Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-03, 13:33   

Mówisz , że Polacy to smutasy . Jesteś Polką i piszesz , że nie jesteś smutasem , więc chyba ten stereotyp nie działa ;)
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-05-03, 15:00   

No wkurza mnie w zasadzie w Polakach, że jak to pisał Ziemkiewicz, nie dam w cudzysłów bo nie cytuję dokładnie - Nie ma takiego drugiego narodu, który z taką ochotą sra do swojego gniazda.
Ogólnie największy flejm na Polaków idzie od samych Polaków. Jasiek dresiki cwaniaczki forumowi lubią sobie napisać "polaczek" itd. To jest wkurzające, owszem
_________________
 

Resistance  

User

Polski Ruch Oporu



ImiÄ™: Resistance

Do³±czy³a: 04 Maj 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-05-04, 21:06   

Najbardziej żenująca jest głupota Polaków, ich ciemnota i zacofanie, po części spowodowane nadmiernym fanatyzmem. Kraj stoi nad przepaścią, nie myśląc o przyszłości jego obywateli. Wszelkie poszanowanie dla innego człowieka jest w Polsce znikome i spotkanie tolerancyjnej, racjonalnej osoby graniczy z cudem. Społeczeństwo coraz bardziej się amerykanizuje. Na każdym kroku widać krwiożerczą globalizację w postaci McDonaldów, amerykanizacji sposobu życia i mowy oraz wszechstronnego naśladowania obcych, przeważnie zachodnich, kultur. W szkołach coraz trudniej o osobę oryginalną i indywidualną. Jednostka podporządkowuje się większości, zacierając wszelkie ślady indywidualizmu, stając się przy tym marionetką innych ludzi i systemu. Dzieci coraz częściej wyrzekają się posiadania własnego zdania, całkowicie oddając się propagandzie i wpajaniu do głowy określonych treści.
Martwi mnie sytuacja w kraju. Jeśli tak dalej pójdzie, Polska stanie się krajem robotów. Robotów bez swojego zdania, niewolników kościoła i jego chorych idei.
_________________

 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-05-04, 21:28   

Resistance napisa³/a:

Najbardziej żenująca jest głupota Polaków, ich ciemnota i zacofanie, po części spowodowane nadmiernym fanatyzmem. Kraj stoi nad przepaścią, nie myśląc o przyszłości jego obywateli. Wszelkie poszanowanie dla innego człowieka jest w Polsce znikome i spotkanie tolerancyjnej, racjonalnej osoby graniczy z cudem.

true.

Cytat:

Społeczeństwo coraz bardziej się amerykanizuje. Na każdym kroku widać krwiożerczą globalizację w postaci McDonaldów, amerykanizacji sposobu życia i mowy oraz wszechstronnego naśladowania obcych, przeważnie zachodnich, kultur

to akurat bzdura. to ze w polsce sa pizzerie i budki z kebabem nie znaczy ze polacy zrzekli sie polskiej kultury na rzecz wloskiej i tureckiej.

Cytat:

W szkołach coraz trudniej o osobę oryginalną i indywidualną.

zalezy gdzie sie patrzy

Cytat:

Jednostka podporządkowuje się większości,

w koncu mamy demokracje, co nie?

Cytat:

zacierając wszelkie ślady indywidualizmu, stając się przy tym marionetką innych ludzi i systemu

to juz raczej teoria spiskowa, bardzo oddalona od rzeczywistosci

Cytat:

. Dzieci coraz częściej wyrzekają się posiadania własnego zdania, całkowicie oddając się propagandzie i wpajaniu do głowy określonych treści.

bzdura [2]

Cytat:

Polska stanie się krajem robotów. Robotów bez swojego zdania, niewolników kościoła i jego chorych idei.

zaraz zaraz. to w koncu globalizacja i amerykanizacja czy kosciol i tradycja?
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Resistance  

User

Polski Ruch Oporu



ImiÄ™: Resistance

Do³±czy³a: 04 Maj 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-05-04, 22:53   

Istotą demokracji nie jest podporządkowanie się większości w końcu każda jednostka wnosi coś do społeczeństwa w ustroju demokratycznym.Globalizacja amerykanizacja kosciół i tradycja to nie wszystko jest jeszcze internacjonalizm i socjalizm.
_________________

 

Cukierkowa  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 64

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-05-04, 23:30   

Resistance napisa³/a:

Istotą demokracji nie jest podporządkowanie się większości


oczywiscie ze tak, to "wiekszosc" decyduje, na tym polega demokracja. nie musisz sie podporzadkowywac, ale jako jednostka nie masz glosu, dopuki sie nie podporzadkujesz jakiejs grupie. smutne ale prawdziwe.

Cytat:


globalizacja amerykanizacja kosciół i tradycja to nie wszystko jest jeszcze internacjonalizm i socjalizm.

mam wrazenie ze bezmyslnie rzucasz slowami, bo sam sobie przeczysz. globalizacja- kosciol, amerykanizacja-tradycja, socjalizm-demokracja, to niemalze antonimy. i tak gwoli wyjasnienia, globalizacja i internacjonalizm to zasadniczo to samo : )
_________________
Take my two hands and put them on my throat. God, give me a mirror so I can watch myself choke.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-05-05, 00:55   

Resistance, :-D och wy czerwoni forumowi jajcarze.
Zawsze ten sam schemat - wymienia ogólne problemy państw które się z komunizmem borykały, a potem mówi że najlepiej na nie pomaga socjalizm.

