Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

noToFrugo  

User


Do³±czy³a: 02 Kwi 2012

   

Wys³any: 2013-04-17, 10:54   

a ja wydałam na wakacje :))) w sumie to poierwszych kilka wypłat, żeby wystarczyło na te wymarzone :D i było super :) sam fakt, ze się na to zarobiło, sprawia że mamy zupełnie inne podejście do takie wyjazdu /zakupu :)
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-07-03, 11:24   

Taka pierwsza wypłata może spowodować zmianę podejścia do wyjazdu/zakupu, o którym mówi noToFrugo. W końcu kupując cokolwiek za swoje ciężko zarobione pieniądze widzimy ile się napracowaliśmy, by osiągnąć cel, a nie jest to tak proste jak powiedzenie "Daj mamo/tato."
No chyba, że pracowaliśmy tak dla siebie, żeby mieć po prostu jakieś własne pięniądze. ;)

Poza tym, często zdarzyło Wam się, że pracując, by zarobić na "coś", wydaliście zarobione pieniądze na jakieś niekoniecznie potrzebne wydatki czy raczej starannie rozporządzacie swoimi pieniędzmi?
_________________
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-07-03, 14:00   

Jeśli nie mam określonego celu, pieniądze leżą na koncie. Tak się składa, że od kilku miesięcy mam stały przypływ gotówki, jednakże do tej pory nie wydałem z tego więcej niż 200-300zł. To chyba działa na tej zasadzie, że jeśli nie mam określonej kwoty, to co rusz wymyślam co bym kupił za tyle czy tyle. A jeśli już mam "wymarzoną" wartość, nie robię z nią nic. Zbieram, ale właściwie nie wiem na co. Spokojnie mógłbym polecieć na wakacje gdzieś za granicę, aczkolwiek tego jak na razie nie robię.

PS. Od bardzo długiego czasu prowadzę spis przypływów i wydatków za konkretny miesiąc. Dzięki temu wiem, ile mam środków na koncie i co powinienem kupić. Raczej nie zdarzają mi się bezsensowne "inwestycje".
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2013-07-03, 20:11   

Ja za cala pierwsza wyplate kupilem sobie porzadny komputer od znajomego, gdyz byla to niesamowita okazja a komp w tym samym czasie byl wystawiony na allegro wiec nie moglem sie doczekac tego 10-tego :-D Coz to byly za emocje :-D ale fakt faktem widok pierwszych zarobionych pieniedzy jest bezcenny ;)
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-07-03, 21:10   

Nie wiem na co wydam. Jestem osoba, która raczej nie rzuca pieniędzmi na prawo i lewo, choć mam odłożone trochę na koncie i co miesiąc wpływa wypłata. Choć gdy pewnie zapragnę nowego roweru szosowego, to pójdę i w gotówce dam 5000 zł. Kupuję to co potrzebuje i ew na to co mam ochotę. Ale robię to z rozsądkiem.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-07-03, 21:56   

Pierwsza wypłata, prawdopodobnie poszłam na koncert.
Teraz, jeżeli zarobię pieniądze przeznaczę je w pierwszej kolejności na nowego laptopa, a resztę na książki i ciuchy.
I odkładam powoli na samochód.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-07-04, 12:36   

cala moja pierwsza wyplate przepuscilam w jeden dzien na ciuchy, buty, kosmetyki i kolczyki
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Olej1987

User


Do³±czy³: 04 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-07-05, 09:21   

Pierwsza wypłata...

Hmm pracowałem jako kontroler jakości i zarobiłem naprawdę dobre pieniądze ale z nich nie skorzystałem, przepracowałem 3 miesiące całą kasę odłożyłem na... wyjazd do pracy :D Pojechałem do Anglii i tam dostałem pracę, jeszcze lepszą a za kasę odłożoną się utrzymałem pierwszy miesiąc :]

Rozkmincie sobie, że pracując tam legalnie dostajecie jeszcze zwrot podatku, dowiedziałem się tego od jednej firmy z Wrocławia, dzięki nim odzyskałem ponad 8 000 złotych :D

Tak więc wypłatę wydałem na swój rozwój... ;]
 

Villemoo  

User

Vide Cul Fide



ImiÄ™: Dobrawa

Do³±czy³a: 11 Mar 2012

   

Wys³any: 2013-09-10, 13:00   

A ja swoją pierwszą wypłatę wydałam na tatuaż i ubrania.
_________________
"Spójrz! Ginie dzisiaj polskość Twa! Obcy prąd zagarnia ją, więc dlaczego milczysz wciąż?"

"Aby kształcąca się młodzież miała przed oczyma majestat Państwa Polskiego."
 

paragon  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-10, 16:04   

Ja pierwszą wypłatę odłożyłem na lokatę, nie były to duże sumy, ale po 3 miesiącach kupiłem sobie laptopa :)
_________________
Inwestowałeś już w Opcje Binarne?
 

Gin_Z_Tonikiem  

Stały User



Wiek: 35

Do³±czy³a: 02 Sty 2012

Sk±d: ?l?sk

   

Wys³any: 2013-09-10, 23:34   

Za pierwszą wypłatę kupiłam chyba nowe okulary ;D Kurde, z badaniem całkiem drogo wyszło...
 

bearbee  

User

SpartanAngel



Do³±czy³a: 10 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-10, 23:43   

Oh, to byl cudowny dzien... Za maja pierwsza wyplate kupilam stol i szafke do mieszkania. A reszte wydalam na glupoty... XD
_________________
Dem get tricked by the beast
But a where dem ago flee when
the monster is fully grown?
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2013-09-14, 18:10   

Pierwszą wypłatę wydałam na telefon. Oczywiście nie całą, za drugą połowę pojechałam na koncert. ;)
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

NothingSpecial  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 02 Wrz 2013

Sk±d: UK

   

Wys³any: 2013-09-15, 03:13   

Ja postąpiłam bardzo głupio, bo praktycznie całą wypłatę wydałam na buty... ;d Kupiłam sobie wtedy szpilki, koturny, baleriny i trampki... Masakra ;)
_________________
"Bowiem słuszność ma filozof, który mówi, że granica między szczęściem a melancholią nie grubsza jest aniżeli ostrze noża..."
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2013-09-15, 17:45   

Nie była to zawrotna suma, a ja miałam zaledwie 11 lat, jednak po dodaniu do oszczędności wystarczyło na nowy telefon.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com