Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-12, 13:03   

cretultix napisa³/a:

Mogło być tak że skoro cechą ludzkiego umysłu jest dopatrywanie się sensu istnienia czy dziania się rożnych rzeczy to Bóg został wymyślony aby odpowiadać na to pytanie o sens



Nie to przez to że człowiek poznał prawdę(Według Bibli prawdopodobnie stało się to gdy klęsnął sobie jabłko).Kiedyś nie zadawał pytania Po co?Dlaczego? itp. Po prostu żył.

cretultix napisa³/a:

teraz ludzie wierzą bo zostali nauczeni wiary, natomiast jeśli pytasz o przyczynę powstania religij to patrz wyżej.



Bóg nauczył ich tego już dawno.To zła przyczyna.Ludzie nie wierzą dlatego że nie znają odpowiedzi.

cretultix napisa³/a:

być może tak nakazuje, jednak ja widzę że ludzie działają nie co inaczej, ja się osobiście w większości zgadzam z radami i zasadami zawartymi w nowym testamencie, tylko widzisz dla mnie nakazy Boga z NT i nakazy kościoła katolickiego to dwie absolutnie różne rzeczy.



No bo zbaczają ze ścieżki.Ale zawsze jest opcja powrotu bo Bog jest jak ojcec ktory kocha dzieci i choćby nie wiem co zrobił syn(a się nawróci)zawsze go przyjmie.
Racja z tym kościłem.Kościół w ostanich czasach staje się instytucją a nie Domem Bożym.

cretultix napisa³/a:

odrzucić, nie myśleć, na jedno wychodzi.



No w sumie racja.

cretultix napisa³/a:


W sensie dosłownym, przyszłości nie ma to tylko pewne obrazy w naszym umyśle które mogą się stać albo i nie, z przeszłością jest dokładnie tak samo to tylko pewne obrazy w naszym umyśle bardziej lub mniej zgodne z prawda.



Dlatego właśnie tak jest nasza wiara.Szukać Boga w sobie a nie gdzieś po świcie.Wierzyć mimo tego że się go nie widziało.Dlatego jest to takie trudne i czasem mamy w sobie zwątpienia.

PS:Widzę że jednak jest z ciebie spoko gość ;)
 

7Raptor7  

User

Skipping my life...


Wiek: 29

Do³±czy³: 04 Lut 2010

Sk±d: Oxfordshire

   

Wys³any: 2010-09-12, 13:20   

Cokolwiek byście uważali, Bóg musi istnieć . Czy pod Jego pojęciem rozumiecie wszechotaczającą was energię , czy jakąś ,,cywilizację'' , to CO¦ nas stworzyło, szczerze nie wierzę w to, że to wielka ,,losowość''. A zastanówcie się ... przecież Bóg , nie musiał nas obdarzyć takim potencjałem żebyśmy go rozumieli... Czyż nie ?
_________________

 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-12, 15:16   

Groygle napisa³/a:


Nie to przez to że człowiek poznał prawdę(Według Bibli prawdopodobnie stało się to gdy klęsnął sobie jabłko).Kiedyś nie zadawał pytania Po co?Dlaczego? itp. Po prostu żył.



Znowu to robisz, piszesz o swojej opinij jak by była faktem, nie możesz wiedzieć przez co to było, tak samo ja tego nie wiem.

owszem kiedyś takie pytania nie były zadawane, ale było to w okresie kiedy człowiek był bardziej małpą jak człowiekiem a koncept religij i Boga nie istniał, i ta istota po prostu żyła, tak jak żyje wół, on nie zadaje pytań po co i dlaczego.

Groygle napisa³/a:


Bóg nauczył ich tego już dawno.To zła przyczyna.Ludzie nie wierzą dlatego że nie znają odpowiedzi.


Tylko ze to się sprowadza do tego że
Bóg istnieje bo tak pisze w pewnej książce, a wiemy ze to co pisze w tej książce jest prawdą bo Bóg natchnął ludzi do napisania tej książki, to jest tautologia w czystej postaci.


