Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:18   

Temari napisa³/a:

Moim zdaniem Bóg jest postacią wymyśloną przez ludzi, którzy chcą w pewnym sensie uciec od rzeczywistości i w ten sposób wmawiają sobie, że po śmierci czeka ich Eden (tak dla pocieszenia)


Hehe dobra teoria mnie się zdaje że ludzie są ślepi i gdy sobie nie potrafią sami poradzić chcą uciec od prawdy ratując się bogiem
_________________
BuNaNi BuNanI
PoKa PokA mI mAlUtKa
:hyhy:
 

Temari  

User

Ninja :3



Wiek: 32

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

Sk±d: okolice Poznania

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:19   

Kamioool93 napisa³/a:

mnie się zdaje że ludzie są ślepi i gdy sobie nie potrafią sami poradzić chcą uciec od prawdy ratując się bogiem



Trafiłeś w samo sedno ;)
 

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:21   

Hmm cos mi twoj nick przypomina :D
Chyba naruto ;) Oglądałem kiedyś :D

//Co nick ma do tematu o Bogu? warna za OT. // Mizantrop
_________________
BuNaNi BuNanI
PoKa PokA mI mAlUtKa
:hyhy:
 

Temari  

User

Ninja :3



Wiek: 32

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

Sk±d: okolice Poznania

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:28   

Kamioool93 napisa³/a:

Hmm cos mi twoj nick przypomina :D
Chyba naruto ;) Oglądałem kiedyś :D

//Co nick ma do tematu o Bogu? warna za OT. // Mizantrop



£ee... To już podchodzi pod spam ;) :P

A wracając do tematu. Czytałam sobie trochę o religiach świata i chrześcijaństwo to nic innego jak zmieszanie religii wschodu, ale - trzeba to podkreślić - ma też własne elementy.
Prawda jest taka, że wszystkie religie opierają się na tym samym i są po to, żeby człowiek mógł wierzyć w lepszy świat
 

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:34   

¯aaaal warn muhahah :-P :-P :-o :kwasny:
Dobra napisze cos o religi żeby znów warna nie dostać
Religia według mnie ma za zadanie podporządkować sobie ludność, właściwie chodzi mi tu o religie katolicką... Jest ona najbardziej zepsuta jaka może być.
_________________
BuNaNi BuNanI
PoKa PokA mI mAlUtKa
:hyhy:
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:35   

A w czym religia podporzÄ…dkowuje sobie ludzi?
 

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:38   

Eh... Popatrz na krucjaty.... "Bóg tego chce", to jest sposób manipulacji ludźmi, tak mnie się bynajmniej wydaje.
Modlitwy, pokuty, i inne mają na celu umocnienie ludzi w wierze że ich wielki guru bóg istnieje
_________________
BuNaNi BuNanI
PoKa PokA mI mAlUtKa
:hyhy:
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:45   

Nie "Bóg tego chce", tylko tak brzmiała - zresztą błędna - interpretacja duchownych.
 

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:53   

No ale tak było, i zabijali rzekomo w imie boga, a tak naprawdę ludzie dowodzący chcieli władzy i tyle
_________________
BuNaNi BuNanI
PoKa PokA mI mAlUtKa
:hyhy:
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:56   

"Gdyby Boga nie było,należałoby go wymyślić"
Voltaire
Ot w tym moim zdaniem zawarta jest cała prawda.
_________________
Drugs&hugs.
 

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-06-25, 13:58   

Kometa napisa³/a:

"Gdyby Boga nie było,należałoby go wymyślić"
Voltaire
Ot w tym moim zdaniem zawarta jest cała prawda.


Dobrze powiedziane....
_________________
BuNaNi BuNanI
PoKa PokA mI mAlUtKa
:hyhy:
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-25, 14:33   

Cytat:

Czemu dla Was to, że Bóg wie co możecie zrobić wyklucza od razu wolną wolę człowieka :?:



Ponieważ ja patrząc na wszechwiedzę myślę, że Bóg wie co zrobię nie co mogę zrobić. Jeśli wie tylko co mogę zrobić to nie jest bardziej wszechwiedzący od miejscowego psychoanalityka...
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Avro  

Stały User


ImiÄ™: asd

Wiek: 35

Do³±czy³: 19 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-06-25, 17:01   

Na początku dodam, że nie czytałem wszystkich postów, więc nie wdam się w otwartą dyskusję, postaram się odpowiedzieć jednak na pytania zawarte w pierwszym poście.
Kim jest Bóg? Moim zdaniem Bóg jest wymysłem ludzi. Kiedyś, gdy nauka nie była tak rozwinięta jak teraz, ludzie nie wiedzieli w jaki sposób powstaje np. burza. Musieli sobie to czymś tłumaczyć. Wymyślili więc, że musi istnieć jakiś byt, który tym wszystkim sprawuje. Tak samo odpowiedzieć można na pytanie, skąd wziął się świat, zresztą jak i wiele, wiele innych pytań, niewytłumaczalnych jak dotąd można tłumaczyć sobie Bogiem. Arvena21, kiedy miałem 13 lat (czyli stosunkowo niedawno) też głęboko wierzyłem w Boga, modliłem się i uczestniczyłem co niedzielę we mszy św. Robiłem to, bo tak zostałem wychowany przez rodziców. Tak zostało mi wszystko wpojone. Nadszedł jednak czas, kiedy zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim, zacząłem szukać informacji, różnych teorii skąd wzięło się życie itp, szukałem, aż doszedłem do wniosku, że Boga nie ma. Oczywiście nie nie jestem tego pewny, nikt moim zdaniem, tak naprawdę nie powinien definitywnie zakładać, że Boga nie ma. Uważam się za agnostyka, bo wydaje mi się to najbardziej racjonalną możliwością, spośród wielu religii, czy kierunków filozoficznych.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Bóg stworzył ludzi doskonałymi na początku, ale ludzie mieli Boga w d... i zrezygnowali z owej doskonałości wybierajac to, co im podrzucił Szatan :-)



Ludzie nie byli doskonali skoro dali się zwieść szatanowi. Gdyby byli istotami doskonałymi, nie popełnili by grzechu, co za tym idzie Adam i Ewa nadal siedzieli by w raju.

