Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Aneta9048  

User

Aneta9048


ImiÄ™: Aneta

Wiek: 28

Do³±czy³a: 01 Lip 2009

Sk±d: sport

   

Wys³any: 2009-07-03, 11:25   

Bardzo dobrze że wierzysz w Boga życie masz ciężkie zresztom jak każdy nikomu nie idzie łatwo ale w Niebie będzież miała wynagrodzone widzisz Bóg także cierpiał za nas na Krzyżu i teraz chce żebyśmy żyli według własnego rozumu ci co cie krzywdzą bendom pogardzeni a ty będzież szczęśliwa w Niebie :-D

[ Dodano: 2009-07-03, 11:37 ]
Jak w temacie napisałam Nie martw się pytasz"Poco jett Bóg jeżeli na świecie jest tyle wojen?"
Otóż Bóg wystawia nas na próbę jak będziemy czynili na Ziemi tak będziemy nagrodzeni w niebie. Widzisz każdy działa po swojemu każdy dostał rozum żeby go wykorzystywać najlepiej w dobrych żeczach ale niestety ludzie nie używają go żeby podjąć dobrą decyzje nawet sobie nie wyobrażają że jak podejmą złą decyzje może być naruszone życie wielu ludzi Bóg nie zmusza nas żebyśmy robili to co On chce mamy iść Ewangelią postępować Tak jak On To w raju będziemy szczęśliwi a ci ktorzy nie postępują tak jak uczy religia trafią do okropnego iejsca a z tamtąt niema powrotu

[ Dodano: 2009-07-03, 11:38 ]
Jak w temacie napisałam Nie martw się pytasz"Poco jet Bóg jeżeli na świecie jest tyle wojen?"
Otóż Bóg wystawia nas na próbę jak będziemy czynili na Ziemi tak będziemy nagrodzeni w niebie. Widzisz każdy działa po swojemu każdy dostał rozum żeby go wykorzystywać najlepiej w dobrych żeczach ale niestety ludzie nie używają go żeby podjąć dobrą decyzje nawet sobie nie wyobrażają że jak podejmą złą decyzje może być naruszone życie wielu ludzi Bóg nie zmusza nas żebyśmy robili to co On chce mamy iść Ewangelią postępować Tak jak On To w raju będziemy szczęśliwi a ci ktorzy nie postępują tak jak uczy religia trafią do okropnego iejsca a z tamtąt niema powrotu

[ Dodano: 2009-07-03, 11:47 ]
Jak możesz mówić że niema Boga przykazań bożych grzechów jest wiele dowodów że Bóg stwurca nieba i ziemi istnieja
-Pismo święte
-Przeistoczenie chleba w Ciało Jezusa i wino w Krew
-Ewangelie
-Cuda dokonane przez Jezusa między innymi: Cud w Kanie, uzdrowienie chorych, i na ostatniej mszy była Ewangelia o uzdrowieniu umarłej 10 dziewczynki to także wielki cud a uzdrowienie niewidomych obrona Częstochowy to zasługa Matki Boskiej Czestochowskiej
ja nie mogę wiele jestem zwykłym człowiekiem ale prosze ić do kapłana porozmawiaj z nim on ci napewno pomorze i uwierz w Boga on morze wiele uwierz naprawde
_________________
jestem osamotniona nie wiem co robić:(
 

MaverickGrey  

User



Wiek: 34

Do³±czy³: 02 Lip 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-07-03, 11:49   

W jaki sposób bóg zabijał?

Plagi egipskie, wielki potop (arka Noego) ... nie wymienie wszystkich bo nie znam ich ale myśle że jednak by sie nazbierało tego ..
_________________
"¯yjesz więcej w ciągu pięciu minut przy całkowicie otwartej przepustnicy niż niektórzy w ciągu całego życia"
 

Kamioool93  

Stały User



ImiÄ™: Kamil

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Cze 2009

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2009-07-03, 13:45   

A z kÄ…d wiesz czy to wszystko to prawda?
_________________
BuNaNi BuNanI
PoKa PokA mI mAlUtKa
:hyhy:
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-05, 23:26   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Tylko, że gdyby nie Szatan to ludzie by nie umierali, ale ok...



