Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lolka  

Stały User


Do³±czy³a: 03 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-06-12, 11:14   

Hetman, to nie jest tak do końca. Wszystko ma swoje granice. Należy pamiętać o kremie z filtrem i nie smażyć się godzinami na słońcu. Szczególnie chronić twarz i raczej unikać solarium! Nadmierne opalania przyspiesza starzenie się skóry, ale trzeba pamiętać, że przy ekspansji na słońce wytwarza się bardzo cenna witamina D.

Po prostu nie popadajmy w paranoje!
_________________
Modnie znaczy sportowo!!!
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2011-06-12, 14:25   

Słońce jest bardzo ważne w naszym życiu. Nie bez powodu noworodkom podaje się witaminę D3, którą przebywając na słońcu wytwarzamy sobie sami. Już chyba nie muszę tłumaczyć jakie są skutki niedoboru tej witaminy. Ponadto lekarze zalecają przebywanie na słońcu, ponieważ brak promieni słonecznych powoduje depresję. Oczywiście nie zapominajmy o tym, aby stosować odpowiednie kremy dobrane do potrzeb naszej skóry czy też karnacji z odpowiednio wysokim filtrem. Wtedy nie musimy się obawiać o przyśpieszony proces starzenia.

Ja bardzo lubię spędzać czas na słońcu, niekoniecznie leżąc plackiem na ręczniku. Zawsze opalam się w pozycji półsiedzącej na leżaku. Niestety moja skóra ma to do siebie, że opala się wolno, ale na szczęście bardzo rzadko zdarzają mi się oparzenia słoneczne. ;-)
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

Mrana  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-12, 19:30   

Nie przepadam za leżeniem plackiem na słońcu, ale opalenizną nie pogardzę. Niestety, słoneczko chyba nie lubi mojej skóry. Czasem ramiona i ręce owszem, ale nogi zawsze miałam białe jak mąka i nie przypominam sobie abym kiedykolwiek dała radę je chociaż trochę opalić. Cóż, jeśli jest słońce to trzeba korzystać. W końcu tutaj możemy naturalnie wzmacniać kości poprzez witaminę D. Lecz solarium w każdym razie szczerze odradzam.
 

Lolka  

Stały User


Do³±czy³a: 03 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-06-13, 23:16   

Ale przepraszam, co jest złego w umiarkowanym korzystaniu z solarium? 5 minut raz na tydzień lub dwa?
_________________
Modnie znaczy sportowo!!!
 

Juice-Remake  

User



Do³±czy³: 31 Maj 2011

Sk±d: A-Town, shawty

   

Wys³any: 2011-06-14, 01:28   

ja czasem opalam dłonie.
_________________
I Just Got My Report Card (Throw Some D's On That Bitch)
 

Notorious

User



Do³±czy³: 31 Maj 2011

Sk±d: Brooklyn

   

Wys³any: 2011-06-14, 01:34   

Opalam swojego Tupaczka, ale generalnie dla słońca mówię warning.
 

Promyczek425  

Stały User

Promyczek425



Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-14, 10:32   

Mihihih napisa³/a:

Ja bardzo lubię spędzać czas na słońcu, niekoniecznie leżąc plackiem na ręczniku.



Ja mam bardzo podobnie. Bezczynne leżenie na ręczniku mnie po prostu nudzi :) ale jeśli w grę wchodzi jakiś leżak+dobra książka to już zupełnie co innego :) czas leci miło i szybciej, a skóra nabiera ładnego kolorku :)
_________________
"Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci."
___________
Emil Cioran
 

Lolka  

Stały User


Do³±czy³a: 03 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-06-14, 22:59   

Najważniejszy w przebywaniu na słońcu jest właściwy filtr ochronny i pielęgnacja po. Ew. łagodzenie skutków podrażnienia lub alergii słonecznej: wapno i panthenol!

Alergia objawia się czerwonymi małymi bąblami na skórze.
_________________
Modnie znaczy sportowo!!!
 

werkaa

Wymiatacz



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-08-12, 23:02   

Ja słyszałam o połączeniu aspiryna i panthenol spray- na oparzenia właśnie...
_________________
...nie potrzebuję cudzych norm, bo posiadam własne, jasne...

http://wielkanocnykurczak...70/?src01=00a76
 

kreatywnykalosz  

User

uwielbiam deszcz .



Do³±czy³a: 02 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-13, 10:42   

ja się tam nie opalam, leżenie i nic nie robienie jest nie dla mnie
_________________
spójrz za siebie ...
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-08-13, 12:05   

Najszybciej opalić się można chyba w wodzie, mam tu na myśli ocean, morze, jezioro itp. Kiedyś opaliłem się tak mocno, że same promienie słoneczne które wpadały przez firankę mnie parzyły, czułem się jak wampir... więc teraz uważam ze słońcem;) Na oparzenia dobre jest zsiadłe zimne mleko, odrazu chłodzi i łagodzi ból ;>
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

werkaa

Wymiatacz



Do³±czy³: 10 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-08-16, 03:08   

No na takim materacyku na jeziorze to jest niezła sauna- promienie słoneczne docierają ze zdwojoną siłą, bop jeszcze odbijają się od tafli wody. Masz rację- nie trudno o poparzenia.
_________________
...nie potrzebuję cudzych norm, bo posiadam własne, jasne...

http://wielkanocnykurczak...70/?src01=00a76
 

Sikoreczka92  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 09 Sie 2011

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-08-17, 10:51   

Uwielbiam się opalać. Naturalna opalenizna- to jest to. Ja osobiście nie inwestuję w specjalnie przeznaczone do tego specyfiki. Używam zwykłej oliwki dla niemowląt :-D Chwyta bardzo szybko, a przy tym nie cierpię w nocy i mogę cieszyć się piękną opalenizną.
_________________
Do granic sobą zmysł każdy pieść...
 

imaginatif  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sie 2011

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2011-08-17, 12:38   

Ja mam ciemną karnację, więc nie mam problemu z opalaniem. Zawsze stosuję kremy z filtrem UV, bo uwielbiam przebywać na słońcu. Jestem potem naładowana pozytywną energią :-P Latem dużo czasu spędzam na basenie. W górach też mocno łapie słońce, więc już przyzwyczaiłam się do określenia "murzyn". Nigdy nie miałam żadnego poparzenia słonecznego, skóra schodzi mi rzadko. No, ale staram się nigdy nie zapomnieć smarować przed i po opalaniu. Nigdy nie byłam i nie zamierzam pójść na solarium.
_________________
/...bo chcę Cię z każdą wadą, nic nie zmienię,
mój narkotyku, mój tlenie./

 

Przezroczysta  

Mega wymiatacz

Matka



Do³±czy³a: 11 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-08-18, 12:28   

Tak jak poprzedniczka mam ciemną karnację, opalam się bardzo szybko. Wystarczy mi godzinka na słońcu i jestem czarna. Przyjaciele mówią na mnie "biały murzyn". Nie jestem co prawda zbyt rozsądna przy opalaniu, ponieważ mogę leżeć nawet 8 godzin na słońcu, ale uwielbiam to. Nigdy nie doznałam poparzenia słonecznego, nie schodzi mi nigdy skóra. Opalam się zawsze na brązowo, nigdy na tak zwanego "raczka". ;-)
¯ałuję tylko, że w Polsce tak mało dni w roku jest słonecznych.
_________________
Nie ma nic gorszego niż myśli uwięzione w zakamarkach umysłu, które nie mogą umrzeć.
Czasem nieśmiertelność myśli jest męcząca.
Paradoksalnie - czasem jest zbawieniem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com