Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 15:52   

Jaki jest sens? kim jest bóg? - myślisz, że KTOKOLWIEK to wie? Sens życia ofcorz możesz sobie nadać, ale nikt Ci nie powie kim jest bóg/
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-14, 15:55   

LongIsland napisa³/a:

Proszenie o coś i dostawanie tego o co się prosi wymaga głebokiej wiary. Chyba nie sądzisz, że każdy, kto na codzień nie rozwija się duchowo w żaden sposób, może po prostu pomyśleć sobie życzenie i Bóg na to odpowie



:facepalm:

LongIsland napisa³/a:

Chyba nie należysz do okazów cierpliwości



Być może. Jednakże nie przypominam sobie sytuacji, że kiedyś ta próba się skończyła. Trwa chyba od początku ludzkości i jak nie było końca tak go nie ma i nigdy na pewno nie będzie.

LongIsland napisa³/a:

;-)



Przestań robić pierdylion tych minek w każdym poście
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-14, 16:18   

Nyksus napisa³/a:

Być może. Jednakże nie przypominam sobie sytuacji, że kiedyś ta próba się skończyła. Trwa chyba od początku ludzkości i jak nie było końca tak go nie ma i nigdy na pewno nie będzie.



Ale czy można logicznie wnioskować, że czegoś nie będzie, na podstawie tego, że nigdy tego nie było? ;-)

Nyksus napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

;-)



Przestań robić pierdylion tych minek w każdym poście



To spróbuj mnie do tego przekonać, ponieważ nie zwykłam stosować się do czyichś rozkazów ;-)
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-14, 18:56   

Wiem, że wiara nie opiera się na dowodach. Jednakże wyżej stwierdziłeś, że jest kilka takich, mógłbyś mi je pokazać? Tylko nie objawienia, błagam, bo to były efekty albo nachlania się albo konkretnego najarania się.
Nie mowie o objawieniach, tylko o tym jak ludzie go doświadczyli, jak ja doświadczyłem boga tak, Jezus jest drugą osobą Boską prawda a choć by istnienie całunu turyńskiego, wyobraź sobie że technicy,historycy,malarze stwierdzili że wizerunku na tym materiale, nie da sie namalować ludzka ręką, i niemożliwym jest aby przetrwało tyle lat
_________________
Dziik
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-14, 19:04   

Nyksus napisa³/a:

Nie, nie rozmawiasz. Ty prowadzisz monolog.



Ale tego nie możesz być pewny bo skąd wiesz że nigdy nie powiedział do mnie ani słowa?


Nyksus napisa³/a:

Jakie kurna cuda? :facepalm: Naprawdę wierzysz, że Jezus za pomocą rąk przywrócił komuś wzrok?



Wierzę w nie tak jak wierzę w Boga.I zresztą zajmuję się zjawiskami paranormalnymi więc mógł posiadać ze to tak ujmę ''moc''.

Nyksus napisa³/a:

To jest TYLKO powiedzenie i nic więcej. Coś z czegoś musiało się wziąć bo nic samo z siebie się nie bierze. Wszystko ma jakąś przyczynę.



Nie!Tylko dla ludzi coś musi mieć przyczynę bo boją się tego co jest nie wyjaśnialne.
I tylko w tym świecie.

Nyksus napisa³/a:

I to tylko potwierdza fakt, że wasz wyimaginowany Bóg to postać, która ma w dupie wszystko i wszystkich.



Nie to przez ''NAS'' się odwrócił.

Nyksus napisa³/a:


W takim razie nikt go nie rozumie. Nie mówię, że Bóg jest na zawołanie ale powinien pomóc, gdy człowiek o to prosi. A on tylko patrzy i śmieje wam się w twarz.



Niektórzy go rozumieją.Spróbuj dołączyć do nie to może ci pomoże.I on się nie śmieje!
(i w sumie w tym miejscu potwierdzileś że istnieje ale jest złym ojcem ;) )

Nyksus napisa³/a:


Jak długo ta próba ma trwać? Bo póki co wygląda na to, że wcale nie chce się skończyć.