Resistance napisa³/a:

Jednostka podporządkowuje się większości, zacierając wszelkie ślady indywidualizmu, stając się przy tym marionetką innych ludzi i systemu. Dzieci coraz częściej wyrzekają się posiadania własnego zdania, całkowicie oddając się propagandzie i wpajaniu do głowy określonych treści.
Martwi mnie sytuacja w kraju. Jeśli tak dalej pójdzie, Polska stanie się krajem robotów. Robotów bez swojego zdania, niewolników kościoła i jego chorych idei.



Pomijając słowo "kościoła" właśnie opisałeś to, do czego dąży socjalizm/komunizm.

Kiedy kapitalizm, liberalizm chce, żeby ludzie byli inni, równi (wobec prawa, ale to jak sobie radzą i jak są bogaci to już ich sprawa) i zadowoleni i nie uzależnieni bardzo od państwa, to socjalizm z kolei chcę bandę takich samych robotów, żeby wszyscy byli równi podporządkowani, pomijając grupkę która nimi rządzi. Chyba o propagandach w komunistycznych państwach dużo mówić nie muszę. O tym, że jest burdel i ludzie nie są równi wobec prawa też. O tym, że zrównuje się wszystkich(w dół), zabrania się wychylać i stara się tworzyć społeczeństwo idiotów żeby była lepszą masą do rządzenia też chyba nie muszę.

Problemem jest właśnie socjalizm, który wciąż u nas panuje. Może nie oficjalnie, ale panuje i to ostro
_________________
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-05-05, 17:21   

Resistance napisa³/a:

Najbardziej żenująca jest głupota Polaków, ich ciemnota i zacofanie, po części spowodowane nadmiernym fanatyzmem. Kraj stoi nad przepaścią, nie myśląc o przyszłości jego obywateli. Wszelkie poszanowanie dla innego człowieka jest w Polsce znikome i spotkanie tolerancyjnej, racjonalnej osoby graniczy z cudem.


A najlepsze jest to, że z całego Twojego postu zieje nietolerancją dla tego, co 'niepolskie, zacofane, nietolerancyjne'...

Resistance napisa³/a:

Społeczeństwo coraz bardziej się amerykanizuje. Na każdym kroku widać krwiożerczą globalizację w postaci McDonaldów, amerykanizacji sposobu życia i mowy oraz wszechstronnego naśladowania obcych, przeważnie zachodnich, kultur.


Masz wolną wolę? Nie chodź do McDonalds'ów i innych miejsc, gdzie serwują zagraniczne żarcie czy sprzedają cokolwiek zza granicy. Zachowuj się jak typowy Polak, znajdź sobie polski odpowiednik słowa 'weekend', żeby, broń Boże, nie propagować zagranicznego stylu życia i zagranicznego słownictwa, rozsławiaj naszą kulturę. Ale, na litość boską, nie narzucaj swojego ideału Polski innym. To, że spotyka się u nas zagraniczne restauracje, niektóre obce święta etc., nie jest dowodem na to, że Polska się amerykanizuje, jak górnolotnie twierdzisz. Jest dowodem na to, że Polska jest otwarta na inne kultury i zwyczaje. Wiesz, co byłoby, gdybyśmy się zamknęli tylko na to, co nasze?

Resistance napisa³/a:

W szkołach coraz trudniej o osobę oryginalną i indywidualną.


Pomijając już to, że oryginalność to pojęcie względne i dla mnie nie istnieje coś takiego, tak było zawsze. I zawsze pewnie będzie. Każdy ma prawo wyznawać poglądy jakie chce, ubierać się, jak chce, robić wszystko, co chce. Nawet, jeżeli to oznacza, że ludzie się stopią w jedną wielką szarą masę, w której to nie będzie można odróżnić jednego człowieka od drugiego.

Resistance napisa³/a:

Jednostka podporządkowuje się większości, zacierając wszelkie ślady indywidualizmu, stając się przy tym marionetką innych ludzi i systemu.


A czyja to jest wina, że ktoś nie potrafi się postawić i łyka wszystko, co mu się mówi, jak pelikan?

Resistance napisa³/a:

Dzieci coraz częściej wyrzekają się posiadania własnego zdania, całkowicie oddając się propagandzie i wpajaniu do głowy określonych treści.


Pamiętaj, że dzieci, to tylko dzieci. One ze światem dorosłych nie wygrają. Są za słabe.

Resistance napisa³/a:

Martwi mnie sytuacja w kraju. Jeśli tak dalej pójdzie, Polska stanie się krajem robotów. Robotów bez swojego zdania, niewolników kościoła i jego chorych idei.


