Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-05, 20:39   

http://nowypolskishow.co.uk/?p=2346
"Znany reżyser Grzegorz Braun nazwaÅ‚ nie mniej znanego jÄ™zykoznawcÄ™ prof. Jana Miodka informatorem tajnej policji politycznej w PRL. Polskie sÄ…dy, mimo jednoznacznie rozstrzygajÄ…cych sprawÄ™ dokumentów, skazaÅ‚y Brauna na karÄ™ grzywny. „To obraża już nawet nie sprawiedliwość, tylko zdrowy rozsÄ…dek” – mówi o kondycji sÄ…dów w III RP. Reżyser jednak siÄ™ nie poddaÅ‚, skierowaÅ‚ sprawÄ™ do TrybunaÅ‚u w Strasburgu i… wygraÅ‚. „Jest dla mnie rzeczÄ… przykrÄ…, że musiaÅ‚em odwoÅ‚ywać siÄ™ do obcych trybunałów” – komentuje caÅ‚Ä… sprawÄ™. To pokazuje jakim krajem jest Polska – brak rozliczenia siÄ™ z przeszÅ‚oÅ›ciÄ… powoduje, że karze siÄ™ tych, którzy mówiÄ… prawdÄ™. Prof. Miodek byÅ‚ Tajnym Współpracownikiem SB o pseudonimie „Jam” i niesprawiedliwe wyroki polskich sÄ…dów tego nie zmieniÄ…. A Grzegorzowi Braunowi gratulujemy uporu w dochodzeniu swoich praw."

http://wirtualnapolonia.c...dka-agentem-sb/

i dzisiejszy felieton profesora Michalkiewicza na temat cenzury

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3249

"kara pieniężna na TV TRWAM zostaÅ‚a naÅ‚ożona nie za nawoÅ‚ywanie do przestÄ™pstwa - które rzeczywiÅ›cie jest samoistnym przestÄ™pstwem z kodeksu karnego, tylko za „wrażenie”, jakie „mogÅ‚a odnieść” Krajowa Rada. Ale w normalnym paÅ„stwie karze siÄ™ winowajcÄ™ za to, co ZROBI£, a nie za to, jakie WRA¯ENIE mógÅ‚ odnieść ferujÄ…cy karÄ™. Represjonowanie „wrażeÅ„” może być charakterystyczne dla paÅ„stwa totalitarnego, do którego niestety za sprawÄ… bezpieczniackich watah upodabnia siÄ™ nasz nieszczęśliwy kraj, coraz bardziej przypominajÄ…c organizacjÄ™ przestÄ™pczÄ… o charakterze zbrojnym. I pomyÅ›leć, że swojÄ… rÄ™kÄ™ do tej haniebnej metamorfozy przykÅ‚ada akurat kolega Jan Dworak, wysÅ‚ugujÄ…c siÄ™ za te „Å›rednio 13 tysiÄ™cy zÅ‚otych miesiÄ™cznie” sodomitom i gomorytom, bÄ™dÄ…cych, jak wiadomo, zastÄ™pczym proletariatem komunistycznych rewolucjonistów, którzy przy pomocy tego miÄ™sa armatniego próbujÄ… skruszyć posady cywilizacji Å‚aciÅ„skiej. ZdajÄ™ sobie sprawÄ™, że starość, to nie radość, ale żeby byÅ‚a aż tak straszna?"

I jak tu się nie wkurzyć.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-10, 11:57   

Zastanawia mnie, czy Stanisław Michalkiewicz pomstuje także na istnienie parlamentarnego Zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji, który przecież istnieje w jawnej niezgodzie z zapisami konstytucji.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-11, 19:42   

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3214
"Konstytucja III Rzeczypospolitej byÅ‚a tworzona przez tak zwanÄ… „bandÄ™ czworga”, w skÅ‚ad której wchodziÅ‚y ugrupowania zdecydowanie lewicowe, jak Unia Pracy, dowodzona przez „prawdziwego socjalistÄ™” Ryszarda Bugaja, farbowane na czerwono lisy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skupiajÄ…cego dawnych PRL-owskich nomenklaturowców, Polskie Stronnictwo Ludowe, którego dziaÅ‚acze serca majÄ…, jak siÄ™ należy, po lewej stronie, no i Unia WolnoÅ›ci - wówczas dowodzona przez Leszka Balcerowicza, wprawdzie uchodzÄ…cego za „liberaÅ‚a”, ale otoczonego przez socjaldemokratów w rodzaju Jacka Kuronia i BronisÅ‚awa Geremka. Taki skÅ‚ad redakcji sprawiÅ‚, że konstytucja z 1997 roku przypomina wielbÅ‚Ä…da, który jak wiadomo, jest koniem zaprojektowanym przez komisjÄ™."
Bardzo dobry felieton o zainstalowanej nam konstytucji prof Michalkiewicza, absolwenta wydziału prawa, w latach 1991-1993 zasiadał w Trybunale Stanu.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-11-13, 10:07   