Groygle napisa³/a:


No bo zbaczają ze ścieżki.Ale zawsze jest opcja powrotu bo Bog jest jak ojcec ktory kocha dzieci i choćby nie wiem co zrobił syn(a się nawróci)zawsze go przyjmie.


moze i tak, tylko widzisz jest mały problem, ja nie widzę jednej ścieżki, tylko setki jeśli nie tysiące ścieżek, jedne częściej uczęszczane drugie rzadziej, i zbaczając z jednej wkraczam na inną.


Groygle napisa³/a:


Dlatego właśnie tak jest nasza wiara.Szukać Boga w sobie a nie gdzieś po świcie.Wierzyć mimo tego że się go nie widziało.Dlatego jest to takie trudne i czasem mamy w sobie zwątpienia.


Wiesz że rozmawiałem z takimi katolikami którzy by cię w tym momencie nazwali heretykiem??

Ja osobiście nie mam nic przeciwko Bogu i religią, bo to są dobre zjawiska, problem się zaczyna gdy ktoś próbuje to zinstytucjonalizować w tym miejscu przypomina mi się pewna opowieść, a nawet dwie


Starożytna opowieść wspomina o pewnym człowieku, który znalazł prawdę. Bardzo podekscytowany tym mały diabeł przybiegł do starego diabła i spytał go, co tutaj robi, dlaczego siedzi sobie tak spokojnie, kiedy tam ktoś odkrył prawdę. Cały nasz interes się zawali! Stary diabeł w spokoju palił cygaro. W końcu powiedział:
- Synu mój, uspokój się. Zapal papierosa. Moi ludzie już tam dotarli.
- Ale ja przychodzę stamtąd, a żadnych diabłów nie widziałem! -odparł mały diabeł.
- Diabły nie są potrzebne, moi ludzie już tam dotarli. - rzekł stary diabeł - To są księża, to są rabini, to są papieże, to są śankaraczarjowie, to są immamowie. Już tam są. Oni zorganizują prawdę, a kiedy ją zinstytucjonalizują, będzie skończona! Otoczą człowieka i nie pozwolą ludziom zbliżyć się do niego. Zinterpretują człowieka, a w swej interpretacji zatracą prawdę.