Bóg też niby jest "istotą nieskończenie doskonałą". I tu pojawia się moje pytanie, mianowicie skoro jest tą istotą nieskończenie doskonałą, to dlaczego pozwala na wszystkie wojny na świecie? Dał ludziom wolną wolę, ale po co skoro wie (jest przecież wszechwiedzący), że ludzie pójdą w stronę grzechu, że stanie się co się stanie, że będą mordy, kradzieże, i gwałty. Po co pozwala na takie "piekło na ziemi"?! Skoro dał nam wolną wolę to dlaczego, według kościoła mamy go czcić?! Wreszcie dlaczego nie da nam jasnego dowodu na to, że istnieje. Może wtedy wielu ludzi by się nawróciło, skończyły by się ludzkie tragedie i dramaty i wszyscy żyli by w miłosierdzi bożym.
 

arvena21  

User


Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-25, 21:34   

hm...a nalizujac wszystkie wasze odpowiedzi na moje pytanie jeszcze bardziej sie pogubiłam...wiele z was mowi madrze i jest sie naprawde nad czym zastanawiac...ale sa tacy ktorzy nie maja zielonego pojecia o swiecie i o tym o czym jest tu mowa a wypowiadaja sie w sposob jakby co najmniej teologie skonczyli....co bardzi mnie irytuje.
Bardzo mozlewe ze Bog jest istota wymyslana...kiedys tam bardzo dawno...aby ludzie mieli jakis punkt zaczepienia zastanawiajac sie nad sensem czy istenieniem...moze ktos kiedys tego Boga wymyslił by ludzie mieli w co wierzyc....bo przeciez trzeba w cos wierzyc by jakos funkcjonowac....cos musi byc wartoscia...nie prawda???
ale moze byc i tak ze Bog naprawde istnieje ze całe zło na swiecie to dla tego aby udowadniac mu ze sie go mimo wszystko kocha i wielbi...a przeciez wojny...to chyba sprawka ludzi a nie Boga!!! mimo wszystko uwazam ze jednak czlowiek ma wolna wole i to co sie dzieje w jego zyciu NIE jest przesadzone juz gdzies tam na "górze". jest wiele teorii...zadnej z nich nie mozna wykluczyc. ale mimo to chyba jednak wierze i bede wierzyc poniewaz w cos trzeba w tym zasranym zyciu wierzyc.... :zalamany:
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-26, 01:14   

Avro napisa³/a:

Wreszcie dlaczego nie da nam jasnego dowodu na to, że istnieje. Może wtedy wielu ludzi by się nawróciło, skończyły by się ludzkie tragedie i dramaty i wszyscy żyli by w miłosierdzi bożym.


Cytat:

19 ¯yÅ‚ pewien czÅ‚owiek bogaty, który ubieraÅ‚ siÄ™ w purpurÄ™ i bisior i dzieÅ„ w dzieÅ„ Å›wietnie siÄ™ bawiÅ‚. 20 U bramy jego paÅ‚acu leżaÅ‚ żebrak okryty wrzodami, imieniem £azarz. 21 PragnÄ…Å‚ on nasycić siÄ™ odpadkami ze stoÅ‚u bogacza; nadto i psy przychodziÅ‚y i lizaÅ‚y jego wrzody. 22 UmarÅ‚ żebrak, i anioÅ‚owie zanieÅ›li go na Å‚ono Abrahama. UmarÅ‚ także bogacz i zostaÅ‚ pogrzebany. 23 Gdy w OtchÅ‚ani, pogrążony w mÄ™kach, podniósÅ‚ oczy, ujrzaÅ‚ z daleka Abrahama i £azarza na jego Å‚onie. 24 I zawoÅ‚aÅ‚: "Ojcze Abrahamie, ulituj siÄ™ nade mnÄ… i poÅ›lij £azarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochÅ‚odzi mój jÄ™zyk, bo strasznie cierpiÄ™ w tym pÅ‚omieniu". 25 Lecz Abraham odrzekÅ‚: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymaÅ‚eÅ› swoje dobra, a £azarz przeciwnie, niedolÄ™; teraz on tu doznaje pociechy, a ty mÄ™ki cierpisz. 26 A prócz tego miÄ™dzy nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciaÅ‚, stÄ…d do was przejść nie może ani stamtÄ…d do nas siÄ™ przedostać". 27 Tamten rzekÅ‚: "ProszÄ™ ciÄ™ wiÄ™c, ojcze, poÅ›lij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem piÄ™ciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce mÄ™ki". 29 Lecz Abraham odparÅ‚: "MajÄ… Mojżesza i Proroków, niechże ich sÅ‚uchajÄ…!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekÅ‚ tamten - lecz gdyby kto z umarÅ‚ych poszedÅ‚ do nich, to siÄ™ nawrócÄ…". 31 OdpowiedziaÅ‚ mu: "JeÅ›li Mojżesza i Proroków nie sÅ‚uchajÄ…, to choćby kto z umarÅ‚ych powstaÅ‚, nie uwierzÄ…"».

(£k 16,19-31)
Poza tym jeśli Bóg został stworzony przez ludzi jako wytłumaczenie wielu zjawisk, to czemu dziś nadal wierzy w Niego tak wiele osób, mimo że te zjawiska zostały wytłumaczone :?: ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com