Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-25, 12:07   Po co szatan kusi ludzi do wojen.

Szatan kusi ludzi do wojen, bo tak jak człowiek potrzebuje żywności do życia, tak samo szatan potrzebuje ludzkie dusze, aby mógł istnieć. Gdyby ludzie nie prowadzili wojen, gdyby człowiek nie zabijał drugiego człowieka, gdyby człowiek odrzucił życie w grzechu na Ziemi, to szatan przestał by istnieć. Gdyby szatan przestał istnieć, ludzie przestali by umierać, stali by się nieśmiertelni, tak jak kiedyś pierwsi ludzie stworzeni przez Boga, którzy żyli w Edenie. Zło życie w grzechu jednak oszukało ludzi, bo ludzie teraz zabijają i myślą, ze robią to w dobrej wierze na Ziemi, niekiedy powołują się, że robią to dla Boga, albo, ze Bóg im każe tak czynić, nie będąc świadomi tego, że czynią to dla szatana, karmiąc go swoimi duszami. Kiedy Jezus przyszedł na Świat, gdyby ludzie uwierzyli Bogu i odrzucili by życie w grzechu, stali by się wtedy nieśmiertelni i powrócili do Raju, gdyby w kolejnych czasach uwierzyli, albo w dzisiejszych, przestali by chorować, cierpieć i umierać. Co wy myślicie o podstępnym życiu w grzechu, któremu ludzie tak często ulegają na Ziemi, życiu które postawiło pomiędzy nami granicę, blokując nam wejście do Raju i do życia wiecznego.
 

alienated  

Stały User



Doczya: 28 Gru 2015

   

Wysany: 2016-12-25, 12:19   

"Bądź tak uprzejmy i spróbuj przemyśleć następujący problem - na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło, i jak by wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie? Przecież cienie rzucają przedmioty i ludzie. Oto cień mojej szpady. Ale są również cienie drzew i cienie istot żywych. A może chcesz złupić całą kulę ziemską, usuwając z jej powierzchni wszystkie drzewa i wszystko, co żyje, ponieważ masz taką fantazję, żeby się napawać niezmąconą światłością? Jesteś głupi."
Każdy rodzi się z grzechem. Nawet duchowni i nawet papież, nasz rodak, również przyznawał się do posiadania grzechu. Nie ma człowieka bez grzechów.
_________________
Samotności! do ciebie biegnę jak do wody
z codziennych życia upałów.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-12-25, 13:17   

alienated napisa/a:

nawet papież, nasz rodak, również przyznawał się do posiadania grzechu


A co on, czwarta osoba boska??
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-25, 14:47   

alienated napisa/a:

"Bądź tak uprzejmy i spróbuj przemyśleć następujący problem - na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło, i jak by wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie? Przecież cienie rzucają przedmioty i ludzie. Oto cień mojej szpady. Ale są również cienie drzew i cienie istot żywych. A może chcesz złupić całą kulę ziemską, usuwając z jej powierzchni wszystkie drzewa i wszystko, co żyje, ponieważ masz taką fantazję, żeby się napawać niezmąconą światłością? Jesteś głupi."
Każdy rodzi się z grzechem. Nawet duchowni i nawet papież, nasz rodak, również przyznawał się do posiadania grzechu. Nie ma człowieka bez grzechów.



Szatan uśmierca dusze w piekle, ludzi którzy popełnili na Ziemi najcięższe grzechy, którzy ulegli życiu w grzechu. Najcięższym ze wszystkich grzechów, jaki może człowiek na Ziemi popełnić jest grzech śmiertelny, czyli kiedy człowiek zabija drugiego człowieka. Bóg nie karze ludzi, tylko ludzie wybierają za życia sami drogę, podejmują wybór, jak chcą postępować podczas swojego życia i którą drogą podążać, czy czyniąc dobro drogą która prowadzi do Raju, czy też czyniąc zło, drogą która prowadzi w tym przeciwnym kierunku.
 

alienated  

Stały User



Doczya: 28 Gru 2015

   

Wysany: 2016-12-25, 15:20   

Szej-Hulud napisa/a:

alienated napisa/a:

nawet papież, nasz rodak, również przyznawał się do posiadania grzechu


A co on, czwarta osoba boska??



Być może. Tobie jest to oceniać?
_________________
Samotności! do ciebie biegnę jak do wody
z codziennych życia upałów.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-12-25, 17:59   

alienated napisa/a:

Być może. Tobie jest to oceniać?


