Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

AnkA-A  

User


Do³±czy³a: 12 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-12, 20:38   Podróże a biura podróży

Z których biur podróży korzystacie wybierając się na wakacje zagraniczne ?
Czy raczej organizujecie na własna rękę całą podróż ? ;-)
 

KlaWisz2580  

User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Sie 2010

Sk±d: LU

   

Wys³any: 2013-02-12, 23:18   

"Na własną rękę" :) Sporo podróżuję rowerem. Przed wyjazdem zawsze orientuje się gdzie mniej więcej chcę pojechać, ustalam najciekawsze "punkty kontrolne", i szukam co po drodze ciekawego i co w głównych miastach warto zobaczyć.... Przygotowuję mapy, czytam o miejscach, które będę odwiedzał, bardzo lubię podróżować, i to jest mój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu :) Zawsze w zimie siedze przed komputerem i planuje kolejne kilometry następnej podróży, to dla mnie główny motor napędowy. Myśl, że zobaczę taki kawał świata daje mi motywację :)
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2013-02-13, 11:42   

Zazwyczaj sami planujemy swoje wakacje - ale to odnośnie tych blizszych miejsc.
Do Chorwacji jechaliśmy już z biura podróży - ale czeskiego, powiem komfortowa podróż, kultura jakiej u Polaków sie nie spotka. Bomba. Biuro nazywa się MARTED. Dosyć tanie i co najważniejsze nie były to hotele kolosy a prywatne mieszkanka ;) w małych willach.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Piwonia

Wymiatacz


Do³±czy³: 25 Cze 2009

   

Wys³any: 2013-02-14, 16:33   

Mam podobne zdanie jak jaszczur. DO Państw które odwiedzam na własną rękę dodałabym jeszcze Wielką Brytanię i Szkocję. Tam właśnie planuję najbliższe podróże. Ale jeśli chodzi o dłuższe wakacyjne wypady czy wypoczynkowe czy ze zwiedzaniem to bardziej biuro podróży wchodzi w grę. Tak zresztą z siostrą i szwagrem w styczniu uczyniliśmy.
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-20, 15:08   

Ja wolę zorganizować całą wyprawę sama. Mam wtedy pewność, że nie przepłacę, zwiedzę to, na co mam ochotę i na żadnym etapie nie będę uzależniona od grupy obcych osób.
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-20, 15:33   

W życiu nie skorzystałam z żadnego biura podróży, a swoje wypady i wakacje uważam za bardzo udane:)
 

gabi  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 25 Pa¼ 2008

Sk±d: Nibylandia...

   

Wys³any: 2013-02-22, 14:06   

jaszczur napisa³/a:

annazmokraglowa napisa³/a:

W życiu nie skorzystałam z żadnego biura podróży, a swoje wypady i wakacje uważam za bardzo udane:)



To skorzystaj. Zobaczysz jaka to różnica. Zwłaszcza w przypadku wycieczek. Po prostu płacisz i się nie martwisz. To trochę jak z wykwintną kolacją. Możesz sama przygotować. Będzie dobra, smaczna i tańsza niż ta przyrządzona przez mistrza kuchni. Jednak on raczej przygotuje ją lepiej (doświadczenie z potrawami, których ty na co dzień nie pichcisz), ale także za to zapłacisz. Nie namęczysz się także przy jej przygotowaniu.



a do tego jak się jeszcze trafi w naprawdę niezłej cenie, np. w jakimś dobrym first minute lub last minute... to wogóle wypas.
Ja myślę że samemu nie da się zorganizować takiego wypoczynku jakie zapewni nam dobre biuro podóży.
_________________
nie ma jak piękna wiosna...


Seks to Zdrowie :D
 

Piwonia

Wymiatacz


Do³±czy³: 25 Cze 2009

   

Wys³any: 2013-02-23, 01:25   

Albo wymaga to na prawdę dużo wysiłku. Mój przyjaciel jeżdzi z dziewczyną i rodzicami na wyjazdy które całkowicie organizuje jego tata. Planując wyjazd na lipiec, organizuje wszystko od początku roku. Zapewne i satysfakcja przy tym jest większa ale jednak czas i wysiłek niewymierny.
 

zimowinka23

Stały User



Do³±czy³: 01 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-02-24, 19:22   

Ja wolę zapłacić za wyjazd organizowany przez biuro podróży. Zawsze czuję się bezpieczniej, jak jest ktoś, kto zna miejsce, język i w razie czego jest pod ręką. Tylko jak gdzieś mam jechać w Polsce to zdarza się, że organizuję sama, chyba że oferty są tak atrakcyjne, że się nie opłaca wysilać.
 

dorota_k

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 04 Lut 2009

   

Wys³any: 2013-02-25, 10:48   

Gdybym miała czas to też pewnie bym sama organizowała sobie wyjazdy, ale niestety wiecznie mi go brakuje, więc wolę jechać na gotowe, no i druga sprawa, to wyjazdy z dzieckiem, wolę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, żeby się potem w razie czego z dzieckiem nie tułać nocami po hotelach, bo coś mi w planowaniu nie wyszło ;)
Ale jeśli biuro to tylko duże, pewne i sprawdzone, żeby nie utknąć gdzieś, kiedy zbankrutuje.
Na dzień dzisiejszy pasuje mi np. ITAKA, od lat na rynku, wysokie ubezpieczenie i fajne kierunki i promocje
_________________
:)
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2013-02-27, 11:43   

generalnie na własną rękę szukamy i rezerwujemy, choć nie zawsze się da, czasem lepiej skorzystać z oferty biura podróży...
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

gabi  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 25 Pa¼ 2008

Sk±d: Nibylandia...

   

Wys³any: 2013-03-10, 13:46   

Ja też jestem zdania że czasem lepiej wszystko z biurem. przy dobrej okazji cenowej last minute można w niewiarygodnie niskiej cenie kupić mega wyjazd. A z doświadczenia wiem że często samodzielne wyjazdy nie do końca okazują się udane, bo napotykamy sporo problemów.
_________________
nie ma jak piękna wiosna...


Seks to Zdrowie :D
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-03-19, 13:14   

Fajna rzecz. Dzięki za link :)
 

bossik  

User


Do³±czy³: 06 Wrz 2012

   

Wys³any: 2013-03-28, 21:42   

Jeśli chodzi o wycieczki po naszym kraju to na własną rękę. Za granicę to wybieram się dopiero w tym roku i oczywiście z biurem podróży bo nie chce potem mieć do siebie pretensji że czegoś nie zobaczyłem. Wybrałem itakę o której już ktoś wspomniał. Mają sporo zadowolonych klientów co można stwierdzić po profilu na fejsie:)
 

gabi  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 25 Pa¼ 2008

Sk±d: Nibylandia...

   

Wys³any: 2013-04-12, 13:23   

Problematyczne taka ale zapewne również bardzo stresujące. Dograć wszystkie szczegóły to napewno nie lada wyzwanie. Ja jestem jednak wygodna i wolałabym aby to wszystko zrobiło za mnie dobre biuro podróży.
_________________
nie ma jak piękna wiosna...


Seks to Zdrowie :D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com