To dlaczego nie wyjedziesz gdzieÅ›, gdzie jest lepiej?
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-05-05, 17:58   

Denerwuje mnie fakt, jak zacofanym krajem w niektórych sprawac jest Polska i jak funkcjonuje jako państwo.
Denerwują mnie idioci, którzy też są zacofani.
Denerwuje mnie ZUS i to, że ludzie chcą robić a nie mają gdzie. denerwuje mnie plan wprowadzenia elastycznych godzin pracy. Denerwuje mnie to, że jak jednemu jest lepiej to polak go zgnoi. Bo przecież jak tak można. Denerwuje mnie Kościół w Polsce. Denerwuje mnie to, że politycy nie widzą, że ceny idą w górę a płaca w dół. Denerwuje mnie to, że w mediach oglądam coraz częściej tragiczne śmierci dzieci.
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-05, 20:08   

Cytat:

"No wkurza mnie w zasadzie w Polakach, że jak to pisał Ziemkiewicz, nie dam w cudzysłów bo nie cytuję dokładnie - Nie ma takiego drugiego narodu, który z taką ochotą sra do swojego gniazda."



Ziemkiewicz prowadzi w owej konkurencji. Tytul jego ksiazki to przeciez "Polactwo" - czyli juz w pierwszym jej slowie szydzi ze swoich rodakow. Nie, zebym to krytykowal. Szyderstwo jest fundamentem krytyki spolecznej. Krytykuje jedynie hipokryzje.

A akurat hipokryzje to Ziemkiewicz posuwa do ekstremum, laczac ja z klasyczna mentalnoscia Kalego. Gdy on krytykuje swoich przeciwnikow - to jest to zdrowe, demokratyczne korzystanie z wolnosci slowa. Ale gdy ktos krytykuje jego i bliskie mu poglady - to jest to kalanie gniazda.

Cytat:

"Ogólnie największy flejm na Polaków idzie od samych Polaków."



To przeciez mega-oczywiste - z bardzo prostego powodu: bo to my sami najwiecej o sobie mowimy. Tak samo, najwiekszy flame na Niemcow idzie od Niemcow. A najwiekszy flame na Zibwabwanczykow idzie od Zibwabwanczykow.

Ciekawego posta napisala Resistance... Ciekawego i kontrowersyjnego! : )

Cytat:

"Najbardziej żenująca jest głupota Polaków, ich ciemnota i zacofanie, po części spowodowane nadmiernym fanatyzmem."



Co do zasady - zgadzam sie, ale z tym zastrzezeniem, iz nie istnieje cos takiego, jak glupota bedaca narodowa cecha Polakow. Wszystkie narody maja ludzi madrych i glupich. Po prostu my u siebie widzimy ich duzo czesciej, z bardzo oczywistego powodu - z reguly stykamy sie wlasnie z Polakami, a nie z Maorysami, Argentynczykami czy Meksykanami.

Cytat:

"Kraj stoi nad przepaścią"



A to jest ciekawe. Stoi nad przepascia? A niby dlaczego? Ja uwazam zupelnie odwrotnie.

Cytat:

"Wszelkie poszanowanie dla innego człowieka jest w Polsce znikome i spotkanie tolerancyjnej, racjonalnej osoby graniczy z cudem."



Widac nie spotykasz sie z za duza iloscia ludzi? ; ) Na marginesie, masz w avatarze Che Guevare, ale od innych zadasz tolerancji i racjonalizmu? : ) Nie mieszasz troche klimatow? Hm?

Cytat:

"Społeczeństwo coraz bardziej się amerykanizuje. Na każdym kroku widać krwiożerczą globalizację"



No to zdecyduj sie prosze - to amerykanizuje sie, czy globalizuje sie? Bo o ile moge sie zgodzic z globalizacja, to teza o amerykanziacji jest w mega-oczywisty sposob bledna.

Cytat:

"W szkołach coraz trudniej o osobę oryginalną i indywidualną."



Co masz na mysli mowiac "coraz trudniej"? Do jakiego okresu porownujesz chwile obecna i jakie statystyki podaja ilosc osob oryginalnych w danym roku?

No i trzeci glos w dyskusji, od Makabraa'y, zupelnie odmienny od glosu Resistance. Swoja droga, czemu nie polemizuja ze soba nawzajem? : ) Przy tak skrajnych opiniach, nie zabrakloby Wam tematow do dyskusji!

Cytat:

"Denerwuje mnie fakt, jak zacofanym krajem w niektórych sprawach jest Polska i jak funkcjonuje jako państwo."



Zwracam Ci uwage, iz modernizacja oznacza westernizacje, czyli wlasnie to, co tak srogo krytykuje Resistance. : ) Nie, zebym uwazal to za zjawisko negatywne samo w sobie. Po prostu nie mozemy miec panstwa JEDNOCZESNIE nowoczesnego i tradycyjnego. : )

Cytat:

"Denerwują mnie idioci, którzy też są zacofani."



Rozumiem, ze "idiotow" definiujesz jako osoby o "zacofanych"opiniach, czyli takich odmiennych od Twoich? : ) Hmmm... Wrogosc wobec odmiennych opinii to kolejna roznica miedzy Toba a Resistance. Ponownie, dziwi mnie brak Waszej wzajemnej polemiki.

Cytat:

"Denerwuje mnie ZUS"



OK. Ale co proponujesz innego? Bo ten ZUS to nie jest dlatego, ze kosmici nakazuja nam jego zachowanie. On jest dlatego, ze spelnia okreslone cele i funkcje. Co zrobisz z tymi celami i funkcjami, jesli zlikwidujesz ZUS?

To nie jest zadne pytanie z pulapka, po prostu jestem ciekawy.