Bo ja wiem?Sam czekam na koniec niemalże od urodzenia :-/ Ciągle go proszę aby już to zakończył a on nie chce mi powiedzieć czemu tego nie robi.

Nyksus napisa³/a:

Już napisałem. Ponieważ jest parszywym draniem.



Ehh... Mimo że go nie lubisz nie musisz go wyzywać.


Cytat:

wszystkie?? skąd wiadomo ze nie myślą świadomie??



No pomyśl logicznie czemu?Niektóre gatunki żyją dłużej niż nasz a mimo tego są głupie jak but.Czemu?

Cytat:

skąd wiadomo że Biblia jest słowem Boga??



Hmm... A skąd wiadomo że nie jest?Może tak może nie.

coddy napisa³/a:

Jaki jest sens? kim jest bóg? - myślisz, że KTOKOLWIEK to wie? Sens życia ofcorz możesz sobie nadać, ale nikt Ci nie powie kim jest bóg/



Jak to nie :-D Wikipedia wie wszystko ''Bóg lub bóstwo – pojÄ™cie istoty nadprzyrodzonej leżące u podstaw wiÄ™kszoÅ›ci wierzeÅ„ religijnych.''
Zapewne chodziło ci o inny sens ale nie wiem jaki rozwiń wypowiedz.

Nyksus napisa³/a:

Przestań robić pierdylion tych minek w każdym poście



Po to chyba dali je na forum żeby ich używać nie?I nie bluźń(wiem że chciałeś napisać coś brzydkiego...).

LongIsland napisa³/a:

To spróbuj mnie do tego przekonać, ponieważ nie zwykłam stosować się do czyichś rozkazów ;-)



AleÅ› ty zadziorna :-D
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-14, 19:06   

[Przetrwało tyle lat tylko dlatego, że wciąż żyją i rodzą się osoby wierzące w te brednie. Tu nie chodzi o fakt, że TO przetrwało. Wasza wiara przetrwała.
Nasza wiara przetrwała tak naprawdę przez te aspekty o których mówiłem, przez pismo i przekazywanie sobie z pokolenia na pokolenie, wiem stwierdzisz ze tak powstały mity, no ale pamiętaj ze one zostały zakwalifikowane do dawnych wierzeń, a nasza przetrwała jak by to był pic skończyło by się na tym samym po prostu , a tym bardziej ze mnie los postawił w kilku sytuacjach gdzie mogłem doświadczyć, tej miłości prawda więc po części skupiam się na swoich przeżyciach , ale rozmowa o tych sytuacja już by była nie na temat,jedynie mogę odpowiadać na pytania, a i jeszcze prośba o unikanie słowa brednie bo to może obrazić odczucia wielu chrześcijan, nie musisz mi wierzyć i szanuje to, ale nie pokazuj tego w taki sposób tolerancja, a no i ja oczywiście szanuje twoje zdanie i nie osądzam cie :)
_________________
Dziik
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-15, 12:41   

Groygle napisa³/a:

Ale tego nie możesz być pewny bo skąd wiesz że nigdy nie powiedział do mnie ani słowa?



Nie pogrążaj się, proszę.

Groygle napisa³/a:

I zresztą zajmuję się zjawiskami paranormalnymi więc mógł posiadać ze to tak ujmę ''moc''.



Na jakiej podstawie twierdzisz, że mógł posiadać jakąś moc? Jezus ( o ile ) był człowiekiem jak każdy inny, ludzie nie są supermenami i nie mają żadnych "mocy".

Groygle napisa³/a:

Nie!Tylko dla ludzi coś musi mieć przyczynę bo boją się tego co jest nie wyjaśnialne.
I tylko w tym świecie.



