Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 10:08   

poem sometimes napisa³/a:

No nie róbmy sobie jaj. Reżyser jest Polakiem. Fakt, że nie ma on wiele wspólnego z polskim kinem tego nie zmieni.



A dla mnie wiele zmieni. Mimo że jest polakiem tak jak napisałeś ma niewiele wspólnego z polskim kinem. Mi chodzi o polaków w Polsce. Fakt że reżyser jest polakiem jest dla mnie miłe i jestem z tego dumna ale to nie jest całkowicie polski film.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 11:16   

poem sometimes napisa³/a:

Nie powiem, uśmiechnąłem się :-P "Trzy kolory" są z lat 90-tych, a "¯ycie..." z 2000 roku. No i filmy Polańskiego niezbyt świadczą o kondycji polskiego kina ;)


Czy ktoś kazał wymieniać mi nowości?
O co chodzi z Polańskim? Sprawy prywatne zostawmy na boku. A "Oliwer Twist" no i wspomniany "Pianista", do tego jego filmy sprzed kilkudziesięciu lat.

Taurie napisa³/a:

Potrafisz wymienić dobry film polski z tego roku?


Nie, ale jeżeli to ma być walka na filmy Polska kontra reszta świata to dajmy sobie spokój, bo nikt nie lubi przegrywać ;-)

[quote="Taurie]Nie oglądałam, ale wątpię aby mi sie spodobał.[/quote]
Ok, jak wÄ…tpisz to trudno.

"Mała Moskwa" tez odpada, bo to nie w pełni polski film?

Hmm, "Katyń"? Skoro podobał ci się "Pianista".
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 16:10   

Szekle napisa³/a:

Czy ktoś kazał wymieniać mi nowości?



Mowa była o obecnej kondycji polskiego kina, co zresztą zilustrowałem cytatami w tamtym poście.

Taurie napisa³/a:

A dla mnie wiele zmieni. Mimo że jest polakiem tak jak napisałeś ma niewiele wspólnego z polskim kinem.



To reżyser odpowiada za kształt filmu w największym stopniu, więc film jest mocno polski, aczkolwiek

Szekle napisa³/a:

O co chodzi z Polańskim?



Polański nie mieszka w Polsce, jest wybitnym reżyserem polskim za granicą i nie trzyma się ściśle z polskim środowiskiem.

Szekle napisa³/a:

Hmm, "Katyń"?



Katyń jest dobrym filmem?
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 18:47   

poem sometimes napisa³/a:

Szekle napisa³/a:

Hmm, "Katyń"?


Katyń jest dobrym filmem?


Hmm, niby do Oscara był nominowany, to wiesz. chyba nie powiesz że był zły?
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 19:06   

Szekle napisa³/a:

Hmm, niby do Oscara był nominowany, to wiesz. chyba nie powiesz że był zły?



Do Oscara był nominowany przede wszystkim dlatego, że jest to film o tym, o czym jest. Dla mnie zwyczajnie przeciętny.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-10-06, 20:03   

A choćby "Południe - północ", ostatnie "Galerianki" - oczywiście nie twierdzę, że są to filmy wybitne, ale nie są też przeciętne i mają w sobie sens głębszy co bardzo się chwali.

Co do amerykańskich, to nie należy wszystkiego generalizować (jak i w kinie polskim). Powstają filmy grające prosto na emocjach przeciętnego widza. Ot choćby natłok komedii romantycznych, filmów akcji. W sumie zauważyłam iż co film to i historia miłosna w tle, to nie przypadkowe - takie filmy są bardziej chwytliwe i, że się tak wyraże "zjadliwe"/

Ale tak, sama zdecydowanie wolę europejskie kino niż amerykańskie. Jest wiele takich perełek, np. reżyserzy: Jean-Jacques Annaud czy Pan Tarkowski.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 21:49   

poem sometimes napisa³/a:

Szekle napisa³/a:

Hmm, niby do Oscara był nominowany, to wiesz. chyba nie powiesz że był zły?


Do Oscara był nominowany przede wszystkim dlatego, że jest to film o tym, o czym jest. Dla mnie zwyczajnie przeciętny.


Ale przeciętny w czym, bo temat oklepany, aktorzy źle grali, co w nim był takie przeciętne?


