Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-03-13, 09:48   

Książki tematyczne np. O Nowym Jorku, O Kosmosie itp
Reportaże
Książki, o których gdzieś usłyszę wtedy kupuję jak: Buszujący w zbożu itp...

to z książek, a tak poza tym to NG oczywiście ; )
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-03-13, 21:46   

Czytam praktycznie wszystko, co mi tylko wpadnie w ręce, bo nie widzę żadnych przeciwwskazań - po prostu, kiedy mi się coś nie spodoba, zwracam to do biblioteki/odkładam na półkę i łapię się za co innego.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-03-14, 15:41   

Psychologiczne, historyczne oraz jakieÅ› z namiastkÄ… refleksji i filozofii. ; )
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

malgonia18  

Mega wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 18 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-03-18, 16:01   

Wszystkie byle nie historyczne!
_________________
Ja mam to coÅ›, czego nie ma nikt inny! ;]
 

anigab  

User

anigab


Do³±czy³a: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-22, 13:54   Re: Jakie książki preferujecie?

alpen. napisa³/a:

Czytam książki począwszy od młodzieżówki, literatury pięknej przez kryminały, przygodówkę, na historycznych skończywszy. Ale generalnie wszystko jestem w stanie przeczytać (mam taką zasadę: wypożyczoną książkę staram się zawsze przeczytać. chyba, że od tygodnia zasypiam na tej samej stronie - wtedy jestem zmuszona odpuścić).

Jak w temacie, co czytacie?

P.S. Mam nadzieje, że opcja szukaj nie zawiodła i się nie powtarzam, dodając pracy moderatorom ;)



" Przeminęłó z wiatrem" "Krzyżacy" "Wichrowe Wzgórza" "Zemsta" "Sen nocy letniej" "Lalka"
Lista klasyków które polecam :)
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2010-03-23, 19:15   

Umm... fantasy - każdej kategorii oprócz... Nie lubię fantasy "technologicznego" - latanie z bronią palną w odległym dla nas świecie i takie tam mnie nie ruszają. Fantasy osadzone gdzieś w średniowieczu, smoki, rycerze (niekoniecznie honorowi :] ) to jest to :P
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Xeo  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 25 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-28, 15:29   

Hmm... Fantastyka przede wszystkim, thriller oprócz tego.
 

Sarmik  

User

Wilcza Natura:P


Imię: Paweł

Wiek: 30

Do³±czy³: 28 Mar 2010

Sk±d: Z Daleka

   

Wys³any: 2010-03-28, 21:20   

Seria o Jakubie Wędrowyczu i wgl książki Andrzeja Pilipiuka :hyhy: , oraz Proza Sapkowskiego
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-04-27, 15:46   

Najbardziej lubię książki historyczne z jakimś wątkiem miłosnym. Fajnie mi się czyta o takich królewskich rodzinach, tak jak na przykład w książce o Henryku VIII, Nienasycenie. Poza tym lubię również obyczajowe. Nienawidzę kryminałów.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-04-27, 16:22   

Najbardziej cenię sobie literaturę, która angażuje mnie emocjonalnie i odpowiada w tym względzie mojej wrażliwości. Lubię, kiedy czytanie staje się intelektualną przygodą, a autor uczy mnie czegoś o świecie przy okazji zmuszając do sięgnięcia po Słownik Kopalińskiego. Uwielbiam przeczytać podczas podróży 5 stron, a potem patrząc w okno myśleć o nich kolejne 5 kwadransów. Podziwiam rzeczy napisane ładnym językiem, pełnym elegancji. Nie skreślam wulgarności, jako środka wyrazu, czy sposobu na opisanie bohatera, ale nie znoszę jej jako dominanty. Z tego powodu nienawidzę "Wojny Polsko-Ruskiej", a admiruję "Madame" Antoniego Libery. Dużo jeszcze powinienem napisać. To ledwie ogólny szkic.

Gatunki? Każdy ma swoich, godnych przeczytania, mistrzów. Piękne treści można przekazywać w rozmaitej konwencji.

Rzecz jasna o literaturze pięknej piszę. Literatura naukowa to zupełnie inna sprawa.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-04-27, 17:06   

Chyba nie będę oryginalny w tym gronie. Najbardziej cenię sobie literaturę fantasy. Pozwala się odprężyć, odpocząć od racjonalnego, czasem przytłaczającego świata. Ponadto rozbudza wyobraźnię, którą cenie sobie zaraz obok wiedzy. Najbardziej lubię pozycje wydawane przez Fabrykę Słów, ale jakby ktoś polecił coś innego wydawnictwa to też bym pewnie nie pogardził. Nie lubię infantylnej amerykańskiej fantasy, gdzie bohaterowi są jacyś bezpłciowi, zachowują się według utartego schematu. Nie lubię też Tolkiena zbytnio.
Jestem również fanem książek historycznych, przede wszystkim biografii. Najlepiej to chyba poznałem życiorysy carów/cesarzy rosyjskich.
Swojego czasu miałem zajawkę na powieści Mario Puzo.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Poszukiwacz  

User

PoszukujÄ…cy Prawdy



ImiÄ™: ???

Wiek: 29

Do³±czy³: 25 Mar 2011

Sk±d: City of Truth

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:01   

Preferuję Sympfonie c++ Jerzego Grębosza.
Koleś pięknie wyjaśnia jak programować w c++'sie.
Czysta poezja, a przykłady podaje z życia wzięte, lektura na 700stron.
Najlepsze jako e-book w 4 tomach.
Yymmm aż chce się czytać ;)
_________________
Poszukuję prawdy, tylko ona mnie interesuje i dzięki niej czuję się świetnie.
Mozilla forever
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-04-27, 20:18   

Właściwie każde książki lubię czytać, może po za ckliwymi romansidłami. Najbardziej lubię książki, które zmuszają mnie do myślenia, do zastanowienia się nad czymś dłużej, takie po których skończeniu czuje się, że spowodowały w umyśle małe trzęsienie ziemi, a czasami nawet można pomyśleć "nic już nie będzie takie samo", a więc wszelkie psychologiczne i zawierające trochę filozofii. Oprócz tego przygodowe, fantasy, opowiadające o niezwykłych ludziach i zjawiskach.
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-04-29, 21:05   

Fantastyka, kryminały, biografie, thrillery i ew. jeszcze książki podróżnicze.
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-04, 20:09   

Tak się jakoś dziwnie porobiło, że siedzę głównie w fantastyce.
Początkowo było to dość tradycyjne fantasy, potem przeskoczyłam na nieco ambitniejsze fantasy, a aktualnie maltretuję dział z fantastyką naukową - ciężkość tematu wcale mi nie przeszkadza.

Jestem szalenie wybredna, jeżeli idzie o książki (i teksty internetowe, bo i to czytuję), lubię wysoką jakość i mistrzostwo pióra. Gatunek tak naprawdę nie jest więc wyznacznikiem - bo świetnie napisaną powieść obyczajową czyta się równie dobrze, co świetnie napisaną fantastykę ;)
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com