Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-15, 16:21   Nerwcia natrÄ™ctw

Ma ktoÅ›??

Interesuje mnie w jaki sposób POWSTRZYMUJECIE natręctwa.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 16:54   

A jest inny sposób niż silna wola?
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 16:55   

Cytat:

A jest inny sposób niż silna wola?



Leki.
Terapia.
Neurochirurgia.
Ja po prostu padam czasem ze zmęczenia powtarzaniem czegoś.
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-15, 17:07   

wszystkim się wydaje że to tylko silna wola wystaczy.. tak nie jest.

I na nic tłumaczenia typu "nie będą mnie takie infantylne i absurdalne mysli targały na prawo i lewo, ja jestem panem swojego mózgu.."
_________________
Forum dla wszystkich z fobią społeczną lub szkolną
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 17:07   

Stahu napisa³/a:

I na nic tłumaczenia typu



True, true ;<
Kto nie ma, ten wie, jakie to uczucie.
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-15, 17:12   

jeżeli chcecie poznać moje sposoby (nie do końca skuteczna, ale lepsze to niż nic..) to walić do mnie na skype. Chętnie postaram się pomóc. Kto wie.. może ja się czegoś dowiem.

mój skype to ****** (podam na PW)
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 17:20   

Ostia napisa³/a:

True, true ;<
Kto nie ma, ten wie, jakie to uczucie.



Ja akurat wiem, bo mnie też to doskwiera :-P

Z tym, że do tej pory nie miałem innego pomysłu, jak silna wola.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-04-15, 20:12   

Tylko autor dał zły tytuł tematu. Choroba nie nazywa się nerwica natręctw tylko mania natręctw.

Osobiście nie mam z nią problemu i nie wiem do końca na czym to polega. Ktoś przybliży?
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 20:24   

Sagad napisa³/a:

Tylko autor dał zły tytuł tematu. Choroba nie nazywa się nerwica natręctw tylko mania natręctw.



Wikipedia upiera siÄ™ jednak przy "Nerwicy" ;)

Sagad napisa³/a:

Osobiście nie mam z nią problemu i nie wiem do końca na czym to polega. Ktoś przybliży?



wikipedia napisa³/a:

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (ZOK, nerwica natręctw, angielska nazwa: OCD - skrót od obsessive-compulsive disorder) - zespół zachowań, w których pojawiają się myśli obsesyjne i natrętne, przymusowe (kompulsyjne) ruchy i zachowania, niemal zawsze bardzo przykrych dla osoby przeżywającej je. Zaburzenie utrudnia lub uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Myśli natrętne to idee, wyobrażenia czy impulsy do działania, które pojawiają się w świadomości w sposób stereotypowy. Czynności przymusowe - rytuały to stereotypowe i wielokrotnie powtarzane zachowania. Mają one zapobiegać mało prawdopodobnym wydarzeniom, które, w mniemaniu osoby dotkniętej zaburzeniem, mogłyby nastąpić, w razie zaniechania wykonania rytuału. Często te domniemane wydarzenia związane są z wyrządzeniem krzywdy sobie lub komuś. Zaburzenie to nieomal zawsze łączy się z lękiem, który nasila się przy próbach zaniechania czynności przymusowej oraz nierzadko depresją i depersonalizacją.

Przykładem zachowań kompulsywnych może być trichotillomania a kompulsją dokonywane kilka razy na godzinę mycie rąk lub całego ciała. Osoby cierpiące na to zaburzenie najczęściej zdają sobie sprawę z absurdalności czynności, które wykonują, z ich dezorganizującej roli. Czują jednak przymus psychiczny ich dokonywania.



Ja mam np. tak, że jak nie doczytam jakiegoś zdania w akapicie, to muszę do niego wrócić i przeczytać uważnie albo nawet zacząć cały akapit od nowa. Tak samo jest ze słuchaniem utworów, zdarza mi się zacząć od nowa piosenkę, bo czegoś tam nie zrozumiałem. POTWORNIE IRYTUJ¡CE.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-04-15, 20:35   