W centralnej Rosji było jezioro, które stało się sławne dzięki trzem świętym. Zaintere­sowali się nim ludzie z całego imperium. Tysiące ludzi przyjeż­dżało, żeby zobaczyć tych trzech świętych.
Wysokiej rangi duchowny zaczÄ…Å‚ siÄ™ niepokoić: Co siÄ™ dzie­je? Nigdy nie sÅ‚yszaÅ‚ o takich trzech „Å›wiÄ™tych", nie byli oni ka­nonizowani przez koÅ›ciół. Kto zrobiÅ‚ z nich Å›wiÄ™tych? ChrzeÅ›ci­jaÅ„stwo czyni jednÄ… z najgÅ‚upszych rzeczy - wydajÄ… certyfikaty: „Ten czÅ‚owiek jest Å›wiÄ™ty". Tak jakby można byÅ‚o zrobić z czÅ‚o­wieka Å›wiÄ™tego przez nadanie mu tytuÅ‚u!
Ale ludzie oszaleli na ich punkcie i pojawiało się mnóstwo informacji o zachodzących tam cudach, więc duchowny pojechał skontrolować sytuację na miejscu. Popłynął łodzią na wyspę, na której mieszkali ci trzej biedacy. Byli po prostu ubogimi, ale bar­dzo szczęśliwymi ludźmi. Istnieje bowiem tylko jeden rodzaj ubóstwa: serce, które nie potrafi kochać. Byli oni więc ubodzy, ale jednocześnie bogaci, bogatszych trudno byłoby znaleźć.
Zastał ich zadowolonych, siedzących pod drzewem i śmieją­cych się. Widząc go, ukłonili się, a duchowny zapytał:
- Co tu robicie? Słyszałem plotki, że jesteście wielkimi świę­tymi. Czy umiecie się modlić?
Widząc tych trzech mężczyzn, duchowny natychmiast wy­czuł, że są niewykształceni, troszeczkę głupawi; szczęśliwi, ale nierozumni.
Spojrzeli na siebie i powiedzieli:
- Przepraszamy, panie, nie znamy modlitw kościelnych, po­nieważ jesteśmy prostakami. Ale stworzyliśmy swoją własną modlitwę. Jeśli nie urazi cię to, możemy ją powtórzyć.
- Dobrze, pokażcie, jak się modlicie - powiedział kapłan.
- PróbowaliÅ›my, myÅ›leliÅ›my, zastanawialiÅ›my siÄ™, ale nie je­steÅ›my wielkimi myÅ›licielami, jesteÅ›my gÅ‚upcami, prostymi ludźmi z wioski. WiÄ™c zdecydowaliÅ›my siÄ™ na prostÄ… modlit­wÄ™. W chrzeÅ›cijaÅ„stwie mówi siÄ™, że Bóg jest TrójcÄ…: Bogiem Ojcem, Synem i Duchem ¦wiÄ™tym. A nas jest również trzech. WiÄ™c zdecydowaliÅ›my siÄ™ na takÄ… modlitwÄ™: „Ty jesteÅ› TrójcÄ…, nas również jest trzech, zmiÅ‚uj siÄ™ nad nami". Oto caÅ‚a nasza modlitwa: „Ty jesteÅ› TrójcÄ…, nas również jest trzech, zmiÅ‚uj siÄ™ nad nami".
Pop bardzo się rozgniewał, prawie wpadł w furię. Powie­dział:
- Cóż za nonsens! Nigdy nie słyszałem takiej modlitwy. Prze­stańcie! Nie możecie być świętymi w taki sposób. Jesteście po prostu głupcami!
Padli mu więc do stóp i błagali:
- Naucz nas prawdziwej, dobrej modlitwy.
Pop powiedział im modlitwę akceptowaną przez rosyjski Ko­ściół prawosławny. Była długa, skomplikowana; wzniosłe, pom-patyczne słowa. Trzej mężczyźni popatrzyli na siebie z trwogą. Brama nieba była dla nich zamknięta. Powiedzieli:
- Prosimy, powtórz nam jeszcze raz, ponieważ modlitwa jest długa, a my jesteśmy niewykształceni.
Duchowny powtórzył. Oni znów powiedzieli:
- Jeszcze raz, panie, bo zapomnimy słów i coś pójdzie nie tak.
Kapłan znów powtórzył. Gorąco mu podziękowali, a on po­czuł satysfakcję, że wykonał dobry uczynek i nawrócił trzech głupców.
Odpłynął w swojej łodzi. Gdy był na środku jeziora, nie mógł uwierzyć własnym oczom - ci trzej, ci głupcy biegli do niego po powierzchni wody, krzycząc:
- Zaczekaj... Powtórz modlitwę jeszcze raz... Zapomnieliśmy! Trudno było w to uwierzyć! Kapłan padł im do stóp i powie­dział:
- Wybaczcie mi. I módlcie się swoją modlitwą.

Anthony de Mello
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-12, 16:14   

Oj oj tak naprawdę jak zostało zauważone że biblia została napisana pid natchnieniem ducha świętego przez ludzi ale jeden z ważniejszych aspektów wiary ale pamiętam tez że jestem wierzący nie tylko dla tego bo jest wiele aspektów które potwierdzaja wiare prócz bibli a poza tym jak jest cos nie wyjasnione z wiara ja po prostu w to wierze przeciez na tym to chyba polega prawda nie widze i nie udowodniłem a wierze bóg daje tyle dowodów na swoje istnienie ile z osobna karzdemu człowiekowi potrzeba zeby nie zapominac że to wiara a nie sprawdzenie informacji chociaz ja moge sie przyznac że doświadczyłem wiary i boga w zyciu
_________________
Dziik
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-12, 17:30   

7Raptor7 napisa³/a:

to CO¦ nas stworzyło,



A co stworzyło to "coś"?

