Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:04   

eh...z tematu tak powaznego tak bardzo ujmujacego ludzki umysł robicie wykład kto miał pieniadze na auta czy jakies inne luksusy...wybaczcie ale wasze wypowiedzi mnie irytuja...;/;/
 

miaamy  

Stały User



Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:07   

ale to prawda jest .. bo opowiadaja nam cos w co mamy wierzyc i jeszcze mamy im dawac pieniadze ... ;| "ofiare" ..
_________________
I like it!
I like it!
I lkie it!
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:11   

jesli mamy własny rozum i umiemy odruznic ludzi ktorzy podpowiadaja nam dobrze i ludzi tych o ktorych mowiecie...to poprostu nie beda nas oni obchodzic i zadne ich gadanie nie bedzie na nas działało...a szczegolnie gdy chca aby im za to placic(oczywiscie to jakis absurd!!!). poprostu jesli ktos ma swiadomosc swojego wyboru bedzie wiedział jakpostapic...i nie bedzie tracic czasu na takie bzdury.... :-x
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:12   

arvena21, Bog nie istnieje, nigdy tak nie bylo ze byl raj, przyszedl Szatan i sie wszystko popsulo, szatana wtedy nie bylo, powstal w 6 wieku, nawet jesli tam byl to Bog dajac przyklad, czyniac swiat lepszym oraz mogac wszystko, mogl po prostu usunac Szatan.
Bog od kilku tysiecy lat sie do nas nie odezwal, prawdopodobnie nigdy sie nie odezwal, ale nawet te kilka tysiecy lat oznacza ze ma nas w dupie. Skoro wsyzstko wiedziacy to chyba przewidzial co sie bedzie dziac kiedy tworzyl ludzi? Bog nas wszystkich kocha i wybacza ale i tak idziemy do piekla jak jestesmy "zli"? CZemu wreszcie nie przyjdzie i nie powie jaka jest prawda? Czemu ludzie ktorzy chca zyc umieraja? Bo Bog tak chce? Ale w koncu dal nam wolna wole, wiec? Wiara jest bezsensu i stanowila dawniej prawo, durne i debilne prawo.
 

Kamilgostyn  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:13   

Zacznijmy od tego czy w ogóle Bóg istnieje, dowodów na Jego istnienie nie mamy! A to że żył sobie taki ktoś jak Jezus, no mógł nawet i żyć ale to jest historia ! Po za tym z nieoficjalnych źródeł wiadomo że miał kochankę.

Już nie raz słyszałem słowa tj. zawód księdza to dość dobra praca i zarobkowa. Kto powiedział że ksiądz nie może mieć dzieci ? U mnie w okolicy nie jeden ma ;P

A teraz kwestia celibatu. Wznieść celibat ? Oczywiście że nie, kościół by na tym tylko stacił. Ksiądz by musiał otrzymywać wypłatę żeby móc utrzymać swoją rodzinę...

- To są niektóre moje przemyślenia na temat wiary chrześcijańskiej.... jedna wielka bajka.
_________________
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo...
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:14   

Cytat:

Bóg stworzył ludzi doskonałymi na początku, ale ludzie mieli Boga w d... i zrezygnowali z owej doskonałości wybierajac to, co im podrzucił Szatan :-)



Wtedy już nie byli doskonali. Proszę cię przemyśl to co napisałeś. Pomyśl logicznie. Jeśli byliby doskonali to nigdy by tego nie zrobili... ale nie ma to jak niedoskonała doskonałość, która na dodatek się psuje... ;)

Cytat:

Owszem Bóg wie, co możesz zrobić w danej chwili, ale od Ciebie zależy co zrobisz :-)
Innych błędów teologicznych nie znalazłem ;) Bardzo lubię jak ateiści wypowiadają się na obce im tematy, można sobie humor poprawić :-)



