Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

paradoks  

Wymiatacz

oryginalność!



Wiek: 32

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 13:06   

Zakład z Bogiem (Pascal): żyj tak, jakby Bóg istniał. Bo jeżeli Go nie ma, niczego nie stracisz a całe Twe życie będzie godne i dobre. Jeśli zaś jest, zyskasz życie wieczne.

Ja wierzę w Boga. Nie z obawy, że jeśli nie będę tego robiła to pójdę do piekła czy coś. Po prostu w trudnych chwilach wyczuwam Jego obecność i wsparcie. Wiele razy też mi pomógł, wysłuchał modlitw.
Ale fakt faktem... Kościół zamiast przyciągać to potrafi też skutecznie odrzucić młodych ludzi...
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 14:34   

paradoks napisa³/a:

Zakład z Bogiem (Pascal): żyj tak, jakby Bóg istniał. Bo jeżeli Go nie ma, niczego nie stracisz a całe Twe życie będzie godne i dobre. Jeśli zaś jest, zyskasz życie wieczne.


Jak by który Bóg istniał?? Jahwe, Allah, Zeus ?? czy może któryś z pozostałych pewnie koło 1000 bo według nakazów wszystkich nie mogę żyć, a jeśli wybiorę złego Boga?? uwierzę w JHWH a tu psikus i okaże się że jedynym Bogiem jest Allah?? Myślisz ze koo lepiej potraktuje niewiernego bluźnierce chrześcijanina czy może ateistę którego nie przekonywały dowody na istnienie bogów??

Wychodzi na to że zgodnie z zakładem paskala najbezpieczniej zostać ateistą, szansa na wybranie racjonalnie z pośród takiej liczby Bogów jest żadna a przy ewentualnej pomyłce ryzyko wielkie, bo sadzę że łagodniej dany Bóg potraktuje osobę która miała za mało dowodów aby uwierzyć niż takiego który wierzył w złego boga i żył zgodnie z złymi zasadami.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-08, 15:05   

Pascal miał na myśli Boga katolików ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 15:45   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Pascal miał na myśli Boga katolików ;)



Bo miał klapki na oczach, poza założeniem istnienia Boga należy założyć ze ten Bóg jest: i tu długa lista jego atrybutów. Samo istnienie Boga jeszcze dla nas nic nie znaczy.


trzeźwo myślący rozsądny człowiek musi brać pod uwagę wszystkie religie nie ma możliwości stwierdzenia która jest bardziej prawdziwa a która mniej dlatego jesli na poważnie chce się rozważać zakład Pascala wtedy trzeba brać pod uwagę wszystkich znanych ludzkości Bogów

Zresztą nawet jeśli weźmiemy tylko i wyłącznie pod uwagę Boga katolickiego to zakład ten wygląda tak
Poświęcasz cale swoje życie dla czegoś co może istnieć ale nie musi, obiektywnie patrząc nie warto.

Ach a tak wogóle wiara prze sam zakład Pascala to nie wiara, to udawanie wiary ze strachu

A trzeba być zimnym albo gorącym nigdy letnim
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-08, 16:21   

cretultix napisa³/a:

Ach a tak wogóle wiara prze sam zakład Pascala to nie wiara, to udawanie wiary ze strachu


Oczywiście, że tak :-)

cretultix napisa³/a:


Zresztą nawet jeśli weźmiemy tylko i wyłącznie pod uwagę Boga katolickiego to zakład ten wygląda tak


Tak wygląda dla olbrzymiej większości wszystkich religii świata (temu większości bo nie każda religia wyznaje osobowe bóstwo) ;)

cretultix napisa³/a:

Poświęcasz cale swoje życie dla czegoś co może istnieć ale nie musi, obiektywnie patrząc nie warto.


Warto :-) Bo jeśli istnieje, otrzymujesz życie wieczne :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

paradoks  

Wymiatacz

oryginalność!