Cytat:

"i to, że ludzie chcą robić a nie mają gdzie."



W Polsce w wielu miastach brakuje rak do pracy. To, czego brakuje nam w Polsce, to nie pracy, tylko odpowiedniego rozmieszczenia ludnosci. Obecne jest calkowicie nieracjonalne i bardziej odpowiada wiekowi XVIII, niz XXI. Nasze miasta sa za male! Za duzo ludzi mieszka na wsi i w miasteczkach!

Cytat:


"denerwuje mnie plan wprowadzenia elastycznych godzin pracy."



Chwila...! Przed chwila zadalas modernizacji, a teraz upierasz sie przy XIX-wiecznych regulach organizacji pracy? O.o Gdzie konsekwencja?!

Ja jestem wielkim zwolennikiem elastycznego czasu pracy, chocby przez to, iz bardzo pomoze to obnizyc bezrobocie. Ktorego poziom, nota bene, przed chwila tez krytykowalas.

Cytat:

"Denerwuje mnie to, że jak jednemu jest lepiej to polak go zgnoi. Bo przecież jak tak można."



Zgadzam sie. Zawisc i zazdrosc to zbyt czesto spotykane cechy.

Cytat:

"Denerwuje mnie Kościół w Polsce."



Zgadzam sie. Kosciol w Polsce jest za bardzo przepelniony pycha.

Cytat:

"Denerwuje mnie to, że politycy nie widzą, że ceny idą w górę a płaca w dół."



Tu sie nie zgadzam. Oni o tym doskonale wiedza. Po prostu niczego nie moga zrobic, bo to nie politycy okreslaja ceny ani place. Okresla je gospodarka. Zadna interwencja polityczna nie zmieni cen na rynku, a odmienne tezy to czystej wody populizm.

Cytat:

" Denerwuje mnie to, że w mediach oglądam coraz częściej tragiczne śmierci dzieci."



To przestan czytac "Fakt", a zacznij "Polityke" albo "Newsweeka". ; DD
_________________
Smile or die!
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-05-05, 21:38   

Ranger napisa³/a:

Ziemkiewicz prowadzi w owej konkurencji. Tytul jego ksiazki to przeciez "Polactwo" - czyli juz w pierwszym jej slowie szydzi ze swoich rodakow. Nie, zebym to krytykowal. Szyderstwo jest fundamentem krytyki spolecznej. Krytykuje jedynie hipokryzje.

A akurat hipokryzje to Ziemkiewicz posuwa do ekstremum, laczac ja z klasyczna mentalnoscia Kalego. Gdy on krytykuje swoich przeciwnikow - to jest to zdrowe, demokratyczne korzystanie z wolnosci slowa. Ale gdy ktos krytykuje jego i bliskie mu poglady - to jest to kalanie gniazda.



Czytałeś w ogóle?
Polactwo zaczyna się takimi oto słowami

Cytat:

Sam nie do końca wiem, o czym jest ta książka. Ale - to też coś warte - wiem, o czym nie jest. Nie jest na pewno, choć możę mniej uważnym Czytelnikom zdawać się może coś wręcz przeciwnego. Więć od tego zacznę: ta książka nie jest o charakterze narodowym Polaków. Nie może być, bo autor w ogóle w istnienie czegoś takiego jak ,,charakter narodowy" nie wierzy, a samo pojęcie uważa za głupie. Tak jakby nasze zachowania były przesądzone raz na zawsze przez fakt posługiwania się tym a nie innym językiem, albo posiadania słowiańskich rysów.


Specjalnie ci przepisałem z pdfa. Ogólnie o tym, co nazywa Polactwem i dlaczego to tam się sporo rozpisuje i to nie jest sedno. Ale on jest właśnie narodowcem (dla tutaj zlewaconej części przetłumaczę na ich język: "faszystą".), w przeciwieńtwie do lewaków, którzy ogólnie polskości się wstydzą (Patrz na różowe baloniki z orłem, patrz na palikoty z flagami gejów i UE), to narodowcy właśnie bardziej idą w nacjonalizm, lokalizm itd, niż hejtowanie swoich. Jeśli krytykują, to raczej pokazując, co nie działa i dlaczego i co warto było by z tym zrobić. I to jest to co Ziemkiewicz robi. Chociaż mi osobiście to nie odpowiada, ja lubię raczej taki fajny stary Amerykański liberalizm, bo uważam jednostkę za dużo ważniejszą od ogółu i w ogóle że państwo to umowa społeczna żeby nam się żyło lepiej, a nie stworzona potęga która sobie rządzi ludźmi na maksa.


W "Polactwie" krytykuje konkretne części Polaków o konkretnych zachowaniach, głównie jeździ po tych snobkach, co to powtarzają to co pisze Gazeta Wyborcza, żeby czuć przynależność do "elity", jednocześnie mając bardzo małą wiedzę o tym co się dzieje. I ma racje, ogólnie spłyciłem to, ale jak ktoś chce wiedzieć ocb - niech se doczyta.

Tu u dołu drugi cytat - "myśl".

