Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: motyl | 2009-08-11, 19:36

Autor

Wiadomo¶æ

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-04, 19:42   

Cytat:

za samobójstwo, albo próbę samobójczą też będą wsadzali ludzi do więzienia?



No wiesz, jak się uda ta poróba to chyba nie... :-|
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 19:45   

niewiadomo...wszystko jest możliwe.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-04, 19:49   

Ostia napisa³/a:

slow napisa³/a:

lub też będzie przedstawiał najróżniejsze metody zostanie on ukarany i jak dla mnie słusznie.



Ale nie można popadać w przesadę. W takich wypadkach należałoby również zamknąć autorów książek ginekologicznych, gdzie jest opisywana technika łyżeczkowania macicy, bo to przecież też w pewnym sensie przedstawienie metody na coś sprzecznego z prawem (?), chociaż owy zabieg używany jest nie tylko do zakończenia ciąży.



Jeszcze raz ponownie proszę o czytanie moich postów dokładnie.Napisałam tam ,że nikt w przesadę nie będzie popadał. Nikt nie zostanie ukarany za post w stylu " tak idź się zabić mama cię nie kocha"
Metody samobójstwa napisane na forum , blogach , czy ogólnie promowanie samobójstwa moim zdaniem powinno być karalne. Nikt nie będzie za sarkazm Cię ciągał po sądach. Wyobraźnia to coś cennego.

Książka ginekologiczna , a forum czy blog to dla mnie zupełnia inna bajka , po za tym omawiamy problem metod samobójstwa w internecie , a nie w książkach .ehh..
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 19:52   

slow, gdy coś piszę, to odnoszę się do jednego postu (ewentualnie cytatu), nie całej twojej twórczości.

Dla mnie te przypadki to to samo- i na forum i w książce opisane są metody na coś, co ma być/jest nielegalne. Ale dlaczego autor ma być karany za głupotę odbiorcy?
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-04, 20:03   

Ostia napisa³/a:

slow, gdy coś piszę, to odnoszę się do jednego postu (ewentualnie cytatu), nie całej twojej twórczości.


A myślałam ,że umiejętność czytania polega na dokładnym przeczytaniu całości ,a nie wyrywania jednego zdania wyjętego z kontekstu.

Ostia napisa³/a:

Dla mnie te przypadki to to samo- i na forum i w książce opisane są metody na coś, co ma być/jest nielegalne. Ale dlaczego autor ma być karany za głupotę odbiorcy?



To ostatni raz kiedy odpisuje na Twój post bo nie mam siły pisać tyle razy tego samego.
1.GÅ‚upotÄ™ odbiorcy ?
Nikt po sądach za sarkazm nie będzie cię ciągał ,ale jeśli sprowokujesz taką osobę do popełnienia samobójstwa podając dokładnie metody odebrania sobie życia , a w tym celu powstają blogi , strony internetowe , fora .
2.nadal omawiamy internet.Nie ksiażki , tylko internet, promowanie samobójstwa i metod odbierania sobie życia w internecie .
Nie jest to omawiany problem książek , czy samodzielnej aborcji
glupotą moim zdaniem wykazuje się człowiek ,który wiedząc ,że osoba ma problemy pisze jej ,że najlepszym sposobem będzie samobójstwo.
Mam nadzieję ,że nie będe musiała pisać poraz -nty tego samego .
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 20:08   

slow napisa³/a:

A myślałam ,że umiejętność czytania polega na dokładnym przeczytaniu całości ,a nie wyrywania jednego zdania wyjętego z kontekstu.



Toteż dopisałam "ewentualnie".

slow napisa³/a:

Nikt po sądach za sarkazm nie będzie cię ciągał po sądach ,ale jeśli sprowokujesz taką osobę do popełnienia samobójstwa podając dokładnie metody odebrania sobie życia w tym celu powstają blogi , strony internetowe , fora


I ja ponawiam pytanie - ktoś kiedyś napisał, że wzięcie tego i tego zrobi to i to. I tyle, nic więcej. ¯adnego dopisku "spróbuj". Czemu ma być za to karany za to, że ktoś odgrzebał jego wpis i zrobił to, co było napisane, chociaż znał konsekwencje?

Omawiamy Internet, ale czy coś sie stanie, jeśli rozmowę się rozszerzy o inny element? Sądziłam, że w dyskusji chodzi o to, aby brać przykłady z różnych dziedzin, a nie okrajać temat.

