Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kolorowosc  

User


ImiÄ™: Koralina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Sty 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-09-21, 14:13   Podróże przy minimalnych wydatkach.

¯yję w Polsce, bogaczem nie jestem, zarobić coś ciężko bo szkoła. Mam 17 lat, za rok 18 a nie bawią mnie duże imprezy. Chciałabym coś przeżyć, by mieć co opowiadać, zobaczyć świata. Pomyślałam o wycieczce autostopem w wakacje po Europie z chłopakiem. Autostop to pół biedy, a problem zaczyna się z noclegiem. Kiedyś słyszałam coś o tym, że śpi się za darmo u ludzi, je u nich za po prostu pomoc w domu itd. Zna ktoś jakąś strone tego typu, albo może lepszy pomysł na najlepiej darmowy nocleg i jedzie. Za wszystkie pomysły dziękuje z góry! :) :padam:
 

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2013-09-21, 19:26   

Ode mnie Couchsurfing - ludzie z całego świata oferują czy to darmowe noclegi, czy oprowadzenie po swoim mieście plus kawę. Tak w wielkim skrócie tylko, poczytaj w necie ;)
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-22, 21:07   

Podbijam wiadomość lynics - Couchsurfing to najlepszy wybór. Sam parę razy korzystałem z niego i zawsze miałem się gdzie i u kogo zatrzymać. No i jest darmowe!
 

adpel

User


Do³±czy³: 23 Lip 2012

   

Wys³any: 2013-12-08, 17:35   

couchsurfing nie jest taki do końca darmowy, bo jeśli u kogoś śpisz to warto zaoferować coś w zamian - kolację, jakiś upominek. trzeba się też liczyć z tym, że więcej wyniesie włóczenie się po mieście (bo jeśli będziesz tylko spać to wyjdziesz na gbura) itd. ale tak, to jedna z tańszych opcji. warto też popatrzyć na ceny hosteli. podróżując warto wcześniej posprawdzać strony muzeów itp. - często są darmowe dni, tygodnie, a czasem nawet całe miesiące.
 

gagi12  

User


Wiek: 39

Do³±czy³a: 24 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-01-06, 14:20   

Dla tych co nie chcą korzystać z tego typu 'atrakcji' polecam szukać wylotów/biletów/podróży w atrakcyjnych cenach. Np. strony fly4free.pl albo mlecznepodroze.pl - pojawia się tam wiele świeżych ofert za granicę i nie tylko;) No a w Polsce... no cóż;) Czasem wychodzi drożej niż za granicą, ale z takich fajnych miejsce to ja polecam Zakopane i najlepszą wypożyczalnię nart - GO!Ski Zakopane!;)
 

Hank90  

User



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-01-23, 21:04   

Autostop to bardzo dobra opcja na tanie podróże ;) Ja niestety ograniczam się do podróży po Polsce lub krajach o podobnym języku, bo mój angielski woła o pomstę do nieba ;P Jednak jak ktoś nie ma takich ograniczeń to bardzo polecam ;) Jeżeli chodzi o nocleg to nie widzę problemu we wzięciu ze sobą namiotu i rozbicia się gdzieś na dziko. W zeszłym roku z kilkoma kumplami przez dwa tygodnie jechaliśmy przez Polskie Wybrzeże zatrzymując się w ciekawych miejscowościach na nocleg. Spokojnie po kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów dziennie, z noclegiem na plaży (bez namiotów, bo nie można), kasę wydając tylko na jedzenie. Koszt spędzenia 10 dni nad Bałtykiem jedząc najtańsze rzeczy z marketów 100-200zł, odwiedzając przy tym parędziesiąt nadmorskich miejscowości i przejeżdżając łącznie ponad 1800 km. Większość ludzi wydaje tyle na jeden dzień spędzony nad morzem, ale dla oszczędnego nic trudnego, a wspomnienia zapewne dużo ciekawsze. Tym bardziej jak ktoś dysponuje ciut większym budżetem, bo nie musi się martwić o zjedzenie czasami czegoś na ciepło, czy o bilety na atrakcje turystyczne ;P
_________________
"Tak się w życiu już układa, że wygrywa ten kto głupio gada i tak zwany image ma."
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-01-24, 00:50   

