Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

buÅ‚kazmasÅ‚em  

User


Do³±czy³a: 01 Wrz 2017

   

Wys³any: 2017-09-01, 22:30   NieÅ›miaÅ‚ość

Cześć, jestem tu nowa i nawet nie wiem, czy dodałam temat do dobrej grupy. Jeśli nie, to wybaczcie. ;P
Mój problem polega na tym, że jestem nieśmiała, szczególnie w większym gronie. Zarówno w rodzinie jak i w klasie lub wśród większej grupy znajomych, niepytana, po prostu się nie odzywam. Przed prezentacjami w szkole strasznie się denerwuję, gdy mówię coś na forum klasy to zwykle głos mi się trzęsie i ogólnie totalna klapa (od roku jestem w nowej szkole, to pewnie też ma jakiś wpływ). Nie ma mowy, żebym się sama zgłosiła do czegoś, powiedziała coś z własnej woli itd. Jeśli chodzi o zawieranie nowych znajomości, to nie mam problemu z zaczęciem rozmowy z zupełnie obcymi osobami, o ile mam zagadać do max. 2 osób. Większa grupa=problem. Chyba po prostu więcej słuchaczy mnie przeraża. Chciałabym to zmienić, zacząć jakimiś małymi kroczkami, np. postarać zgłosić się na lekcji (na angielskim lub niemieckim, gdy jest mniejsza grupa), udzielić się gdy stoję w większej grupie itp. Macie może jakieś inne pomysły, jak sobie z tym poradzić? Czy powinnam się z tym udać do psychologa?
 

kotekmagellanek  

User


Do³±czy³a: 30 Sie 2017

   

Wys³any: 2017-09-02, 10:14   Re: NieÅ›miaÅ‚ość

[quote="bułkazmasłem"]Cześć, jestem tu nowa i nawet nie wiem, czy dodałam temat do dobrej grupy. Jeśli nie, to wybaczcie. ;P
Już po pierwszym zdaniu widać, że masz problem z pewnością siebie. :-)
Ludzie, którzy są nieśmiali zazwyczaj po prostu w siebie nie wierzą. Spróbuj codziennie stanąć przed lustrem, spojrzeć na siebie i powiedzieć chociaż jedną pozytywną cechę swojego wyglądu i charakteru. Szukaj w sobie zalet, nie wad. Musisz uwierzyć że jesteś fajnym człowiekiem i masz wiele pozytywów. Ludzie, do których się zwrócisz wyczują czy się boisz czy jesteś pewna swego zdania- nieraz od tego zależy, czy cię poprą czy wyśmieją.
Nie wiem, czy to co napisałam ma jakiś sens, ale takie jest moje zdanie. Musisz uwierzyć że ci się uda i zawalczyć. Wierzę że dasz radę ;)
Pozdrawiam
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-09-02, 14:24   

Nie musisz iść do psychologa. To normalne. Nie przejmuj się, prawdopodobnie przejdzie ci z wiekiem. Staraj się zebrać w sobie i tak jak napisałaś, małymi kroczkami przezwyciężać strach.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

altairsek  

Wymiatacz



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Kwi 2012

   

Wys³any: 2017-09-02, 17:10   

Połowa ludzkości na świecie ma ten problem że w szkole jest nie śmiała,po twoim stylu pisania zgaduje że nie masz wiele lat,ludzie nie gryzą,nawet jeśli ktoś cię denerwuje nie przejmuj się,dużo kretynów chodzi po tym świecie.Po prostu rób swoje.Pewność też przyjdzie z czasem, ważne aby się przełamywać ;-) Powodzenia
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2017-09-02, 20:50   

@UP Wytykasz jej styl pisania jednak sam popełniasz babole takie jak "nie śmiała" czy brak spacji po przecinkach i kropkach lub całkowicie o nich zapominasz. Jak już wytykamy błędy to sami starajmy się ich nie popełniać.

Wracając do problemu autorki, musisz walczyć ze swoją nieśmiałością ponieważ NIE KAŻDY z tego wyrasta. Nieśmiałość to wydaje mi się głównie brak wiary w siebie, swoje możliwości co może przekładać się w przyszłości nawet na problemy z depresją i innymi zaburzeniami/chorobami. W pewnym sensie popieram słowa DAMN z biegiem czasu człowiek się uodparnia jednak to tylko pozory :-)
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

buÅ‚kazmasÅ‚em  

User


Do³±czy³a: 01 Wrz 2017

   

Wys³any: 2017-09-02, 22:17   

Faktycznie z pewnością siebie u mnie nie najlepiej, na pewno wykorzystam ćwiczenie od kotekmagellanek. :D Być może się z tego wyrasta, jednak wolałabym zacząć coś działać w tym kierunku. Ciężko jest mi się przełamać, bardzo ciężko, mam nadzieję że jednak zbiorę się w sobie. Dzięki wszystkim za rady i wskazówki. Pozdrawiam :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com