¯eby nie było - zgadzam się, zę zachęcanie do samobójstwa powinno być karalne.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-04, 20:14   

Ostia napisa³/a:

ktoś kiedyś napisał, że wzięcie tego i tego zrobi to i to. I tyle, nic więcej. ¯adnego dopisku "spróbuj". Czemu ma być za to karany za to, że ktoś odgrzebał jego wpis i zrobił to, co było napisane, chociaż znał konsekwencje?


Bo miał hm..problemy ? I tak powstają blogi , fora gdzie jest to słowo "spróbuj"

Ostia napisa³/a:

Omawiamy Internet, ale czy coś sie stanie, jeśli rozmowę się rozszerzy o inny element? Sądziłam, że w dyskusji chodzi o to, aby brać przykłady z różnych dziedzin, a nie okrajać temat.


Omawiamy internet dlatego ,ze jest to taki temat dotyczy tego ruchu w internecie i akcji przeciwko temu podjętej we Francji.Pewnie ,ze nie ,ale nie widzę związku pomiędzy aborcją przeprowadzaną przez nastolatki , a promowaniem samobójstwa.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 20:16   

Cytat:

Bo miał hm..problemy ? I tak powstają blogi , fora gdzie jest to słowo "spróbuj"


jeżeli jest "spróbuj", "to ci pomoże", "nic lepszego cię nie czeka, co ci szkodzi spróbować" - to owszem, jest to namawianie. Bez tych słów to tylko puste posty i treści niczym nie przekonujące, aby spróbowac.

slow napisa³/a:

,ale nie widzę związku pomiędzy aborcją przeprowadzaną przez nastolatki , a promowaniem samobójstwa.


Ja też nie widzę związku, toteż nie pisałam o jakiś aborcjach nastolatek.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-04, 20:18   

Cytat:

Ja też nie widzę związku, toteż nie pisałam o jakiś aborcjach nastolatek.


tak to tylko nazwałam , pisałaś o samodzielnym usuwaniu ciąży opisanym w książkach o ginekologi.Nadal nie widzę jednak związku.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 20:57   

slow napisa³/a:

pisałaś o samodzielnym usuwaniu ciąży opisanym w książkach o ginekologi


Nie, pisałam tylko o tym, że owe metody są opisywane. Słowem nie wspomniałam o samodzielnym usuwaniu ciąży, czy o nastolatkach :-P
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-02-04, 21:04   

tu chyba chodzi o psychiczną pomoc w samobójstwie, o udzielenie rad jak to zrobić, a nie o samo mówienie o nim. Bo gdyby tak było, musiałoby zniknąć wiele książek jak choćby "Kiedy byłem dziełem sztuki" czy "Antygona", gdzie zostały opisane różne sposoby skończenia ze swoim życiem.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 21:04   

Eliara., dziękuję za zrozumienie mnie <3
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-04, 21:05   

tak to tylko nazwałam będe to powtarzac w nieskończoność chyba.
Metody opisane które przytoczyłaś z reguły dotyczą samodzielnego usuwania ciąży .
Ok , ale nazwÄ™ to inaczej.
Są tu omawiane próby samobójstwa ,a nie próby zniszczenia płodu.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 21:06   

slow, "tak to tylko nazwałam" :-P
Staram się pokazać, że skoro za suche informacje nt. samobójstwa można iść siedzieć, to i autorzy książek ginekologicznych też powinni iść siedzieć, o autorze ulotki z moich leków już ne wspomnę, bo bezczelnie namawiają mnie do samobójstwa informując mnie, o ilości leku od jakiej mogę kopnąć w kalendarz :-P
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-05, 00:00   

Ehhh widzę że niektórzy lekko tematu nie zrozumieli. Wyjaśniam.

Chodzi o podsuwanie sposób np. "No możesz przeciąć sobie żyły wzdłuż co by Cię trudniej ratować było" albo też "No idź się zabić, powodzenia nie wierze że to zrobisz" etc. Za to można iść siedzieć. Sama rozmowa o samobójstwie niczym nie skutkuje. Jednakże za to co napisałem grozi kara więzienia, tak samo jak nie zgłoszenie osoby która chce popełnić samobójstwo jest karalne tak jakbyście pomagali popełnić samobójstwo. Automatycznie każda osoba która wie o takiej osobie, a nic z tym nie zrobi podlega karze.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com