Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mia Amane  

User



ImiÄ™: Malwina

Do³±czy³a: 01 Lut 2010

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2010-02-04, 19:13   PielÄ™gniarstwo moja przyszÅ‚ość

Pielęgniarstwo.
To mój wymarzony kierunek studniów :)
Chcę być pielęgniarką od 12 roku życia.
Ale ciągle słysze jakieś nieprzychylne opinie że praca ciężka że niewdzięczna że zła.
Ale o powołanie nikt sie nie spyta , a ja właśnie takie powołanie czuję.
Zawsze lubiłam pomagać chorym ludziom , pielęgnować , dodawać otuchy, wspierać.
Nie wyobrażam siebie w innym zawodzie niż ten , zawsze mi sie wydawało że w białym fartuchu będę chodziła po szpitalnych korytarzach żeby doglądać pacjentów:)
Lubie czytać książki o lekarzach oglądać seriale medyczne , czasem zaglądam do znajomej pielęgniarki do szpitala i naprawdę mi sie ta praca podoba.

A czy może ktoś z was wybiera sie na te studia ?
Co sÄ…dzicie o tym kierunku :) ?
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-02-04, 19:15   

Wybieram się na ratownictwo medyczne, i też nikt nie patrz na powołanie, teraz wszyscy patrzą za kasą. Mam mamę pielęgniarkę by Ci odradziła, ale ja Ci powiem idź rób to co lubisz. Bo nie ma sensu pracować przez 40 lat w czymś czego się nie lubi robić. Nie wiem jak wyglądają studia moja mam kończyła kiedyś 5 letnią szkołę pielęgniarską.
 

Mia Amane  

User



ImiÄ™: Malwina

Do³±czy³a: 01 Lut 2010

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2010-02-04, 19:21   

Ja chciałabym na Akademie Medyczną w Warszawie lub Lublinie a jak tam mnie nie zechcą to mam w swoim mieście szkołę pielęgniarek tam wystarczy mieć mature i już Cie biorą bo jest mało chętnych :) Więc co do studiów jestem dość pewna że gdzieś coś sie znajdzie. Studia są takie że narazie robi sie licencjat a później magistra i są tylko dzienne bo dużo praktyk i na zaocznych by nikt nie wydołał.

Dzięki za słowa wsparcia ! :*
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-04, 19:24   

Moja kolezanka jest w trakcie szkoly pielegniarskiej i by Ci odradzila, ale ja Ci powiem ze skoro czujesz ze to jest to co chcialabys robic w zyciu to sie nie zastanawiaj. Zarobki co prawda nie wielkie ale w zyciu trzeba robic to co sie lubi.
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-02-04, 19:25   

Mia Amane, Zapraszam do Wrocławia ;-) A jakaś specjalizacja Cię interesuje?
 

Mia Amane  

User



ImiÄ™: Malwina

Do³±czy³a: 01 Lut 2010

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2010-02-04, 19:30   

Czarodziejek,

oooo a to można wybireać specjalizacje ?
Nie wiedziałam ?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-02-04, 20:15   

Mia Amane,
http://www.pielegniarki.i...le/view/id/1538 - wykaz dziedzin w jakich mogą pracować pielęgniarki.
Zawód pielęgniarki, ratownika medyczne to zawody gdzie idzie się z powołania, a nie dla pieniędzy, bo nikt tam kokosów nie zbije, za to będzie miał satysfakcje jeśli zobaczy uratowaną osobę i uśmiech na twarzy bliskich ofiary, która właśnie dzięki Tobie może jeszcze spojrzeć na dzieci, żonę, rodziców.
Praca nie należy do łatwych, wymaga siły fizycznej jak i psychicznej, która odgrywa również ogromną role w tejże pracy.

Grunt to robić w życiu to co sprawia, że człowiek czuje się spełniony.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Mia Amane  

User



ImiÄ™: Malwina

Do³±czy³a: 01 Lut 2010

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2010-02-04, 21:03   

Mizantrop, dziękuje za wykaz specjalizacji:) Bardzo mi sie to przyda.
No i powiem szczeże że jestem bardzozadowolona z waszego podejścia do tej sprawy.
Właśnie tu chodzi o powołanie , a ja je czuje :)
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-02-04, 22:34   

Polska siła medyczna jest ceniona zagranicą. Masz szanse.
Moja koleżanka studiuje na pierwszym roku na UM w Białymstoku. Jej mama jest pielęgniarką i chyba głównie to ją tam zaciągnęło. W tej sesji ma duże problemy z zaliczeniem anatomii.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-02-04, 22:54   