W wakacje to nawet namiot się nada, zresztą jakiś czas temu jeden gość wstawił post, w którym opisywał swoją podróż autostopem aż to Portugalii - to otworzyło mi oczy jakie to łatwe. Zawsze można liczyć, że po drodze spotka się miłych ludzi, który będą chcieli pomóc, po prostu, z czystej gościnności (szczególnie podobno południowcy).
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

Szkolnis_pl

User


Do³±czy³: 06 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-06, 20:07   

Couchsurfing to ciekawa i zarazem tania opcja podróżowania,jednak w naszym kraju w dalszym ciągu bardzo mało znana i jeszcze długo tak pozostanie. Polecam póki co autostopem,we dwie osoby na pewno będzie Wam raźniej i bezpieczniej.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek o maksymalnych wymiarach 400 px szerokości oraz 50 px wysokości. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 100 postów.
 

makintosz  

User


ImiÄ™: Marian

Wiek: 37

Do³±czy³: 24 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-24, 12:32   

sprawdz sobie jeszcze carpooling :)
 

Kakao  

User


Do³±czy³: 24 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-04-02, 13:49   

Muszę przyznać, że posiadasz bardzo dużo odwagi oraz fajny pomysł na siebie. Mało kto zdecydowałby się na taką podróż, choć myślę, że warto by było zabrać ze sobą jednego kompana dla towarzystwa. Noclegi u nieznajomych mogą być ryzykowne, więc proponuję zaoszczędzić trochę pieniędzy na tanie hostele, a w sprawie dojazdu, można jechać nawet rowerem :-D .
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-04-08, 23:14   

Jeśli interesuje Ciebie dłuższy wyjazd, to sprawdź koniecznie EVS. ¦wietne projekty.
_________________
Drugs&hugs.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2014-04-26, 04:14   

Szkolnis_pl napisa³/a:

Couchsurfing to ciekawa i zarazem tania opcja podróżowania,jednak w naszym kraju w dalszym ciągu bardzo mało znana i jeszcze długo tak pozostanie.


Nieprawda. Sporo ludzi w Polsce z tego korzysta, a na przeróżnych forach/grupach podróżniczych czy autostopowych można znaleźć nawet listy z podziałem na miasta i numerami telefonów. Ja polecam CS, stopując po Polsce można prosić też o nocleg na grupie "Jestem w dupie, weź mnie przekimaj": https://www.facebook.com/groups/jestemwdupie/
Chociaż w zasadzie powinien wystarczyć Wam namiot, nocleg u kogoś czasem może się trafić, ale bez namiotu chyba bałabym się jechać gdzieś dalej.


A jeśli wciąż się wahasz, to nie zastanawiaj się, tylko pakuj plecak i jedź, póki masz na tyle wolnego czasu, żeby sobie na to pozwolić. Stopowanie jest super. ;)
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

zagubionawsieci

User


Wiek: 38

Do³±czy³: 27 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-04-29, 15:59   

fajna opcja, ale chcialam Was spytac o nieco inny plan na podroz :) planuje to wcielic w zycie w najblizsze wakacje - zebrac kilka - kilkanascie osob, wypozyczyc busa (np. tu:[reklama] ) i ruszyc w tygodniowego, albo i dluzszego tripa wzdluz polskiego morza :D takie male marzenie wywolane filmami ;)
 

Boombox

User


Do³±czy³: 16 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-16, 14:55   

Ja odkryłem ostatnio motyw (to nic nowego, wręcz przeciwnie) podróżowania na zasadzie carloopingu czy blablacar - podobne do stopa, bo jedziesz z obcymi osobami, ale w tym wypadku masz pewność, że pojedziesz, bo jesteś umówiony, a ze stopem bywa różnie.
 

poznan.przewodnik  

User


ImiÄ™: poznan.przewodnik

Wiek: 29

Do³±czy³: 25 Lip 2017

   

Wys³any: 2017-07-25, 14:03   

Dobrą opcją na oszczędzenie podczas wszelkich wycieczek jest skorzystanie z własnych znajomych do oprowadzania po mieście:) Pokarzą więcej miejsc niż nie jeden przewodnik wycieczek.
_________________
http://poznan-przewodnik.pl
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com