Wiek: 32

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 16:23   

cretultix wypowiadasz się tutaj tak, jakby wiara była czymś uciążliwym i pewnego rodzaju wyrzeczeniem a poświęcenie swego życia jest złe. A przecież wierząc niczego nie tracimy a nasze życie może być lepsze.

cretultix napisa³/a:

Samo istnienie Boga jeszcze dla nas nic nie znaczy.


Ilu ludzi tyle opinii - dla mnie to już jest ważne. Wiem, że nie jestem sama i to dla mnie sporo.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 20:31   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


cretultix napisa³/a:

Poświęcasz cale swoje życie dla czegoś co może istnieć ale nie musi, obiektywnie patrząc nie warto.


Warto :-) Bo jeśli istnieje, otrzymujesz życie wieczne :-)



Nie ma możliwość sprawdzić czy istnieje życie wieczne wiec przyjmijmy szanse 50% teraz religij które obiecują życie wieczne jest dość sporo ale powiedzmy ze wieżyc warto w te większe, Chrześcijaństwo, Judaizm, Islam, Buddyzm, Hinduizm, wybieramy jedną czyli szansa na nasze zbawienie wynosi 10% a jesłi mieli bysmy wybrać z konkretnej sekty danej religij??
W chrześcijaństwie jest ich coś koło 20 da nam to jakieś 0,5% na to że katolicyzm jest słuszny, a jeśli weźmiemy wszystkie religijne z odłamami wyjdzie teo pewnie koło 500 czyli szansa wygrania zakładu paskala wynosi 0.005% gdy obstawiamy na jakiś konkretny obrządek, postawił byś na to swoje życie ??
Bo dla mnie to za mała szansa na wygrana.

[ Dodano: 2009-07-08, 20:37 ]

paradoks napisa³/a:

cretultix wypowiadasz się tutaj tak, jakby wiara była czymś uciążliwym i pewnego rodzaju wyrzeczeniem a poświęcenie swego życia jest złe. A przecież wierząc niczego nie tracimy a nasze życie może być lepsze.


Bo każda religia niesie ze sobą wyrzeczenia, czy jest to zakaz używania środków antykoncepcyjnych, seksu przedmałżeńskiego, zakaz spożywania określonych potraw, alkoholu, używania nowoczesnej techniki, pracy czy zabawy w określone dni,
Jak i również pewne obowiązki, jak obowiązkowe poddawanie się inwigilacji (spowiedź) przez obowiązkowe wizyty w świątyniach, modły, pielgrzymki, różnego rodzaju datki, po oddawanie życia
Czyli generalnie jest to oddanie swojego życia pod pewne dyktando a w zamian mamy coś na co jest szansa jak pisałem wyżej 0,005%
Obiektywnie nie warto.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-08, 21:44   

cretultix napisa³/a:

W chrześcijaństwie jest ich coś koło 20


tysięcy denominacji ;)

cretultix napisa³/a:

postawił byś na to swoje życie ??


Dawno postawiłem :-) "Dla mnie żyć to Chrystus, a umrzeć to zysk" :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 21:49   

Cytat:

Jak by który Bóg istniał?? Jahwe, Allah, Zeus ??


a co to za różnica? po prostu ludzie na różnych kontynentach różnie go nazywają ale tak naprawdę wszystkim ludziom chodzi o tego samego boga-dobrego, sprawiedliwego, zajebistego.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Boreeed  

Wymiatacz

no no przychódź ;))



ImiÄ™: Magda

Wiek: 34

Do³±czy³a: 28 Cze 2009

Sk±d: no to 'sRu'

   

Wys³any: 2009-07-08, 22:43   

Mówicie Boga nie ma..no to powiedzcie mi jak wy postrzegacie to ,a mianowicie z kad ludzie sie wzieli..i to wszystko przez wybuch??
Ja czasami wątpie też...ale lepiej sie czuje jak po prostu w coś wierze :-|
_________________
Mówia ze kiedy rodzi sie czlowiek z nieba spada dusza i rozpada sie na dwie czesci..jedna z nich trafia do kobiety, a druga do mezczyzny Natomiast cale zycie polega na odnalezieniu tej drugiej polowy..polowy swojej wlasnej duszy...polowy samego siebie.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 22:57   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


cretultix napisa³/a:

postawił byś na to swoje życie ??