Cytat:

"Bardzo dobry felieton o zainstalowanej nam konstytucji prof Michalkiewicza, absolwenta wydziału prawa, w latach 1991-1993 zasiadał w Trybunale Stanu"


Trybunal Stanu jest cialem politycznym, a nie prawnym, i zasiadac w nim moze nawet sprzedawca lodow, o ile piastuje funkcje polityczna. To zadna rekomendacja.
_________________
Smile or die!
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-16, 11:16   

http://wpolityce.pl/polit...nym-samorzadzie
"W debacie publicznej utrwalił się mit o wyjątkowej gospodarności polskich samorządów. Ma z tym obrazem kontrastować ocena polityki krajowej cechującej się partyjniactwem i aferami.
Jednak nie trzeba wielkiej przenikliwoÅ›ci aby stwierdzić w ramach zwykÅ‚ej logiki– struktury dziaÅ‚ajÄ…ce w tym samym systemie prawno-politycznym, w takim samym Å›rodowisku spoÅ‚ecznym, obsadzane przez takich samych (a bywa że i tych samych) ludzi – nie mogÄ… po prostu dziaÅ‚ać w sposób jaskrawo różny.
Występuje w nich mniej więcej podobna doza patologii i nieprawidłowości, która się pogłębiła od momentu bezpośrednich wyborów władzy wójtów, burmistrzów i prezydentów z 2002 roku. Wcześniej władza burmistrza była równoważona przez kolegialny zarząd i możliwość odwołania przez radę. Gdy te hamulce zniknęły rozpoczął się okres absolutnej supremacji władzy wykonawczej w samorządach (oraz stojącej za nią machiny urzędniczej). - mamy obecnie postępującą oligarchizację samorządów terytorialnych."

Obserwuję z okna lokal wyborczy i od rana pustki, na razie było kilku co się chce dorwać do koryta i ich rodziny. Teren przed lokalem oblepionymi plakatami tylko obecnego burmistrza i jego synusia, któremu się marzy powiatowe koryto.
 

binlejden

User


Do³±czy³: 07 Maj 2011

   

Wys³any: 2014-11-28, 11:59   

chyba nie jest tak źle. Są w Polsce rzeczy z których możemy być dumni.

I trzeba do pewnych rzeczy podchodzić z dystansem: https://www.youtube.com/watch?v=KPP1dGEJ5xA
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-28, 20:52   

Kończą się wybory samorządowe a potem tzw wybrańcy ludu wybiorą sobie ławników.
£awnik niby nie figura bo nazywany jest wazonem ale kasa za to się należy.
Ciekaw jestem jak Amerykanie wybierają swoich ławników ?
Temat mało znany z filmów ale może wypowie się tu jakiś spec od prawa i porówna nam działające u nas przepisy i w USA.
Warto też porównać amerykańskie wybory szeryfów i prokuratorów i jak ma się ta sprawa u nas.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-11-28, 21:56   

Andzrej napisa³/a:

Temat mało znany z filmów ale może wypowie się tu jakiś spec od prawa i porówna nam działające u nas przepisy i w USA.


Nie wiem, czy znajdziesz tutaj jakiegokolwiek speca od prawa, wątpię, że zaglądają tutaj habilitanci czy profesorowie. :-D
Natomiast do odpowiedzi na pytanie wystarczy na studiach słuchać wykładów z komparatystyki prawniczej ( jak i historii prawa - ale większość tłumoków wyznaje zasadę "po co się uczyć, o tym co było" ).

Andzrej napisa³/a:

Ciekaw jestem jak Amerykanie wybierają swoich ławników ?


