Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

manga  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-25, 21:13   Papierosy a prawo

Mam takie pytanie: czy istnieją jakiekolwiek przepisy prawne stanowiące, że posiadanie lub używanie papierosów przez nieletnich jest zakazane czy dotyczą tylko ich sprzedaży?
Wiem, że nieletni, który spożywa alkohol może być spisany przez policję. Zastanawiam się, czy z tytoniem jest tak samo.
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-04-25, 22:07   

Palenie papierosów jest dozwolone od 18 lat tak samo jak alkohol.
Jeżeli nie ukończyłaś 18 lat to nie możesz palić papierosów, jak Cię złapią i się okaże, że masz mniej niż te osiemnaście to wezwą rodziców i być może powiadomią też szkołę i wychowawcę.
Do tego będą musieli ustalić skąd masz te papierosy, a sprzedawca odpowie przed sądem.
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2010-04-26, 16:42   

jeśli masz papierosy to nawet nie mają prawa Ci ich zabrać i nie musisz im mówić gdzie jest dokładnie kupiłaś.
gorzej jak palisz i wtedy do Ciebie podejdą, zapytają o dowód itp. (czyt. wyżej.)
_________________
ona umrze martwa.
 

manga  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-26, 17:33   

jutro napisa³/a:

być może powiadomią też szkołę i wychowawcę.


a z tym to nie przesada? Zauważyłam, że najczęściej to wychowawca pierwszy wie, że uczeń pali.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-04-26, 17:35   

manga, czekaj czekaj czy ktoś kto powinien być wychowawcą nie powinien wiedzieć.. hmmm kurde trudne trudne..
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

manga  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-26, 17:47   

No właśnie zastanawia mnie to, bo u mnie w klasie dużo osób pali i mój wychowawca o tym wie, ale nie zawiadamia rodziców. Nie wiem dlaczego, palenie traktuje się całkiem inaczej niż spożywanie alkoholu a tak samo dozwolone jest od 18 roku życia. Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby policja zgarnęła jakiegoś nieletniego za to, że pali. Za to że pije, owszem, wiele razy. Na ulicy i w różnego rodzaju knajpach widzę masę nieletnich którzy palą, ale nic się z tym nie robi. A ze spożywaniem alkoholu tak (np. szef takiego baru może wyrzucić małolata).
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-04-26, 17:50   

manga, po fajce raczej nie pobijesz kogoś bo tak, raczej nie pobijesz żony, dziecka, po fajce raczej nie zniszczysz życia innym. Fakt faktem nałóg to nałóg ale fajki są mnie destrukcyjne dla społeczeństwa niż alko, może to dlatego, a może dlatego że po prostu się z tym nie spotkałaś?
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

erwin

Stały User


Do³±czy³: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-04-26, 18:44   

bo paląc szkodzisz tylko sobie a pijąc możesz innym. więc na to się przymyka oko. lepiej jak pali niż by pił albo coś brał - tak zazwyczja sie mysli
 

manga  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 14 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-26, 20:19   

erwin napisa³/a:

bo palÄ…c szkodzisz tylko sobie


A bierni palacze? Oni bardziej na tym cierpią. Chyba że ktoś pali sam, w swoim domu.

Gary napisa³/a:

manga, po fajce raczej nie pobijesz kogoś bo tak, raczej nie pobijesz żony, dziecka, po fajce raczej nie zniszczysz życia innym. Fakt faktem nałóg to nałóg ale fajki są mnie destrukcyjne dla społeczeństwa niż alko


Tak, zgadzam się, ale dlaczego mogą mnie złapać, skoro nic nikomu nie zrobię? Truję siebie a nie innych (oprócz biernych palaczy, oczywiście).
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-04-26, 20:25   

Nie ma w ogóle takiego czegoś. Jest jedynie przepis, ze nie wolno sprzedawać takich rzeczy nieletnim.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-04-26, 20:29   

Cytat:

Truję siebie a nie innych (oprócz biernych palaczy, oczywiście).



Ponieważ iż do 18lat nie możesz sama decydować o tym czy chcesz się truć czy nie. Poza tym, jak dopadnie cię nowotwór (czego ci nie życzę), bądź inna choroba typu rozedma płuc Oczego również ci nie życzę) to leczyć cię będziemy za mni. moje (no jeszcze nie moje :) ale w przyszłości..) pieniądze.
 

pazur

Stały User


Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 14:53   

Cytat:

Nie wiem dlaczego, palenie traktuje się całkiem inaczej niż spożywanie alkoholu a tak samo dozwolone jest od 18 roku życia. Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby policja zgarnęła jakiegoś nieletniego za to, że pali. Za to że pije, owszem, wiele razy. Na ulicy i w różnego rodzaju knajpach widzę masę nieletnich którzy palą, ale nic się z tym nie robi. A ze spożywaniem alkoholu tak (np. szef takiego baru może wyrzucić małolata).


Jako, że prawo zabrania palenia tylko w szpitalach, szkołach i zamkniętych pomieszczeniach obiektów użyteczności publicznej, jedynym sposobem na wyłapanie nieletnich palaczy byłoby legitymowanie każdego, kto wydaje się być -18. Co wbrew pozorom nie jest takie łatwe :chytry:
Z alkoholem takiego problemu nie ma, bo prawo zabrania spożywania alkoholu praktycznie w każdym możliwym miejscu poza własnym domem, bez względu na wiek :]
Przyczyny takiego stanu prawa to już inna brożka.
Gary conieco na ten temat.
 

magnum  

User


Do³±czy³a: 31 Lip 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-07-31, 17:25   

a czy jesli kiedy bede kupowac papierosy sprzedawca bedzie chcial mnie wylegitymowac i okaze sie ze nie mam 18 to ma prawo zadzwonic na policje i czy cos wtedy mi grozi?
_________________
‎''Niech Å›wiat mi siÄ™ wali, niech w zgliszczach siÄ™ pali
Niech sny, niech marzenia gdzieÅ› zniknÄ… w oddali
Niech sens mego życia zniknie w jednej chwili
Ja i tak będę sobą wbrew tym co wątpili''
 

Buczer  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-08-02, 20:12   

To jest podobnie jak z trawką . Lepiej żebyś pił niż palił . Mimo iż alkohol to szaleństwo a trawka to spokój . Tak samo papierosy niby są mniej szkodliwe niż małe piwo .
_________________
Gdy nie boisz się stracić własnego życia , jesteś w stanie zabrać je innemu .
 

Edward Waler  

User


Do³±czy³: 10 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-10, 16:07   

Najczęściej odwożą do rodziców ale to zależy w jakiej sytuacji.
_________________
http://Magnustobacco.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com