Chciałbym zwrócić uwagę że ludzie nigdy nie byli nieśmiertelni, zostali stworzeni śmiertelnymi już przez Boga, jedyne co szatan może zrobić to zgarnąć dusze ludzkie do piekła.
 

Adrianos16

User


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-06, 15:57   

Dowodem na istnienia Boga jest Egzorcyzm Anneliese Michel.
 

retr  

Stały User

-.-


ImiÄ™: Czarek

Do³±czy³: 05 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-10, 21:37   

Ja w Boga wierzę... tylko nie wierzę w tą jego szczodrość i miłosierdzie... Dlaczego?? To może bardzo przyziemne... czy wręcz egoistyczne ale od 7 roku życia bardzo ciężko choruję. Ostatnio jest coraz gorzej. A Bożej miłości nie widzę...
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-09-10, 21:40   

Adrianos16 napisa³/a:

Dowodem na istnienia Boga jest Egzorcyzm Anneliese Michel.


Poruszyłeś ciekawy temat. w istocie, skoro swego rodzaju faktem są opętania ludzi przez diabła, czy demony to logicznym byłoby to, że skoro istnieje Szatan to istnieje również i Bóg.
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-09-10, 22:54   

pablopavo napisa³/a:

Poruszyłeś ciekawy temat. w istocie, skoro swego rodzaju faktem są opętania ludzi przez diabła, czy demony to logicznym byłoby to, że skoro istnieje Szatan to istnieje również i Bóg.



Nie masz dowodów ze to doemony :evil:
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-10, 22:58   

opętania nie sa żadnym faktem, nawet jeśli byłby by faktem nie oznaczało by to że są dziełem szatana, równie dobrze mogły by to być istoty niematerialne, czy duchy zmarłych ludzij.

I rzeczywiście jeśli istnieje szatan to musi istnieć Bóg, problem tylko w tym że szatan to anioł który został stworzony przez Boga i następnie upadł, więc najpierw musisz udowodnić istnienie Boga a dopiero potem możesz dana istotę nazwać szatanem, bez tego będziemy mieli złego demona.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Wench  

Stały User

damn pirate



Wiek: 31

Do³±czy³: 30 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-09-11, 03:22   

Cytat:

bez tego będziemy mieli złego demona.


bądź chorobę psychiczną
_________________
LAST.FM Problem?
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-11, 08:41   

arvena21 napisa³/a:

witam jestem tu nowa...ale mam wielki dylemat...mianowicie sens swiata...sens wszystkiego co nas otacza...a Bog??? kim jest Bóg??? majac 13, 14 lat wierzyłam tak mocno ze nie miałam zadnych watpliwosci...teraz kiedy moje zycie staje sie trudne...z dnia na dzien borykam sie z coraz to trudniejszymy problemami..juz nie wierze jak kiedys...chodze do koscioła...(bo tak juz jestem nauczona??? pytam sie czasem) ale zadko kiedy sie modle tak oby porozmawiac...swiat bardzo mnie irytuje...



Z logicznego punktu widzenia sens świata jest niepojęty.Według wierzących w Boga jest on naszym stwórcą i stworzył nas w jakimś celu.
...teraz kiedy życie staje się trudne... zastanawiasz się czemu tak jest.Szukasz odpowiedzi na pytania które cię dręczą.Dlaczego tak jest?Po co?itp.
...już nie wierzysz jak kiedyś... Nie w głębi duszy nadal wierzysz tylko nie tego nie rozumiesz i myślisz że tracisz wiarę.