Cytat:

Z każdym dniem przegrywamy przyszłość, odbieramy własnym dzieciom szansę życia w wolnej i normalnej Polsce. Codziennie triumfuje głupota lewicowych i lewicujących polityków, gotowych podejmować najbardziej szkodliwe dla państwa i narodu decyzje, byle tylko poprawić swoje szanse na usadzenie się w Sejmie, rządzie, radach nadzorczych i zarządach wciąż niesprywatyzowanych, państwowych pseudospółek. I każdego dnia polactwo, doprowadzone do totalnego skołokowania, sfrustrowane, skundlone, oduczone troski o jakiekolwiek wspólne dobro, wymusza na swoich elitach taką właśnie politykę. Aby pod siebie. Aby do jutra.

_________________
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-06, 00:02   

Cytat:

"Czytałeś w ogóle?"



Nie, i dlatego nie odnosilem sie do tej pory do samej ksiazki, poza jej tytulem. Ale teraz, dzieki Twojej uprzejmej pomocy i dwom cytatom - moge sie o niej wypowiedziec nieco szerzej. : )

Cytat:

"Ale on jest właśnie narodowcem (dla tutaj zlewaconej części przetłumaczę na ich język: "faszystą".), w przeciwieńtwie do lewaków, którzy ogólnie polskości się wstydzą"



Zauwaz, jak jedna reka piszesz zadanie unikania schematow (narodowiec =/= faszysta), a druga sam takowe kreujesz (lewak = wstydzi sie polskosci). Dokladnie to mam wlasnie na mysli, gdy pisze o hipokryzji Ziemkiewicza. Teraz moge owa uwage rozszerzyc takze i na Ciebie - zelazny argument podsunales mi sam. : )

A dla mnie obie tezy sa, z powodu nadmiernego uogolnienia, rownie bzdurne.

Cytat:

"ja lubię raczej taki fajny stary Amerykański liberalizm"



Ja tez go lubie. Zauwazam jednak, iz system ow, powstaly w XVIII wieku, nie pasuje juz do wieku XXI. Nie mozemy stosowac rozwiazan sprzed trzech stuleci. Dzisiejsze wyzwania i zadania stojace przed panstwem i przed spoleczenstwe sa zupelnie inne, niz byly trzysta lat temu.

I dlatego - mimo sympatii dla czasow Monteskiusza, Franklina i Waszyngtona - uwazam usilowanie kopiowania owczesnych rozwiazan po prostu za szalenstwo.

Cytat:

"bo uważam jednostkę za dużo ważniejszą od ogółu i w ogóle że państwo to umowa społeczna żeby nam się żyło lepiej, a nie stworzona potęga która sobie rządzi ludźmi na maksa."



Mam taka propozycje - unikajmy wpadania w histerie. Umowmy sie moze tak. Ja nie bede twierdzil, ze kazdy prawicowiec to nazista, ale Ty nie bedziesz stawial rownie idiotycznej tezy, ze dzisiejsze panstwo rzadzi ludzmi na maksa. Na maksa to panstwo rzadzi w Korei Polnocnej. Zauwaz prosze roznice!

Cytat:

"W "Polactwie" krytykuje konkretne części Polaków o konkretnych zachowaniach, głównie jeździ po tych snobkach, co to powtarzają to co pisze Gazeta Wyborcza, żeby czuć przynależność do "elity", jednocześnie mając bardzo małą wiedzę o tym co się dzieje"



Jasne. Zgoda. Szkoda tylko, ze nie krytykuje rownie plytkich idiotow, ktorzy rownie bezmyslnie powtarzaja to, co pisze Nasz Dziennik czy Uwazam Rze. To akurat mu nie przeszkadza. Z tym akurat to jest on w stanie zyc.

I to jest wlasnie owa hipokryzja, ktora krytykuje.
_________________
Smile or die!
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-05-06, 00:21   

Ranger napisa³/a:

Jasne. Zgoda. Szkoda tylko, ze nie krytykuje rownie plytkich idiotow, ktorzy rownie bezmyslnie powtarzaja to, co pisze Nasz Dziennik czy Uwazam Rze.



Krytykuje. Mówi, że Kaczyński zachowuje się jak dyktator, otacza się osobami, które tylko mu potakują, przez co PiS zamiast się rozwijać i robić coś sensownego zmienia się w sektę i Polacy stają przed wyborem sekta/złodzieje. Tak w skrócie, więcej tam pisał.

Ranger napisa³/a:

Zauwaz, jak jedna reka piszesz zadanie unikania schematow (narodowiec =/= faszysta), a druga sam takowe kreujesz (lewak = wstydzi sie polskosci).



;) Dla lewaków to akurat wszystko jedno czy faszysta czy narodowiec.
Ogólnie jeśli chodzi o lewice to fakt, nie wszyscy wstydzą się polskości, ale ogólnie lewica jest teraz za UE, za gejami, za wesołym różowym patriotyzmem-karykaturą itd. Zwykle jak jesteś po ich stronie to będziesz bronił jakichśtam ideałów ichniejszych, w tym wypadku czegoś antypolskiego. Nie bezpośrednio, broń Boże. Ale na dłuższą metę jak najbardziej.

Ranger napisa³/a:

I dlatego - mimo sympatii dla czasow Monteskiusza, Franklina i Waszyngtona - uwazam usilowanie kopiowania owczesnych rozwiazan po prostu za szalenstwo.



