Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:53

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-07-06, 22:02   

Ostia, artykuł został umieszczony na portalu zaburzenia.pl.Jednak podałam,to jako przykład,ponieważ opieram się przy tym przede wszystkim na własnej obserwacji i doświadczeniu.

Ostia napisa³/a:

Neuroleptyki to głównie ostra/przewlekła psychoza schizofreniczna, schizoafektywna, paranoje, urojenia, depresja schizoafektywna. Nikaj nie spotkałam się z tym, żeby człowiekowi z poczuciem lęku (który nie ma podłoża w doznaniach psychotycznych) walić p/psychotyki jakieś.


Tyle,że nerwicy lękowej często towarzyszą doznania psychotyczne.Występuję zaburzenia wegetatywne (bezsenność,bóle,zaburzenia seksualne,) zespół paranoidalny,urojenia,depresja,samookaleczenia,anhedonia,apatia,labilność emocjonalna.Najczęstszym objawem jest (będąca najczęstszym objawem nerwicy lękowej) derealizacja oraz depersjonalizacja.W zależności od nasilanie objawów oraz wpływu choroby na normalne funkcjonowanie dobierane są odpowiednie środki farmakologiczne.
Ponadto niemożliwe jest u dojrzewającej osoby postawienie jednoznacznej diagnozy.Zwłaszcza,że tak jak wspomniałam może być to objaw,bądź rozwijające się poważniejszego zaburzenia,czy choroby psychicznej.Aczkolwiek lekarzem nie jestem i uważam,że jedyną osobą kompetentną do wydawania diagnoz oraz kierunku leczenia jest tylko i wyłącznie lekarz psychiatrii.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-07, 16:42   

Wybacz, ale pierwszy raz spotykam się z czymś takim żeby przy zaburzeniach lękowych - były jakiekolwiek zespoły paranoidalne ;) Jeżeli już, no to możemy powitać na scenie inną chorobę, z którą nerwice mogą się mylić/łączyć.
Zaburzenia wegetatywne - jak najbardziej. Ale nawet przy pobudzeniu, a takowe się zdarza, nikt nie da na chamca neuroleptyków. Bo po co? :)

Niestety - osiowym objawem zaburzeń lękowych nie jest derealizacja, depersonalizacja. Zdarzaja się tylko i wyłącznie niekiedy. A głównie jest to lęk, zaburzenia hipochondryczne, zaburzenia wegetatywne i "błedne koło" - zaburzenia somatyczne nakręcają psychikę i pacjent coraz bardziej się boi. Opieram się na objawach podanych przez Kępińskiego. Ba, nawet Aleksandrowicz nikaj nie wspomniał o jakiejkolwiek derealizacji na głównym miejscu. Sądzę, że to nie to zaburzenie czy choroba po prostu.

Nawet w zaburzeniach dysocjacyjnych będziemy mieli do czynienia z zaburzeniami jakościowymi, depersonalizacją, fugą, mnogie osobowości, ale nie zaburzenia spostrzegania czy toku myślenia.

Naturalnie, jest kilka odmian nerwic, bo czemu by nie. W żadnej jednak nie rąbniemy człowiekowch p/psychotycznych.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-07-08, 12:25   

Ostia, Spotkałam się z takimi przypadkami leczonymi na oddziale.Jednak zapewne masz rację.Jak napisałam nie interesowałam się nigdy tym tematem i moja wiedza pochodzi jedynie z obserwacji.Stąd też wiem,że w ciężkich przypadkach przypisywane są neuroleptyki.Wydaje mi się jednak,że w wieku dojrzewania nie można wykluczyć tego,że nerwica lękowa nie jest czymś poważniejszym,rozwijającą się inną chorobą/zaburzeniem,którego ze względu na wiek nie można zdiagnozować.Zresztą takie spekulacje nie rozwiążą niczyich problemów.Rzetelnym źródłem wiedzy jest lekarz psychiatrii.Jeżeli ktoś uważa,że ma problem powinien się tam udać. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

patafilar

User


Do³±czy³: 23 Sie 2017

   

Wys³any: 2017-08-23, 13:23   

Oprócz naturalnych metod relaksujących (muzyka,hobby, joga itp.) polecam uzupełnić dietę o soki z marchewki, selera i owocu granatu. Taki przepis znalazłem na terapiasokami.pl. Myślę, że picie takiego soku może pomóc.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com