W sumie tez zależy kto czego oczekuje po filmie. Osobiście chcę żeby kino mnie zaskoczyło, wywołało emocje i dało odrobinę chociaż do myślenia. Chyba trochę to ogólnikowo, ale też czego innego wymagam od komedii romantycznej na rozluźnienie a czegoś innego od filmu o czyimś cierpieniu.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 10:28   

Szekle napisa³/a:

Czy ktoś kazał wymieniać mi nowości?



Tak, ja o nie prosiłam...

Podobnie jak Justencja, bardzo lubiÄ™ europejskie kino.

Co do dobrych filmów, czy jakoś filmu przejawia się tym że jest on o jakiejś masowej tragedii? A czy "Pasja" jest świetna? "Katyń" nie był przejawem arcydzieła... "Pasja" również.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 10:40   

Taurie napisa³/a:

Co do dobrych filmów, czy jakoś filmu przejawia się tym że jest on o jakiejś masowej tragedii? A czy "Pasja" jest świetna? "Katyń" nie był przejawem arcydzieła... "Pasja" również.


"Pasja" to akurat była rzeź na ekranie. Wydaje mi się że Gibson przekroczył pewną granicę smaku w tym filmie. Dlatego tez nie porównywałabym filmu "Katyń" z "Pasją". Powiedzmy niech ci będzie, nie arcydzieło (choć jak mnie film chwilami mocno chwytał za serce). No nic, więcej filmów nie znam, bo jak mówiłam znawczynią nie jestem. ;-)
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 10:57   

Chodziło mi o porównanie filmów które w równoznacznym stopniu wywierają wpływ na ludzi, gdyż poruszają kwestie istotne dla milionów.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:10   

Taurie napisa³/a:

Chodziło mi o porównanie filmów które w równoznacznym stopniu wywierają wpływ na ludzi, gdyż poruszają kwestie istotne dla milionów.


To nie wiem. porównajmy "Listę Schindlera" i "Katyń", ale nie "Pasję"- z tego filmu prawie że płynie przesłanie ¯yd jest zły. Zamiast arcydzieła powstał ociekający barbarzyństwem obraz.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:21   

Szekle napisa³/a:

To nie wiem. porównajmy "Listę Schindlera" i "Katyń", ale nie "Pasję"- z tego filmu prawie że płynie przesłanie ¯yd jest zły. Zamiast arcydzieła powstał ociekający barbarzyństwem obraz.



Skoro tak sądzisz. Tyle że lista Schindlera była dla mnie dobrym filmem.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:28   

Taurie napisa³/a:

Szekle napisa³/a:

To nie wiem. porównajmy "Listę Schindlera" i "Katyń", ale nie "Pasję"- z tego filmu prawie że płynie przesłanie ¯yd jest zły. Zamiast arcydzieła powstał ociekający barbarzyństwem obraz.



Skoro tak sądzisz. Tyle że lista Schindlera była dla mnie dobrym filmem.


"Lista Schindlera" to był jeden z tych filmów który mnie bardzo miło zaskoczył. Po jednej głupiej recenzji przed jego obejrzeniem myślałam ze film będzie o dobrym Niemcu i biednych ¯ydach.

Taurie napisa³/a:

Chodziło mi o porównanie filmów które w równoznacznym stopniu wywierają wpływ na ludzi, gdyż poruszają kwestie istotne dla milionów.


Gust gustem, ale oba filmy spełniają wymagania. ;-)
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:39   

Szekle napisa³/a:

"Lista Schindlera" to był jeden z tych filmów który mnie bardzo miło zaskoczył. Po jednej głupiej recenzji przed jego obejrzeniem myślałam ze film będzie o dobrym Niemcu i biednych ¯ydach.



Staram sie nie czytać recenzji często są one niezgodne z faktami ;)

Szekle napisa³/a:

Gust gustem, ale oba filmy spełniają wymagania. ;-)



Niech Ci już będzie. :-)
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-07, 11:40   

Czyli polskie kino do bani nie jest, stawiać go na przeciw całego świata oczywiście sensu nie ma, ale jakoś jeszcze wszystko nie jest tak całkiem do bani. ;-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com