Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Jimmy FoX | 2016-02-23, 22:16

Autor

Wiadomo¶æ

blackwhite94

User


Do³±czy³: 04 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-23, 15:00   NIE CHCĘ BYĆ SZCZĘŚLIWA

Otóż, swego czasu zaczęłam walczyć o siebie, o pewnego mężczyznę, Schudłam, byłam we wspaniałym związku.. Coś się posypało . Aktualnie wpadam powoli w depresję(zaburzenia odżywiania). czuje że nie powinnam być szczęśliwa, że to nie dla mnie . Pochodzę z rodziny w której ojciec jest alkoholikiem , aktualnie po terapii. Nie pije a ja ciągle szukam odpowiedzi dlaczego to sobie robię. Wiem jak działać, mam stworzone cele ale sabotuje samą siebie np wyznaczyłam sobie że dnia tego i tego ważę tyle, jem robie to i to. Wychodzę z domu i co? Kupuję czekoladę mimo że nawet nie mam na nią ochoty. Wydaję pieniądze na słodycze, które mogłabym odłożyć na coś duuużo bardziej praktycznego i odpowiedniego dla mnie, Skąd to obwinianie siebie i szukanie złych rozwiązań?Dlaczego tak bardzo rzucam sobie kłody pod nogi. Z góry dziękuję za wskazówki..
Pozdrawiam
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-02-23, 15:08   

psychiatra, polecam bardzo.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2016-02-23, 15:31   

Na początek może psycholog
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

blackwhite94

User


Do³±czy³: 04 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-23, 15:35   

Chodzę do psychiatry, postanowiliśmy , że zacznę brać fluoksetynę, alee.. to jednak psychotropy, mnóstwo skutków ubocznych+jestem weganką, a tabletki są z laktozą, której unikam . Mam świadomość wielu rzeczy, ale przez anoreksję straciłam zaufanie do siebie, nie potrafię podążać za własnymi pragnieniami, tak wiele rzeczy odrzuciłam, odmawiałam sobie twierdząc że tak będzie lepiej. Zaczęłam się psychicznie tresować, zamiast być swoim najlepszym przyjacielem..
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-02-23, 16:06   

Na początek, powinnaś zerwać jakikolwiek kontakt z tym człowiekiem, ponieważ sama dostrzegasz, iż działa on na Ciebie dość destrukcyjnie.
Mówię Ci to, ponieważ byłam w podobnej sytuacji, z podobnymi zaburzeniami.
I także próbowałam być idealna.
Obecnie, jestem w innym związku, zupełnie innym i wiem, że związek w którym się dla kogoś chudnie, nie jest odpowiednim związkiem.
Nie jest normalnym.
Zwykle ma to inne, bardziej problematyczne podłoże.
WynikajÄ…ce z obawy, braku akceptacji etc.
Podobnie do Ciebie kupowałam słodycze, popadając w pewne kompulsywne zachowania.
Ale jedzenie jest raczej marnym sposobem na radzenie sobie z problemami.
Być może posiadasz jakieś pasje, w które obecnie mogłabyś się zagłębiać.
Zacznij zdrowo się odżywiać, dostarczać odpowiedniej dawki energii, to istotne dla odpowiedniego samopoczucia.
I zrezygnuj ze słodyczy, nie całkowicie, lecz je ogranicz.
Zacznij robić sobie małe przyjemności.
I rozmawiaj z innymi ludźmi.
Doprawdy chcesz pozwolić, ażeby jakiś człowiek, który prawdopodobnie za rok stanie Ci się obojętny, zmarnował Ci życie?
_________________
W miękkim futrze kota
 

blackwhite94

User


Do³±czy³: 04 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-23, 16:18   

Rozstałam się z nim dwa lata temu. Mam pasje, które kosztują, więc powinnam pracować jak do tej pory to robiłam ale straciłam pewność siebie, czuje że nie kontroluje się i nie wiem co może być jutro. Zagmatwane
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2016-02-23, 22:31   

blackwhite94 napisa³/a:

Chodzę do psychiatry, postanowiliśmy , że zacznę brać fluoksetynę, alee.. to jednak psychotropy, mnóstwo skutków ubocznych+jestem weganką, a tabletki są z laktozą, której unikam



Fluoksetyna to nie psychotrop, zupełnie inna zasada działania.
Bardzo dobry lek. Jest już wprawdzie antydepresant nowszej generacji działający na tej samej zasadzie, ale może w Twoim przypadku Fluoksetyna będzie lepsza, nie wiem, nie znam się na tyle.

Całkowity brak białka zwierzęcego wyniszcza organizm, też bym się czuł źle jakbym tak jadał. Mogła byś jeść przynajmniej jajka, to w żaden sposób nie szkodzi zwierzętom.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

blackwhite94

User


Do³±czy³: 04 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-23, 23:09   

Proszę poczytaj więcej o tym, informacje związane z odżywianiem roślinnym są na tyle powszechne i ogólnodostępne, że na pewno zmienisz zdanie, a przynajmniej przestaniesz twierdzić, że nie jedzenie białka zwierzęcego jest hiper ultra szkodliwe...;) Poza tym problemy zaczęły się przed zmianą stylu żywienia.
 

blackwhite94

User


Do³±czy³: 04 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-27, 14:33   

Dziękuję za pomoc :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com