Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Bartek95  

User



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 11:08   

Fedorowicz, szkoda tylko, że Marks nigdy nie przewidział, dla jakich celów jego nauki będą usprawiedliwieniem...
Kapitalizm istnieje i będzie istniał, można go jedynie ograniczać w pewien sposób, aby nie krzywdził ludzi. Jak na razie kapitalizm z szeroko zakrojonym interwencjonizmem jest jedynym tak wydajnym systemem ekonomicznym. A to o czym mówił Marks to była jakaś imaginacja. Dzisiaj nie jest możliwe wprowadzenie socjalizmu w życie, a na pewno nie drogami demokratycznymi (rozumiem, że tylko takie uznajemy...a przynajmniej ja), bo znacjonalizowanie wszystkiego kosztowałoby państwo całe mnóstwo pieniędzy przeznaczonych na odszkodowania dla posiadaczy, a i ci nie zawsze chcieliby oddać "dojną krowę"...istnieją inne drogi...ale tych przykład to już zna niechlubna historia Europy i świata. Bardzo popierasz ustrój PRL jak widzę. Ale przecież wiesz, że to nie był socjalizm...socjalizmem nie można nazwać ustroju, w którym co prawda wszystko należy do społeczeństwa, ale społeczeństwo nie ma wpływu na zarządzanie tym wszystkim...
Po tym wszystkim można dojść do wniosku, że teorie Marksa nie mają dzisiaj żadnego znaczenia. Gospodarka socjalistyczna, planowa nie są wydajne, a niewydajność gospodarki powoduje spadek sumy dochodów państwa i ubożenie ludności. I tego też mamy przykład z historii, a nawet z wydarzeń aktualnych... (głód w Korei Północnej)
Radzę przestać czytać Marksa, Engelsa, Luksemburg etc. a jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć o ekonomii to książki innych autorów będą nie tylko lepsze, ale i obiektywne, niepodporządkowane żadnej ideologii.

Bardzo ostatnio niebezpieczny stał się problem wzrostu zachowań skrajnie prawicowych, ale widzę teraz, że i skrajna lewica nie śpi...
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 15:59   

Cytat:

..ograniczać w pewien sposób, aby nie krzywdził ludzi.



Słusznie już najwyższy czas. Niestety,nic się nie robi w tym kierunku.
Głównym zadaniem UE miała być organizacja współpracy między krajami członkowskimi i między ich mieszkańcami.Ustanowiony 1 stycznia 1993r.
Jednolity Rynek Europejski miał umożliwić swobodny przepływ osób, towarów, usług i kapitału w ramach UE. Głównym jego celem było zniesienie barier i utworzenie rynku służącego poprawie jakości życia wszystkich obywateli.Tymczasem w Polsce sytuacja bytowa obywateli ulega pogorszeniu.W Polsce poniżej granicy ubóstwa relatywnego żyje 24% dzieci. Polska należy do krajów o najwyższym stopniu zagrożenia ubóstwem dzieci i młodzieży. Relatywnie najczęściej w sferze ubóstwa znajdują się dzieci z rodzin wielodzietnych i niepełnych. W Polsce stopa ubóstwa wśród gospodarstw domowych złożonych z 2 osób dorosłych z przynajmniej 3 dzieci na utrzymaniu kształtuje się na poziomie 36%. Wśród samotnych rodziców z dziećmi na utrzymaniu w UE zagrożonych ubóstwem jest w Polsce 31% osób.Szczegółowa analiza sytuacji dzieci w krajach Unii Europejskiej jest przedstawiona w raporcie: Child Poverty and Well-being in the EU: Current Status and Way Forward, Office for Official Publications of European Communities.Niekorzystnie na tle większości krajów Unii przedstawia się w Polsce sytuacja osób pracujących. W populacji osób pracujących (w wieku co najmniej 18 lat)wskaźnik zagrożenia ubóstwem dla 27 krajów Unii Europejskiej oszacowano na ok. 8% (od 3% do 14%); Polska, ze wskaźnikiem wynoszącym 12% należy do krajów o najwyższej stopie ubóstwa wśród tej grupy ludności.W Polsce brak dochodów z transferów społecznych (innych niż emerytury i renty rodzinne) zwiększyłby zasięg ubóstwa z 19% do 27%.Największym odsetkiem osób o dochodach poniżej unijnego progu ubóstwa (10 euro dziennie) odznaczają się £otwa i Litwa (ok.37-40%) oraz Estonia i Polska (26-27%).Polska należy do krajów o relatywnie najwyższym udziale osób o dochodach poniżej 5 Euro dziennie.Polska na tle Unii wyróżnia się szczególnie wysokimi wskaźnikami zagrożenia ubóstwem dzieci oraz osób pracujących. Nadal ubóstwo ekonomiczne, ze wszystkimi jego groźnymi konsekwencjami, stanowi w Polsce istotny problem społeczny.Jego ograniczenie wymagałoby natychmiastowego rozpoczęcia prowadzenia kompleksowych i długofalowych działań w sferze polityki ekonomicznej i społecznej.Takich dzialań niestety brak.