Widzisz tu jakąkolwiek logikę? :mrgreen: Bóg od chwili, w której cię stworzył, czyli w momencie na który nie miałeś żadnego wpływu wie dokładnie co z tobą będzie i jaki będziesz. Czyściec, niebo, piekło. Wie też czy zabijesz swoją matkę już w chwili twojej kreacji zaś jeśli to zrobisz... no cóż w końcu wszystko zaplanował. Podsumując jest całkowicie odpowiedzialny za swój twór ponieważ nie masz żadnego wpływu na to jaki będziesz po 'stworzeniu'. Jeśli chodzi o szczerość to taką 'wolną wolą' to mogę się jedynie podetrzeć, bo ktoś tą wolną wolę zaplanował. Nieważne, że wybór mógł być inny skoro z góry założono, że będzie taki.

I faktycznie... potrafisz człowiekowi poprawić humor spójnym i logicznym wywodem na temat wszechmocy...
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:26   

Anioł Ciemności
masz 15 lat i uwazasz sie za wszechwiedzacego??? zyje od ciebie 3 lata dluzej...uwierz ze przezyłam wiecej i widziałam wiecej...a jednak mimo to wierze chociaz moja wiara słabnie to wierze...twoje wypowiedzi mnie poprostu smiesza...nie potrafie pojac w jakim swiecie zyjesz....ale na pewno nie w dobrym...idealizujesz swoje poglady za bardzo...niestety ale nikogo tutaj nie przekonasz....

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Bóg od chwili, w której cię stworzył, czyli w momencie na który nie miałeś żadnego wpływu wie dokładnie co z tobą będzie i jaki będziesz.


Bog nie wie co z nami bedzie i jacy bedziemy...poniewaz dał nam wolna wole i mozliwosc kierowania swoim zyciem...dlatego nie wie jak my nim pokierujemy!!!
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:32   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Wtedy już nie byli doskonali. Proszę cię przemyśl to co napisałeś. Pomyśl logicznie. Jeśli byliby doskonali to nigdy by tego nie zrobili... ale nie ma to jak niedoskonała doskonałość, która na dodatek się psuje... ;)


Tzn jeśliby byli doskonali, to by nie powiedzieli Bogu "mam Cię gdzieś" :?:

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

. Wie też czy zabijesz swoją matkę już w chwili twojej kreacji


Wie, że jest taka możliwość, ale to że wie, to nic nie oznacza. Nie odbiera nam to wolnej woli, bo tylko od Ciebie zależy czy to zrobisz, czy też nie. A jeśli tego nie zrobisz, to Bóg wie co się może w takim wypadku zdarzyć innego.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Widzisz tu jakÄ…kolwiek logikÄ™? :mrgreen:


Owszem widzÄ™ :-)

[ Dodano: 2009-06-24, 22:36 ]
miaamy, ofiara jest dobrowolna.
Kamioool93, czyli jak w cokolwiek wierzę, to jestem głupi tak :?: Jak tak to Ty też jesteś głupi, bo jeśli jesteś ateistą, to pewnie wierzysz w to co mói nauka. Widziałeś kiedyś elektron :?: A wierzysz, że takie coś jest :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Kamilgostyn  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:39   

Jeśli Bóg istnieje i jak tu wyżej piszecie on wie co będziemy robić przez całe życie, to po co nam sakramenty ?!
_________________
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo...
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:40   

A co Sakramenty majÄ… do postawionego pytania :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:46   

własnie co sakramenty maja do pytania...matko kochana...ludzie czytajcie o czym jest mowa...trzeba myslec nad tym co sie pisze...badzmy inteligentni:):):) ;)
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-24, 22:50   

Cytat:

zyje od ciebie 3 lata dluzej



Uwielbiam ten argument. Szczególnie jeśli jest argumentem koronnym. Konstruktywnej krytyki starsza koleżanko bym prosił, bo w przeciwieństwie do ciebie jeśli ktoś mi udowodni, że moje poglądy na sprawę są niewłaściwe to je zmieniam... zaś ty. No cóż nawet tego nie potrafisz...