Dziki_90 napisa³/a:

bo jest wiele aspektów które potwierdzaja wiare prócz bibli



Biblia nie jest żadnym aspektem potwierdzającym wiarę. Mogła ona zostać napisana przez jakichś dziaduchów opijających się winem.

Dziki_90 napisa³/a:

óg daje tyle dowodów na swoje istnieni



Gdzie sÄ… te dowody?

Dziki_90 napisa³/a:

ja moge sie przyznac że doświadczyłem wiary i boga w zyciu



Tak? W jaki sposób? Bóg się ujawnił jak odmawiałeś paciorek i powiedział, że jesteś dobrym chłopcem? A może jesteś stygmatą?

:facepalm:
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-09-12, 18:10   

Nyksus napisa³/a:

7Raptor7 napisał/a:
to CO¦ nas stworzyło,


A co stworzyło to "coś"?




Małpy>Ludzie>Bóg
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-12, 20:32   

Wiara czy tez Bóg z definicji nie daje nic na potwierdzenie swojego istnienia, gdyby coś potwierdzało istnienie Boga to be nie można mówić o wierze ale wiedzy. A katolicy postulują ze gdybyśmy wiedzieli o istnieniu Boga to nasza wolna wola została by zachwiana.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Dziki_90  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 10 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-13, 11:23   

Nyksus napisa³/a:

Biblia nie jest żadnym aspektem potwierdzającym wiarę. Mogła ona zostać napisana przez jakichś dziaduchów opijających się winem.

Jest uwierz mi, że żadne ale to żadne pismo które by było bujdą nie przetrwało by tyle lat, poza-tym o bilbli słyszymy już nawet w najstarszej historii świata historycy to potwierdzają, a po za tym gdyby porównać pisma święte z innych wyznań czy nawet zrób legend i mitów, to to wiele aspektów się pojawia podobnych i tu jest jest dowód że może coś w tym być, następna sprawa pismo święte zawsze pasuje do sytuacji niezależnie który mamy wiek ukazuje pewna drogę i i zawsze człowiek wychodzi na tym dobrze jeśli poszuka ratunku w niej czy to nie wystarczy, a wiara polega na tym że wierzysz a nie czekasz na dowody, chociaż kilka ich jest dopuszczonych w świecie współczesnym tak jak mówie to jest skomplikowane,

Nyksus napisa³/a:

Tak? W jaki sposób? Bóg się ujawnił jak odmawiałeś paciorek i powiedział, że jesteś dobrym chłopcem? A może jesteś stygmatą?


Nie jestem stygmatą i nie powiedziałem że ujawnił sie, tylko że doświadczyłem jego bliskości przez wiarę a co zupełnie co innego, w jaki sposób to juz moja prywatna sprawa choć pewnie trochę to naświetle, nie jestem dobrym chłopcem i w huk robię błędów ostatnio nawet sam siebie nie poznaje,normy na to nie ma, ale wiara to coś co mi pomaga przetrwać różne rzeczy, czy także choćby przyznać się do błędu i tak to jest dla mnie, , ale ty możesz postrzegać to zupełnie inaczej, i masz do tego prawo przez to nie jesteś gorszy, tak samo ja nie jestem bo inaczej myślę, ja tam nie oceniam ludzi po podejściach wogóle ich nie oceniam, ja tylko patrze jaki ktoś jest dla mnie i imponuje mi jak ktoś potrafi pewnie bronic swojego zdania fajne dyskusje są wtedy zostawię ci osta :D
_________________
Dziik
 

Siódmy Element  

User

alias Jesion


ImiÄ™: Kuba

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Wrz 2010

Sk±d: Elblag

   