Cytat:

ale i obiektywne, niepodporządkowane żadnej ideologii.



Ekonomia liberalna jest o wiele mniej obiektywna, bo podporządkowana interesom nielicznych klas najbogatszych, wielkim korporacjom i monopolistom. Nigdy nie służy interesom większości obywateli ,dlatego nie została przyjęta w zachodnich i skandynawskich krajach cywilizowanych.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-05, 18:12   

Fedorowicz, chodzisz po forach i kopiujesz wszędzie teksty ze stron internetowych, na większości for ten sam bełkot, człowieku ty nie masz życia? I naucz się na boga w końcu poszanowania dla prawa własności intelektualnej, miej choć tyle godności i wstaw przynajmniej cudzysłów lub daj linka do strony z której zerżnąłeś tekst bo to jest po prostu żałosne.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 18:34   

Uesugi napisa³/a:

Fedorowicz, chodzisz po forach i kopiujesz wszędzie teksty ze stron internetowych, na większości for ten sam bełkot, człowieku ty nie masz życia? I naucz się na boga w końcu poszanowania dla prawa własności intelektualnej, miej choć tyle godności i wstaw przynajmniej cudzysłów lub daj linka do strony z której zerżnąłeś tekst bo to jest po prostu żałosne.



Własność nie powinna służyć po to,aby wyzyskiwać innych.
Cytuję źródła lewicowe, mało znane, ginące w powodzi liberalnej kłamliwej propagandy. Najczęściej to:
http://www.komsomol.pl/,h...knesset.gov.il.

Niestety cenzura nie pozwoliła na drukowanie większej ilości adresów.Jeśli pozwoli,
specjalnie dla pan będę podawał wiele linków za każdym razem, może coś dotrze do pańskiej liberalnej świadomości, że pracownicy też są ludżmi. :hyhy:
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-05, 18:50   

A w jaki sposób mądralo tekst zamieszczony w Internecie ( czyli własność intelektualna, którą kradniesz ) wyzyskuje ludzi, co? Jesteś po prostu zwykłem złodziejem, przywłaszczasz sobie czyjeś teksty, robisz "kopiuj/wklej" na forum i tyle w tej kwestii. W tym zakresie jesteś - co mnie nie dziwi - taki sam jak włodarze PRL i wszyscy komuniści, nic sami nie zrobili, nic nie osiągnęli a łapy wyciągać to pierwsi. Aha, sam jestem pracownikiem, czego na pewno nie można powiedzieć o tobie, więc wiem o czym mówię. ¯aden ciężko pracujący człowiek nie miałby czasu wypisywać na wszystkich forach bzdur tak jak ty. Więc daruj sobie lekcje ciężkiej pracy i warunków pracy, bo nie wiesz o tym nic.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-09-05, 19:10   

Uesugi napisa³/a:

wszyscy komuniści, nic sami nie zrobili, nic nie osiągnęli a łapy wyciągać to pierwsi. Aha, sam jestem pracownikiem, czego na pewno nie można powiedzieć o tobie, więc wiem o czym mówię. ¯aden ciężko pracujący człowiek nie miałby czasu wypisywać na wszystkich forach bzdur tak jak ty. Więc daruj sobie lekcje ciężkiej pracy i warunków pracy, bo nie wiesz o tym nic.


Teksty ze stron lewicowych sa zamieszczane właśnie po to , by nieodpłatnie udostępniać je jak najszerzej opinii publicznej w walce z wyzyskiem i fałszowaniem informacji przez prawacko-liberalne media. Marksizm jest ideologią, będącą wspólną własnościa mas pracujących i skuteczna obroną przed kłamstwami i zbrodniami burżujstwa, oparta o naukową wiedzę. :-)
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-05, 20:21   

Znowu bezczelnie kłamiesz. Tekst wyżej zerżnąłeś z opracowań GUSu, do tego zmanipulowałeś go tak, żeby wyszło na twoje. Więc nie wciskaj takich bzdur nam, kazdy tutaj potrafi czytać. O zbrodniach to ty już lepiej nie wspominaj, niejednokrotnie usprawiedliwiałeś i zakłamywałeś tutaj komunistyczne zbrodnie ludobójstwa itd. Marksizm nie jest oparty o naukowa wiedzę, o czym już pisałem. Marksistowski paradygmat został obalony już dawno. Ale tego oczywiście nie możesz, albo nei chcesz wiedziec.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-09-06, 10:48   

