Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Magda17  

Stały User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 31

Do³±czy³a: 23 Cze 2009

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2009-06-30, 21:41   

Widzę, że wiesz więcej ode mnie w tej sprawie :) Nie wiem jak to dokładnie jest w takim razie, ale zawsze mnie dziwiło, że są tylko 4 ewangelię w Biblii, a było ich spisanych więcej ;p
 

Ilonq1993

Wymiatacz


Do³±czy³: 12 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-01, 11:43   

ja wierze w Boga :-) ale życie i tak mam ciężkie... ;/
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-01, 12:44   

Każdego dotykają cierpienia :-) Ważne jest w jaki sposób je pokonujemy i czy pokonujemy ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Kamilgostyn  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2009-07-01, 18:25   

No dobra, Bóg... a co do tego mają pieniądze ? Dlaczego księża zajmują się polityką ? "Handlem" w kościele ? Jeśli księża są pośrednikami między ludźmi a Bogiem, to dlaczego wytkają się w sprawy polityczne, ekonomiczne i gospodarcze a zamiast tego mogli by pomagać potrzebującym i bezdomnym np. taka sytuacja jest u mnie na mieście, likwidują dom pomocy społecznej (tzn. przytułek dla bezdomnych) dlaczego księża ich nie przygarną ?! No to odpowiem sobie sam, ponieważ stracili by kase :]
_________________
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo...
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-01, 21:12   

Kamilgostyn napisa³/a:

Dlaczego księża zajmują się polityką ?


Zależy co masz na myśli mówiąc polityka ;) Jeśli jakiś ksiądz mówi - głosujcie na X, to faktycznie jest mieszanie sie w politykę. Ale in vitro, aborcja itd. itp. to już nie polityka :-)

Kamilgostyn napisa³/a:

dlaczego wytkają się w sprawy polityczne, ekonomiczne i gospodarcze a zamiast tego mogli by pomagać potrzebującym i bezdomnym


Kamilgostyn napisa³/a:

ponieważ stracili by kase


na Twoim miejscu nie generalizowałbym :-) Są księża co zarabiają po 300 zł (na serio) i którzy pomagają potrzebującym :-) A są i też Ci "anty" :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wys³any: 2009-07-02, 07:54   

a propo pieniędzy w kościele... kiedyś się tym zainteresowałem, mam np kolege ministranta... mówi że z całej kolędy zbiorą około 18 tys zł.
a księża? księża muszą dużo zarabiać, nie widziałem księdza w biednym aucie, to raz,
dwa, co niedziele na 5 czy 6 mszach jest taca, z jednego koszyka zbierze się pewnie z 300 zł. potem to idzie na podział dla księży i czegoś jeszcze, to dwa...
a trzy... kościół dostaje pieniądze od państwa...
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-02, 09:32   

Haelfte napisa³/a:

potem to idzie na podział dla księży i czegoś jeszcze


:mrgreen: A parafiÄ™ za co utrzymasz :?:

Haelfte napisa³/a:

nie widziałem księdza w biednym aucie


Znajomemu księdzu auto kupiła rodzina ;) Wiadomo są i tacy co sami sobie kupują jakieś drogie auta, ale nie zawsze tak jest :-)

Haelfte napisa³/a:

kościół dostaje pieniądze od państwa...


Jeśli Ci chodzi o ¦wiątynię Opatrzności Bożej, to kasa poszła na muzeum kard. Wyszyńskiego i Jana Pawła II :-)
A tak w ogóle zrobił się OT o księżach :-/
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wys³any: 2009-07-02, 14:39   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Haelfte napisał/a:
potem to idzie na podział dla księży i czegoś jeszcze

:mrgreen: A parafiÄ™ za co utrzymasz :?:
Haelfte napisał/a:
nie widziałem księdza w biednym aucie

Znajomemu księdzu auto kupiła rodzina ;) Wiadomo są i tacy co sami sobie kupują jakieś drogie auta, ale nie zawsze tak jest :-)
Haelfte napisał/a:
kościół dostaje pieniądze od państwa...