Wys³any: 2010-09-13, 13:19   

Skoro nikt nie zobaczył Boga ani nie zna odpowiedzi na standardowe pytania to czy Wasz Bóg na pewno istnieje? Zastanówmy się. Bądźmy realistami. Bóg to wymysł człowieka, bo człowiek nie mógł sobie poradzić z problemami czy coś i się pomodlił. Tak się tym nakręcił, że na pewno się uda bo Bóg mu w tym pomoże. Umysł kierował go tym cały czas i w końcu się udało osiągnąć jego cel. Rozsławił to i ludzie zaczęli to przekazywać od jednego do drugiego. Gdy okazało się, że to nie zawsze działa wymyślili sobie szatana. Siła wyższa to nasz umysł. Takie jest moje zdanie.
/Jesion.
_________________
Już nie umiem nagrywać i wersy mam kiepskie,
Choć często są brane za majstersztyk w mieście
Braku stylu i współpracy ze sobą,
W mieście samych królów, samozwańców bez koron!
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-13, 16:27   

Dziki_90 napisa³/a:

żadne pismo które by było bujdą nie przetrwało by tyle lat



Przetrwało tyle lat tylko dlatego, że wciąż żyją i rodzą się osoby wierzące w te brednie. Tu nie chodzi o fakt, że TO przetrwało. Wasza wiara przetrwała.

Dziki_90 napisa³/a:

wiara polega na tym że wierzysz a nie czekasz na dowody, chociaż kilka ich jest dopuszczonych w świecie współczesnym tak jak mówie to jest skomplikowane,



Wiem, że wiara nie opiera się na dowodach. Jednakże wyżej stwierdziłeś, że jest kilka takich, mógłbyś mi je pokazać? Tylko nie objawienia, błagam, bo to były efekty albo nachlania się albo konkretnego najarania się.

Siódmy Element napisa³/a:

Skoro nikt nie zobaczył Boga ani nie zna odpowiedzi na standardowe pytania to czy Wasz Bóg na pewno istnieje?



Ujmijmy to w ten sposób. Ludzie wierzący uważają, że Bóg oczywiście jest, bo cóż innego mogło nas stworzyć? Co dało nam życie? Z czego się wzięliśmy? I wierzący powie Ci, że to Bóg nas stworzył. A co stworzyło Boga, tego nie wie nikt.

Mówią, że Bóg jest takim wspaniałym ojcem, że zawsze jest dobry i wogóle. Ponoć dał nam wolną wolę. BULLSHIT. [rozważania] Bóg kiedy nas tworzył dokładnie wiedział jakie będziemy toczyć życie. On sam sobie to poukładał bo samo z siebie nic się nie dzieje. A więc nie dał nam żadnej wolnej woli, on ustalił jakie życie będziemy wieść.

Na Å›wiecie jest zbyt dużo chamstwa, prostactwa i wszechobecnego kur***„stwa, żebym mógÅ‚ powiedzieć, że istnieje coÅ› takiego jak Bóg. JeÅ›li tak jest, to niech siÄ™ objawi. Jest ponoć dobrym ojcem, dlaczego nie dba o swoje dzieci? Woli patrzeć jak mordujÄ… siÄ™ nawzajem tysiÄ…ce a czasem miliony ludzi? W dupie mam takiego ojca. JeÅ›li faktycznie Bóg istnieje to jest to parszywy draÅ„ a nie dobry ojciec.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-13, 18:30   

cretultix napisa³/a:

Znowu to robisz, piszesz o swojej opinij jak by była faktem, nie możesz wiedzieć przez co to było, tak samo ja tego nie wiem.



Ale to jest wypowiedź na podstawie Bibli... :->

cretultix napisa³/a:

owszem kiedyś takie pytania nie były zadawane, ale było to w okresie kiedy człowiek był bardziej małpą jak człowiekiem a koncept religij i Boga nie istniał, i ta istota po prostu żyła, tak jak żyje wół, on nie zadaje pytań po co i dlaczego.



Bo zwierząta korzystają z instynktu a nie świadomego myślenia.Dlatego tylko się mówi że ''się uczą'' ani tylko zapamiętują.Nie potrafią myśleć.

cretultix napisa³/a:

Tylko ze to się sprowadza do tego że
Bóg istnieje bo tak pisze w pewnej książce, a wiemy ze to co pisze w tej książce jest prawdą bo Bóg natchnął ludzi do napisania tej książki, to jest tautologia w czystej postaci.