Jest to niemożliwe, ale i tak lepiej iść w tę stronę, niż tę odwrotną, w którą świat sobie znowu idzie.

Ranger napisa³/a:

Umowmy sie moze tak. Ja nie bede twierdzil, ze kazdy prawicowiec to nazista, ale Ty nie bedziesz stawial rownie idiotycznej tezy, ze dzisiejsze panstwo rzadzi ludzmi na maksa. Na maksa to panstwo rzadzi w Korei Polnocnej. Zauwaz prosze roznice!



Wporzo. :-D
Ale widzisz, porównując do Korei Północnej masz rację. Ja jednak mówię o ogólnym spojrzeniu na sytuację.

Jest państwo. Ludzie tworzą państwo, żeby było wygodniej, bezpieczniej itd. To powinno działać w ten sposób, państwo składa się z ludzi i zależy od nich. A u nas jest tak że państwo to jakiegoś rodzaju potęga, której ci ludzie są podlegli. Oczywiście działa to wspaniale dla państwa, ale moim zdaniem marnie dla jednostek. A ja preferuję jednostki, bo nie będę dbał o państwo, które o mnie nie dba.
W pięknym nieistniejącym świecie ludzie dbają o państwo, bo widzą w nim dobro wspólne, a państwo chroni i ułatwia życie obywatelom. Wszyscy happy. W naszym świecie, szczególnie Polsce - wszyscy starają się kosztem państwa bogacić, państwo zdziera z kogo się da, wszyscy zdzierają z innych, a państwo chroni i funkcjonuje byle jak, to i trudno się dziwić, że ludzie o niego nie dbają.
_________________
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-05-06, 10:43   

Cytat:

"Krytykuje. Mówi, że Kaczyński zachowuje się jak dyktator, otacza się osobami, które tylko mu potakują, przez co PiS zamiast się rozwijać i robić coś sensownego zmienia się w sektę i Polacy stają przed wyborem sekta/złodzieje. Tak w skrócie, więcej tam pisał."


Cos malo eksponowana jest owa krytyka. No, ale dobrze. Niech bedzie. A teraz odnies te slowa do jego wlasnej tezy, iz Polacy przesadnie krytykuja samych siebie. Chwile potem ten sam autor pisze, ze byly premier to dyktator, obecny premier to bandyta, najwieksza partia opozycyjna to sekta, a partia rzadzaca to zlodzieje.

No i gdzie tu konsekwencja?

Cytat:

Cytat:

Zauwaz, jak jedna reka piszesz zadanie unikania schematow (narodowiec =/= faszysta), a druga sam takowe kreujesz (lewak = wstydzi sie polskosci).


"Dla lewaków to akurat wszystko jedno czy faszysta czy narodowiec."


Po pierwsze - mysle, ze sie mylisz.

Po drugie - jesli pozostajemy na tym poziomie uogolnienia, to to samo mozna powiedziec i o drugiej stronie. Ze jest im zupelnie wszystko jedno, czy to SDRP, czy SLD, czy KPP. Wszystko to jedna i ta sama zwarta masa "lewakow". Co jest przeciez bzdurne samo w sobie.

Cytat:

"Ogólnie jeśli chodzi o lewice to fakt, nie wszyscy wstydzą się polskości, ale ogólnie lewica jest teraz za UE, za gejami, za wesołym różowym patriotyzmem-karykaturą itd."



Zamieniasz caly dyskurs w karykature i w parodie stosujac takie paralele. Wyraznie bowiem sugerujesz, ze kazdy, kto jest zwolennikiem idei integracji, jest automatycznie z lewicy i automatycznie jest homofilem, o ile sam nie jest gejem.

Co jest szczegolnie zabawne w kontekscie faktow - najwiekszym zwolennikiem integracji europejskiej w Europie jest przeciez wlasnie (choc to tez uogolnienie) konserwatywna prawica. Wspomniec tylko Helmuta Kohla, ktory przeciez nie byl z Komunistycznej Partii Niemiec. Na marginesie, nazwac Kohla homofilem moze tylko ktos, kto nie ma absolutnie zadnego pojecia o jego pogladach.

Cytat:

"Zwykle jak jesteś po ich stronie to będziesz bronił jakichśtam ideałów ichniejszych, w tym wypadku czegoś antypolskiego. Nie bezpośrednio, broń Boże. Ale na dłuższą metę jak najbardziej."


Nie zgadzam sie zupelnie. Moim zdaniem, to wlasnie izolacja i marginalizacja sa antypolskie, a integracja i rozwoj - jak najbardziej propolskie.

Z tym, ze teraz usilujesz (usilujemy?) mieszac ocene emocjonalna (rzekoma pro- czy antypolskosc) z opisem faktow (lewicowosc / prawicowosc). To sie po prostu nie uda. Trzeba te rzeczy rozdzielac.

Cytat:

"Jest to niemożliwe, ale i tak lepiej iść w tę stronę, niż tę odwrotną, w którą świat sobie znowu idzie."


Nie mam zielonego pojecia, co chcesz teraz powiedziec. Jestes zwolennikiem realizacji idei, ktora, JAK SAM PISZESZ, uwazasz za niemozliwa do realizacji? Gdzie w tym jakis sens? Gdzie logika?