Cytat:

twoje wypowiedzi mnie poprostu smiesza



Dlaczego starsza koleżanko...

Cytat:

nie potrafie pojac w jakim swiecie zyjesz



Odważę się zasugerować, że w dużo lepszym niż twoim. ;)

Cytat:

idealizujesz swoje poglady za bardzo



Faktycznie... mottem wszystkich idealistów jest cel uświęca środki... no przecież zawsze wiedziałem, że jestem idealistą. A zdradzisz mi chociaż nazwę tej mojej idei?

Cytat:

niestety ale nikogo tutaj nie przekonasz



W jakim ty świecie żyjesz... hmm jakkolwiek dojście do takiego wniosku świadczy o za iście wysokim ilorazie inteligencji. Proszę cię ja naprawdę nie chciałem nikogo przekonywać. Ja tylko chcę urozmaicić temat.

Cytat:

Bog nie wie co z nami bedzie i jacy bedziemy...poniewaz dał nam wolna wole i mozliwosc kierowania swoim zyciem...dlatego nie wie jak my nim pokierujemy!!!



Wszechwiedzący Bóg, który czegoś nie wie?. Zaprzeczasz tym samym wszechmocy swojego Boga...

I Młody Duchem do ciebie praktycznie to samo. W ten sam sposób zaprzeczasz wszechwiedzy swojego Boga, a tym samym jego wszechmocy. Bóg, który czegoś nie wie nie jest Bogiem wszechwiedzącym. Słyszałeś kiedyś o doskonałej miłości, w której jeden partner mówi drugiemu 'mam cię w d*pie'?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Ostatnio zmieniony przez AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci 2009-06-24, 22:59, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-24, 23:36   

arvena21, dzieki takim ludziom jak Ty kosciol sie trzyma! Nad niczym nie mysla tylko sluchaja a jak pomyslisz to wymyslisz ze religia nie ma sensu!

Cytat:


Bog nie wie co z nami bedzie i jacy bedziemy...poniewaz dał nam wolna wole i mozliwosc kierowania swoim zyciem...dlatego nie wie jak my nim pokierujemy!!!


Madrzysz sie, wilce 3 lata starsza od kolegi, ile ona to juz nie widziala, dwa razy tyle przeszla a czytac nie umie.... skoro Bog jest wszechwiedzacy znaczy ze wszystko wie, wie w takim razie co odpisze wie co ja napisze, wiedzialby gdyby istnial, wiec jesli wierzyc w Boga to jestesmy zaprogramowanymi robotami bez inteligencji.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-25, 10:37   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Nad niczym nie mysla tylko sluchaja a jak pomyslisz to wymyslisz ze religia nie ma sensu!


Wiesz ile ja myślałem nad wiarą :?: :-) A doszedłem do zupełnie innego wniosku :-)

swEeTbOyMuah napisa³/a:


Madrzysz sie, wilce 3 lata starsza od kolegi, ile ona to juz nie widziala, dwa razy tyle przeszla a czytac nie umie.... skoro Bog jest wszechwiedzacy znaczy ze wszystko wie, wie w takim razie co odpisze wie co ja napisze, wiedzialby gdyby istnial, wiec jesli wierzyc w Boga to jestesmy zaprogramowanymi robotami bez inteligencji.


Czemu dla Was to, że Bóg wie co możecie zrobić wyklucza od razu wolną wolę człowieka :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Temari  

User

Ninja :3



Wiek: 32

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

Sk±d: okolice Poznania

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:03   

Moim zdaniem Bóg jest postacią wymyśloną przez ludzi, którzy chcą w pewnym sensie uciec od rzeczywistości i w ten sposób wmawiają sobie, że po śmierci czeka ich Eden (tak dla pocieszenia)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com