Dawno postawiłem :-) "Dla mnie żyć to Chrystus, a umrzeć to zysk" :-)



W takim razie gratuluje żyłki hazardowej, ja wymiękam gdy szansa na wygrana jest mniejsza niż 10%.

psychopathicwizard napisa³/a:


a co to za różnica? po prostu ludzie na różnych kontynentach różnie go nazywają ale tak naprawdę wszystkim ludziom chodzi o tego samego boga-dobrego, sprawiedliwego, zajebistego.


Jest to rozsądne myślenie ale błędne poszczególni Bogowie maja przypisywane inne Atrybuty przez ludzi, oraz mają inne wymagania w stosunku do nich co można wytłumaczyć na 4 sposoby
1. wszyscy bogowie są zmyśleni, czyli wiara w nich to głupota
2. jest kilku Bogów nie sposób wybrać lepszego wiec można wierzyć w któregokolwiek albo wcale nie ma różnicy
3.jest jeden bóg a różnice w religiach są wynikiem wyobraźni ludzkiej, czyli można wierzyć w jakiś absolutny byt ale nie kultywować żadnych obrządków bo i tak nie wiadomo które prawdziwe
4. jest jeden prawdziwy Bóg reszta to wymysł, skoro parę setek Bogów to wymysł to dlaczego nie posunąć się o jednego dalej?? zresztą wybranie jednego prawdziwego jest wielce mało prawdopodobne wiec lepiej nie wierzyć

[ Dodano: 2009-07-08, 23:04 ]

Boreeed napisa³/a:

Mówicie Boga nie ma..no to powiedzcie mi jak wy postrzegacie to ,a mianowicie z kad ludzie sie wzieli..i to wszystko przez wybuch??
Ja czasami wątpie też...ale lepiej sie czuje jak po prostu w coś wierze :-|



model wielkiego wybuchu jest jednym z możliwych scenariuszu dalej mamy biogeneze i ewolucje, jest to możliwy i prawdopodobny scenariusz, w zwiazku z czym Bóg nie spełnia brzytwy Ockhama, ponadto jego istnienie generuje więcej pytań niż daje odpowiedzi, bo niby skąd wziął się taki bóg?? jakie ma atrybuty, dlaczego tak nie udolnie stworzył wszechświat??
itd.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Aris

User


ImiÄ™: Wiktor

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-08, 23:18   

cretultix napisa³/a:

Ach a tak wogóle wiara prze sam zakład Pascala to nie wiara, to udawanie wiary ze strachu


tak napisał cretultix ... no ale jeżeli udaje ż ewieże to liczy się to jako wiara ? bo to nie ma sensu ... bo ja chciałbym to jakoś poczuć ... modlilem się żeby Bóg dał mi to jakos poczuć no i gówno ... no nie wiem ... co doradzicie ? :)
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-09, 12:52   

A dlaczego chcesz na siłę w coś wierzyć?
Czujesz się źle z wiedzą, że Boga nie ma?
Może musisz o tym z kimś porozmawiać? :)
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-09, 16:42   

¦miać mi się z co niektórych chce , a zwłaszcza z tych co piszą "Nie wierz w Boga , bo Go nie ma" , skąd wiecie ,że nie ma? wierzycie w tylko to co widzicie? wierzę w to czego nie widać , i wiecie co? chyba bardziej wierzę w niewidzialne rzeczy aniżeli widzialne.
Te pierwsze sÄ… bardziej dla mnie oczywiste i fascynujÄ…ce.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-09, 17:37   

Aris napisa³/a:

bo ja chciałbym to jakoś poczuć ... modlilem się żeby Bóg dał mi to jakos poczuć no i gówno ... no nie wiem ... co doradzicie ? :)


Nie módl się o poczucie wiary (uwierz, jeśli poczujesz coś, to nie zaczniesz od razu wierzyć ito nie od razu będzie wiara), ale o samą wiarę :-) Co do tego pragnienia odczuwania wiary - znajdź jakąś wspólnotę charyzmatyczną :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com