Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Kto powinnen decydować o tym do jakiej szkoły i kiedy pójdzie Twoje dziecko ?

  • Zamordysta z rządu 28% [ 6 ]
  • Ja 71% [ 15 ]

Gosowa: 21

Wszystkich Gosw: 21

Autor

Wiadomo

lexie  

Hiper wymiatacz



Imię: Ola

Wiek: 31

Doczya: 28 Sty 2012

   

Wysany: 2016-03-08, 13:24   

wojtekt8pl napisa/a:

Jestem za edukacją domową - chciałbym, aby w dalekiej przyszłości moje dzieci miały możliwość uczenia się w domu. Na dzień dzisiejszy nie wiem czy istnieje taka możliwość, ale chciałbym by istniała.



W sensie, że lekcje online? Nie wiem, czy to by zdało egzamin. Jestem ciekawa, jakby to wpłynęło na poziom wiedzy. W domu dzieciaki mogą być mniej skupione na nauce. W dodatku szkoła to też aspekt społeczny, kontakt z drugim człowiekiem...
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Doczy: 24 Sie 2014

   

Wysany: 2016-03-10, 14:26   

lexie napisa/a:

wojtekt8pl napisa/a:

Jestem za edukacją domową - chciałbym, aby w dalekiej przyszłości moje dzieci miały możliwość uczenia się w domu. Na dzień dzisiejszy nie wiem czy istnieje taka możliwość, ale chciałbym by istniała.



W sensie, że lekcje online? Nie wiem, czy to by zdało egzamin. Jestem ciekawa, jakby to wpłynęło na poziom wiedzy. W domu dzieciaki mogą być mniej skupione na nauce. W dodatku szkoła to też aspekt społeczny, kontakt z drugim człowiekiem...




Raczej w sensie, że uczą Cie rodzice co jest idealnym wyjście.


Obawiam sie, ze przez całe życie nie chodząc do szkoły każdy byłby mądrzejszy. Może nie koniecznie wiedziałby więcej, ale wiadomo...
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-03-11, 21:29   

Adreamin napisa/a:

Raczej w sensie, że uczą Cie rodzice co jest idealnym wyjście.


Z rodzicami jest taki problem, że nie zawsze mają umiejętności pedagogiczne. Poza tym, jakoś nie mogę oprzeć się wizji pani Małgorzaty Terlikowskiej, która tłumaczy dziecku wyższość kreacjonizmu nad ewolucjonizmem, wmawia, że kobiety są winne gwałtów itd. No niestety- szkoły publiczne, często nieporadnie, stoją na straży zawartości nauki w nauce.

Inna sprawa, że odpowiedzialny i daleki od wszelkich ideologii rodzic mógłby przekazać dziecku naprawdę sporo, jednocześnie nie zniechęcając go do nauki. Cóż :-(
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-03-13, 00:03   

Szelej, ależ to samo można powiedzieć o dużej części nauczycieli, jeżeli nie o większości...

Temat rzeka, jak powinno być wiadomo.

Zauważę natomiast, że nasza scentralizowana edukacja jednak nie sprawdza się tak dobrze jak sądzimy.
W USA jest 6% nieuków i paranoików, którzy uważają misje Apollo zostały sfałszowane, Ziemia jest płaska itp. brednie. Nie wiem ilu jest ich w Polsce, ale wnioskując z komentarzy na Interii, debili i u nas nie brakuje. A może przedewszystkim u nas, bo to że farmer z środkowego zachodu zna się tylko na krowach, to jeszcze jest zrozumiałe, ale człowiek który przeszedł na ścieżce edukacji dość wyczerpujący program nauczania i opowiada takie dyrdymały, to już musi być albo debil, albo ktoś skrajnie nieuważny i przepuszczony przez szkołę na skutek ogromnych zaniedbań oraz niedoskonałości tego systemu.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2016-03-13, 13:18   

Cytat:

Zauważę natomiast, że nasza scentralizowana edukacja jednak nie sprawdza się tak dobrze jak sądzimy.
W USA jest 6% nieuków i paranoików, którzy uważają misje Apollo zostały sfałszowane, Ziemia jest płaska itp. brednie. Nie wiem ilu jest ich w Polsce, ale wnioskując z komentarzy na Interii, debili i u nas nie brakuje. A może przedewszystkim u nas, bo to że farmer z środkowego zachodu zna się tylko na krowach, to jeszcze jest zrozumiałe, ale człowiek który przeszedł na ścieżce edukacji dość wyczerpujący program nauczania i opowiada takie dyrdymały, to już musi być albo debil, albo ktoś skrajnie nieuważny i przepuszczony przez szkołę na skutek ogromnych zaniedbań oraz niedoskonałości tego systemu.