Tak! I nie tylko dla ludzi, bo NIC SAMO Z SIEBIE SIÊ NIE BIERZE. Wszystko ma przyczynę, czy dla nas, czy dla innych zwierząt, czy w innych światach. Wszystko. To jest takie koło, które ciągle się kręci przyczyna > skutek

Groygle napisa³/a:

a on nie chce mi powiedzieć czemu tego nie robi.



Pomyślmy dlaczego, hmm, ah ,tak, zapomniałem że Bóg...no tak, nie mówi bo nie istnieje.

Groygle napisa³/a:

Ehh... Mimo że go nie lubisz nie musisz go wyzywać.



Nie mogę go nie lubić, bo nie da się nie lubić czegoś czego nie ma. Więc moje wyzwiska też się mijają z celem. Ale gdyby był i gdybym był w stanie z nim porozmawiać nie omieszkałbym porządnie trzepnąć go w twarz.

Groygle napisa³/a:

No pomyśl logicznie czemu?Niektóre gatunki żyją dłużej niż nasz a mimo tego są głupie jak but.Czemu?



Bo to my podlegliśmy ewolucji a nie one.

Groygle napisa³/a:

Po to chyba dali je na forum żeby ich używać nie?I nie bluźń(wiem że chciałeś napisać coś brzydkiego...).



To nie znaczy, że musi używać 2-5 tych minek w poście. Pierdylion to nie bluźnierstwo i nie chciałem użyć tutaj akurat innego słowa bo znając naszych kochanych modków zaraz dostałbym warn'a.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-15, 15:27   

Nyksus napisa³/a:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że mógł posiadać jakąś moc? Jezus ( o ile ) był człowiekiem jak każdy inny, ludzie nie są supermenami i nie mają żadnych "mocy".



Supermenami nie są, ale różni ludzie posiadają różne zdolności. W zwykłym świecie, na codzień, może się tego nie spotyka, ale to nie znaczy, że ludzi, którzy mają niezwykłe zdolności nie ma.
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-22, 18:23   

Nyksus napisa³/a:

Nie pogrążaj się, proszę.


Abo jesteś wszechwiedzący albo nie mów tego czego nie wiesz...

Nyksus napisa³/a:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że mógł posiadać jakąś moc? Jezus ( o ile ) był człowiekiem jak każdy inny, ludzie nie są supermenami i nie mają żadnych "mocy".



Widzę że mało wiesz o świecie.Nie nie są supermenami ale paranormalne albo jakieś inne zdolności mogą posiadać.

Nyksus napisa³/a:

Tak! I nie tylko dla ludzi, bo NIC SAMO Z SIEBIE SIÊ NIE BIERZE. Wszystko ma przyczynę, czy dla nas, czy dla innych zwierząt, czy w innych światach. Wszystko. To jest takie koło, które ciągle się kręci przyczyna > skutek



Właśnie NIE!To twój mózg każe ci tak sobie wmawiać.Bo czego nie może pojąć uważa za nieistniejące.

Nyksus napisa³/a:

Pomyślmy dlaczego, hmm, ah ,tak, zapomniałem że Bóg...no tak, nie mówi bo nie istnieje.



Aha czyli jesteś wszechwiedzący? :-o Bo to nie jest dowód.

Nyksus napisa³/a:

Nie mogę go nie lubić, bo nie da się nie lubić czegoś czego nie ma. Więc moje wyzwiska też się mijają z celem. Ale gdyby był i gdybym był w stanie z nim porozmawiać nie omieszkałbym porządnie trzepnąć go w twarz.



Mhm...

Nyksus napisa³/a:

Bo to my podlegliśmy ewolucji a nie one.



A czemu akurat rasa ludzka?
 

szawi

User


Do³±czy³: 26 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-26, 00:12   Dowód "na chÅ‚opski rozum" na istnienie Boga.

