Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-05-16, 13:37   

Ale teraz nie ma wojny i lepiej, żeby nie było. W tym temacie nie chodzi o wojnę tylko o związki osób niepełnosprawnych, więc też sądzisz, że niepełnosprawni nie nadają się do związków?
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-05-16, 13:40   

justa55 napisa³/a:

że niepełnosprawni nie nadają się do związków?


Prawo do zwiÄ…zku nie oznacza obowiÄ…zku do niego. Tyle w tym temacie.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-05-16, 13:43   

Nie wszyscy muszą być w zwiazkach

Proszę Cie, przestań nabijać wreszcie. I pisać tylko po to żeby coś napisać. Dość. Ostrzeżenie słowne.//motyl
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-05-16, 14:10   

każdy ma prawo do związku.
Jeśli dziewczyna nie ma rąk, nóg i lewej łopatki, a ktoś zobaczy w niej prawdziwe piękno płynące z wewnątrz i się zakocha to niech żyją długo i szczęśliwie.

Dla mnie bardziej "podejrzane" są związki dwóch niepełnosprawnych ludzi. Czasem (kiedy np. zna się taką parę) ma się wrażenie, że oni są z sobą bo bali się, że już nikogo nie znajdą, że to jest ich jedyna szansa.


A co do osób "niepełnosprawnych" psychicznie, to taka miłość jest o wiele bardziej prawdziwa.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-16, 14:55   

To zależy o jakich defekty,czy choroby mamy na myśli.Uważam,że jeżeli choroba nie zaburza w drastyczny sposób postrzegania rzeczywistości,racjonalnego myślenia oraz nie wyklucza dojrzałości emocjonalnej,to sądzę,że tacy ludzie mają możliwość stworzenia związku,szczęśliwego związku.Przynajmniej mam taką nadzieję.Wszystko zależne jest od tego w jakim stopniu choroba wpływa na ich zdolność funkcjonowania.Z pewnością nie jest to nic łatwego,ponieważ w wielu sytuacjach niesie za sobą wyrzeczenia,przymusową zmianę priorytetów,czy też wyniszczającą świadomość,że można przyjdzie stracić nam bliską osobę.
_________________
Drugs&hugs.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-16, 18:58   

Sprostuję : nie chodzi mi o wady bądź defekty umysłowe, jedynie nieuleczalne choroby, śmiertelne typu AIDS lub takie po których wiadomo że się długo nie pożyje. I zakładając temat, nie miałem w myślach pytać czy to możliwe, ale jakie jest osobiste zdanie każdego z was na ten temat. Innymi słowy - postawcie się w takiej sytuacji :]
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Daniel95  

Wymiatacz

Zamotasupłany



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-05-16, 19:30   

Jeżeli mojej partnerce stało się coś, powiedzmy miała wypadek i była skazana na wózek, dalej bym ją kochał i czuł do niej to samo.
Jednak nie wiem czy byłbym w stanie związać się z osobą która już taki wypadek przeżyła.

Pożyję zobaczę.
_________________
Znajdziesz prawdziwy rap, jeśli chce Ci się go szukać
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-16, 19:35   

Osoba niepełnosprawna to nadal osoba. Ma pełną możliwość bycia w związku i nikt nie może tego zabronić. To, że ma jakąś "wadę" w niczym przecież nie umniejsza jej bycia człowiekiem, możliwości kochania innych czy nawet tego by mieć i wychowywać dzieci.
_________________
:)
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-16, 20:38   

jacus napisa³/a:

Ma pełną możliwość bycia w związku i nikt nie może tego zabronić.

Tu bym się kłócił, są choroby bądź schorzenia uniemożliwiające np. normalny stosunek seksualny czy inne ważne dla ludzi aspekty bycia z drugą osobą. Są też takie które uniemożliwiają normalne życie czyli np.ślepota i obligują do stałej opieki nad taką osobą. Poza tym może różnym ludziom przeszkadzać to, że jeśli partner i tak umrze za jakieś 10 lat, to co mi po takim partnerze ? Chodzi mi o tego typu myśli, czy je podzielacie i czy tak kluczowe sprawy byłyby decydującymi.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-17, 08:10   

Z pewnością nie byłyby one decydujące.Przynajmniej w tej chwili myślę,że nie zaważyłyby one na mojej miłości do drugiej osoby.Nie wierzę jednak,że może być to zupełnie obojętne tym osobom.By chora nie miała myślała o tym,czy warto się wiązać,jeśli ma to przynieść w dużej mierze cierpienie oraz żal.By oboje nie myśleli o tym,że jest to niesprawiedliwe.Choć może i to we współczesnym świecie,tak dużym kosztem,pozwala nam docenić miłość oraz drugą połówkę.
_________________
Drugs&hugs.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-17, 09:16   

Myślę, że inaczej sprawa przedstawia się jeśli chodzi o osoby chore fizycznie, niż w przypadku osób chorych psychicznie. W przypadku tych pierwszych sądzę, że potrafią stworzyć związek jak każdy inny zdrowy człowiek, i mają do tego prawo. Nie są w niczym gorsi. Ale osoby chore psychicznie mogą nie być do tego gotowe. Zależy to od tego, czy taka osoba jest w stanei racjonalnie myśleć, w miarę normalnie funkcjonować, samodzielnie podejmować decyzje.
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-17, 21:31   

ojzu, to, że ktoś nie może uprawiać seksu to przecież nie oznacza, że nie może być w związku. Jeżeli partner z jakichś względów decyduje się być przy danej osobie to żadna choroba tego nie zabroni. Mogą być tacy, którzy tego nie akceptują, ale są i takie związki które normalnie funkcjonują pomimo choroby jednego z partnerów. Jak dla mnie to nie ma znaczenia czy chora czy nie, skoro zrodziło sie jakieś uczucie to reszta nie ma aż takiego znaczenia.
_________________
:)
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-18, 00:22   

jacus napisa³/a:

ojzu, to, że ktoś nie może uprawiać seksu to przecież nie oznacza, że nie może być w związku.

Nie twierdzę, że nie może, ale interesuje mnie TWOJE zdanie i każdego z wypowiadających się tutaj osób z osobna. Czy byłbyś w stanie związać się z taką osobą ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

jacus  

Wymiatacz


Do³±czy³: 13 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-18, 19:54   

Ja nie widzę ograniczeń. Skoro taką osobę bym pokochał to dlaczego nie? Każdy z nas ma wady i w związku należy je akceptować. A jakby nie patrzeć wszelkiego typu "defekty" można zaliczyć pod wady. W związku bierzemy wszystko albo nic. Nie można wybierać.
_________________
:)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com