Według mnie nasza wiara w Boga ma polegać na życiu w niewiedzy,wręcz nie wolno nam się starać dowiedzieć się co jest po drugiej stronie.Dlatego naszą wiara jest jakby pewnego rodzaju próbą.Dlatego kiedy zbłądzimy ze ścieżki jest nam źle.Odpowiedzi musisz szukać w sobie.Bo to ty decydujesz.''My dostaliśmy tylko czas.A to jak go wykorzystamy zależy od nas.''
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-09-11, 14:54   Re: jaki jest sens??? Kim jest Bóg???

arvena21 napisa³/a:

witam jestem tu nowa...ale mam wielki dylemat...mianowicie sens swiata...sens wszystkiego co nas otacza...a Bog??? kim jest Bóg??? majac 13, 14 lat wierzyłam tak mocno ze nie miałam zadnych watpliwosci...teraz kiedy moje zycie staje sie trudne...z dnia na dzien borykam sie z coraz to trudniejszymy problemami..juz nie wierze jak kiedys...chodze do koscioła...(bo tak juz jestem nauczona??? pytam sie czasem) ale zadko kiedy sie modle tak oby porozmawiac...swiat bardzo mnie irytuje...


Większego sensu po prostu nie ma;-) Ew. jest on poza zasięgiem naszego pojmowania.
Na naszej pięknej planecie istnieje po prostu określona forma energii zwana życiem, co najłatwiej określić mianem matki natury. Każda istniejąca forma życia posiada samolubne DNA, które dyktuje wszystkim byśmy się rozmnażali, rozwijali i uważali na śmierć. Dzięki temu ludzkość zbudowała aktualnie istniejącą cywilizację, która nota bene jest tworem absolutnie naturalnym, pomimo obiegowych opinii. Wobec tego, my jako twory naturalne, z naszymi ograniczonymi umysłami, możemy badać tylko to co naturalne i tylko w tym jesteśmy zamknięci. Stąd biorą się właśnie pytania o sens istnienia, religie, oraz irytacje tym co mamy, a mamy i tak bardzo sporo.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-11, 16:02   

Groygle napisa³/a:


Z logicznego punktu widzenia sens świata jest niepojęty.


nie jest niepojęty tylko go nie ma, świat się po prostu przydarzył, nie ma on absolutnie żadnego sensu ani powodu dla którego istnieje.

To ludzki umysł potrzebuje doszukiwać się wszędzie sensu i powodu, wtedy czuje się bezpieczniejszy, daje to możliwość zdjęcia z siebie odpowiedzialność,, nagle to nie ja sam jestem odpowiedzialny za to co się stało ale to jakaś nadprzyrodzona istota ma plan.
Nagle złamanie nogi nie jest przypadkowym zdarzeniem ale elementem Bożego planu, łatwiej jest znieść różne rzeczy gdy człowiek myśli że maja jakiś cel, łatwiej jest gdy ktoś jest odpowiedzialny za to co się dzieje.


To taki nawyk z dzieciństwa zapytasz dziecko po co jest trawa, odpowie ze po to aby zwierzątka miały co jeść, zapytasz po co są kwiaty to odpowie ze po to aby pszczoły miały co jeść, albo żeby było ładnie.

Groygle napisa³/a:


.Dlatego kiedy zbłądzimy ze ścieżki jest nam źle.Odpowiedzi musisz szukać w sobie.Bo to ty decydujesz.''My dostaliśmy tylko czas.A to jak go wykorzystamy zależy od nas.''



Tu się Chyba pierwszy raz z tobą zgodzę, teraz zobacz co robi idea Boga, sprawia że zamiast szukać odpowiedzi w sobie szukamy jej w Bogu, zamiast wykorzystywać czas mówimy że taka wola Boga, ze Bóg ma plan, nasze myśli zamiast być skupiony na jedynej rzeczy jaką mamy czyli chwili obecnej myślimy o przyszłość ba o tym co będzie po śmierci, lub rozważamy to co było kiedyś i martwimy się czy nie przekreśli to naszego zbawienia. To jest szaleństwo

przyszłosć i przeszłość należy odrzucić, bo na nie istnieje
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-11, 16:50   

cretultix napisa³/a:

nie jest niepojęty tylko go nie ma, świat się po prostu przydarzył, nie ma on absolutnie żadnego sensu ani powodu dla którego istnieje.



