Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

neverm0re  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Kwi 2015

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-08, 18:45   

Pół żartem pół serio. :-D
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-09, 14:02   

:mrgreen:



Dziś myślałem nad inną kwestią, czy znajdę gdzieś odpowiedź na pytanie - Dzisiejszy postęp technologiczny spowalnia czy wręcz przeciwnie jest szybszy? Myślałem nad tym, bo spójrzcie, ponad 100 lat temu (bodaj 1903) odbył się pierwszy lot samolotem, a dziś? A dzisiaj jesteśmy w stanie latać w kosmos, więc teraz pytanie co będzie za kolejne 100 lat :)?
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-09, 19:20   

Different napisa³/a:

więc teraz pytanie co będzie za kolejne 100 lat :)?


jak doczekam to Ci napiszę co ciekawego na mieście się dzieje :D

Nie wiem co będzie ale czekam na ludzko- zwierzęce hybrydy, mam nadzieję, że stanie się to wkońcu możliwe
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-04-09, 20:05   

metalmummy napisa³/a:

Nie wiem co będzie ale czekam na ludzko- zwierzęce hybrydy, mam nadzieję, że stanie się to wkońcu możliwe


Ciekawy fetysz.
U mnie w pracy jest gość, co ma dwa przednie zęby bardzo wysunięte do przodu i jak się uśmiecha to mu wystają - wygląda jak nutria.
Człowiek-nutria :-D
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-09, 20:36   

to już coś, jak widać ewolucja wciąż próbuje:D
ale chodziło mi raczej o posiadanie nad wyraz rozwiniętych zwierzęcych narządów, co za tym idzie zmysłów
(Pisząc narządów wcale nie chodziło mi o penisa płetwala błękitnego ani nawet ogierzego)
to nawet kwalifikuje siÄ™ pod super moce
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-11, 17:03   

"Wcale nie chodziło mi o penisa" :mrgreen:

Często się wypowiadasz w sprawie seksu, także coś jest na rzeczy xD
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-04-11, 20:50   

w zupełności starcza mi ten, którym włada mój facet ALE jeśli ktoś lubi sporty ekstremalne, to może powstałaby nowa dziedzina:D
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-11, 21:16   

To nie był atak w Twoją stronę, bo to nie tajemnica, że zarówno Wy - kobiety jak i my czerpiemy ogromną radość z uprawiania seksu, a czasem nawet słyszałem, że kobiety bardziej są na to 'nakręcone' :D ale nie odchodźmy od tematu.


Jest ktoś wstanie mi odpowiedzieć czy da się jednakowo określić czy nasz postęp cywilizacyjny idzie do przodu, czy może się cofamy?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-04-11, 23:27   

Cytat:

Jest ktoś wstanie mi odpowiedzieć czy da się jednakowo określić czy nasz postęp cywilizacyjny idzie do przodu, czy może się cofamy?


Jasne, jeszcze 500 lat temu lecząc Ci zęba, wyłamaliby ci szczękę, na ewentualne znieczulenie dostałbyś pałką w głowę, lub alkohol, a po tym zabiegu pewnie i tak zmarłbyś na zakażenie...
Dzisiaj mimo, że to nadal nic przyjemnego, zabiegi dentystyczne stoją na wyższym poziomie. :-D
Zdecydowanie jest postęp.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-04-12, 10:01   

powstał już podobny temat na tym forum, założony przez kobietę, którą nękały podobne rozmyślania, co prawda nie wnikała ona w to zagadnienie z czysto fizycznym punktem widzenia, co raczej filozoficznym.
Dif, niestety ma słabość do filmików "naukowych", które mają pozanaukowe cele.
Tak więc, będzie powielał niektóre poglądy dzisiejszych naukowców powiedźmy, których koncepcje mają niezwykle rzadki związek z podstawowym konkluzywnym wnioskowaniem.
£atwo jest więc manipulować takimi dzieciakami typu Dif, który jak zaznaczył już na początku ma podstawowe braki z zakresu fizyki, które jak się potem okaże, stają się niezbędne w dalszym budowaniu własnego poglądu na świat, gdyż stanowią one pewnego rodzaju fundament.
Przed naszym przyjacielem więc długa droga,być może dojdzie on w końcu do pewnego rodzaju zaspokojenia swojego intelektu poprzez rozważania nad czasem, ale przede wszystkim wtedy, kiedy odrzuci opcjonalizm. To znaczy traktowania każdego poglądu jako opcję. Pytanie powinno stać się jego własnym pytaniem, z którym powinien się zapoznać i wniknąć w jego strukturę, wtedy dopiero będziesz w stanie cokolwiek poznać.
Pora więc wyciągnąć pewne konsekwencje, na razie jak widzę cała rozmowa polega na przywoływaniu poglądów, co generalnie nic nowego nie wnosi, ponieważ w prosty sposób(lepszy), mogę kupić pierwszą lepszą książkę o fizyce kwantowej.
Dziś obecnie rzadko zdarzy się osoba, która kwestionowałaby wielowymiarowość wszechświata, czy względność czasu. Jednak jeżeli to ma coś zmienić w życiu i do czegoś konkretnego doprowadzić? Zapewne niebawem Dif poruszy zagadnienie związku między świadomością czasem i przestrzenią. Jednak może warto skupić się przede wszystkim na faktach, stykanie się z otaczającą rzeczywistością, to w końcu fakt.
I jeszcze jedno, odniosę się nieco , bo nie rozumiem tego pytania, rozwiń

Cytat:

ale to tylko nasz Układ słoneczny, co z innymi galaktykami, wokół czego 'krąży' reszta obiektów? Czyżby tym największym, tym środkiem - tym czymś był sam Bóg?