Z doświadczenia wiem, że pielęgniarka, ratownik medyczny są poszukiwani w Kanadzie, bo tam uczą pielęgnowania a nie zastrzyków, i takich różnych czarów co pielęgniarka się uczy w Polsce. Z tego co słyszałem, tam możne nieźle żyć będą pielęgniarką.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-02-04, 23:10   

Czarodziejek napisa³/a:

Z doświadczenia wiem, że pielęgniarka, ratownik medyczny są poszukiwani w Kanadzie,


Tak, ale zapewne by dostać się do służby zdrowia w Kanadzie czy USA trzeba przejść jeszcze dodatkowe kwalifikacje, które są rekomendowane przez tamte służby.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-02-05, 11:53   

Hmm. Moja koleżanka jedna nadal jest na pielęgniarstwie, druga zrezygnowała, bo nie wytrzymała psychicznie. Pielęgniarstwo podobno traktują jak 'śmieci', ciągle były jakieś dogryzania, że mało ambitne, wykorzystywali je w szpitalu, kpiące śmiech, jakieś ale, więc po pierwszy roku duża część odeszła właśnie z tego względu.
Ale jeśli masz powołanie i właśnie tego chcesz to nie patrz na innych;). Praca powinna sprawiać przyjemność i satysfakcję, ale musisz się też liczyć z tym, że pacjenci nie zawsze są uprzejmi i to na pielęgniarkach się wyżywają.

Słyszałam, że w Czecha pielęgniarka też jest dość dobrym, szanowanym zawodem i nieźle płatnym, ale warunkiem jest język:).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-02-06, 11:17   

martucha1231 napisa³/a:

Zarobki co prawda nie wielkie ale w zyciu trzeba robic to co sie lubi.


Niekoniecznie, zależy co, gdzie i jak. Na kontraktach zawsze wychodzi się lepiej, w dodatku można jeszcze, gdzieś łyknąć pracę w przychodni. U mnie w szpitalu pielęgniarki mają podobno 26zł/h, pracując po 12h, teraz nie wiem czy to tak jak rm, czyli ok 14dni w miesiącu wolnych, reszta pracujących.
Jeżeli człowiek jest ambitny to dorobi się pieniędzy większych w tym zawodzie ;)

Czarodziejek napisa³/a:

bo tam uczą pielęgnowania a nie zastrzyków, i takich różnych czarów co pielęgniarka się uczy w Polsce.


I czy ja wiem czy to takie dobre? Tak jakby opiekun medyczny, mi takie coś nie podobałoby się.

Czarodziejek napisa³/a:

Z tego co słyszałem, tam możne nieźle żyć będą pielęgniarką.


Wszędzie można, tylko trzeba myśleć. Na rm otwierasz działalność i sobie odciągasz np. laptopa bo jest Tobie potrzebny do pracy. Bardzo dużo tak rm robi.

Mizantrop napisa³/a:

Tak, ale zapewne by dostać się do służby zdrowia w Kanadzie czy USA trzeba przejść jeszcze dodatkowe kwalifikacje, które są rekomendowane przez tamte służby.


Całkiem możliwe, w końcu w usa są inne wytyczne niż w europie, jeśli chodzi o rm. Nie są całkowicie odmienne, ale w końcu trzeba by było się douczyć ;)

Teraz parę słów ode mnie. Praca pielęgniarki może być - ale nie musi być aż tak - ciężka jak inne prace fizyczne. Z obserwacji i rozmów z pielęgniarkami wydaje mi się, że aż tak ciężko nie jest jak mówicie. Nie mówię, że jest lekko bo wcale nie jest, ale nie jest też tak męcząco, aby z tego zawodu zrezygnować czy zniechęcać się do tego zawodu. Moja mama jest pielęgniarką i jest zadowolona z pracy. Na sorze pielęgniarki, które znam również są zadowolone, oczywiście każda na coś mogłaby ponarzekać, ale nasz naród już tak ma ;)
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-02-06, 11:36   

moja była współlokatorka pracowała jako pielęgniarka na OIOMie w Poznaniu i naprawdę ją podziwiam.. wcale źle nie zarabiała, ale przykładając te zarobki do pracy, jaką musi wykonywać, to i tak trochę mało.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2010-02-06, 12:44   

Mam mamę pielęgniarkę właśnie na OIOMie w Rzeszowie. Podziwiam. Więcej czasu spędza w szpitalu niż w domu,ale to lubi.
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com