Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-02, 22:57   

W 100% popieram powyższe organizacje. Szkoda, że tak dużo kłamstw jest rozpowiadanych na ich temat. Ci ludzie nie mają nic wspólnego z faszyzmem, rasizmem, NS itd.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 00:03   

A to zabawne, bo nawet oni sami twierdza inaczej...

No, ale dobra. Moglbys wiec nam strescic w kilku punktach podstawowe zalozenia radykalnego nacjonalizmu w Twoim rozumieniu tej ideologii?
_________________
Smile or die!
 

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-03, 09:06   

Ranger napisa³/a:

A to zabawne, bo nawet oni sami twierdza inaczej


No zabawne, skąd czerpiesz powyższe informacje, może podasz mi źródła w których to ONR/MW odwołuje się do NS, rasizmu, czy tam faszyzmu...?

Z mojej strony leci deklaracja ideowa http://www.onr.h2.pl/inde...id=94&Itemid=29
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 13:03   

Och, wystarczy przeczytac owa deklaracje - co w sumie bym Ci zalecal. : ) Gdy juz ja przeczytasz, zrozumiesz, iz wynikaja z niej nastepujace elementy faszyzmu:

1/ Skrajny nacjonalizm,
2/ Antyliberalizm i odrzucenie demokracji,
3/ Wykorzystanie autorytetu religii, nawet wbrew woli jej samej,
4/ Odrzucenie idei rownosci na rzecz idei podporzadkowania i bezwzglednego posluszenstwa,
5/Populizm i indoktrynacja


Wszystkie te zasady, podane w linkowanej przez Ciebie deklaracji, sa zywcem wziete z ideologii faszyzmu.
_________________
Smile or die!
 

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-03, 16:53   

Ranger napisa³/a:

1/ Skrajny nacjonalizm,


Skrajny to znaczy jaki? Nie ma czegos takiego jak skrajny, nacjonalizm w sam sobie jest 'skrajny', masło maslane, naucz się pisać. Dwa - nacjonalizm nie ma nic wspólnego z faszyzmem, w erze wiktoriańskiej, państwo Wielkiej Brytani było nacjonalistyczne, Izrael jest nacjonalistyczny... czy ktoś twierdzi jest te państwa były faszysstowskie? NIe. Nacjonalizm =/= faszyzm, wiedza gimnazjalna.

Ranger napisa³/a:

2/ Antyliberalizm i odrzucenie demokracji


LOL komunizm, monarchizm, anarchizm w taki razie tez jest faszystowski? :mrgreen: Co ty ćpiesz?

Ranger napisa³/a:

3/ Wykorzystanie autorytetu religii, nawet wbrew woli jej samej,


¯e co???!!!! Przecież faszyzm jest silnie antyklerykalny! Do książek!

Ranger napisa³/a:

4/ Odrzucenie idei rownosci na rzecz idei podporzadkowania i bezwzglednego posluszenstwa,

A idea równości to co? Jakieś niepisane prawo wyryte w kamieniu? Nikt nie równy, dziesiątki ruchów na tym bazuje, i będziie bazowało. Ogólnie przejaskrawione tezy.
 

koczkodanus

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 04 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 17:02   

Ranger, przecież egalitaryzm to właśnie cecha socjalizmu.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 17:33   

Cytat:

"Ranger, przecież egalitaryzm to właśnie cecha socjalizmu."



Egalitaryzm to cecha wielu ustrojow - w tym socjalizmu czy liberalnej demokracji. Nie jest natomiast elementem ustroju faszystowskiego, ani narodowo-radykalnego postulowanego przez ONR. Wnioski?

Cytat:

"¯e co???!!!! Przecież faszyzm jest silnie antyklerykalny!"



Nie, nie jest.

Zaden rzad wloski od powstania tego panstwa az do Mussoliniego nie zawarl formalnego ukladu z Watykanem. To Mussolini podpisywal Traktaty Lateranskie w 1929 roku. Krotki cytat z Wiki ze streszczeniem glownych punktow:

"Mussolini, zdający sobie sprawę z władzy i autorytetu papieża Piusa XI, postanowił nawiązać z nim porozumienie, by przez jego przychylność, zwiększyć poparcie wśród społeczeństwa. Traktaty uznawały papieża za osobę świętą, zobowiązywały Włochów do płacenia trybutu na rzecz Watykanu. Osoby tam mieszkające zostały uznane za nietykalne. [...] W traktacie m.in. rząd włoski uznał religię katolicką za panującą w kraju, a papieża za suwerennego władcę wydzielonej części Rzymu, zwanej odtąd Państwem Miasta Watykan, które otrzymało równocześnie gwarancje eksterytorialności."