Pierwszy lepszy artykuł prawniczy w necie odpowiada:
Jurors in some states are selected through voter registration and drivers' license lists. A form is sent to prospective jurors to pre-qualify them by asking the recipient to answer questions about citizenship, disabilities, ability to understand the English language, and whether they have any conditions that would excuse them from being a juror. If they are deemed qualified, a summons is issued. In the federal system, jurors are selected in accordance with the Jury Selection Act.
Jeszcze jedna rzecz o której tu nie jest napisane, mianowicie - jak zweryfikują taką osobę to zostanie mu obrona tzw. Voir dire przed sądem lub prokuratorem - jak obroni, jest ławnikiem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Voir_dire - dla wyjaśnienia o czym piszę.

Andzrej napisa³/a:

Warto też porównać amerykańskie wybory szeryfów i prokuratorów i jak ma się ta sprawa u nas.


Nijak.
Szeryfów nie mamy, prokuratorzy są powoływani na wniosek KRP.
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polaków



ImiÄ™: Shlomo

Do³±czy³: 02 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-12-03, 22:49   

Andzrej napisa³/a:


Temat mało znany z filmów ale może wypowie się tu jakiś spec od prawa i porówna nam działające u nas przepisy i w USA.


Obejrzyj 'Suspect' z 1987, jest tam nawet dobrze pokazany sposób selekcji ławników (tj. voir dire).

$karbówka napisa³/a:


Nie wiem, czy znajdziesz tutaj jakiegokolwiek speca od prawa, wątpię, że zaglądają tutaj habilitanci czy profesorowie.


Dlaczego powątpiewasz? Forum to stoi na iście Edge'owskim poziomie.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-12-03, 23:05   

Starozakonny PhD napisa³/a:

Dlaczego powątpiewasz? Forum to stoi na iście Edge'owskim poziomie.


Stąd, że speca od prawa ( więc, według mnie mówimy o człowieku co najmniej z "dr.hab" przed nazwiskiem i ugruntowaną pozycją naukową ), nie widziałem nawet na forum-prawne.pl - a jemu się marzy tutaj :-D
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polaków



ImiÄ™: Shlomo

Do³±czy³: 02 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-12-03, 23:11   

$karbówka napisa³/a:

Starozakonny PhD napisa³/a:

Dlaczego powątpiewasz? Forum to stoi na iście Edge'owskim poziomie.


Stąd, że speca od prawa ( więc, według mnie mówimy o człowieku co najmniej z "dr.hab" przed nazwiskiem i ugruntowaną pozycją naukową ), nie widziałem nawet na forum-prawne.pl - a jemu się marzy tutaj :-D


Ironizowałem.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-12-03, 23:37   

 

Markot

User


Do³±czy³: 29 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-12-04, 12:35   

mnie w polakach wkurza to ze jesteśmy złodziejami... i nie dbamy o własny kraj, ale to winni sa też politycy

jak byłam w Szwajcarii i zobaczyłam kulturę tego kraju to byłam pod wrażeniem!
_________________
kruk firma
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-12-04, 17:47   

Markot napisa³/a:

mnie w polakach wkurza to ze jesteśmy złodziejami... i nie dbamy o własny kraj, ale to winni sa też politycy



Czy słyszałeś o Kodeksie Boziewicza ?
Czy wiesz kto PO WOJNIE wymordował naszą inteligencję i arystokrację ?
Nasza arystokracja przetrwała lata zaborów a Jakub Berman z rodakami rozprawili się z nią bardzo skutecznie w 11 lat.
Dlaczego Polaków nie uczy się prawdziwej historii, dlaczego straciliśmy tożsamość i kulturę ?
Brakuje nam tej najmniejszej ale najbardziej wartościowej części społeczeństwa, która nadawała ton reszcie.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-12-05, 12:11   

Cytat:

" Czy wiesz kto PO WOJNIE wymordował naszą inteligencję i arystokrację ? "



I co z tego? To bylo 80 lat temu. Minely juz cztery pokolenia. Już dawno odtworzylismy nasze elity.

Cytat:

"Dlaczego Polaków nie uczy się prawdziwej historii, dlaczego straciliśmy tożsamość i kulturę ? "



Pewnie dlatego, ze nie kazdy usiluje tlumaczyc swoje niepowodzenia I frustracje wydarzeniami sprzed bez mala stulecia...
_________________
Smile or die!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com