Nerwica..hm wydaje mi się ,że nerwica, nerwica, tytuł dobry, obsesyjno-kompulsywne tak ?
Spotkałam osoby ,które miały taki problem,ale raczej był on 'dodatkiem' do głównego problemu.Nie doznałam nigdy takiego uczucia, może zbliżonego tak,ale nie dokładnie takiego samego, jak bardzo człowiek musi być wtedy zniewolony przez samego siebie, przez męczące go rytuały,które musi wykonać ! Nie wie dlaczego,ale musi ! Musi cztery razy zapiąć od nowa guziki u koszuli etc.
Ciężki problem, nie dający wytchnienia.Terapia, leki , wydaje mi się ,że przede wszystkim sprowadza się do pokazania choremu ,że nic się nie stanie jeśli tego nie zrobi,że te czynności niczego nie zmieniają.
_________________
Drugs&hugs.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-15, 20:38   

Tak mi się przypomniało. Nerwica natręctw pojawia się w "Dniu świra", Adaś Miauczyński na to cierpi (np. genialna scena siadania na kanapie) ;)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2009-04-15, 20:51   

Może u mnie chorobą tego nie można nazwać, bo nie czuję, żeby to było aż tak bardzo silne, zawsze uznawałam to ja jakieś takie swoje "odchyły", ale mam np tak, że zamknę mieszkanie, wyjdę przed blok i potem kilka razy wracam się zobaczyć, czy aby na pewno zamknęłam.
Jak książkę czytam i sobie przypomnę o czymś, co było kilka stron temu, zazwyczaj wracam do tego, bo spokoju mi to nie daje. ^^
Kiedyś myłam ręce po tym, jak byle czego dotknęłam, ale jak mi się okropnie wysuszyły, jakoś ten nałóg zwyciężyłam. :D
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wys³any: 2009-04-15, 21:01   

Sagad napisa³/a:

Choroba nie nazywa się nerwica natręctw tylko mania natręctw

Sagad napisa³/a:

nie wiem do końca na czym to polega

to jak nie wiesz to nie pouczaj co do nazwy

poem sometimes napisa³/a:

Ja mam np. tak, że jak nie doczytam jakiegoś zdania w akapicie, to muszę do niego wrócić i przeczytać uważnie albo nawet zacząć cały akapit od nowa. Tak samo jest ze słuchaniem utworów, zdarza mi się zacząć od nowa piosenkę, bo czegoś tam nie zrozumiałem. POTWORNIE IRYTUJ¡CE.

Jezusie, chciałbym mieć tylko takie natręctwa. Dziękuj Bogu za każdym razem jak się budzisz że nie masz gorzej.. U mnie to już gehenna..

Kometa napisa³/a:

Terapia, leki

ja biorÄ™ leki, ale nie pomagajÄ….. :-|

Kometa napisa³/a:

,że nic się nie stanie jeśli tego nie zrobi,że te czynności niczego nie zmieniają.

to jest rodzaj, jak to się w psychologii nazywa, magicznego myślenia, że jak wykona się jakąś czynność 30 razy to nic się złego nie stanie.
_________________
Forum dla wszystkich z fobią społeczną lub szkolną
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-04-15, 21:11   

Stahu napisa³/a:

to jak nie wiesz to nie pouczaj co do nazwy



Ja spotkałem się z manią natręctw, który z pewnością jest równie poprawny jak nerwica natręctw (niech będzie że wiki się nie myli). Poza tym człowieczku naucz się czytać ze zrozumieniem.

Sagad napisa³/a:

nie wiem do końca



Ten zwrot mówi tyle że mam ograniczone informacje. Wiedziałem mniej więcej tyle że jest to choroba psychiczna i że ma związek z otoczeniem oraz pewnymi sytuacjami. Nie wiedziałem dokładnie jak się to objawia, czym itp.

Więc. Nie komentuj czyjejś wiedzy jeśli nie masz pojęcia jak bogata jest czyjaś wiedza. Hawk.


Jak tak przeczytałem to co wiki podaje to stwierdzam nadal że nie cierpię na to. Czasem fakt zastanawiam się czy aby na pewno zamknąłem dom, ale nie jest to na tyle silne że muszę wrócić i sprawdzić. Mogę nadal normalnie funkcjonować.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-04-15, 21:13   

Stahu napisa³/a:

to jest rodzaj, jak to się w psychologii nazywa, magicznego myślenia, że jak wykona się jakąś czynność 30 razy to nic się złego nie stanie.


Rozumiem,przynajmniej teoretycznie,dlatego uważam ,że chorą osobę trzeba przekonać do tego ,że nic się nie stanie jeśli nie wykona tej czynności.Stopniowo, powoli..
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com