Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: vialink | 2014-03-30, 22:53

Autor

Wiadomo¶æ

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:08   Nerwica lÄ™kowa.

Narazie chyba na nią nie cierpię, ale jak tak dalej pójdzie, to zacznę. Miał ktoś z nią do czynienia? Czy możliwa jest w tym przypadku samodiagnoza? Co sprzyja wystąpieniu tego zaburzenia?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:21   

Cytat:

samodiagnoza



jeśli nie jesteś lekarzem, to lepiej się za to nie bierz :)

Cytat:

Narazie chyba na nią nie cierpię, ale jak tak dalej pójdzie, to zacznę.



to rób tak, żeby na nią nie cierpieć
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:26   

Jestem nerwowa z natury i coraz częściej zauważam, że niektóre sytuacje mnie przytłaczają. Często tracę świadomość podczas gniewu i mam równie gniewne myśli, czasem krwawe. Jak mnie ktoś wkurzy, przez długi czas mam mu ochotę nakopać ostro, ale brak mi odwagi na cokolwiek i wszystko się we mnie tłumi i nakłada na siebie, magazynuje i w momencie, gdy mam najwięcej czasu na myślenie, wszystko powraca i dostaję szału ^^. Dobrze, że nie przekłada się to na sen.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:28   

niech ci Plackowa nasmaży placków uspokajających (mówiła, że nie umie gotować, a nie smażyć)

idź do lekarza jak ma ci to pomóc
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:34   

Frozy napisa³/a:

niech ci Plackowa nasmaży placków uspokajających (mówiła, że nie umie gotować, a nie smażyć)



Jasne, ona mi jogurt wciśnie.

Boję się lekarzy, pogadam z kimś, kto ma większe pole widzenia jeśli chodzi o mnie, czyt. zna mnie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:37   

A idź Ty do jakiegoś lekarza i nie zabij nikogo przez czysty przypadek.
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:56   

No nie aż tak... narazie wszystko kłębi się w środku, przy ludziach się zamykam ^^. Moja koleżanka już całkowicie straciła panowanie. Nadal się uśmiecha, śmieje się i ma dobry humor zazwyczaj, ale wystarczy jeden fałszywy ruch i staje się nieobliczalna. Sama nie wie co jej jest, ale otwarcie o tym mówi ^^.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-04-10, 21:56   

Cytat:

Jestem nerwowa z natury i coraz częściej zauważam, że niektóre sytuacje mnie przytłaczają. Często tracę świadomość podczas gniewu i mam równie gniewne myśli, czasem krwawe. Jak mnie ktoś wkurzy, przez długi czas mam mu ochotę nakopać ostro, ale brak mi odwagi na cokolwiek i wszystko się we mnie tłumi i nakłada na siebie, magazynuje i w momencie, gdy mam najwięcej czasu na myślenie, wszystko powraca i dostaję szału ^^. Dobrze, że nie przekłada się to na sen.


Nie martw się, to na pewno nie jest nerwica lękowa ani żadne inne poważne zaburzenie. Musisz po prostu spróbować znaleźć jakiś sposób na rozładowanie napięcia. Umiejętność asertywności, wyrażania uczuć i rozmawiania o nich również by się przydała.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-10, 22:19   

Nataniel napisa³/a:


Umiejętność asertywności, wyrażania uczuć i rozmawiania o nich również by się przydała.



Jest taka. Ale łapy i tak się trzęsą.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-04-11, 08:38   

Damn napisa³/a:

Narazie chyba na nią nie cierpię, ale jak tak dalej pójdzie, to zacznę. Miał ktoś z nią do czynienia? Czy możliwa jest w tym przypadku samodiagnoza? Co sprzyja wystąpieniu tego zaburzenia?


