Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

arton.art

User


Doczy: 11 Lip 2016

   

Wysany: 2016-07-11, 15:50   

W tym roku chyba wybiorę się na jakiś obóz studencki, ale we wrześniu. Zaletą jest mniejszy tłok na plaży/górach. Poza tym słyszałem, że w tym roku morze Bałtyckie ma przeżywać prawdziwe oblężenie :kwasny:
_________________
'Bądź jak Bob Budowniczy i zawsze dawaj radę'
Docieplenia Śląsk Kompleksowa budowa domów
 

Skrux  

User


Imię: Ola

Doczya: 24 Lip 2015

   

Wysany: 2016-07-17, 17:17   

Wolałabym ciepłe kraje, dlatego pomyślałam o Tunezji :D Dodatkowo słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii o tym miejscu. Zabytki, jedzenie no i ludzie :)
 

jacus  

Wymiatacz


Doczy: 13 Kwi 2010

   

Wysany: 2016-08-07, 16:42   

Moim skromnym zdaniem warto wybrać się na bałkany. Wszyscy znają Chorwację ale inne kraje regionu również warto poznać. Chorwacja jest najpopularniejsza, najbardziej znana i przez to najdroższa. Inne bywają naprawdę bardzo atrakcyjne cenowo. Oglądałem właśnie wycieczkę do Czarnogóry realizowaną przez Wytwórnię Wypraw (małe biuro podróży z Warszawy) którą już można mieć za ok 1400 zł. I to nie jest tygodniowy wyjazd a 15 dni (wraz z dojazdem). W cenie poza transportem (to objazdówka) jest ubezpieczenie, 7 śniadań i obiadokolacji (w samej Czarnogórze). Dodatkowym kosztem jest wyżywienie po drodze oraz bilety wejść do obiektów. Po drodze zahacza się też o Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Albanię, Macedonię i Serbię. Całkiem sporo miejsc do zobaczenia a cena kusi. Dużo taniej niż sama Chorwacja. Co myślicie?
_________________
:)
 

toma001  

User


Doczy: 18 Sie 2016

   

Wysany: 2016-08-18, 13:50   

Tunezja nie jest teraz bezpieczna - lepiej poczekać. Natomiast warto w tym roku zwiedzić Grecję, Hiszpanie ze szczególnym uwzględnieniem LINK USUNIĘTY. To wyspa zarówno do wypoczynku jaki i aktywnego zwiedzania - wulkan na który mona wejść, Loro Park, Siam Park - dla każdego coś sie znajdzie :)
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Doczy: 09 Kwi 2012

Skd: wiesz?

   

Wysany: 2017-03-14, 18:29   

Jak dotąd byłem w Niemczech, Słowacji, Węgrzech, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, Gruzji, Armenii, Czeczenii, Rumunii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Maroku, Tunezji, GB, Czechach, Włoszech, Watykanie, San Marino, Grecji, Turcji, Czarnogórze, Albanii i Holandii.

Przejeżdżałem przez Rosję, Austrię, Macedonię i Bułgarię.

Ze względu na krajobrazy szczególnie polecam Chorwację, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Krym i Maroko - tam widoki po prostu zapierają dech w piersiach. No i Maroko to po prostu pełna egzotyka.

W Słowacji, poza Tatrami, warto odwiedzić Slovenský raj. No i to zawsze raj dla miłośników gorących źródeł i kąpieli termalnych.

Budapeszt to całkiem ładne miasto, ale nie jakieś wyjątkowe.

Ze względu na zabytki szczególnie polecam Pragę, Lwów, zamki Podola, Wilno, Rzym i Wenecję. Częściowo również Ateny i Saloniki, ale ogólnie po zwiedzeniu Aten stwierdziłem, że Grecja jest przereklamowana. Poza tym Grecy to naród palaczy, podobnie jak Turcja i całe Bałkany. W dodatku Albańczycy, Czarnogórcy i Serbowie strasznie śmiecą, i ich kraje toną w śmieciach.

Londyn nie jest jakoś szczególnie wspaniały, ale warto zobaczyć opactwo westminsterskie, Tower Bridge, pałac Buckingham i ogrody w jego okolicach i ogólnie stare miasto.