Cytat:


Sami się wykluczyli :). Nikt im nie broni zostać przedsiębiorcami


To tak jakby napisać, że w hitlerowskich obozach koncentracyjnych ¯ydom nikt nie bronił zostać SS-manami,bo ¯ydzi sami się wykluczyli. Totalna bzdurka. :-/

Cytat:

Znowu bezczelnie kłamiesz.

To ty kłamiesz, i to w setkach postów. Nabijasz licznik tymi ordynarnymi bluzgami ? Może jesteś chory psychicznie ?
Dane statystyczne GUS-u są manipulowane, aby ukryć polską nędzę, dlatego niespecjalnie nadają się do cytowania.

Cytat:

..do tego zmanipulowałeś go tak, żeby wyszło na twoje.


Powtarzasz tą bzdurę wiele razy, aż się niedobrze robi. Masz sklerozę?

Cytat:


Więc nie wciskaj takich bzdur nam

Masz rozdwojenie jaźni ? Ty i samuraj od siedmiu boleści? Faktycznie,razem dwóch. :-D

Cytat:

.. kazdy tutaj potrafi czytać.

Za wyjątkiem ciebie.Czytać trzeba ze zrozumieniem.

Cytat:

O zbrodniach to ty już lepiej nie wspominaj, niejednokrotnie usprawiedliwiałeś i zakłamywałeś..


Największą zbrodnią przeciw ludzkości jest trzymanie takich na forum.Twoje miejsce jest pod budką z piwem, lub w zoo, nie wśród ludzi.

Cytat:


..o czym już pisałem.

To ty umiesz pisać ? Przecież jaskiniowcy to analfabeci. :mrgreen:

//Opanuj się i wprowadź do swoich wypowiedzi chociaż odrobinę kultury i szacunku dla drugiej osoby, w przeciwnym razie-ban.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-06, 20:21   

Cytat:

To ty kłamiesz, i to w setkach postów.


Wskaż mi chociaż JEDNO kłamstwo, którego się niby dopuściłem. Jedno.

Cytat:

Nabijasz licznik tymi ordynarnymi bluzgami ?


A gdzie one niby sÄ…?

Cytat:

Dane statystyczne GUS-u są manipulowane, aby ukryć polską nędzę, dlatego niespecjalnie nadają się do cytowania.


Człowieku, ty tak rżniesz z neta teksty że już sam nie wiesz skąd kopiowałeś. Słowo w słowo bezczelnie zerżnięte z tej strony:
http://eapn.org.pl/expert...w_UE-A.Sz-B.pdf
A co najzabawniejsze jest to OPRACOWANIE GUSu. Sam chłopczyku nie wiesz co kopiujesz, mówisz że nie są godne cytowania dane z GUSu a to robisz. Poza tym powtarzam raz jeszcze: kradniesz. Nie zamieszczasz linków, nie wiesz co to cudzysłów, zawłaszczasz sobie czyjąś pracę, wklejasz do swoich postów tak by każdy myślał że to twoja twórczość, bo sam nie potrafisz nic z sensem napisać. To jest dopiero przykre.

Cytat:

Powtarzasz tą bzdurę wiele razy, aż się niedobrze robi. Masz sklerozę?


Będę powtarzał do znudzenia, żeby w końcu dotarło do ciebie jak niskie są takie praktyki.
Reszty nie komentuję, bo jest poniżej krytyki. Nie ma w tobie krzty taktu.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-09-07, 08:11   

Cytat:


Wskaż mi chociaż JEDNO kłamstwo, którego się niby dopuściłem. Jedno.



Jesteś urodzonym łgarzem i nędznym oszczercą. Po to tu wchodzisz, żeby łgać i demoralizować młodzież.

Cytat:

Słowo w słowo bezczelnie ...



To ty jesteś bezczelny i chamski. Cytuję cenne informacje o poziomie życia ludzi pracy w Polsce, które obalają w proch i pył łgarstwa twoich mafiosów. Warto , żeby młodzież na poziomie poznała prawdę zakłamywaną przez takie coś ,jak ty.

Cytat:

A co najzabawniejsze..



Nie ma nic zabawnego w powszechnej polskiej biedzie ludzi pracy.JesteÅ› pozbawionym kultury i empatii egoistycznym samolubem.