Ehh to nie tak że dowodem istnienia Boga jest tylko ''jakaś książka''.Biblia ma nas tylko pouczać jest ''Słowem Bożym'' które ma wskazać nam drogę do niego a nie tylko uświadamiać że On jest.

cretultix napisa³/a:

moze i tak, tylko widzisz jest mały problem, ja nie widzę jednej ścieżki, tylko setki jeśli nie tysiące ścieżek, jedne częściej uczęszczane drugie rzadziej, i zbaczając z jednej wkraczam na inną.



Mam nadzieję że kiedyś trafisz na ''T¡ W£A¦CIW¡'' ;)

cretultix napisa³/a:

Wiesz że rozmawiałem z takimi katolikami którzy by cię w tym momencie nazwali heretykiem??



Wiem!Ja nie żyję całkowicie zgodnie z moją wiarą ale się staram.Codziennie proszę Boga aby mi przebaczył grzechy.

cretultix napisa³/a:

Ja osobiście nie mam nic przeciwko Bogu i religią, bo to są dobre zjawiska, problem się zaczyna gdy ktoś próbuje to zinstytucjonalizować w tym miejscu przypomina mi się pewna opowieść, a nawet dwie



Cieszę się że nie masz nic przeciwko Bogu i religią :-D
Ale nie wszyscy chcą go zinstytucjonalizować.Myślisz że ja chcę?(bo nie jestem pewny czy chodzi ci o mnie)

Nyksus napisa³/a:

A co stworzyło to "coś"?



Znasz takie powiedzenie:''Co nie ma początku nie ma i końca''?

Nyksus napisa³/a:

Biblia nie jest żadnym aspektem potwierdzającym wiarę. Mogła ona zostać napisana przez jakichś dziaduchów opijających się winem.



Może ale prawda o Bogu nie jest zawarta tylko w Bibli.

Nyksus napisa³/a:

Gdzie sÄ… te dowody?



Przykro mi ale to ty sam musisz je znaleźć.

Nyksus napisa³/a:

Tak? W jaki sposób? Bóg się ujawnił jak odmawiałeś paciorek i powiedział, że jesteś dobrym chłopcem? A może jesteś stygmatą?



Czemu go wyśmiewasz?Ja rozmawiam z Bogiem.Ale on tylko wskazuje mi drogę.Czasem potępi czasem pomoże.Jak prawdziwy ojciec :mrgreen:


cretultix napisa³/a:

Wiara czy tez Bóg z definicji nie daje nic na potwierdzenie swojego istnienia, gdyby coś potwierdzało istnienie Boga to be nie można mówić o wierze ale wiedzy. A katolicy postulują ze gdybyśmy wiedzieli o istnieniu Boga to nasza wolna wola została by zachwiana.



A ty się nie zgadzasz z tymi katolikami?Pomyśl co by to było gdybyśmy o tym wiedzieli?Co by się stało z innymi religiami i wyznaniami?Gdyby się okazało że to ''nasz'' Bóg jest prawdziwy a nie ich?

Siódmy Element napisa³/a:

Skoro nikt nie zobaczył Boga ani nie zna odpowiedzi na standardowe pytania to czy Wasz Bóg na pewno istnieje? Zastanówmy się. Bądźmy realistami. Bóg to wymysł człowieka, bo człowiek nie mógł sobie poradzić z problemami czy coś i się pomodlił. Tak się tym nakręcił, że na pewno się uda bo Bóg mu w tym pomoże. Umysł kierował go tym cały czas i w końcu się udało osiągnąć jego cel. Rozsławił to i ludzie zaczęli to przekazywać od jednego do drugiego. Gdy okazało się, że to nie zawsze działa wymyślili sobie szatana. Siła wyższa to nasz umysł. Takie jest moje zdanie.
/Jesion.