Chcecie dowodu na istnienie Boga? Takiego prawdziwego i nie podważalnego, na chłopski rozum, dla kazdego z Was? Prosze bardzo:
Wiąze sie to z teorią ewolucji. Otóż jak wiadomo mowi sie ze czlowiek wyewoluowal z bakterii poprzez malpe. Ale na chwile odrzucmy te cala teorie ewolucji z glowy. Wyrzucmy wszystko co nam powiedziano. Skupmy sie tylko na tym co wiemy o fizyce, chemii, biologii. Co mamy?-czlowiek=jażń, rozum,wyobrażnia, wola, pomyslowosc, zdolnosc odczuwania tak subtelnych rzeczy jak piekno muzyki, przyrody, tak nieuchwytnych, cala gama roznych wyrazow twarzy ktorych nikt nam nie musi tlumaczyc-od razu wiemy jaka mina wyraza zlosc, jaka zadowolenie, wszyscy wiedza, mamy uklad oddechowy, krwionosny, pokarmowy, krazenie materii w czlowieku, normalnie z miliard niesamowitych i skomplikowanych rzeczy ze to sie w glowie nie miesci. Czlowiek jest o wiele, wiele bardziej skomplikowany niz najbardziej skomplikowane roboty jakie zbudowala ludzkosc. Ktos bedzie komus wmawial ze roboty stworzyly sie same? Lepiej jeszcze. Powiedzmy ze kolo domu znalezlismy kamien i na tym kamieniu bylo napisane Twoje imie. Bedziesz komus wmawial ze ten napis powstal w wyniku przypadkowych procesow? Powiedziec Wam czym naprawde jest teoria ewolucji? Jest to kolos na glinianych nogach. Dlaczego kolos? Bo to klamstwo przeniknelo do szkol na calym swiecie i podane jako sprawdzona i nie zaprzeczalna prawda. Powiedziec Wam co sie naprawde wydarzylo przez te miliony lat? Jezeli sobie poczytacie zobaczycie ze na przestrzeni dziejow byly okresy wielkich wymieran. Niknely tak szybko jak sie pojawily prawie wszytkie gatunki zwierzat. Jednoczesnie pojawialy sie ni z gruchy ni z pietruchy cale masy nie tylko gatunkow ale i rodzin zwierzat. Po prostu jest caly ekosystem, przez dlugi czas nic sie nie zmienia, nagle wszystko wymiera i powstaje cos zupenie nowego nie wiadomo skad i znowu to samo co wczesniej i tak kilka razy. Miedzy tymi okresami zwierzeta te prawie w ogole sie nie zmienialy. Byly to zmiany na zasadzie roznic miedzy np. ludzmi. Jeden czlowiek jest niski, drugi wysoki. Nie bylo jednak zamiany jednych gatunkow w drugie. W ogole te wszystkie skamienialosci na ktorych opiera sie teoria... Z samej tylko szczęki zrekonstruowali i stwierdzili ze istnialo cos takiego jak australopitekus. Na takich niedorzecznosciach opiera sie caly ten kolos-teoria ewolucji.
 

Jigsaw  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-27, 14:37   

szawi, masz trochę racji. Teoria ewolucji jest tylko teorią ,do tego wiele wykopalisk archeologicznych zaprzecza ,że człowiek mógł wyewoluować z małpy.

Co do twojego dowodu na istnienie Boga ,to tak naprawdę jest on fałszywy. Jeśli coś jest w tym momencie za skomplikowane dla nas nie możemy z góry zakładać ,że to sprawka Boga. Tak kiedyś ludzie robili ze zjawiskami atmosferycznymi. Istnieje niesamowicie wiele stałych we wszechświecie bez których nie moglibyśmy życ. Odbieramy to jako dowód na istnienie Boga pomijając możliwość istnienia innych wszechświatów. Naukowcy dopuszczają istnienie wieloświatu ,składającego się z niepojętej liczby wszechświatów. W takim przypadku prawdopodobieństwo powstania życia na którymś z nich nie jest już tak małe.

szawi napisa³/a:

