Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lady K.  

Stały User



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 31

Do³±czy³a: 16 Maj 2011

Sk±d: to masz?

   

Wys³any: 2012-07-18, 11:17   

Jasne, że pieniądze dają szczęście. Masz kasę, kupujesz sobie coś i jesteś szczęśliwszy. Dają więc szczęście, może chwilowe,nietrwające zbyt długo, ale dają.
_________________
„I niejeden caÅ‚e życie nie wie, że już byÅ‚ na szczycie.
Więc się modli u stóp krzyży za tych, którzy padli niżej.
Po czym u ich boku spocznie u stóp góry niewidocznej.”
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-18, 14:45   

janko napisa³/a:

Nie wiem dlaczego zawsze jest w takiej dyskusji właśnie ten schemat: Bogaty i nudny/głupi/samotny/chory/szuja czy biedny i piękny/mądry/wspaniałomyślny/filantrop.



Bardzo trafna refleksja, którą niestety przeoczyłem wcześniej.
Oczywiście schemat jest absurdalny i w zasadzie można byłoby go odwrócić.
To biedni częściej są głupi (ze względu na niechęć do edukacji), bardziej materialistyczni (tylko mając pieniądze można docenić inne wartości), nudni (główną rozrywką oglądanie tandetnych program na TV). Liczę na rozwinięcie tego wątku.
 

bubu  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 26

Do³±czy³a: 18 Lip 2012

Sk±d: Ruda ¦l.

   

Wys³any: 2012-07-18, 22:20   

lady K. napisa³/a:

Jasne, że pieniądze dają szczęście. Masz kasę, kupujesz sobie coś i jesteś szczęśliwszy. Dają więc szczęście, może chwilowe,nietrwające zbyt długo, ale dają.



Zgodzę się z powyższą wypowiedzią. W tych czasach to nawet zdrowie można kupić, oczywiście nie we wszystkich przypadkach.
_________________
Miłość nigdy nie umiera.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-07-18, 23:23   

Cytat:

Nie wiem dlaczego zawsze jest w takiej dyskusji właśnie ten schemat: Bogaty i nudny/głupi/samotny/chory/szuja czy biedny i piękny/mądry/wspaniałomyślny/filantrop. Jeśli każdy z nas pomyśli, że byłby taki jak teraz tylko z +1mln na koncie, to nikt nie powie, że mu to nie potrzebne do szczęścia. A rozwijać się duchowo, intelektualnie i towarzysko można również będąc bogatym.
Pieniądze szczęści nie dają, ale czynią te szczęście bardziej dostępnym.



Ale po co narzekać na schemat, skoro zdecydowana większość przed Tobą doszła do tej samej konkluzji?

Nie widzę specjalnie ścisłego związku między szczęściem i pieniędzmi, ponieważ wszystko będzie zależało od środowiska i aspiracji jednostki. Raczej nie dają, niż je gwarantują, ale do tego trzeba podchodzić z ostrożnością.

Asasello napisa³/a:

Oczywiście schemat jest absurdalny i w zasadzie można byłoby go odwrócić.
To biedni częściej są głupi (ze względu na niechęć do edukacji), bardziej materialistyczni (tylko mając pieniądze można docenić inne wartości), nudni (główną rozrywką oglądanie tandetnych program na TV). Liczę na rozwinięcie tego wątku.