w USA dominuje prywatne szkolnictwo, a nawet jeżeli szkoła jest opłacana z publicznych pieniędzy to nie ma scentralizowanego systemu edukacji.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-03-13, 21:53   

philosophus napisa/a:



Zauważę natomiast, że nasza scentralizowana edukacja jednak nie sprawdza się tak dobrze jak sądzimy.
W USA jest 6% nieuków i paranoików, którzy uważają misje Apollo zostały sfałszowane, Ziemia jest płaska itp. brednie. Nie wiem ilu jest ich w Polsce, ale wnioskując z komentarzy na Interii, debili i u nas nie brakuje.



Centralizacja bądź jej brak nie ma nic do rzeczy.
W USA są obowiązkowe takie przedmioty jak historia, matematyka czy biologia, albo geografia i cóż z tego?
Filmiki z inteligencją przeciętnych Amerykanów są w Internecie.
Filmy z Polakami też.

Przeszedłem niescentralizowany niemiecki system edukacji i 90% uczęszczających do szkół, to były skończone debile nie mniejszego formatu jakich spotykam w Polsce.

Żadna szkoła i żaden system nie zagwarantuje społeczeństwa na poziomie - ludzie inteligentni i tak poświęcają czas na naukę jakiejś dziedziny wiedzy poza szkołą, bo sami się czymś interesują, a szkoła to tylko podstawy podane w nudnej formie.
System edukacji podstawowej to tylko odbębnianie przedmiotów i lat nauki, które są "potrzebne", żeby zdobyć konkretne papiery i pójść na studia, zdobywać kolejne papiery.
Równie dobrze można by zrezygnować ze szkoły i wprowadzić egzaminy na uczelniach, i tak dostaliby się tylko ci co poświęcali swój prywatny czas na nauczenie się tego co ich interesuje - a nie tracilibyśmy pieniędzy na trzymanie tam idiotów z marginesu, którzy i tak do niczego się nie nadają - układać towar w TESCO może każdy, nawet szympans - szkoła do tego nie potrzebna.
A szkołą jak już ktoś koniecznie chce, wystarczy 6-letnia podstawowa, i tak większość społeczeństwa nie osiąga więcej, po co ich męczyć?
Nauczy się taki podstaw matmy, czytania, pisania i wystarczy - biologia, chemia czy historia mu niepotrzebna, bo i tak nic z tego nie zapamięta.
 

wojtekt8pl  

Hiper wymiatacz


Wiek: 27

Doczy: 29 Sie 2012

   

Wysany: 2016-03-22, 18:34   

lexie napisa/a:

W domu dzieciaki mogą być mniej skupione na nauce.



No ja nie wiem, ja się potrafię skupić na nauce tylko w domu - nigdy w szkole gdzie, cały czas są obok mnie inni ludzi, jeszcze w międzyczasie ktoś w tle coś mówi.... Nie. To mnie strasznie rozprasza.
Ja do nauki muszę mieć po prostu książkę, oraz idealną ciszę, gdzie nie ma obok mnie innych ludzi. Ewentualnie jakieś materiały audio do nauki też mogą być w ostateczności np. przy nauce języków.
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2016-04-05, 00:08   

Z edukacją wszystko jest okej większość osób narzekających na Polską edukację to idioci.
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-04-05, 16:17   

Nie jest ok. Niemniej jednak, pomimo szeregu złych reform lat 90 i 00, nadal jest znacząco lepsza niż amerykańska, czy w niektórych krajach europejskich.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2013

   

Wysany: 2016-04-05, 18:31   

Cytat:

Nie jest ok. Niemniej jednak, pomimo szeregu złych reform lat 90 i 00, nadal jest znacząco lepsza niż amerykańska, czy w niektórych krajach europejskich.


Rozumiem ,że mówisz o reformach narzuconych przez UE to się zgodzę , trochę pogorszyły one stan polskiej edukacji ,ale moim zdaniem i tak jest ona na wysokim poziomie.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com