Jeśli Ci chodzi o ¦wiątynię Opatrzności Bożej, to kasa poszła na muzeum kard. Wyszyńskiego i Jana Pawła II :-)
A tak w ogóle zrobił się OT o księżach :-/



mówisz o mniejszości, księżach z małych miasteczek lub wsi... tak samo z kościołami
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

kieta24

User


Do³±czy³: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 14:54   

Haelfte napisa³/a:

co niedziele na 5 czy 6 mszach jest taca, z jednego koszyka zbierze się pewnie z 300 zł. potem to idzie na podział dla księży i czegoś jeszcze, to dwa...


Pienądzez tak zwanej taz\cnie idą w całości na potrzebny księdza.
Większość wiernych nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie parafi, ale uwierz mi są to naprawde duże pieniądze
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-02, 17:50   

Haelfte napisa³/a:

mówisz o mniejszości, księżach z małych miasteczek lub wsi...


Zadziwiające, że wiesz lepiej o kim ja mówię, niż ja sam :-) Może skończmy OT o księżach :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-02, 20:50   

Haelfte napisa³/a:

a propo pieniędzy w kościele

Częsty temat, nad którym młodzież się zastanawia.

Haelfte napisa³/a:

księża muszą dużo zarabiać, nie widziałem księdza w biednym aucie


Zwróć uwagę na to, że księża nie utrzymują rodziny, nie mają dzieci, tylu wydatków.

Lecz mnie irytuje np. to, że pieniądze są zbierane w kościele, tak ważnym i świętym miejscu. Co by się stało jakby były zbierane przy wejściu? Poza tym te pieniądze często (szczególnie w mojej parafii) idą na takie cele jak remont dachu na plebani, który kosztuje nieziemsko dużo, choć obyło by się bez miedzianych kominów i najdroższych materiałów. Wiele też słyszałam o tym, że księża biorą dużą część składki do kieszeni, ale nie chcę obwiniać, nie widziałam. Dodatkowo drogo płatne pogrzeby, dary ołtarza od dzieci pierwszokomunijnych, i takie tam.

Wkurza mnie też to, że jak budują jakieś wielkie świątynie typu np. Licheń, to wierni z chęcią otwierają portfele nie myśląc o tym, że Matka Boska z małego kościółka też by się cieszyła. Czemu tak hojni wierni nie wspomogą, przynajmniej częścią pieniędzy przeznaczoną na Licheń, głodujące dzieci w Afryce, ofiary wojen, domy dziecka, operacje chorych dzieci...?
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

MaverickGrey  

User



Wiek: 34

Do³±czy³: 02 Lip 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-07-02, 22:10   

najbardziej uniwersalnym tłumaczeniem na to że gdzie jest bóg skoro jest tyle wojen i zła na świecie jest to że bóg daje nam wolną wolę ...

Nic nie narzuca sami decydujemy, to nie przez boga sÄ… wojny .. to przez ludzi...

Sam nie jestem głęboko wierzącym. Uważam że przez biblie i boga wiele zła zostało wyrządzone na świecie ... wiele wojen i masowych mordów było w imię boga w średniowieczu ...

a ten wykres mówi sam za siebie ...


http://www.lucagasperini....re-in-bible.png
_________________
"¯yjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia"
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-02, 22:34   

MaverickGrey napisa³/a:


a ten wykres mówi sam za siebie ...


Ja myślałem, że w XXw. w wyniku dwóch światowych wojen, czystek, komuny itd zginęło troszkę więcej niż 10 osób... Historia kłamie...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

MaverickGrey  

User



Wiek: 34

Do³±czy³: 02 Lip 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-07-02, 22:35   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Ja myślałem, że w XXw. w wyniku dwóch światowych wojen, czystek, komuny itd zginęło troszkę więcej niż 10 osób... Historia kłamie...



czytanie ze zrozumieniem ....

w tym wykresie chodzi o samą biblie, czyli stary i nowy testament, dzieje opowiedziane na stronach tej księgi
_________________
"¯yjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia"
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-03, 10:11   

Tylko, że gdyby nie Szatan to ludzie by nie umierali, ale ok...
Poza tym w jaki sposób Bóg zabijał :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com