Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-07-08, 19:25   

DeVaneio napisa/a:

Chodziło mi o to jak komuchy z ruskimi władzę przejmowali po wojnie.Na histori miałem takie dane.Może się coś profesorkowi pomieszało :mrgreen: ?


Sugerujesz, że Piłsudski walczył po II wojnie światowej z komunistami???
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-07-08, 20:04   

DeVaneio napisa/a:


Chodziło mi o to jak komuchy z ruskimi władzę przejmowali po wojnie.Na histori miałem takie dane.Może się coś profesorkowi pomieszało ?



Pewnie profesorkowi chodziło o to - https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_antykomunistyczne_w_Polsce_1944%E2%80%931953 ;)
Jak widać, dane się różnią.

DeVaneio napisa/a:


Jak SB łapało AK.O tamten czas mi chodziło.


Wtedy to jeszcze UB.
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-07-08, 22:37   

Walka zbrojna z ZSRR nie miała żadnego sensu i co rozsądniejsi z tzw. Wyklętych wcale nie chcieli jej prowadzić. Walczyli ci którzy nie mieli innego wyjścia i bandyci leśni.

Wracając do tematu głównego:

Kilka lat temu zlikwidowano Muzeum Przemysłu w fabryce Norblina, wówczas co ciekawsze samochody (głównie prototypy) umieszczono w parkingu podziemnym przy ulicy Filtrowej, w ramach filii Muzeum Techniki.
Oto film z tego zamkniętego w 2014 roku (!) oddziału

https://www.youtube.com/watch?v=N9Jc8GJ1YuE

Oto spis samochodów, których od dwóch lat nie ma gdzie wystawiać:

http://muzeum.motoryzacji...wo.pl/SPIS.html

Teraz z kolei Muzeum ma być usunięte z Pałacu Kultury i Nauki, gdzie m.in. znajduje się sala maszyn cyfrowych, gdzie znajduje się m.in. Enigma, oraz komputery polskie KAR65, AKAT 1 czy K-202

http://ryszardtadeusiewicz.natemat.pl/93613,k-202

http://mera400.pl/Jak_powstawa%C5%82o_K-202
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-07-08, 23:06   

Szej-Hulud, Nie.Źle to sformułowałem.Piułsudzki walczył z lewactwem.II Wojny nie dorzył.Lewaki się bały że Piułsudzki zrobi dyktaturę gdyż miał ogromne poparcie wśród narodu.
Chodziło mi o to co Pan moderator $karbówka, zamieścił.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-07-08, 23:27   

DeVaneio napisa/a:

Piułsudzki



Nie Piłsudzki tylko Piłsudski

DeVaneio napisa/a:

walczył z lewactwem



Ciekawe twierdzenie zważywszy że wywodził się z PPS, prywatnie stwierdził że "religia jest dla ludzi bez rozumu", i nienawidził endecji o której powiedział m.in. "karzeł wypluwający swą brudną duszę"
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-07-09, 10:17   

Piłsudzki był patriotą.Co z tego że dla swojej drugiej żony odrzucił religię i Boga.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-07-09, 11:27   

DeVaneio napisa/a:

Piłsudzki był patriotą.Co z tego że dla swojej drugiej żony odrzucił religię i Boga.


Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!
Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca.
Wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca.

Trochę tak brzmisz :-)

[ Dodano: 2016-07-09, 11:50 ]
I chciałbym zwrócić uwagę, że w tamtym okresie z lewactwem najgłośniej walczył Lenin.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-07-09, 12:03   

philosophus napisa/a:


prywatnie stwierdził że "religia jest dla ludzi bez rozumu"


"Gdy podejmuję ważne decyzje, modlę się wpierw do Matki Bożej Ostrobramskiej"
"Ręka Boża prowadzi mnie i osłania"

Też cytaty z Ziuczka. :-D

philosophus napisa/a:


Ciekawe twierdzenie zważywszy że wywodził się z PPS, nienawidził endecji o której powiedział m.in. "karzeł wypluwający swą brudną duszę"



To był w zasadzie osobisty przytyk w kierunku Stanisława Strońskiego, który faktycznie był niski i gruby, no i wiele razy wchodził Piłsudskiemu w drogę. (dzisiaj raczej dobrze kojarzące się określenie "Cud nad Wisłą" wymyślone właśnie przez Strońskiego, w tamtych czasach miało być kpiną z Piłsudskiego)
Zresztą, Piłsudski szedł z tymi z którymi miał akurat po drodze - PPS, KPP tez potrafił prześladować.

Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku "Niepodległość", ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdziemy na "Pan".
Opis: Józef Piłsudski do dawnych towarzyszy z PPS, rok 1918

Czyż to nie nasz Ziuczek powiedział o Centrolewie "Rozprawmy się z tym, bydłem?"
A do kogo było słynne "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić"? ;)
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-07-09, 12:20   

Szej-Hulud,znowu mnie nie rozumiesz.Ale nie mam siły już Ci tego wyjaśniać.Marcina Kierwińskiego nie da się przegadać.

[ Dodano: 2016-07-09, 12:23 ]
I nie dobija mnie Ferdydurką :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-07-09, 15:21   

DeVaneio, jeśli Lenin Cię zabolał, to lepiej zapoznaj się z genezą słowa "lewactwo". Bynajmniej nie zostało ono ukute przez przedwojenny fanklub Dmowskiego ;)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-07-09, 15:27   

Szej-Hulud, Ależ zawziety jesteś :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-07-09, 20:47   

$karbówka napisa/a:

"Gdy podejmuję ważne decyzje, modlę się wpierw do Matki Bożej Ostrobramskiej"
"Ręka Boża prowadzi mnie i osłania"



Pytanie, co jest bardziej wiarygodne, publiczna wypowiedź polityka, czy wypowiedź z prywatnego listu? Imho to drugie.

$karbówka napisa/a:

Zresztą, Piłsudski szedł z tymi z którymi miał akurat po drodze - PPS, KPP tez potrafił prześladować.



To że nie miał żadnej konkretnej doktrynalnie polityki, nie jest jeszcze solidnym argumentem za tym żeby twierdzić że "tępił lewactwo", tym bardziej skoro jak sam stwierdziłeś, bił kogo mu było potrzeba, walczył z endecją, a polityka gospodarcza II RP miała charakter interwencjonistyczny.

Zresztą ja bym osobiście nie był tak bardzo przeciwny usunięciu wszystkich lewicowych wynalazków, jeżeli by to nastąpiło jednocześnie z restauracją ustroju I RP, najlepiej z przywróceniem dóbr. Wówczas bym w swoich wsiał prowadził politykę tolerancji religijnej, a tych wszystkich którzy teraz krzyczą o tępieniu lewactwa, bym kazał w dyby zakuć i wybatożyć, bo takie są ich rodowe uprawnienia do wolności osobistej i godności ludzkiej, a sąsiadów o poglądach podobnych do moich bym namówił żeby ze swoimi poddanymi zrobili to samo. :-D
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-07-09, 21:31   

philosophus napisa/a:

Pytanie, co jest bardziej wiarygodne, publiczna wypowiedź polityka, czy wypowiedź z prywatnego listu? Imho to drugie.


Jak dla mnie ani jedno, ani drugie.
Pierwsze to luźno rzucane słowa, a kto wie co on tam myślał.
A drugie, to nie jego list, tylko zdanie, wyciągnięte z notatek jego brata, który pisał, że do takich konkluzji doszedł w rozmowach z Józkiem.
Na tej samej zasadzie można przytoczyć pamiętnik jego kochanki, która pisała jak to nasz Ziuczek przysięgał, że dla niej przejdzie na protestantyzm, co nie przeszkodziło mu innej babie składać przysięgę wierności na Matkę Boską Ostrobramską. :-D

Cytat:

To że nie miał żadnej konkretnej doktrynalnie polityki, nie jest jeszcze solidnym argumentem za tym żeby twierdzić że "tępił lewactwo",


Ani, że był mężem opatrznościowym i herosem do reszty oddanym socjalizmowi.

philosophus napisa/a:

Wówczas bym w swoich wsiał prowadził politykę tolerancji religijnej, a tych wszystkich którzy teraz krzyczą o tępieniu lewactwa, bym kazał w dyby zakuć i wybatożyć, bo takie są ich rodowe uprawnienia do wolności osobistej i godności ludzkiej, a sąsiadów o poglądach podobnych do moich bym namówił żeby ze swoimi poddanymi zrobili to samo.


Co tam, kto lubi - ja bym sobie nasprowadzał seksualnych niewolnic z różnych krajów. :]
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2016-07-10, 13:48   

DeVaneio

Spokojnie. Jeszcze kilka lat takich rządów i za swoje posty będziesz miał 5 na historii. Jeszcze musisz się nauczyć dodawać, niczym prezydent Duda, że Polacy ratowali Żydów. Zawsze przy każdej okazji trzeba to powtórzyć. Polacy ratowali Żydów. W Jedwabnem, Kielcach natomiast mordowali bandyci xD
_________________
#truestory
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-07-10, 14:52   

Krit, Zawsze miałem 5.Życz mi 6 :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com