Bóg nie mógłby być czymś wymyślonym.Nie koniecznie mówię tu o o ''naszym'' ale chyba w każdej religi występowała ta mityczna postać.Coś ponad nami co nas stworzyło.
(sorki że tak głupio to wytłumaczyłem ale to tylko taki ''zarys sprawy'')

Nyksus napisa³/a:


Przetrwało tyle lat tylko dlatego, że wciąż żyją i rodzą się osoby wierzące w te brednie. Tu nie chodzi o fakt, że TO przetrwało. Wasza wiara przetrwała.



Bo TAK właśnie rozpowszechnia się każda religia(niekoniecznie tylko ''nasza''Aby inne pokolenie mogły to zrozumieć.

Nyksus napisa³/a:

Wiem, że wiara nie opiera się na dowodach. Jednakże wyżej stwierdziłeś, że jest kilka takich, mógłbyś mi je pokazać? Tylko nie objawienia, błagam, bo to były efekty albo nachlania się albo konkretnego najarania się.



Ok a co powiesz na cuda Jezusa(to znów tylko taki ''zarys'')

Nyksus napisa³/a:

Ujmijmy to w ten sposób. Ludzie wierzący uważają, że Bóg oczywiście jest, bo cóż innego mogło nas stworzyć? Co dało nam życie? Z czego się wzięliśmy? I wierzący powie Ci, że to Bóg nas stworzył. A co stworzyło Boga, tego nie wie nikt.



Bóg nie został stworzony i będzie wiecznie bo ''co nie ma początku nie ma i końca''
Wszystko co powstało w naszym świecie ma jakiś początek a On stworzył ten świat ale z niego nie pochodzi.

Cytat:

Mówią, że Bóg jest takim wspaniałym ojcem, że zawsze jest dobry i wogóle. Ponoć dał nam wolną wolę. BULLSHIT. [rozważania] Bóg kiedy nas tworzył dokładnie wiedział jakie będziemy toczyć życie. On sam sobie to poukładał bo samo z siebie nic się nie dzieje. A więc nie dał nam żadnej wolnej woli, on ustalił jakie życie będziemy wieść.



Właśnie NIE!Kiedyś ingerował w życie ludzkie ale potem tego zaprzestał i teraz patrzy na nas jak sami decydujemy.Kiedy nas stworzył byliśmy jak marionetki ale potem to się zmieniło.

Nyksus napisa³/a:

Na świecie jest zbyt dużo chamstwa, prostactwa i wszechobecnego kur***, żebym mógł powiedzieć, że istnieje coś takiego jak Bóg. Jeśli tak jest, to niech się objawi.



Nie objawi ci się jeśli go nie zrozumiesz :-> Co ty myślisz że On to jest na zawołanie?

Nyksus napisa³/a:

Jest ponoć dobrym ojcem, dlaczego nie dba o swoje dzieci?Woli patrzeć jak mordują się nawzajem tysiące a czasem miliony ludzi? W dupie mam takiego ojca. Jeśli faktycznie Bóg istnieje to jest to parszywy drań a nie dobry ojciec.



Podobno(nie jestem tego pewien)jest to próba naszej wiary.To coś jak próba Hioba.
Wiem czasem też myślę dlaczego nic z tym nie zrobi.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-13, 19:58   

Groygle napisa³/a:

Ja rozmawiam z Bogiem.



Nie, nie rozmawiasz. Ty prowadzisz monolog.

Groygle napisa³/a:

Ok a co powiesz na cuda Jezusa



Jakie kurna cuda? :facepalm: Naprawdę wierzysz, że Jezus za pomocą rąk przywrócił komuś wzrok?

Groygle napisa³/a:

''co nie ma początku nie ma i końca''



To jest TYLKO powiedzenie i nic więcej. Coś z czegoś musiało się wziąć bo nic samo z siebie się nie bierze. Wszystko ma jakąś przyczynę.