Ale zależy jak kto na to patrzy.Bo według chrześcijan świat stworzył Bóg w jakimś celu.Wiec nie dla wszystkich.

cretultix napisa³/a:

To ludzki umysł potrzebuje doszukiwać się wszędzie sensu i powodu, wtedy czuje się bezpieczniejszy, daje to możliwość zdjęcia z siebie odpowiedzialność,, nagle to nie ja sam jestem odpowiedzialny za to co się stało ale to jakaś nadprzyrodzona istota ma plan.
Nagle złamanie nogi nie jest przypadkowym zdarzeniem ale elementem Bożego planu, łatwiej jest znieść różne rzeczy gdy człowiek myśli że maja jakiś cel, łatwiej jest gdy ktoś jest odpowiedzialny za to co się dzieje.



Chcesz powiedzieć że przez takie rzeczy ludzie wierzą w Boga? :-o

cretultix napisa³/a:

Tu siÄ™ Chyba pierwszy raz z tobÄ… zgodzÄ™,



No już myślałem...

cretultix napisa³/a:

teraz zobacz co robi idea Boga, sprawia że zamiast szukać odpowiedzi w sobie szukamy jej w Bogu, zamiast wykorzystywać czas mówimy że taka wola Boga, ze Bóg ma plan, nasze myśli zamiast być skupiony na jedynej rzeczy jaką mamy czyli chwili obecnej myślimy o przyszłość ba o tym co będzie po śmierci, lub rozważamy to co było kiedyś i martwimy się czy nie przekreśli to naszego zbawienia. To jest szaleństwo



Nie to nie tak... Widzisz Bóg nakazuje nam szukać w sobie a nie w nim albo jeszcze gdzieś indziej.

cretultix napisa³/a:

przyszłosć i przeszłość należy odrzucić, bo na nie istnieje


w jakim sensie ''bo ona nie istnieje''?I czemu ją odrzucać?Nie lepiej po prostu a niej nie myśleć?
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-11, 23:09   

Groygle napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

nie jest niepojęty tylko go nie ma, świat się po prostu przydarzył, nie ma on absolutnie żadnego sensu ani powodu dla którego istnieje.



Ale zależy jak kto na to patrzy.Bo według chrześcijan świat stworzył Bóg w jakimś celu.Wiec nie dla wszystkich.



Mogło być tak że skoro cechą ludzkiego umysłu jest dopatrywanie się sensu istnienia czy dziania się rożnych rzeczy to Bóg został wymyślony aby odpowiadać na to pytanie o sens

Groygle napisa³/a:


Chcesz powiedzieć że przez takie rzeczy ludzie wierzą w Boga? :-o


teraz ludzie wierzą bo zostali nauczeni wiary, natomiast jeśli pytasz o przyczynę powstania religij to patrz wyżej.

Groygle napisa³/a:


Nie to nie tak... Widzisz Bóg nakazuje nam szukać w sobie a nie w nim albo jeszcze gdzieś indziej.


być może tak nakazuje, jednak ja widzę że ludzie działają nie co inaczej, ja się osobiście w większości zgadzam z radami i zasadami zawartymi w nowym testamencie, tylko widzisz dla mnie nakazy Boga z NT i nakazy kościoła katolickiego to dwie absolutnie różne rzeczy.


Groygle napisa³/a:


w jakim sensie ''bo ona nie istnieje''?I czemu ją odrzucać?Nie lepiej po prostu a niej nie myśleć?


odrzucić, nie myśleć, na jedno wychodzi.

W sensie dosłownym, przyszłości nie ma to tylko pewne obrazy w naszym umyśle które mogą się stać albo i nie, z przeszłością jest dokładnie tak samo to tylko pewne obrazy w naszym umyśle bardziej lub mniej zgodne z prawda.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com