu moda była na "Kasie", "Michały" itp. (nie urażając nikogo). Teraz natomiast coraz więcej można usłyszec imiona tj. "Stasia", "Jadwiga", "Zenon" czy "Kaziu". Jakie macie podejście do takich imion? Czy uważacie je za humorystyczne? ¦miejecie się z nich? Czy gdy słyszycie imię "Staszek" czy "Józek" to kojarzy Wam się jakiś Pan w podeszłym wieku, czy też te imiona są dla Was takie same jak pozostałe (nazwałbym je zwyczajne).

Kolejna kwestia to nadawanie imion dosc egzotycznych (choc dzisiaj nie są już one tak oszałamiające jak dawniej) jak np. Nicola, Margaritta.

Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam, Champion. ;-)
_________________
Nie kłóć się z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem...
 

neelka  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-06, 16:47   

Mnie się bardzo podobają te imiona, które były modne za czasów naszych rodziców czy dziadków. Jak byłam młodsza to śmiałam się z dzieci, które miały na imię Krysia czy Janek. Teraz mi się one na prawdę podobają. Szczególnie imię Zosia, Staszek, Janek i Helena.

A te egzotyczne imiona sÄ… okropne. Strasznie mi siÄ™ nie podobajÄ….
 

Riczi  

Stały User



Do³±czy³a: 30 Mar 2009

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2009-06-06, 16:58   

Hehe looz miałem na imię Richard imię zostało spolszczone na polski odpowiednik :P Chodź sporo osób myśli że to moja ksywka :P
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-06, 16:59   

Mam w klasie Bernarda. wcześniej wydawało mi się dziwne, ale teraz sie już przyzwyczaiłam. co do starych imion, niektóre mi sie podobają, niektóre nie. egzotyczne tak samo- np. Nicola jest strasznie fajne.
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-06-06, 17:13   

strasznie podobają mi się imiona Mieszko i Antonina, śmiać się nie ma co z żadnych tam Józków czy Jadwig. z resztą... to tylko imiona.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Alice  

Wymiatacz

:) Anastazja :)



ImiÄ™: Ania

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Maj 2009

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2009-06-06, 17:20   

Jesli chodzi o imiona, te starsze... to np. Staszek czy Józek fakt, kojarza mi sie ze starszymi panami :-)
ale np. Aniela, to imie tez jest takie, nie najnowsze, a mi sie podoba...
A jesli chodzi o te egzotyczne imiona, to zalezy ktore mi sie podobaja...
Np, Nicola jest fajnie :-D
 

neelka  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-06, 17:29   

o tak, imię Mieszko jest bardzo ładne, ale to chyba podoba mi się ono dlatego, że kojarzy mi się z kimś. :-P
Nicola ładne imię, ale np. Jessica - nie trawię go. (nie urażając tutaj nikogo)
 

Kasiula260  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-06, 19:10   

Hmmm...piszesz, że moda była na "Kasie"...Katarzyna nie jest jakimś nowoczesnym wymysłem :-)

Champion napisa³/a:

Czy gdy słyszycie imię "Staszek" czy "Józek" to kojarzy Wam się jakiś Pan w podeszłym wieku, czy też te imiona są dla Was takie same jak pozostałe (nazwałbym je zwyczajne).


Mimo wszystko nadal kojarzą mi się ze starszym Panem...ale podobają mi się te imona, chociaż swojemu dziecku dam jakieś "normalne"imię... ;)

neelka napisa³/a:

icola ładne imię, ale np. Jessica - nie trawię go. (nie urażając tutaj nikogo)


Spotkałam się z "Dżesiką" to już naprawde katastrofa...czego to ludzie nie wymyślą....
_________________
Droga miłości to najpiękniejsza droga w życiu... :*
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-06-06, 21:01   

Też to zauważyłam i ie podobają mi się takie imiona. Te dzieci będą myśleć że takie imiona jak Kasia , Michał itp są staropolskie ;)
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-06-06, 21:13   

nie podobajÄ… mi sie te starodawne imiona
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-06, 22:03   

te 'egzotyczne', jak to ujęłaś, choć z egzotyką to ma mało wspólnego, imiona, wydają mi się strasznie tandetne. A szczególnie to 'uzagranicznianie' ich, np. pisanie zamiast K to C, przekręcanie literek, np. taka Nicola to mi się kojarzy z jakąś spaloną solarą o metrowych tipsach i tlenionych włosach. Poza tym myślę że nadawanie takich imion w Polsce to świadome i zamierzone krzywdzenie własnych dzieci i wystawianie ich na pośmiewisko, bo w naszym cudownym i wspaniałym kraju jeszcze trochę trudno zaakceptować wszelkie odmienności. ;P
a co do tych dawnych imion... to podoba mi się Hanna, Julian, a takie jak Jan czy Stanisław są całkowicie ponadczasowe, jak dla mnie. Z kolei jak słyszę Jadwigę czy inną Zdzisławę to mi się śmiać chce. Nie chcę nikogo urazić - ale tego typu imiona są dla mnie okropne w sowim wydźwięku i skojarzeniach jakie niosą.
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-06-07, 20:35   

Raczej nie przepadam za takimi imionami,np. nie dałabym dziecku na imię Staszek, Tadziu, Zenek, Irka, Jadzia.
Chciaż nie powiem bo niektóre imiona starodawne zdarzają się nawet ładne(Aniela, Bogusławitp.)
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-06-07, 21:37   

Ach!
Mój brat ma na imię Mieszko!

neelka napisa³/a:

o tak, imiÄ™ Mieszko jest bardzo Å‚adne



Moja rodzinka strzeże sie takich imion.
Raczej lubi rzadziej spotykane (co nie znaczy że w ogóle) np. właśnie Mieszko, Miłosz, czy nawet moje choć te już częściej.

A co do tych egzotycznych imion.
Nie podoba mi sie nikolas i brajan a tych to sie namnożyło.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-06-07, 21:47   

Champion napisa³/a:

Margaritta


ojej...
Mnie się staropolskie podobają... :hyhy: A egzotyczne...niektóre są fajne :-D
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-06-10, 15:18   

Hmm... zależy jakie. np znam jedną Jadwige w moim wieku i to imie nawet mi się podoba. Staropolskie imiona są nawet fajne... Co w tym złego nazywać się na Emilia. Fajnie ;)

A te egzotyczne też ujdą ale np. Nicola mi się nie podoba.
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com