A czy to ja stawiam go tutaj jako autorytet?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-12-26, 18:15   

Nie kusi, bo go nie ma. Jeśli uważasz inaczej, to udowodnij.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

CarolineMary  

User

ArcyUser



Imię: Karolcia

Wiek: 25

Doczya: 26 Gru 2016

Skd: Nibylandia

   

Wysany: 2016-12-26, 20:42   

Jimmyblack napisa/a:

Nie kusi, bo go nie ma. Jeśli uważasz inaczej, to udowodnij.



Zabawne... Dobrze wiesz, że tego nie da się ot tak udowodnić, prawda?
Ale istnieją egzorcyści i osoby opętane. Poczytaj na ten temat, wystarczy, że wpiszesz sobie w wyszukiwarkę "opętanie" albo "egzorcyzm". Polecam.
_________________
"Starość we wszystko wierzy. Wiek średni we wszystko wątpi. Młodość wszystko wie."-O.Wilde
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-12-26, 20:58   

CarolineMary napisa/a:

Ale istnieją egzorcyści i osoby opętane. Poczytaj na ten temat, wystarczy, że wpiszesz sobie w wyszukiwarkę "opętanie" albo "egzorcyzm". Polecam.


Dlaczego wprowadzasz innych w błąd? Nie ma naukowych dowodów na istnienie opętań.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-12-26, 21:39   

@Mary
Oczywiście, że wiem, że się tego nie da udowodnić.
Nie widziałem też dowodu na istnienie opętania. Widziałem jedynie chorych ludzi, których nakręcano jeszcze bardziej podczas egzorcyzmów.

Zwyczajnie bawią mnie osoby, które starają się tłumaczyć syf tego świata działaniem wielkiej złej siły. DUPA. To ludzie wywołują wojny i nie potrzebują do tego żadnego diabła.
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-27, 12:39   

Jimmyblack napisa/a:

Nie kusi, bo go nie ma. Jeśli uważasz inaczej, to udowodnij.



Jedna osoba bardzo chciała zobaczyć szatana i go zobaczyła. każdy może zobaczyć szatana ale wtedy będzie cierpiał, Szatan jest postacią duchową dlatego może przyjść np; do człowieka podczas snu. Wtedy np; człowiek będzie spał ale będzie się budził wiedząc że dzieje się to naprawdę będzie to czuł, szatan może np; straszyć daną osobę, ze wyrywa go z ciała i człowiek będzie czuł strach i przerażenie, w rzeczywistości zaś szatan go za życia z ciała wyrwać nie może. podobnie jak toś będzie śnił o czymś przyjemnym, szatan może przyjść i zmienić jego sen w przerażenie i wywołując u niego strach.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-12-27, 18:05   

krysstoff napisa/a:

Szatan jest postacią duchową [...] może przyjść podczas snu


Udowodnij

krysstoff napisa/a:

każdy może zobaczyć szatana


Ja go nigdy nie widziałem mimo chęci
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-12-27, 18:28   

CarolineMary napisa/a:

by opętane. Poczytaj na ten temat



http://apps.who.int/class.../2010/en#/F44.3

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenie_transowe_i_op%C4%99taniowe
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

krysstoff

Stały User


Doczy: 21 Gru 2016

   

Wysany: 2016-12-29, 15:49   

Jimmyblack napisa/a:

krysstoff napisa/a:

Szatan jest postacią duchową [...] może przyjść podczas snu


Udowodnij

krysstoff napisa/a:

każdy może zobaczyć szatana


Ja go nigdy nie widziałem mimo chęci


Widziałeś tylko o tym nie wiesz. Szatana można zobaczyć pod różnymi postaciami, ale prawdziwą postać ma tylko jedną, jest to śmierć zła, która ma białą twarz. Ludzie którzy ulegli szatanowi i życiu w grzechu za życia, ich droga kończy się wiecznym cierpieniem i wieczną śmiercią, ponieważ szatan jest właśnie częścią zła, częścią życia w grzechu, któremu ludzie ulegają tak często za życia.
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


Imię: Jimmy

Wiek: 28

Doczy: 19 Maj 2015

Skd: Dublin

   

Wysany: 2016-12-30, 07:07   

udowodnij, że szatan może przybierać różne postacie.

Nie możesz rzucać argumentami z dupy.

Ostatnio zacząłem czytać biblię. Nie doszedłem nawet do Mojżesza, a już dowiedziałem się, że ten bóg to postać jeszcze straszniejsza niż ją sobie wyobrażałem. Okłamał ludzi w raju, że umrą, gdy zjedzą owoc. Dał zakaz ludziom, którzy nie znali dobra i zła. Wąż nie okłamał ludzi, lecz powiedział prawdę. Pomyślałem sobie... czy ci wszyscy wierzący w życiu nie czytali Biblii?
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com