Holandię warto odwiedzić, jeśli chce się zobaczyć tętniący życiem, bogaty kraj zachodni, w którym ludzie są wysocy, na każdym kroku jeżdżą rowerami, są zadowoleni z życia, zawsze uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni. Po Holendrach widać, że to jeden z najszczęśliwszych narodów w Europie i na świecie.

Albania to kraj tak biedny, sypiący się i zapuszczony, że szkoda gadać. Totalne dno i zadupie. Ukraina podobnie, tylko że Ukraina przynajmniej ma parę w miarę bogatych miast, jak Odessa. Jednak ogólnie Ukraina to brud, smród i ubóstwo. Lwów, Odessę, Ostróg, Ławrę Poczajowską i zamki Podola warto zwiedzić, ale poza tym to nic ciekawego.

Białoruś polecam miłośnikom historii Polski i polskiej kultury i literatury - można tam odwiedzić rodzinne domy Adama Mickiewicza, Czesława Niemena, Tadeusza Rejtana i Tadeusza Kościuszki, grób Elizy Orzeszkowej, muzeum Mickiewicza, jezioro Świteź, pałac Radziwiłłów w Nieświeżu, zamek w Mirze i piękną starówkę Grodna.

Gruzję można odwiedzić, jeśli chce się zobaczyć gigantyczny kontrast między wsią i miastem. Wsie zabite dechami bez utwardzonych dróg kontrastują z nowoczesnymi miastami.

Chciałbym kiedyś pojechać do Barcelony, Wiednia, Moskwy, Petersburga, Paryża, na Lazurowe Wybrzeże, do Danii (zobaczyć Kopenhagę i Legoland), do Dubaju, Tajlandii, Singapuru i na Bali.
 

misia_pysia  

Wymiatacz

co tu wpiszesz?



Imię: Ola

Wiek: 25

Doczya: 05 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-04-05, 15:36   

Uwielbiam podróżować, chciałabym zwiedzić Europę i nie tylko Europę, ale dopiero będę ten plan wdrażać w życie :D
 

Huterp

User


Doczy: 21 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-04-21, 22:14   

Ja też uwielbiam podróżowanie, odwiedzanie nowych miejsci poznawanie nowych potraw to coś wspaniałego :D Moim marzeniem jest podróżować motocyklem po świecie z plecakiem i aparatem :)
 

Riio

User


Doczy: 15 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-04-23, 17:41   

Huterp napisa/a:

Ja też uwielbiam podróżowanie, odwiedzanie nowych miejsci poznawanie nowych potraw to coś wspaniałego :D Moim marzeniem jest podróżować motocyklem po świecie z plecakiem i aparatem :)


Super opcja, niestety do takiej wyprawy potrzebny sprawny sprzęt no i raczej ekonomiczny ;p
 

deathcherry  

User


Imię: artur

Doczy: 23 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-04-23, 19:19   

Riio napisa/a:

Huterp napisa/a:

Ja też uwielbiam podróżowanie, odwiedzanie nowych miejsci poznawanie nowych potraw to coś wspaniałego :D Moim marzeniem jest podróżować motocyklem po świecie z plecakiem i aparatem :)


Super opcja, niestety do takiej wyprawy potrzebny sprawny sprzęt no i raczej ekonomiczny ;p


zależy od Twojej grubości portfela. Ale w taką wyprawę to raczej warto jechać nowym motorem a nie czymś z drugiej bądź trzeciej ręki a takie motory zazwyczaj tanie nie są. Chociaż są wyjątki
 

Huterp

User


Doczy: 21 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-04-23, 20:00   

Riio napisa/a:


Super opcja, niestety do takiej wyprawy potrzebny sprawny sprzęt no i raczej ekonomiczny ;p


No to prawda, bo jednak paliwo kosztuje a cały wyjazdowy fundusz wydać na paliwo to żadna frajda. A masz moze jakiś godny polecenia i ekonomiczny motocykl ?

deathcherry napisa/a:

zależy od Twojej grubości portfela. Ale w taką wyprawę to raczej warto jechać nowym motorem a nie czymś z drugiej bądź trzeciej ręki a takie motory zazwyczaj tanie nie są. Chociaż są wyjątki


Masz rację, ale z drugiej trony jak dokładnie oddamy maszynę do przeglądu u mechanika i bedzie sprawna to raczej droga wolna i można jechać i sprzętem który za nowy nie uchodzi :D O jakich wyjątkach mówisz ??
 