No to jeszcze raz - jak to bylo z tym antykatolicyzmem faszystow?
_________________
Smile or die!
 

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-03, 17:41   

Cytat:

No to jeszcze raz - jak to bylo z tym antykatolicyzmem faszystow?


Sam sobie człowieku odpisałeś:
postanowił nawiązać z nim porozumienie
Faszyzm od początku był silnie antyklerykalny, to Włochy za Mussoliniego wprowadziły rozdział państwa od Kościoła, faszyści najpierw Kościołowi wszystko odebrali, a nastepnie pod wpływem ludzi, postanowili przeprowadzić odwilż, nie zmienia to faktu, że faszyzm był antyklerykalny. To samo dotyczy się innych twórców faszyzmu - Sorel, Barras, Evola, Maurass. Wszyscy byli niechętni KK, Evola to nawet nim gardził.
Po raz kolejny - DO KSI¡¯EK!
 

koczkodanus

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 04 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 17:48   

Cytat:

Egalitaryzm to cecha wielu ustrojow - w tym socjalizmu czy liberalnej demokracji. Nie jest natomiast elementem ustroju faszystowskiego, ani narodowo-radykalnego postulowanego przez ONR. Wnioski?


Mówiłeś o podobieństwach do narodowego socjalizmu a nie faszyzmu. Mam nadzieję, że rozróżniasz te pojęcia.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-03, 20:26   

Cytat:

"Mówiłeś o podobieństwach do narodowego socjalizmu a nie faszyzmu. Mam nadzieję, że rozróżniasz te pojęcia"



Ale chwila... Mowisz do mnie, czy do tego drugiego, ktory uczynienie katolicyzmu religia panstwowa nazwal antyklerykalizmem? Bo cytujesz mnie, ale polemizujesz z nim.

Cytat:

"Włochy za Mussoliniego wprowadziły rozdział państwa od Kościoła"



To przeciez bzdura. Rozdzial kosciola od panstwa w panstwie wloskim istnial od samego jego powstania. Za ow rozdzial odpowiadaja liberalni premierzy: hrabia Cavour, Ricasoli, Urbano Rattazzi i inni. Zaden liberalny premier Wloch nie ugial sie przed zadaniami Kosciola. Zrobil to dopiero Mussolini.

Cytat:

"faszyści najpierw Kościołowi wszystko odebrali, a nastepnie pod wpływem ludzi, postanowili przeprowadzić odwilż"



Nie, faszysci Kosciolowi niczego nie odebrali. W Traktatach Lateranskich oddali za to duzo z tego, co zabrali mu liberalni tworcy Wloch.
_________________
Smile or die!
 

AntyKomuna

User


Do³±czy³: 02 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-03, 23:16   

Co za bzdura :D Mussolini krzyczał na wiecach, że boga nie ma, pisał antyklerykalne ksiązki, ale nieeee był katolem!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jako takie zaakceptowanie KK wynikało tylko i wyłącznie z ogromnego poparcia jakim KK darzył lud Włoski, nic więcej.... mniesza z tym.
Co z reszta twórców faszyzmu? Sorel, Barras, Evola, Maurass? Wiadomo, nie odniesiesz, bo mam rację.
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-04, 15:24   

Czy mogę i ja dojść do głosu? Chciałbym też zabrać głos w tej sprawie. Szczególnie jeśli chodzi o ten problem z klerykalizmem.
Faszyzm jest z pewnością antyklerykalny. Głoszenie jednostki, kultu wodza chyba mówią same za siebie. Zresztą, w ideologii, która szerzy militaryzm i przemoc to normalne, że nie może być mowy o jakiejkolwiek religii. To, że podpisano Traktaty Laterańskie to ruch mający na celu uregulowanie stosunków z Kościołem, nie akt ideologiczny. Ten konkordat dawał byt Watykanowi, a nie normalizował z nim stosunki.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-03-05, 20:23   

Cytat:

"Faszyzm jest z pewnością antyklerykalny. Głoszenie jednostki, kultu wodza chyba mówią same za siebie."