To bardzo dobra metoda - obracać absurd w absurd.
_________________
#truestory
 

MoniMich  

Stały User

słodsza niż ty ;*



Do³±czy³a: 16 Lip 2012

Sk±d: z Magicznego Lasu

   

Wys³any: 2012-07-18, 23:55   

pieniądze nie dają szczęścia, ale milej się popłakuje w wielkiej willi niż w ruderze :mrgreen:
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-07-19, 09:18   

A tam nie dają - jasne, że dają, nie wszystkim ale dają. Chociaż one również mogą przynieść ból i cierpienie - ale wolę tą dobrą stronę. U lekarzy się załatwi, można zaszaleć i kupować jakieś naprawdę zdrowe jedzenie, wiadomo że wygodniej się mieszka w domku niż w mieszkaniu, lepiej się wozić lepszym autem niż gorszym, nie martwić się jak coś się zepsuje, wyskoczyć gdzieś, gdy się chce. 10 milionów niech mi ktoś da i jestem do końca życia ustawiony
 

rozmarynowa  

Wymiatacz



ImiÄ™: Olimpia

Do³±czy³a: 06 Lip 2012

Sk±d: jeste¶?

   

Wys³any: 2012-07-19, 19:07   

Ale głupie powiedzenie. Oczywiście, że pieniądze dają szczęście, ale i nieszczęście. Chodzi o to, że dzięki pieniądzom możemy spełniać swoje zachcianki, żyć komfortowo i tak dalej, ale niektórzy psują się przez pieniądze, a niekiedy są one też przyczyną wielu konfliktów. Dlatego szczęście dają na pewno, ale niekoniecznie zawsze ;)
_________________
CaÅ‚e życie martwimy siÄ™ o przyszÅ‚ość. Robimy plany. Próbujemy przewidzieć przyszÅ‚ość. Jakby mogÅ‚o to (…)zaÅ‚agodzić wstrzÄ…s.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-07-19, 19:53   

rozmarynowa napisa³/a:

dzięki pieniądzom możemy spełniać swoje zachcianki, żyć komfortowo i tak dalej


Dzięki pieniądzom możemy zaspokajać potrzeby wyższego rzędu, ale osobiście nie nazwałabym tego szczęściem.

rozmarynowa napisa³/a:

niektórzy psują się przez pieniądze


Prawda, a szkoda, bo niezbyt miło czujesz się w chwili gdy rozmawiasz z ukochaną osobą i zdajesz sobie sprawę jak bardzo jest zepsuta, a chwilami nawet jej nienawidzisz.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-07-19, 20:04   

ta co kocha żyć napisa³/a:

Dzięki pieniądzom możemy zaspokajać potrzeby wyższego rzędu, ale osobiście nie nazwałabym tego szczęściem.


Czemu? Ukochana albo ktoś z rodziny zachoruje i potrzebuje np. drogiej operacji, to możesz wyłożyć i cieszyć się życiem bliskiego ;) Ubrać się lepiej, wyskoczyć gdzieś do lepszej restauracji na kolację, jeździć fajnym samochodem, mieszkać w domu, mieć fajny ogród - mała rzecz, a cieszy. Osobiscie bym zbudował gdybym miał kasę porządny setup z najdroższymi podzespołami - takie cztery GTX680 w SLI, mmm
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-07-19, 20:22   

mat1313 napisa³/a:

Czemu?


Ponieważ dla mnie istnieją ważniejsze wartości w życiu. Nigdy nie powiem, że pieniądze dają szczęście, ponieważ jest to dla mnie jedną wielką bzdurą. Owszem, ułatwiają życie, ale moim zdaniem nie można nazwać tego szczęściem.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

rozmarynowa  

Wymiatacz



ImiÄ™: Olimpia

Do³±czy³a: 06 Lip 2012

Sk±d: jeste¶?

   

Wys³any: 2012-07-19, 22:00   

ta co kocha żyć napisa³/a:

Dzięki pieniądzom możemy zaspokajać potrzeby wyższego rzędu, ale osobiście nie nazwałabym tego szczęściem.



A ja tak, bo jak moje potrzeby są zaspokojone to czuję się szczęśliwa, a gdybym nie miała pieniędzy to nie mogłabym ich zaspokoić, co prowadzi nas do nieszczęścia, no przynajmniej mnie.

ta co kocha żyć napisa³/a:

Prawda, a szkoda, bo niezbyt miło czujesz się w chwili gdy rozmawiasz z ukochaną osobą i zdajesz sobie sprawę jak bardzo jest zepsuta, a chwilami nawet jej nienawidzisz.