Co mamy?-czlowiek=jażń, rozum,wyobrażnia, wola, pomyslowosc, zdolnosc odczuwania tak subtelnych rzeczy jak piekno muzyki, przyrody, tak nieuchwytnych, cala gama roznych wyrazow twarzy ktorych nikt nam nie musi tlumaczyc-od razu wiemy jaka mina wyraza zlosc, jaka zadowolenie, wszyscy wiedza, mamy uklad oddechowy, krwionosny, pokarmowy, krazenie materii w czlowieku



To samo zostało wykryte u zwierząt tylko w mniejszym stopniu rozwoju. Być może jesteśmy tylko lepiej rozwiniętymi zwierzętami...W temacie jest pytanie o sens. Nie znamy udowodnionego sensu życia. Nie mamy dowodów na istnienie ani na nie istnienie Boga. Możemy sobie nadać jakiś sens ale nie będzie pewności czy jest on prawdziwy. Po co żyjemy skoro nie możemy poznać sensu życia.
 

szawi

User


Do³±czy³: 26 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 12:15   

Cytat:

Naukowcy dopuszczają istnienie wieloświatu ,składającego się z niepojętej liczby wszechświatów. W takim przypadku prawdopodobieństwo powstania życia na którymś z nich nie jest już tak małe.



Wlasnie ze wciaz jest tak male bo zycie powstaje tylko w odpowiednich warunkach czyli zblizonych do planety Ziemia. Myslisz ze ile jest takich planet choc troche przypominajacych Ziemie przy tym ogromie nieskonczonych mozliwosci? Ja mysle ze jak druga ziemia by sie pojawila krazaca obok podobnego slonca, z podobna atmosfera, woda, i wszystkimi innymi czynnikami to juz bylby to niesamowity przypadek. Ale tak naprawde nie ma prawie zadnej szansy na druga Ziemie. Mysle ze jeden do nieskonczonosci-taka jest szansa. A czy zycie rozwineloby sie w innych warunkach? Okazuje sie ze nie. Co sie dzieje jak jest albo za zimno albo za goraco? Przezywaja tylko bakterie. Dlaczego tylko one? Bo nie sa zlozone. O wiele trudniej uszkodzic ich nieskomplikowana sktrukture w porownaniu z ogromem zlozonosci wielkich organizmow. Gdy jest za goraca bialko sie scina a wiec w temp. powyzej 100 stopni nie mogloby istniec zadne zycie organiczne. Czyli widzicie jaka to musi byc niezachwiana rownowaga. Troche blizej slonca-zycie nie moze istniec. Troche dalej slonca-zycie nie moze istniec.

To ze cos jest skomplikowane to nie jest dowod na istnienie Boga? Przemyslales naprawde
te sytuacje z imieniem wypisanym na kamieniu? Zadna informacja nie powstaje przez przypadek. A na pewno nie taki ogrom zlozonsci jakim jest czlowiek.

Walnales teraz przyklad ze zwierzetami. Przez to ze my i zwierzeta jestemy w wielu sprawach podobni wydaje sie ze te roznice miedzy nimi a nami idzie przeskoczyc
czasem i mutacjami. To mydli oczy. Tak naprawde powinnismy sie zastanowic nie nad tym ze u zwierzat jest to rozwiniete w mniejszym stopniu rozwoju tylko czym to jest w istocie.
Myslisz ze milosc, odczuwanie piekna muzyki i przyrody, zdolnosc wspolczucia, wdziecznosci, poczucia sprawiedliwosci, dobra i zla, mogla powstac w wyniku ewolucji?
Martwej teorii ktora sprowadza wszystko do instynktow?

Jest sens zycia: kochac ludzi i przede wszystkim Boga. Milosc jest sensem zycia.

