Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-30, 14:56   Nowotwor

Gdzies juz mi sie temat raka przewinal, ale jest on zbyt sprecyzowany. Chcialam zachecic do dyskusji ogolnej na temat tej choroby, jakie macie z nia doswiadczenia, jakie wyobrazenia.

Ja osobiscie twierdze, ze to najstraszliwsza choroba pod sloncem. Okrada z czlowieczenstwa, godnosci, pewnosci siebie, pozera od srodka.

I jeszcze jedno- czy gdybyscie mieli taka mozliwosc, to czy w obliczu agonii zwiazanej z nowotworem podjelibyscie dezycje o eutanazji?
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:01   

Uważam, że ta choroba jest straszna. Poznałam kilku ludzi co na to chorowało i choruje i chcą żyć. Walczą. Potrafią cenić sobie życie lepiej niż my. Gdybym była w agonii nie wiem jakbym się wtedy zachowała. gdy ktoś choruję na taką chorobę powinien mieć wsparcie najbliższych lub psychologa.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:09   

praDa napisa³/a:

I jeszcze jedno- czy gdybyscie mieli taka mozliwosc, to czy w obliczu agonii zwiazanej z nowotworem podjelibyscie dezycje o eutanazji?


Zastanawiam się jakie odpowiedzi będą się pojawiać, bo obojętnie czy byłoby to "tak" czy "nie" to i tak byłby to odpowiedzi głupie.

praDa napisa³/a:

Ja osobiscie twierdze, ze to najstraszliwsza choroba pod sloncem.


Nie sÄ…dzÄ™.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:13   

Moja mama przeszła zwycięsko przez chorobę nowotworową.
Gdyby ta choroba dotknęła bezpośrednio mnie, naprawdę nie potrafię przewidzieć własnego zachowania. Pewnie byłoby mnóstwo buntu i łez, ale szczerze mówiąc, nie umiem sobie tego nawet wyobrazić.

U mojego chłopaka także stwierdzono podejrzenie nowotworu; na szczęście okazało się to fałszywym alarmem.

praDa napisa³/a:


I jeszcze jedno- czy gdybyscie mieli taka mozliwosc, to czy w obliczu agonii zwiazanej z nowotworem podjelibyscie dezycje o eutanazji?


Chodzi Ci o eutanazjÄ™ dokonanÄ… na mnie (w przypadku choroby) czy na kimÅ› bliskim? Sprecyzuj.
Moja odpowiedź w obydwu przypadkach brzmi: nie.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:16   

Marcheline napisa³/a:

Moja odpowiedź w obydwu przypadkach brzmi: nie.


A moja brzmi tak. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Powinno się móc decydować w pewnych krytycznych sytuacjach o sobie samym. I czasem łatwiej jest się poddać, niż bezsensownie męczyć bo wiadomo, że już i tak nie ma ratunku.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:20   

motyl napisa³/a:

wiadomo, że już i tak nie ma ratunku.


Cień nadziei jest zawsze. Kto go nie dostrzega - droga wolna, jak nie będzie legalnej eutanazji (oby nie) to zawsze można sobie żyły podciąć bądź otruć się.

Ja zdanie mam takie, że zdania nie mam. Obecnie nie jestem w takiej sytuacji (chyba nie jestem) więc gdybanie zostawię na rzecz prawdziwej sytuacji, bo co bym zrobił to nie mam pojęcia.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:20   

Marcheline, szacun dla twojej Mamy. Właśnie z takich ludzi trzeba brać przykład. Ja nie wiem jak zareagowałabym gdybym była na to chora. Znam takiego chłopaka co wygrał z nowotworem.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:24   

TQIT napisa³/a:

Cień nadziei jest zawsze. Kto go nie dostrzega - droga wolna, jak nie będzie legalnej eutanazji (oby nie) to zawsze można sobie żyły podciąć bądź otruć się.


Niektórzy próbowali i się nie udało;).
I właśnie w wielu przypadkach dochodzi do tego, że cienia szans na wyleczenia nie ma i pozostaje jedynie leczenie paliatywne, które w większości przypadków ma na celu zmniejszeniu bólu.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:26   

W moich oczach eutanazja zawsze dotyczy danej osoby, a nie innych.

TQIT napisa³/a:

Cień nadziei jest zawsze


Jesli ktos wierzy w cuda, moze. Natomiast jest faza raka, w ktorych jedyne na co czeka pacjent, rodzina i lekarze to smierc.
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:27   

Ale jest nadzieja na to lepsze życie, po życiu ziemskim. Nadzieja umiera ostatnia. Niektórzy potrafią mieć ją do końca nawet jeśli umrą
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:28   

Gorzej jak ktos w zycie po smierci nie wierzy...
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:30   

justa55 napisa³/a:

Ale jest nadzieja na to lepsze życie, po życiu ziemskim.


Uwierz, że niektórych momentach nie myśli się o tym jak tam będzie, tylko o tym, żeby jak najszybciej już tam trafić.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-30, 15:31   

Cytat:


Ja osobiscie twierdze, ze to najstraszliwsza choroba pod sloncem. Okrada z czlowieczenstwa, godnosci, pewnosci siebie, pozera od srodka.



Straszna tak, najstraszliwsza nie.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-30, 16:44   

Jest straszna, ale trzeba być dobrej myśli. W większości tak naprawdę da się z tego wyjść, tylko niektórzy za późno się zorientowali... Znam osobę, która miała wycinanego guza mózgu kilka lat temu, ma 15 lat. Właściwie to znam ją tylko i wyłącznie z widzenia i nawet nic o niej nie wiem, oprócz tego faktu, ale jest niesamowicie radosna. Ja nie wyobrażam sobie mojej reakcji.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-30, 16:57   

Moja kuzynka zyje z rakiem mozgu juz 21 lat, wiec jasne- sa przypadkie, gdzie da sie z tym zyc.
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com