Na szczęście ja osobiście takich osób nie znam, ale widać to chociażby w świecie gwiazd. Co za dużo to niezdrowo.
_________________
CaÅ‚e życie martwimy siÄ™ o przyszÅ‚ość. Robimy plany. Próbujemy przewidzieć przyszÅ‚ość. Jakby mogÅ‚o to (…)zaÅ‚agodzić wstrzÄ…s.
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-07-20, 08:47   

a to powiedzenie wymyślił pewnie jakiś zadufany w sobie milioner, z którym nikt nie miał kontaktu bo był zapatrzony tylko w siebie :-x
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-20, 15:06   

jula007 napisa³/a:

a to powiedzenie wymyślił pewnie jakiś zadufany w sobie milioner, z którym nikt nie miał kontaktu bo był zapatrzony tylko w siebie



¯al dupę (mam nadzieję, że zgrabną) ściska, że nie masz tego miliona...
 

Waschu  

User



ImiÄ™: Ana

Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-20, 15:34   

Z jednej strony sam pieniądz szczęścia nie da, bo skupia na rzeczach materialnych. Nie spełnia wszystkiego.
Z drugiej ktoś kto marzy o tym żeby poczuć wolność na szczycie Mount Everest jednak potrzebuje jakiejś sumy, żeby mieć tę możliwość.
Ale to dochodzenie czy dają czy nie może się toczyć w nieskończoność.
Wreszcie każdy jest inny, gdzie indziej chce szukać szczęścia i w innych warunkach.
Co do ludzi bogatych to nigdy nie wiemy czy nie są szczęśliwi. Niekoniecznie z samego faktu posiadania dużej sumy na koncie bankowym, ale z tego że coś osiągnęli. Lub że mogą zapewnić rodzinie/innym ludziom dobre warunki do życia.

Jula:

Nawet jeżeli tak, to po pierwsze ten milioner przynajmniej coś osiągnął zamiast siedzieć na forach i narzekać kto jaki jest.
Po drugie bardzo dobrze żeby tacy egoistyczni ludzie mogli wynosić lekcje życiowe, Ty idealna też nie jesteś.
Po trzecie nie sądzę żebyś była w stanie stwierdzić że milionerzy to samotnicy zapatrzeni w siebie.

¯yczę Ci bardzo komfortowej przyszłości od strony finansowej. I żeby Inni ludzie wytykali Cię palcami krzycząc ,,To ta wredna żmija zapatrzona w siebie! Na pewno przez te miliony!"
Wiedz, że ludzie źli i wredni to najczęściej Ci którzy doznali najmniej dobrego życia.
_________________
Działania nieprzyjaciela stanowią niezbędny warunek do ćwiczenia cierpliwości.
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-07-21, 12:20   

Waschu napisa³/a:

Nawet jeżeli tak, to po pierwsze ten milioner przynajmniej coś osiągnął zamiast siedzieć na forach i narzekać kto jaki jest.



Czy to pierwsze zdanie Twojej wypowiedzi to jest jakaÅ› aluzja do mojej osoby ?

Waschu napisa³/a:

Po trzecie nie sądzę żebyś była w stanie stwierdzić że milionerzy to samotnicy zapatrzeni w siebie.



Jak to wywnioskowałaś ? zaskakujesz mnie z każdym zdaniem :-D tym bardziej,ze była mowa o jednostce, a nie o całej grupie...

Waschu napisa³/a:

¯yczę Ci bardzo komfortowej przyszłości od strony finansowej. I żeby Inni ludzie wytykali Cię palcami krzycząc ,,To ta wredna żmija zapatrzona w siebie! Na pewno przez te miliony!"



Dziękuje bardzo i wzajemnie, może Tobie tez się to uda.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com