Niech ktos mi powie z pelnym przekonaniem ze to ze moze sluchac czegos tak pieknego
zawdziecza ewolucji: http://www.youtube.com/watch?v=1zoAhKNwnfQ
[/quote]
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-11-28, 16:57   

szawi napisa³/a:


Wlasnie ze wciaz jest tak male bo zycie powstaje tylko w odpowiednich warunkach czyli zblizonych do planety Ziemia.


skąd wiesz ze życie powstaje tylko w takich warunkach??
Skąd pomysł że możliwe jest jedynie życie oparte na węglu??

szawi napisa³/a:


Ja mysle ze jak druga ziemia by sie pojawila krazaca obok podobnego slonca, z podobna atmosfera, woda, i wszystkimi innymi czynnikami to juz bylby to niesamowity przypadek. Ale tak naprawde nie ma prawie zadnej szansy na druga Ziemie. Mysle ze jeden do nieskonczonosci-taka jest szansa.


Na podstawie jakich danych wysunÄ…Å‚eÅ› taki wniosek??


szawi napisa³/a:


A czy zycie rozwineloby sie w innych warunkach? Okazuje sie ze nie. Co sie dzieje jak jest albo za zimno albo za goraco? Przezywaja tylko bakterie. Dlaczego tylko one? Bo nie sa zlozone. O wiele trudniej uszkodzic ich nieskomplikowana sktrukture w porownaniu z ogromem zlozonosci wielkich organizmow. Gdy jest za goraca bialko sie scina a wiec w temp. powyzej 100 stopni nie mogloby istniec zadne zycie organiczne. Czyli widzicie jaka to musi byc niezachwiana rownowaga. Troche blizej slonca-zycie nie moze istniec. Troche dalej slonca-zycie nie moze istniec.



tu piszesz o życiu opartym na węglu skąd wniosek ze to jedyny możliwy rodzaj życia, to raz.

a po drugie to i tak jest masa planet znajdujących się w idealniej odległość od słońca

szawi napisa³/a:


Zadna informacja nie powstaje przez przypadek. A na pewno nie taki ogrom zlozonsci jakim jest czlowiek.


dlaczego nie??
człowiek nie powstał przypadkiem a za sprawom ewolucji.
.

szawi napisa³/a:


Myslisz ze milosc, odczuwanie piekna muzyki i przyrody, zdolnosc wspolczucia, wdziecznosci, poczucia sprawiedliwosci, dobra i zla, mogla powstac w wyniku ewolucji?


wystarczy ze powstanie odpowiednio rozwinięte życie.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

CHEF  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 12 Pa¼ 2010

Sk±d: Sprzed monitora

   

Wys³any: 2010-11-28, 17:21   

cretultix napisa³/a:

człowiek nie powstał przypadkiem a za sprawom ewolucji.


Której proces ponoć zapoczątkował miliardy lat temu - nie wiadomo skąd i dlaczego(przypadek chyba...?) - jakis wielki wybuch :-D
_________________
"Kto koryguje szydercÄ™, Å›ciÄ…ga na siebie haÅ„bÄ™, a kto upomina niegodziwego — ma w sobie wadÄ™"
 

Jigsaw  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 27 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 18:59   

CHEF napisa³/a:

Której proces ponoć zapoczątkował miliardy lat temu - nie wiadomo skąd i dlaczego(przypadek chyba...?) - jakis wielki wybuch



Nie wiadomo do końca skąd i dlaczego ale to nie znaczy jeszcze ,że to nieprawda. Robisz błąd logiczny o nazwie argumentum ad ignorantiam. Do tego takie pytania skąd się coś wzieło ,co było przedtem jest bez sensu. Można odbić piłeczkę w drugą strone i zapytać "co było przed Bogiem". ¦mierdzi tu ¦w. Tomaszem z Akwinu co mnie nie dziwi bo na tym opiera się filozofia chrześcijańska. Problem jest tylko taki ,że uważał on konieczność istnienia pierwszej przyczyny. Tymczasem jeśli założymy ,że coś jest poza czasem i przestrzenią ,musimy też uznać ,że jest też wieczne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com