Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Milek_97  

User


Imię: Miłosz

Wiek: 26

Do³±czy³: 22 Gru 2016

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2016-12-22, 15:22   Nieznajoma dziewczyna, czy pisać na FB.

Witam, od pewnego czasu podoba mi się dziewczyna z mojej szkoły. Od razu mówię, że jestem trochę nieśmiały. Nie ten post nie będzie traktował o tym jak zagadać do dziewczyny, bo to już całe szczęście za mną. Na początku grudnia podszedłem do Niej, przedstawiłem się i zapytałem czy chciała by porozmawiać, Ona odpowiedziała trochę dwuznacznie 'sorry, ale jestem umówiona z koleżanką '. Na to ja zawiedziony odszedłem. Potem przez jakieś dwa tygodnie spotykając się w szkole na korytarzu mówiliśmy sobie cześć, przez te dwa tygodnie biłem się ze sobą i własną niesmiałością, potegowana strachem przed tym co sobie Ona o mnie pomyśli widząc, że tak trochę nie przypadkowo spotykamy się praktycznie co przerwę, a ja się jej przyglądam próbując podejść i zagadać po raz drugi. W końcu wczoraj po ponad dwóch tygodniach odkąd zagadalem po raz pierwszy, podszedłem i powiedziałem jej ze Ona się mi podoba i czy ma ochotę na rozmowę na przerwie. Widziałem zaskoczenie i trochę takie zawstydzenie w jej oczach i głosie kiedy mówiła, że kończy lekcje akurat o tej godzinie o której zaproponowałem jej rozmowę. Powiedziałem, że szkoda, a Ona dodała, że może innym razem. Po raz drugi mnie tak jakby 'olała'. Wróciłem do domu z myślą, że może to nie jest ta dziewczyna. Jednak nie pisałbym tutaj, gdyby się coś nie wydarzyło tego samego dnia wieczorem. Do rzeczy wieczorem otrzymałem na FB zaproszenie do znajomych od tej dziewczyny i jej przyjaciółki. I tu proszę was o pomoc, czy to może oznaczać, że nie do końca mnie przekreslila? Że dała mi tak do zrozumienia, że możemy zawiązać znajomość? Dodam, że nie pisałem do niej po tym jak mnie zaprosiła do znajomych. Dzisiaj to jest 22.12 w szkole były wigilie klasowe i nie było jak pogadać, wiadomo każdy spieszyl się na wolne do domu. Czy można zaczynać takie znajomości poprzez FB, czy raczej napisać, że chciałbym się spotkać? Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-12-22, 22:49   

Niezdecydowana laska, która wysyła Ci zapro do znajomych razem z best psiapsiółą foeva, po tym jak dwa razy Cię olała.
Uciekaj.

edit: tak swoją drogą, gratuluję odwagi. Naprawdę niewielu na nią stać :wstyd:
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

4 8 15 16 23 42  

Wymiatacz


Do³±czy³: 05 Lis 2013

   

Wys³any: 2016-12-23, 00:05   

Opowiedziała o tobie przyjaciółce i wspólnie stwierdziły że zaproszą cię na fb żeby zobaczyć czy coś do nich napiszesz. Nie jestem pewien jaka byłaby najlepsza reakcja na takie zachowanie, sam nie korzystam z fb. Spośród możliwych opcji rozważyłbym a) przyjąć zaproszenie i nie pisać do niej nic oraz b) napisać z zupełnie błachym tematem, np napisać "hej" i poczekać aż odpisze, jak odpisze to napisać np "ale się dzisiaj objadłem pierogami" korzystając z okoliczności świąt i pogawędzić chwilę z nią na lekkie tematy po czym uciąć tą rozmowę lub jeśli będzie ją drążyła to kontynuować pisanie aż do spotkania, ale na pewno odrzuciłbym opcję c) pisać w intencji umówienia się z nią.

Z twojej wypowiedzi wywnioskowałem że co nieco przeszkoliłeś się w temacie podrywu i zagadywania dziewczyn: podchodzenie, mówienie prosto z mostu, nacisk na spotkania, a nie kontakt tekstowy. Te metody potrzebują czasem trochę dystansu i dopracowania. Jeśli z intencji randkowania przerzucisz się na intencję luźnej pogawędki, kontaktu koleżeńskiego to dasz jej pole do wykazania własnej inicjatywy która jest w relacjach niezbędna. Metoda huśtawki, dajesz zabierasz, zabiegasz, nie zabiegasz, jeśli spodoba jej się to że o nią zabiegasz to w momencie kiedy przestaniesz to robić ona zacznie cię prowokować do tego żebyś robił to ponownie, a wtedy droga staje się łatwiejsza.
 

Milek_97  

User


Imię: Miłosz

Wiek: 26

Do³±czy³: 22 Gru 2016

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2016-12-23, 16:27   

Kurde nie chcę uciekać, nawet jeśli skończy się na tym, że zostanę jej kolegą. Obecnie nie mam żadnej koleżanki więc jest to swego rodzaju naprawa mojego życia.
Co do drugiej wypowiedzi to zdecydowałem, że napiszę do niej na FB i umówię się z nią gdzieś na mieście po świętach. No chyba, że to nie będzie to co pisałeś o chustawce. Jak robię błąd to trudno :-P
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2016-12-23, 22:06   

Daj sobie spokój.
Ona nie jest TobÄ… zainteresowana.
A wysyłanie zaproszeń na fb jest dość powszechne, zwłaszcza osobom nieznanym, coby powiększyć grono.
Znaczy tyle co nic.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Milek_97  

User


Imię: Miłosz

Wiek: 26

Do³±czy³: 22 Gru 2016

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2016-12-23, 22:43   

No ok, ale pogadać zawsze można :-)
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2016-12-23, 23:15   

Ciśnij do końca młody. Jeżeli cię oleje to po prostu olej to, miej w dupie co inn myślą o tobie. Jak ją wyrwiesz to będziesz miał dupę a jak nie to nic nie stracisz
 

CarolineMary  

User

ArcyUser



ImiÄ™: Karolcia

Wiek: 25

Do³±czy³a: 26 Gru 2016

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2016-12-26, 19:47   

Rhagar14 napisa³/a:

Ciśnij do końca młody. Jeżeli cię oleje to po prostu olej to, miej w dupie co inn myślą o tobie. Jak ją wyrwiesz to będziesz miał dupę a jak nie to nic nie stracisz



No nie do końca...
Na Twoim miejscu nie "cisnęłabym do końca" :mrgreen: Ale napisać do niej możesz, ot tak, po koleżeńsku, tylko nie oczekuj od niej NICZEGO, traktuj ją jak zwykłą koleżankę i tyle. Prawdopodobnie, jak będziesz naciskał, to Cię oleje, albo odrzuci.
_________________
"Starość we wszystko wierzy. Wiek średni we wszystko wątpi. Młodość wszystko wie."-O.Wilde
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com