Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2011-04-11, 02:31   

Rozumiem, ze chodzi o to, ze skoro jestes patriota, to znaczy ze kochasz caly swoj kraj, lacznie z rządem, który wybrali Twoi rodacy? Bardzo ciekawe pytanie. Ja tez sie zastanawiałam ostatnio właśnie co to znaczy, jak ktoś pyta czy kochasz ojczyznę. Wystarczy spojrzeć na spór między dwoma głównymi opcjami politycznymi - każdy z nich nas przekonuje, że to on najbardziej kocha ojczyznę, to on jest największym patriotą! A co to znaczy? I tak sobie myśle, że rząd nie musi kochać wcale naszego kraju taką miłością jak jego obywatele... im nasz kraj daje o wiele więcej, więc kochają go troche inną miłością.. a w imie tej miłości idą po trupach do celu, zapominając cały czas o tym, jak wiele mogliby dla nas wszystkich zbudować, gdyby nie walczyli a szanowali się wzajemnie i rozmawiali ze sobą jak dorośli ludzie :-)
 

Noel

User



Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-11, 09:18   

Patriotyzm nie musi koniecznie oznaczać kochania całej władzy. Można być patriotą i jednocześnie nie zgadzać się z rządem, czy nawet samym prezydentem. Patriotyzm to kochanie swego kraju, a nie kochanie wszystkich jego części składowych.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2011-04-12, 23:07   

No ale czym jest kraj, jak nie właśnie jego ustrojem, jego rządzącymi, jego gospodarkom czy nawet turystykom...?
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-04-19, 04:14   

LongIsland napisa³/a:

No ale czym jest kraj, jak nie właśnie jego ustrojem, jego rządzącymi, jego gospodarkom czy nawet turystykom...?



Ziemią na której się wychowałeś/aś, na której Ci zależy, którą kochasz. Bo ja kocham miejsce w którym się urodziłem ale gardzę polską polityką i tym co się w Polsce dzieje.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-04-19, 07:40   

Można być patriotą nie zgadzając się z aktualną władzą. Nie trzeba popierać demokratycznie wybranego rządu, większość nie ma prawa narzucać swej woli mniejszości. Nie mówię tu oczywiście o jawnym buncie, ale samo istnienie ugrupowań opozycyjnych wskazuje jak wielu polaków nie zgadza się z działaniami obecnego rządu.
 

szymon2903  

User


ImiÄ™: Szymon

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-19, 19:24   

W naszym pięknym kraju nad Wisłą mamy ten problem, że u nas demokracja jakaś dziwna jest, otóż są wybory a frekwencja czasem około 45%(nie pamiętam ile teraz było), lub nawet niższa, po wyborach duża część społeczeństwa ma pretensje, że rząd jest zły ale skoro nie głosowali na swoich faworytów(o ile ich mają) to przyczynili się do takiej władzy jaka jest, a jeżeli nie głosują za PO, to są za Pis i vice versa, lub za lewicą ale oni to tylko materiał na koalicję :-D .
Jak słyszę np. "Głosuję na PO bo nie lubię Kaczyńskiego" lub podobne słowa skierowane nienawiścią do Tuska, to się zastanawiam po cholerę nam demokracja skoro ludzie głosują na"mniejsze zło" lub nie głosują wcale(wiem, wiem demokracja na to pozwala).
Ale Churchill powiedział "Demokracja to najgorsza formą rządu, wyjątkiem wszystkich innych form" i to się zgadza.

Co do patriotyzmu to czasem wymagana jest radykalna postawa wobec rządzących gdy wykonują oni swą pracę źle, lub działają na szkodę społeczeństwa.
 

Cornel

Stały User



Do³±czy³: 07 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-04-20, 00:14   

Nyksus napisa³/a:

Bo ja kocham miejsce w którym się urodziłem ale gardzę polską polityką i tym co się w Polsce dzieje.



A co się dzieje w Polsce tak szaleńczo niepokojącego ?

janko napisa³/a:

Można być patriotą nie zgadzając się z aktualną władzą.



Nie powiązujmy patriotyzmu z niczym najlepiej, bo dla każdy osoby, patriotyzm do indywidualne podejście do sprawy. Ja się uważam, że patriotę, bo uno chodzę do szkoły, duo, mam szacunek do polskiej flagi i nie wypisuję na niej "Warszawa, pamiętamy". To jest mój patriotyzm. A kiedy już podejmę pracę zawodową, będę spełniał swoją powinność wobec kraju płacąc podatki i przyczyniając się do jego rozwoju.
_________________
Milordzie, proszę o Pańską interwencję.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-04-20, 00:23   

Cornel napisa³/a:

A co się dzieje w Polsce tak szaleńczo niepokojącego ?



Ależ nic. Przecież jest pięknie no i...ludziom żyje się lepiej, co? ;D
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Cornel

Stały User



Do³±czy³: 07 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-04-20, 00:30   

Nyksus napisa³/a:

Ależ nic. Przecież jest pięknie no i...ludziom żyje się lepiej, co? ;D



Znasz jakiś kraj na świecie, w którym ludziom żyje się wspaniale i beztrosko ? :}
_________________
Milordzie, proszę o Pańską interwencję.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-04-20, 14:03   

Cornel napisa³/a:

Znasz jakiś kraj na świecie, w którym ludziom żyje się wspaniale i beztrosko ? :}



A czy ja powiedziałem, że musi być od razu wspaniale i beztrosko? Nie. Ale mogłoby być lepiej.

PS. Mam wielu znajomych pracujących i mieszkających w Norwegii. Im jak i obywatelom państwa żyje się tam zaje****. Wiem, że porównanie Polska / Norwegia to jak porównanie z dupy wzięty ale.. da się.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com