Dla mnie jest jak najbardziej oczywiste, ze skoro wyjscie A jest niemozliwe, to trzeba sprobowac wyjscia B, a nie walic glowa w drzwi, ktore juz dawno zamurowano.

Cytat:

"Jest państwo. Ludzie tworzą państwo, żeby było wygodniej, bezpieczniej itd. To powinno działać w ten sposób, państwo składa się z ludzi i zależy od nich."


Na razie - zgoda.

Cytat:

"A u nas jest tak że państwo to jakiegoś rodzaju potęga, której ci ludzie są podlegli."



Po pierwsze - u nas, czyli gdzie? W Polsce? W UE? W kulturze zachodu?

Po drugie - dla mnie jest jak najbardziej oczywiste, iz ze wzgledu na rozwoj cywilizacyjny i na poziom skomplikowania dzisiejszego zycia, jednostka potrzebuje od panstwa znacznie wiekszej ochrony, niz potrzebowala jej 300 lat temu. Trzy wieki temu wystarczylo, ze szeryf oczyscil drogi publiczne z bandytow. Wszystko inne mieszkancy zapewniali sobie sami - bo mieli bardzo niewielkie potrzeby. Dzis jednak nie jestes w stanie sam skontrolowac skladu chemicznego mleka, ktore masz w lodowce. Nie jestes w stanie sprawdzic, czy miesto w kielbasie nie zawiera uranu. Nie jestes w stanie samodzielnie ocenic stopnia bezpieczenstwa samochodu.

Wlasnie dlatego rola panstwa, wraz z rosnacym poziomem skomplikowania zycia, po prostu musi rosnac. Po prostu - musi. Inaczej zamienisz opieke panstwa na dyktat wielkich producentow.

Cytat:

"Oczywiście działa to wspaniale dla państwa, ale moim zdaniem marnie dla jednostek."


A ja mysle dokladnie odwrotnie - argumenty ku czemu prezentuje akapit wyzej.

Cytat:

"W pięknym nieistniejącym świecie ludzie dbają o państwo, bo widzą w nim dobro wspólne, a państwo chroni i ułatwia życie obywatelom. Wszyscy happy. W naszym świecie, szczególnie Polsce - wszyscy starają się kosztem państwa bogacić, państwo zdziera z kogo się da, wszyscy zdzierają z innych, a państwo chroni i funkcjonuje byle jak, to i trudno się dziwić, że ludzie o niego nie dbają."


To jest demagogia.

Jasne, ze wszyscy chca placic nizsze podatki. Oczywiscie, ze sie wkurzaja na pewne irracjonalne elementy systemu. Sam jestem goracym zwolennikiem likwidacji podatku dochodowego od osob fizycznych i zastapieniem go wyzszym VATem - tak jest po prostu logiczniej.

Ale to nieprawda, ze panstwo z nas zdziera. Panstwo zabiera nam tyle, ile trzeba, by wywiazac sie z wymagan, ktore mu stawiamy. Jesli chcemy placic nizsze podatki, musimy sie zgodzic na nizszy poziom ochrony i bezpieczenstwa. A moim zdaniem, to jest wylewanie dziecka z kapiela. Co z tego, ze zaplacisz 50 zl mniej podatku rocznie, skoro chwile potem Twoje dzieci umra Ci z zatrucia rtecia? Albo dostaniesz paralizu pijac skazona wode?

Ja nie fetyszyzowalbym samych podatkow. Dla mnie, wyznacznikiem jest wartosc, ktora dostaje za swoje podatki. Jesli dostaje wiecej, to rozumiem, ze kosztuje to wiecej. Jesli chce placic mniej, to rozumiem, ze dostane tez mniej. Ale poniewaz nie jestem w stanie samodzielnie sprawdzac ilosci rteci w wodzie ani uranu w mleku - zgadzam sie, by panstwo robilo to za mnie. I rozumiem, ze wiaze sie to z kosztami.

Na marginesie, myslisz, ze podatki w innych krajach sa nizsze, niz w Polsce? : ) No wiec, nie, nie sa.
_________________
Smile or die!
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2013-05-06, 14:35   

Ranger napisa³/a:

Cos malo eksponowana jest owa krytyka. No, ale dobrze. Niech bedzie. A teraz odnies te slowa do jego wlasnej tezy, iz Polacy przesadnie krytykuja samych siebie. Chwile potem ten sam autor pisze, ze byly premier to dyktator, obecny premier to bandyta, najwieksza partia opozycyjna to sekta, a partia rzadzaca to zlodzieje.



Widzisz, bo są różne rodzaje krytyki.
Możesz powiedzieć, że Polacy to naród niewolników, który powinien żyć w niewoli bo na wolności sobie nie radzi. Jakieś zabawne teksty o "polaczkach" co to zazdroszczą auta sąsiadom itd, że Polacy to złodzieje, pijacy, idioci, ciemnogród. ¯e większości historii się powinni wstydzić, że powinni brać przykład z jakichś Szwecji Holandii, stać się Europejczykami a nie Polakami.
To tutaj jest sraniem do własnego gniazda, krytyką, która jest bez sensu i której bardzo nie lubię.