Riio

User


Doczy: 15 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-04-24, 09:51   

Huterp napisa/a:

No to prawda, bo jednak paliwo kosztuje a cały wyjazdowy fundusz wydać na paliwo to żadna frajda. A masz moze jakiś godny polecenia i ekonomiczny motocykl ?


zależy co dla Ciebie znaczy ekonomiczny. Dla mnie ekonomiczny to do 5 l dla innych może być większe spalanie

Huterp napisa/a:

Masz rację, ale z drugiej trony jak dokładnie oddamy maszynę do przeglądu u mechanika i bedzie sprawna to raczej droga wolna i można jechać i sprzętem który za nowy nie uchodzi :D O jakich wyjątkach mówisz ??


no tak nigdy w sumie nie wiadomo co może się zdarzyć na drodze, niby nowy sprzęt a też może coś się wydarzyć, niestety nie da się tego przewidzieć :/
 

deathcherry  

User


Imię: artur

Doczy: 23 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-05-02, 11:59   

Riio napisa/a:

Huterp napisa/a:

No to prawda, bo jednak paliwo kosztuje a cały wyjazdowy fundusz wydać na paliwo to żadna frajda. A masz moze jakiś godny polecenia i ekonomiczny motocykl ?


zależy co dla Ciebie znaczy ekonomiczny. Dla mnie ekonomiczny to do 5 l dla innych może być większe spalanie


podobno dobrze jak są trzy świece zapłonowe - jakoś to niby wpływa na spalanie

Huterp napisa/a:

Masz rację, ale z drugiej trony jak dokładnie oddamy maszynę do przeglądu u mechanika i bedzie sprawna to raczej droga wolna i można jechać i sprzętem który za nowy nie uchodzi :D O jakich wyjątkach mówisz ??


bajaj dominar 400 - nówkę kupisz za 15k
 

Riio

User


Doczy: 15 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-05-07, 16:38   

deathcherry napisa/a:

podobno dobrze jak są trzy świece zapłonowe - jakoś to niby wpływa na spalanie


a masz jakieś przykłądy takich motorów ?

deathcherry napisa/a:

bajaj dominar 400 - nówkę kupisz za 15k


ciekawi mnie jaką będzie miał cenę z drugiej ręki za jakiś czas ;p
 

deathcherry  

User


Imię: artur

Doczy: 23 Kwi 2018

   

Wysany: 2018-05-08, 10:58   

Riio napisa/a:

deathcherry napisa/a:

podobno dobrze jak są trzy świece zapłonowe - jakoś to niby wpływa na spalanie


a masz jakieś przykłądy takich motorów ?


no przecież ten najtańszy dominar o którym cały czas dyskutujemy ma taką świecę

Riio napisa/a:


deathcherry napisa/a:

bajaj dominar 400 - nówkę kupisz za 15k


ciekawi mnie jaką będzie miał cenę z drugiej ręki za jakiś czas ;p


pewnie przynajmniej o 1/3 niższą :) Ciekawe tylko czy do tej pory nadal większość opinii na jego temat to będą dobre opinie
 

Justtina  

Wymiatacz


Doczya: 30 Lis 2012

   

Wysany: 2018-07-30, 14:03   

Większość z nas lubi. Podróże rozwijają. Nie można jednak zapomnieć o tym, by się do nich właściwie przygotować. Jak? Z pewnością wykupując dodatkowe ubezpieczenie. Ważne jest też to, by przed wyjazdem w tropikalne miejsce się zaszczepić. Tutaj: http://podamto.pl/szczepienia-dla-podrozujacych-zalecane-i-obowiazkowe-na-jakie-choroby-tropikalne-trzeba-sie-zaszczepic-przed-wyjazdem-za-granice znajdziecie informacje na ten temat.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com