Groygle napisa³/a:

Właśnie NIE!Kiedyś ingerował w życie ludzkie ale potem tego zaprzestał i teraz patrzy na nas jak sami decydujemy.Kiedy nas stworzył byliśmy jak marionetki ale potem to się zmieniło.



I to tylko potwierdza fakt, że wasz wyimaginowany Bóg to postać, która ma w dupie wszystko i wszystkich.

Groygle napisa³/a:

Nie objawi ci się jeśli go nie zrozumiesz



W takim razie nikt go nie rozumie. Nie mówię, że Bóg jest na zawołanie ale powinien pomóc, gdy człowiek o to prosi. A on tylko patrzy i śmieje wam się w twarz.

Groygle napisa³/a:

Podobno(nie jestem tego pewien)jest to próba naszej wiary.To coś jak próba Hioba.



Jak długo ta próba ma trwać? Bo póki co wygląda na to, że wcale nie chce się skończyć.

Groygle napisa³/a:

Wiem czasem też myślę dlaczego nic z tym nie zrobi.



Już napisałem. Ponieważ jest parszywym draniem.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-13, 20:56   

Dziki_90 napisa³/a:

Jest uwierz mi, że żadne ale to żadne pismo które by było bujdą nie przetrwało by tyle lat, poza-tym o bilbli słyszymy już nawet w najstarszej historii świata historycy to potwierdzają,


Teksty wedyjskie są starsze, oznacza to że są prawdziwsze?? znaczy ze są prawdziwsze?? Ze nie wspomnę o wierzeniach Egipcjan.

Dziki_90 napisa³/a:


a po za tym gdyby porównać pisma święte z innych wyznań czy nawet zrób legend i mitów, to to wiele aspektów się pojawia podobnych i tu jest jest dowód że może coś w tym być,


No to zrób takie porównanie, i zwróć uwagę zwłaszcza na chronologie powstawania tych religij i na ich położenie względem siebie, i napisz jakie się wnioski nasuwają.

Dziki_90 napisa³/a:


następna sprawa pismo święte zawsze pasuje do sytuacji niezależnie który mamy wiek ukazuje pewna drogę i i zawsze człowiek wychodzi na tym dobrze jeśli poszuka ratunku w niej czy to nie wystarczy,


o piśmie świętym której religij mówimy??

[ Dodano: 2010-09-13, 21:03 ]

Groygle napisa³/a:


Bo zwierząta korzystają z instynktu a nie świadomego myślenia.Dlatego tylko się mówi że ''się uczą'' ani tylko zapamiętują.Nie potrafią myśleć.


wszystkie?? skąd wiadomo ze nie myślą świadomie??


Groygle napisa³/a:


Ehh to nie tak że dowodem istnienia Boga jest tylko ''jakaś książka''.Biblia ma nas tylko pouczać jest ''Słowem Bożym'' które ma wskazać nam drogę do niego a nie tylko uświadamiać że On jest


skąd wiadomo że Biblia jest słowem Boga??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-09-13, 23:27   

cretultix napisa³/a:

skąd wiadomo że Biblia jest słowem Boga??



Nie zaczynaj, bo fanatycy CiÄ™ tu zjadÄ…...
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-14, 14:51   

Nyksus napisa³/a:

W takim razie nikt go nie rozumie. Nie mówię, że Bóg jest na zawołanie ale powinien pomóc, gdy człowiek o to prosi. A on tylko patrzy i śmieje wam się w twarz.



Proszenie o coś i dostawanie tego o co się prosi wymaga głebokiej wiary. Chyba nie sądzisz, że każdy, kto na codzień nie rozwija się duchowo w żaden sposób, może po prostu pomyśleć sobie życzenie i Bóg na to odpowie? ;-)

Nyksus napisa³/a:

Groygle napisa³/a:

Podobno(nie jestem tego pewien)jest to próba naszej wiary.To coś jak próba Hioba.



Jak długo ta próba ma trwać? Bo póki co wygląda na to, że wcale nie chce się skończyć.



Chyba nie należysz do okazów cierpliwości ;-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com