Cytat:

..bo sam nie potrafisz nic z sensem napisać.



I to śmie pisać ograniczony umysłowo spamer, którego każdy post to ataki ad personam, obelgi i nic poza tym. Dno i wodorosty. :oczami:

Cytat:



Będę powtarzał do znudzenia, żeby w końcu dotarło do ciebie jak niskie są takie praktyki.
Reszty nie komentuję, bo jest poniżej krytyki. Nie ma w tobie krzty taktu.



Zabierz się lepiej za sprzątanie zakrystii, bo żarcia nie będzie. :mrgreen:

[ Dodano: 2011-09-07, 09:19 ]

Cytat:

//Opanuj się i wprowadź do swoich wypowiedzi chociaż odrobinę kultury i szacunku dla drugiej osoby, w przeciwnym razie-ban.



Skoro pan uesugi czy jak mu tam ma prawo mnie obrażać zupełnie bezkarnie,a moderacja nie reaguje, to ja nie mam prawa się bronić używając tych samych metod ? Masz szczególne zasady moralne. A właściwie A-moralne, Madeline. Dawaj więc bana, a później pousuwaj posty, żeby nie było widać jak "obiektywnie" traktujesz userów o "nieprawomyślnych" poglądach.

Odnośnie pojęcia szacunku,to nie sądzę,aby nieczułe na ważne społeczne problemy egotyczne i niesprawiedliwe osoby, które dyskryminują innych i stosują podwójne standardy moralne na takowy zasługiwaly.Sorki.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2011-09-07, 14:39   

//Federowicz, jeżeli poczułeś się urażony czy pokrzywdzony to dlaczego nie widziałam żadnego zgłoszenia postu? Otrzymujesz ostrzeżenie, lepiej weź je sobie do serca.
Jeszcze raz proszę o zachowanie kultury wypowiedzi na forum i zaprzestanie wzajemnego obrażania się czy to jasno czy w podtekście. Każde takie wykroczenie będzie się równało otrzymaniu ostrzeżenia-dotyczy to wszystkich.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-09-07, 16:08   

Cytat:

..dotyczy to wszystkich.


Swietnie, ja nie obrażam innych userów, a oni nie obrażają mnie, tylko podają merytoryczne argumenty, zamiast złośliwych ataków ad personam. Zbyt piękne, aby było tu prawdziwe.

Cytat:

to dlaczego nie widziałam żadnego zgłoszenia postu?


Zgłaszałem kilkakrotnie. Forum przestało wtedy działać ? Chamskie ataki usera Uesugi są mało widoczne ? Lolz !

//Osobiście nigdy takiego zgłoszenia nie widziałam o czym już poinformowałam Cię na pw, jeżeli nadal masz z czymś problem-istnieje specjalny dział ku temu przeznaczony. Koniec OT w tym temacie.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-07, 17:20   

Cytat:

Jesteś urodzonym łgarzem i nędznym oszczercą. Po to tu wchodzisz, żeby łgać i demoralizować młodzież.


No to daj ten cytat, wykaż mi gdzie łgałem i gdzie jakieś oszczerstwa rzucałem? GDZIE?

Cytat:

Cytuję cenne informacje o poziomie życia ludzi pracy w Polsce, które obalają w proch i pył łgarstwa twoich mafiosów. Warto , żeby młodzież na poziomie poznała prawdę zakłamywaną przez takie coś ,jak ty.


Nie cytujesz, ty je kradniesz i poddajesz manipulacji. Zaczerpnąłeś tekst z opracowania GUSu, przerobiłeś go na swój i zmanipulowałeś. Następnie stwierdziłeś że GUS zakłamuje dane i nie są one godne uwagi. A sam je tutaj wkleiłeś.
Reszta bez komentarza, bo nie ma co komentować.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-09-07, 18:07   

Cytat:


Reszta bez komentarza, bo nie ma co komentować.

Panie Uesugi, bieda pracowników polskich (tzw.working poor) i nieuczciwe bogacenie sie elit doczekała się wielu komentarzy i opracowań nawet na zachodzie. Czemu pan jest taki uparty i chce zakłamywać rzeczywistość ? Ktos to panu każe robic ? Przecież nie jest pan nienormalny. :-)
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-09-07, 18:12   

Co ty masz wspólnego z pracownikami? Bo na pewno nic. Sam pracuję na razie fizycznie i zarabiam więcej niż nauczyciel, bajki o 3 zł na godzinę możesz opowiadać dzieciom.
No i czekam aż mi zacytujesz te moje kłamstwa i oszczerstwa, zdecyduj się w końcu czy jestem łgarzem czy "panem".
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com