Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

alienated  

Stały User



Do³±czy³a: 28 Gru 2015

   

Wys³any: 2016-10-17, 20:43   ot tak sobie

Ostatnio miałam taką sytuację, że stałam w dość długiej kolejce (głównie studenci), i że na drzwiach wisiały informacje, jak np taka, że niepełnosprawni mają pierwszeństwo, to spytałam się pierwszej osoby czy teraz wchodzi do gabinetu, że jak tak , to ja za nią wejdę, oczywiście wielkie oburzenie, że się wpycham, ja oczywiście wytłumaczyłam, że jeśli mam takie prawo, to dlaczego mam nie skorzystać? Cóż, wolałam wybrać zwyzywanie i dziwne spojrzenia niż czekanie 5 godz..
_________________
Samotności! do ciebie biegnę jak do wody
z codziennych życia upałów.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-10-18, 18:15   

Ludzie wykształcili niesamowitą zdolność "nie widzenia". Albo trafniej- udawania.
Nie dostrzegają, choć obserwatorami są bacznymi. Bo dodatkowe kilogramy, brudne buty albo tłuste włosy to z daleka widzą.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2016-10-18, 19:17   

Apokalipsa jest blisko :(
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

scorpion  

User

TÅ‚umik


Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Gru 2015

   

Wys³any: 2016-10-19, 10:51   

Ludzie są strasznie gruboskórni i mam wrażenie że to nigdy się nie zmieni...
_________________
wydechy motocyklowe <3
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-10-20, 19:29   

Odnośnie takich właśnie sytuacji - mnie one denerwują. I mówię to od tej drugiej, pełnosprawnej strony. Zakładając że powiedziałaś dokładnie tak jak napisałaś, na zasadzie "ja wejdę za panią" to jednak trochę nieładne. Z grzeczności wypadałoby powiedzieć "przepraszam, ale czy mogłabym wejść przed państwem [ew. ponieważ cośtam]?" a nie przyjść znikąd i się wpychać (bo to jest wpychanie, a nie korzystanie ze swoich praw i kultury osób dookoła). Ja jak przychodzę po receptę, to nie walę do ludzi "a ja wejdę teraz i zaraz wyjdę" tylko pytam czy mogę... Tym bardziej, że w większości niepełnosprawność w tej chwili bywa wręcz niewidoczna i aż śmieszne, że jest to tak nazywane. Mam na myśli to, że kiedy ktoś ma np większą wadę wzroku, to też jest za takową osobę uznawany.
Tak samo jak widzę stare babska, które na przystanku lachami mnie potrafią walnąć byle doleciały szybciej do busa niż ja (i tak, sama zawsze je przepuszczam nim wejdę),ale w samym autobusie to one już schorowane, ledwo chodzą i przecież muszą usiąść na pierwszych siedzeniach, zamiast na trzecim wolnym, bo to za daleko.
Ostatnim razem pewna pani na wózku poprosiła mnie, żebym nacisnęła przycisk ażeby kierowca się zatrzymał. Nie dosłyszałam co mówiła, więc spytałam per 'proszę?' a jakieś babsko obok mnie przycisnęło i zabijało mnie wzrokiem do końca trasy jakbym nie wiadomo co zrobiła.
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com