Zaraz, zaraz? Jak wyobrażasz sobie Boga, tak między galaktykami sobie siedzi?
Absolut stoi najwyżej w hierarchii bytów, jeśli już przyjąć Absolut, nie można go, że tak rzeknę rozpatrywać w sferycznym kosmosie.


Different napisa³/a:

niego, nie potrafię go pojąć, naprawdę ryję mi to tak banie, że spać nie mogę jak widzicie, niedospany jestem,




¯e bieg czasu, jak uważasz jest pozorny, to mimo wszystko jednak nie oznacza, że masz się spóźniać, stworzyć nagle jakiś nowy rytm dnia, zachowywać się jak nienormalny, bagatelizować realną rzeczywistość i wszystkim o tym głosić.
¯ycie na tym świecie trwa i należy skupić się na tym istniejącym bycie danym nam w doświadczeniu.

[ Dodano: 2015-04-12, 10:06 ]
Ogarnij się więc.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-12, 13:22   

DeSade napisa³/a:

Dziś obecnie rzadko zdarzy się osoba, która kwestionowałaby wielowymiarowość wszechświata, czy względność czasu.



Spróbuj jeździć samochodem z GPS'em gdyby dylatacja czasu nie była uwzględniania ;] To nie żadna magia, tylko FAKT, że czas zależy od prędkości, powierzchni.

Tak BTW To pie***ol siÄ™, bo jesteÅ› kur***…cy(-a) trollu. To nawet nie jest trolling, ale Å›wiadome granie na ludzkich nerwach - BRAWO UDA£O CI SIÊ, a teraz wypi***alaj

nie używamy wulgaryzmów, a frustrację wyładowujemy na pluszakach//metalmummy
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-04-12, 14:38   

Different napisa³/a:

dylatacja czasu nie była uwzględniania ;]


Problem ze zrozumieniem tego, co starałam Ci przekazać, kochany.

Different napisa³/a:

To nawet nie jest trolling, ale świadome granie na ludzkich nerwach - BRAWO UDA£O CI SIÊ,



CieszÄ™ siÄ™ . :-D

Może teraz łyk melisy, dzieciaku...

[ Dodano: 2015-04-12, 14:40 ]
Dif się zdenerwował, bo ktoś go skrytykował. :-|
_________________
W miękkim futrze kota
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-04-12, 15:27   

Tu nie chodzi o krytykę, bo wiele osób krytykowało mnie i różne rzeczy, poglądy związane ze mną, ale Ty zwyczajnie jesteś jebnięty(-a), ot co ;]
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2015-04-13, 23:37   

Cytat:

Spróbuj jeździć samochodem z GPS'em gdyby dylatacja czasu nie była uwzględniania ;] To nie żadna magia, tylko FAKT, że czas zależy od prędkości, powierzchni.


Chyba od grawitacji , ziemskie pole grawitacyjne jest większe na powierzchni ziemi , niz w kosmosie w odległości w której latają satelity od ziemii , przez co występuje niewielka różnica w upływie czasu .

Bo satelity muszą obracać się na orbicie z prędkością obrotu ziemi , więc odległość jest spora wzór na prędkość to V=sqrt(g*m/R)



Cytat:

Tak BTW To pie***ol się, bo jesteś kur***(-a) trollu. To nawet nie jest trolling, ale świadome granie na ludzkich nerwach - BRAWO UDA£O CI SIÊ, a teraz wypi***alaj


Nie obrażaj damy DeSade knypie.
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2015-04-14, 09:19   

Rhagar14 napisa³/a:

Cytat:

Spróbuj jeździć samochodem z GPS'em gdyby dylatacja czasu nie była uwzględniania ;] To nie żadna magia, tylko FAKT, że czas zależy od prędkości, powierzchni.


Chyba od grawitacji , ziemskie pole grawitacyjne jest większe na powierzchni ziemi , niz w kosmosie w odległości w której latają satelity od ziemii , przez co występuje niewielka różnica w upływie czasu .

Bo satelity muszą obracać się na orbicie z prędkością obrotu ziemi , więc odległość jest spora wzór na prędkość to V=sqrt(g*m/R)





Obaj macie rację, bo zarówno prędkość i grawitacja wplywają na czas. Prędkość sprawia, że czas leci szybko/wolno (zależy od obserwatora) a grawitacja zagina zaś czas(oprzestrzeń), więc w pobliżu obiektu o dużej masie (grawitacji) czas płynie inaczej.
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com