I tu dotykamy sedna problemu. Faszyzm owszem, kwestionuje hierarchie koscielna jako konkurencyjne wobec siebie zrodlo autorytetu i wladzy. Ale nie jest antyreligijny!

To powiedziawszy, ponownie wskazuje na deklaracje ideowa ONRu, ktory, podobnie jak faszysci, nie wspiera sie biskupami, ale - znowu jak faszysci - chce korzystac z autorytetu religii. Buduje tez system bardzo podobny do systemu papieskiego - system scislej hierarchii, system oparty na posluszenstwie, system oparty na wierze a nie na rozumie, system, gdzie doktryna plynie z gory na dol bez zadnego udzialu dolu w debacie i w jej ksztaltowaniu. System oparty calkowice na mianowaniu na stanowiska wladzy, bez zadnego udzialu mas w tych wyborach.

Cytat:

"Zresztą, w ideologii, która szerzy militaryzm i przemoc to normalne, że nie może być mowy o jakiejkolwiek religii."


O, rly? : ) Jedno slowo - "Gott mit uns" na pasach zolnierzy Wehrmachtu. Tam, gdzie jest teraz wymazane koleczko, ukryta jest swastyka. : )



Cytat:

" To, że podpisano Traktaty Laterańskie to ruch mający na celu uregulowanie stosunków z Kościołem, nie akt ideologiczny."


Alez OCZYWISCIE, ze to akt ideologiczny! Jak mozesz akt takiej rangi ideologicznej i o takiej tresci ideologicznej nie nazywac ideologicznym! Czym jest nazwanie katolicyzmu oficjalna religia panstwowa, jesli nie aktem ideologii? Czym jest uznanie osoby papieza za swieta i nietykalna, jesli nie aktem ideologicznym?!

Powtarzam! Zaden, ale to ZADEN rzad wloski od czasu powstania panstwa wloskiego az do czasow Mussoliniego nie zdecydowal sie na ten krok Zrobil to dopiero Mussolini! Jak wiec mozna nazywac akurat Mussoliniego wrogiem katolikow?!

Cytat:

"Ten konkordat dawał byt Watykanowi, a nie normalizował z nim stosunki."



Chwila. Zastanow sie jeszcze raz. : ) Traktaty lateranskie nie normalizowaly stosunkow miedzy Panstwem Koscielnym a Wlochami? Jestes pewien, ze to wlasnie chciales powiedziec? Bo nie chcialbym rozpuszczac kolejnego mojego tsunami ironii i szyderstwa wobec zwyklego przejezyczenia sie. : )))
_________________
Smile or die!
 

Mathilius  

Stały User


ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 28

Do³±czy³: 17 Sty 2013

Sk±d: Radom

   

Wys³any: 2013-03-06, 09:22   

Co do tego obrazka, Hitler chciał przecież całkowitego usunięcia religii z życia państwowego. Zatem coś mi tu nie pasuje.

Cytat:

Alez OCZYWISCIE, ze to akt ideologiczny! Jak mozesz akt takiej rangi ideologicznej i o takiej tresci ideologicznej nie nazywac ideologicznym! Czym jest nazwanie katolicyzmu oficjalna religia panstwowa, jesli nie aktem ideologii? Czym jest uznanie osoby papieza za swieta i nietykalna, jesli nie aktem ideologicznym?!



Jak dla mnie, Mussolini chciał zdobyć tym aktem poparcie wśród społeczeństwa. Tyle.
 

ashelos  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 29

Do³±czy³: 13 Sty 2013

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2013-03-07, 19:22   

"Gott mit uns" na pasach niemieckich żołnierzy wcale nie oznaczało naszego Boga, lecz ich pogańsko - satanistycznego. Hitler, Himmler i ogólnie oni wszyscy nienawidzili chrześcijaństwa ale nie mogli go jawnie zniszczyć bo lud niemiecki wtedy był bardzo wierzący.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com