Druga wygląda tak, że historię się zna, szanuje i pokazuje jak była, że przodków się szanuje, tych którzy walczyli o państwo, chociażby z czystej przyzwoitości, bo też nie ma co przesadzać i wpadać w fanatyzm. Ale to jest mimo wszystko twój dom.
I wiedząc to pokazujesz, że Polska w tych czasach jest osłabiona z jakichś powodów.
Np. powiedzenie, że Polska była taka a taka podczas potopu szwedzkiego nie jest jeżdżeniem bez sensu po polskości, tylko pokazaniem, co nie działało.
Ziemkiewicz pisze o tym, co nie działa i podaje mase przykładów, faktów, można pewnie z częścią polemizować. Mimo wszystko to nie jest książka-hejt na Polaków, to jest książka z troską o swój własny naród i państwo, które zmierza w złym kierunku. Różnica jest spora, bo to jest właśnie druga strona barykady tych tam Palikotów czy innych europejskogejowosocjalistycznofeministycznych cwaniaków

Ranger napisa³/a:

Na marginesie, myslisz, ze podatki w innych krajach sa nizsze, niz w Polsce? : ) No wiec, nie, nie sa.


Trzeba wziąć pod uwagę takie rzeczy jak ceny wszystkiego, jak stopa bezrobocia, jak ogólne warunki życia i to ile ludzie zarabiają. Wtedy płacimy faktycznie bardzo wysokie. Chociaż tam jakieś Belgie czy Austrie czy (chociaż lepiej żebym nie strzelał :D) płacą faktycznie spore. Z drugiej strony weź pod uwagę jakie mają tam ludzie warunki życia i ile zarabiają.

[ Dodano: 2013-05-06, 14:56 ]

Ranger napisa³/a:

Nie mam zielonego pojecia, co chcesz teraz powiedziec. Jestes zwolennikiem realizacji idei, ktora, JAK SAM PISZESZ, uwazasz za niemozliwa do realizacji? Gdzie w tym jakis sens? Gdzie logika?



Nie stworzymy dokładnie tego samego, ale kierując się tą myślą i tymi ideami można stworzyć odpowiednio przystosowany do naszych czasów odpowiednik. Jest to możliwe do zrealizowania, tylko trzeba by sobie poradzić z większością typów, które na tym systemie co jest czerpią masę władzy i kasy (oderwij takich od koryta), i ludzi, którym na pierwszy rzut oka takie reformy by się nie podobały prawdopodobnie. Bo jak ktoś ci obiecuje 100 milionów, a ktoś inny mówi, że trzeba zacisnąć pasa i wszystko naprawić bo jest szajs to wiadomo na kogo zagłosuje większość.

Ranger napisa³/a:

Po pierwsze - u nas, czyli gdzie? W Polsce? W UE? W kulturze zachodu?


Wszędzie. Myślę, że w państwach bardziej cywilizowanych mniej a dzikszych bardziej. Wyobraź sobie ZSSR i ten klasyczny Amerykański liberalizm.

Ranger napisa³/a:

Ale to nieprawda, ze panstwo z nas zdziera. Panstwo zabiera nam tyle, ile trzeba, by wywiazac sie z wymagan, ktore mu stawiamy.



Jak z większością tego co piszesz w jakimś stopniu się zgadzam, to cholera, to zdanie akurat jest głupie. To znaczy, chciałbym żeby było tak jak tutaj piszesz.

Wyczytałem gdzieś taki tekst, żartobliwy ale mimo wszystko. (pseudocytat bo z pamięci, ale co tam.)

Cytat:


Liberalizm - dajesz państwu mało, dostajesz mało.
Socjalizm (w teorii) - dajesz państwu dużo, dostajesz dużo.
Polska - dajesz dużo dostajesz mało.



Weź pod uwagę jakość naszych usług publicznych. Wszystkich. Policja, opieka zdrowotna, szkolnictwo, albo takie emerytury. Płacisz kupe forsy (pod przymusem) a nie wiele z tego masz.
Gdyby to było tak, że załóżmy płacę państwu za opiekę zdrowotną, nawet w miarę konkretną kasę, a w zamian otrzymują fajną profesjonalną pomoc za darmo, było by spoko. Chociaż tak nie będzie po prostu. Aktualnie trzeba płacić państwu za tę pomoc a potem iść do prywatnego lekarza tak czy siak żeby to miało sens.
Szkolnictwo też można by rozwiązać jakoś inaczej, zobacz jak wyglądają uczelnie wyższe w Ameryce chociażby.

Takie rzeczy jak policja, wojsko, instytucje, które dają podstawowe bezpieczeństwo i suwerenność są w porządku.

Ranger napisa³/a:

Dzis jednak nie jestes w stanie sam skontrolowac skladu chemicznego mleka, ktore masz w lodowce. Nie jestes w stanie sprawdzic, czy miesto w kielbasie nie zawiera uranu



Czy mięso nie jest jakieśtam zgniłe, czy jajka nie zawierają toksycznych substancji, czy sól nie jest np solą nie nadającą się do spożycia. Nawet sobie nie wyobrażasz ile gorszego szajsu teraz jesz prawdopodobnie i nawet o tym nie wiesz. Raz na jakiś czas kogoś złapią, czasem ktoś wpadnie, czasem ktoś podpadnie i coś na niego znajdą a pewnie większość takich firm produkujących masowo żywność ma coś na sumieniu. Też działa jak działa to sprawdzanie żywności
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com