W żadnej chorobie oraz zaburzeniu nie jest możliwa samodiagnoza.
Jeśli uważasz,że masz z tym problem udaj się do specjalisty.Początkowo może być to szkolny psycholog.
Opisane przez Ciebie zachowania według mnie nie świadczą o nerwicy lękowej,jedynie o zachowaniu będącym skutkiem okresu dojrzewania.Aczkolwiek nie jestem lekarzem i powinieneś zasięgnąć rzetelnego źródła informacji.
http://www.zaburzenia.pl/forum/ Myślę,że na owym forum oraz portalu znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
_________________
Drugs&hugs.
 

xxxmoniskaxxx  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Kwi 2010

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-04-11, 11:28   

Damn napisa³/a:

Jestem nerwowa z natury i coraz częściej zauważam, że niektóre sytuacje mnie przytłaczają. Często tracę świadomość podczas gniewu i mam równie gniewne myśli, czasem krwawe. Jak mnie ktoś wkurzy, przez długi czas mam mu ochotę nakopać ostro, ale brak mi odwagi na cokolwiek i wszystko się we mnie tłumi i nakłada na siebie, magazynuje i w momencie, gdy mam najwięcej czasu na myślenie, wszystko powraca i dostaję szału ^^. Dobrze, że nie przekłada się to na sen.


ty chyba nie wiesz co to jest nerwica! ;/ zastanów się zanim coś napiszesz :/
_________________
Mówią, że kiedy rodzi się człowiek, z nieba spada dusza i rozpada się na dwie części. Jedna trafia do kobiety, druga do mężczyzny, a całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... Połowy swojej duszy...połowy samego siebie...
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-04-11, 14:43   

Spoko, dojrzewanie - burza hormonów to i różne rzeczy się w człowieku kłębią. Po prostu, nerwice nie biorą się z niczego. Można genetycznie podłapać, albo przy patologicznym wychowaniu.
_________________
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-11, 16:27   

xxxmoniskaxxx napisa³/a:


ty chyba nie wiesz co to jest nerwica! ;/ zastanów się zanim coś napiszesz :/


Znam granice swojej normalności i dużo się zastanawiałam zanim coś napisałam, więc nie krzyw się już. To jeszcze właściwie nie jest mój problem tylko kilku osób w moim otoczeniu.

Heartwork napisa³/a:

Po prostu, nerwice nie biorą się z niczego. Można genetycznie podłapać, albo przy patologicznym wychowaniu.



Albo przy patologicznym czymkolwiek.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-04-11, 16:55   

Damn napisa³/a:

Znam granice swojej normalności i dużo się zastanawiałam zanim coś napisałam, więc nie krzyw się już. To jeszcze właściwie nie jest mój problem tylko kilku osób w moim otoczeniu.


Zbiorowa zachorowalność na nerwicę lękową.Hormony wam buzują i tyle.Więc jeszcze przez dłuższy czas nie poznasz swoich granic możliwości.Aczkolwiek jeśli uważasz,że masz z tym problem udaj się do szkolnego psychologa.Taka samodiagnoza ,zwłaszcza jeśli nie jesteś rozeznana w temacie jest absurdalna oraz niemożliwa.
_________________
Drugs&hugs.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-11, 17:02   

slow napisa³/a:

Damn napisa³/a:

Znam granice swojej normalności i dużo się zastanawiałam zanim coś napisałam, więc nie krzyw się już. To jeszcze właściwie nie jest mój problem tylko kilku osób w moim otoczeniu.


Zbiorowa zachorowalność na nerwicę lękową.Hormony wam buzują i tyle.Więc jeszcze przez dłuższy czas nie poznasz swoich granic możliwości.Aczkolwiek jeśli uważasz,że masz z tym problem udaj się do szkolnego psychologa.Taka samodiagnoza ,zwłaszcza jeśli nie jesteś rozeznana w temacie jest absurdalna oraz niemożliwa.



Tylko się zaniepokoiłam moim dziwnym załamaniem światopoglądu, zwłaszcza że kilka osób u mnie w rodzinie chorowało i leczyło się farmakologicznie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com